Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 19 Sty 2010, 00:47 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Witam wszystkich którzy otworzyli ten temat. Nie jestem użytkownikiem Second Life. Ale od pewnego czasu interesuje mnie ten temat. Nie znam niestety osobiście nikogo, kto mógłby mi odpowiedzieć na kilka pytań związanych z tym światem. Dlatego się tu znalazłam i zwracam do Was. Piszę aktualnie krótkie opowiadanie o parze ludzi i wpadłam na pomysł, aby część historyjki przenieść do SL. Podczas pisania nasunęło mi się jednak kilka wątpliwości. Zdaję sobie sprawę, że gdybym bywała w SL, to nie musiałbym pytać, ale jest jak jest. Chciałabym, aby to opowiadanie było wiarygodne i dlatego proszę chociaż jedną osobę o wyjaśnienie mi kilku spraw.

1. Czy nad awatarem jest widoczny jego nick? Jeśli tak, to czy każdy inny rezydent SL może bez przeszkód przeczytać jego profil? Jeżeli nie, to jak można poznać imię i nazwisko awatara? Czy tylko w kontakcie bezpośrednim, czy może jest dostępna jakaś lista aktywnych osób?
2. Czy znając czyjś nick można sprawdzić, czy ta osoba jest w danej chwili obecna w SL i gdzie przebywa?
3. Latanie. Czy można latać tylko w obrębie jakiegoś miejsca np. jednej wyspy? Czy może jest to również sposób na przemieszczanie się pomiędzy wyspami? Jeżeli tak, to czy można wtedy podziwiać „z góry” SL.
4. Czy można latać w towarzystwie drugiego awatara?
5. Czy najlepszym, a może jedynym, sposobem na przemieszczanie się jest teleportacja?
6. Czy awatar może płakać?
7. Czy podróże po SL można dokumentować w formie filmu? Jeśli tak, to czy w SL możliwe byłoby urządzenie przeglądu takich filmów?
8. Czy w SL istnieje Second Mediolan?
9. Gdzieś czytałam, że w SL istnieje Nibylandia, świat stworzony na podstawie Tolkiena, Star Trek, wyspa Smoków. Czy to prawda? Jeśli tak, to czy nadal te miejsca funkcjonują? Czy są jeszcze inne scenerie rodem z kina lub literatury? Jakie?
10. Czy posiadanie własnej, niewielkiej wyspy, na peryferiach SL jest bardzo kosztowne? Czy dobrze prosperującego Sl - owego biznesmena z branży budowlanej byłoby na taką wyspę stać? Czy jest jakaś blokada, uniemożliwiająca nieproszonym osobom przybycie w takie miejsce?

To tyle. Pomożecie? :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sty 2010, 01:19 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Witam.

Fakt, będąc w Second Life na większość pytań byłaby odpowiedź już pierwszego dnia. Ale... Postaram się jakoś odpowiedzieć na niektóre, a inni mnie poprawią, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

1) tak, nad awatarem widnieje jego imię i nazwisko, a jeżeli ma ustawione, to również nazwa jego funkcji w aktywnej grupie (jeżeli nie ma wybranej grupy, jest tylko nazwa awatara)
2) W Second Life można wyszukać konkretny profil awatara i najczęściej przeczytać, czy jest zalogowany, czy też nie. tę opcję czasem można ukryć.
3) Tak, jest możliwe latanie. Czasem jest ograniczenie wysokości (do 75 metrów), ale nie wiem, czy to ogólnie, czy tylko nad niektórymi simami. Ale latać można i między regionami, jeżeli się stykają bokami.
4) tak, można latać. Wystarczy po prostu, że jedne będzie leciał za drugim... Ewentualnie można wziąć samolot i w nim polecieć ;)
5) Teleportacja też jest metodą na przenoszenie się. Jest czasem szybsza od latania. Poza tym jest jedyną możliwością przemieszczanie się, jeżeli odległe regiony nie stykają się ze sobą w żaden sposób
6) jest tzw. gesturka, której uaktywnienie powoduje, że awatar porusza się, jakby płakał
7) Jeżeli posiada się program do nagrywania tego, co się dzieje na ekranie, to można nagrywać filmy w Second Life (na YouTube jest pełno przeróżnych filmików z SL). W samym Second Life można zrobić taki przegląd filmu przy pomocy odpowiednio oskryptowanych obiektów i dostępem do video stream (dostęp mają zazwyczaj właściciele regionu lub grupa właścicieli)
8) na to pytanie nie odpowiem, bo bym musiał sprawdzić
9) są różne książkowe miejsca w Second Life. Czasem są robione regiony RPG, gdzie są np. smoki itp.
10) Heh, trudno mi określić, gdzie SL ma peryferia. Ale można posiadać własną wyspę (każdy region ma ten sam rozmiar i kształt, ale można na nim modyfikować teren i będzie wysepka otoczona oceanem). I tutaj ceny są różne w zależności od typu regionu. Można też posiadać ziemię na tzw. mainland, czyli obszarze, gdzie Linden Lab sprzedaje swoją ziemię (na regionach robi to właściciel regionu).
Niektórym osobom udało się w Second Life zarobić realne pieniądze i opłacają po kilkanaście (a może nawet kilkadziesiąt) regionów. Czyli jest możliwe, by taki budowlaniec mógł ze swojej roboty utrzymać region... ale musi być perfekcjonistą.
Każdy teren (działka, region) posiada tzw. ban list, czyli listę awatarów niemile widzianych. Jest też access list, czyli lista awatarów, które mogą wchodzić. Zależy od ustawień działki / regionu.

Mam nadzieje, że chociaż troszkę pomogłem.
Pozdrawiam i zapraszam do odwiedzin Second Life

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sty 2010, 01:47 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Dzięki projekcie. Bardzo mi pomogłeś.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sty 2010, 02:38 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Zapraszam na PW, a potem email. Z chęcią porozmawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2010, 16:58 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Co do pytania nr 8:
Coś takiego na pewno jest, a jeżeli jeszcze nie ma to szybko się znajdzie.
Z tego co wiem to jest już projekt Second London. Można też zobaczyć model Katedry w Kolonii (Niemcy) - na razie z zewnątrz i szkielet wewnętrzny (ciągle dodają nowe elementy).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2010, 00:20 
Dołączenie:
Styczeń 2010
DexterianG - dzięki za informacje.

Opowiadanie już skończyłam, wasza pomoc była bezcenna. :D Teraz zobaczymy jak się spodoba na "moim" forum.

Pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2010, 00:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
A ja sie zapytuje, gdzie jest to opowiadanie?!
My, SLowcy chociaz ciagle w pixelach siedzimy tez sobie czasem lubimy przeczytac cos dla odpoczynku i ku pokrzepieniu serc, zwlaszcza jesli to jest o SL:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2010, 01:01 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Przede wszystkim najpierw eSeLowcy powinni to przeczytać.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2010, 01:44 
Dołączenie:
Styczeń 2010
To babski fanfick. Nie będzie się wam podobał. :-P
Madelaine, czy moje PW wczoraj i dzisiaj do ciebie doszły? Nie widzę ich w moim panelu użytkownika i się stresuję.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2010, 02:03 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Wczorajsza doszła - to z pytaniami, na które zresztą odpowiedziałam...
Dzisiaj nic.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 22 Sty 2010, 10:25 
Nocna Marka napisał(a):
To babski fanfick. Nie będzie się wam podobał. :-P

Ja jednak będę nalegał ;)
Prosimy o link do forum, na którym znajduje się opowiadanie.

Pozdrawiam.

Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2010, 13:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
A ja również dołączam się do Pavlo: Podaj linka.
Chce przeczytać.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2010, 15:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Albo chociaz wkleic opowiadanie tutaj! Miejsca na serwerze dosyc.
Bo jak nie, to literatow trzeba bedzie zaczac tak samo traktowac jak socjologow z ich ankietami...
PS
A z PW na forum cos dziwnego sie dzieje. Nie ida, a przynajmniej nie do wszystkich. Dwa moje wisza do wyslania od paru dni:(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2010, 17:48 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Jestem w kropce. :-?
Sprawa wygląda tak. Opowiadanie zgłosiłam do konkursu literackiego na wspomnianym forum. Przed jego publikacją, głosowaniem i ogłoszeniem wyników nie mogę go nigdzie więcej publikować. Termin składania prac mija dzisiaj o 24.00. Następnie administrator forum wstawi zgłoszone prace anonimowo i rozpocznie się czytanie, ocenianie, głosowanie itp.
Skoro chcecie je przeczytać, to dzisiaj po północy wstawię linka do wątku z wszystkimi opowiadaniami i podam nr mojej pracy. Będziecie sobie mogli czytać do woli. Tylko nie spodziewajcie się cudów.
Chyba, że wolicie poczekać bodajże do 30 stycznia, kiedy będzie ogłoszenie wyników i wtedy będę mogla wkleić opowiadanko tutaj. :?:

Tak czy siak pokażę je wam, bo nie chcę być traktowana, jak upierdliwy socjolog. :lol:
Pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2010, 19:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Chyba, że wolicie poczekać bodajże do 30 stycznia,

Nie wolimy! Chcemy JUZ DZISIAJ! :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2010, 21:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2009
TAK! Ja też chcę to już dzisiaj przeczytać :)

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 22 Sty 2010, 23:55 
Jacek napisał(a):
Nie wolimy! Chcemy JUZ DZISIAJ! :)

Już dzisiaj to nie bardzo Jacuś, skoro ma być wystawione po godzinie 24.00 :P

Nie podano
PostWysłany: 23 Sty 2010, 00:07 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Od 6 minut tekst powinien być gdzieś dostępny. Zaczęło się. Rezydenci Second Life z niecierpliwieniem oczekują na odsyłacz prowadzący do opowiadania, którego akcja dzieje się po części w Second Life. Czy rezydentom się ono spodoba? Jeszcze nie wiadomo...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sty 2010, 00:17 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Ależ się czepiliście, naprawdę 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sty 2010, 00:24 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Witam,
Nie wiem, czy robię dobrze? Dobra, najwyżej niektórzy zejdą ze śmiechu. :-P
Proszę. Moja praca figuruje tu jako dzieło autora nr 4.

http://forumbrzyduli.tvshow.com.pl/view ... hp?id=1828

Pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sty 2010, 00:48 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
A to nie jestes autorka wszystkich zgloszonycn - opublikowanych prac ?? Ciekawe.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sty 2010, 01:26 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Anuuulkaaaa, nooo...
Widać różnice stylu, rzuć okiem jeszcze raz.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2010, 07:38 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
Sadze,ze to najlepsze opowiadanie konkurujace ..o nagrode konkurujace..a roznica stylub uhahaha....niezauwzalna przeiez..niemal;!)Ile od Anulki wymagac mozna? i tak ma dziewczyna stalowe uda! ramiona, kolana,barki, szczeki!kurcze.Mragaret Thatcher mi wyszla!:p

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2010, 11:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Fajnie. Nawet żadne science-fiction z tego SL nie wyszło :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2010, 12:19 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Czy autorka opowiadania może zdradzić, jak w znanym nam Second Life nazywa się jej awatar. chyba jakaś nagroda by się przydała. Nareszcie SL nie kojarzące się z problemami psychicznymi, ani grą komputerową. Mnie się podoba.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2010, 14:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Opowiadanie dobre ale mi się nie podoba bo jest romantyczne i o miłości, a ja jestem prost chłopak i o miłości czytać nie lubię.
Bardzo podoba mi się za to co innego. Przychodzi taki socjolog i nie dość, ze nie chce mu się założyć konta to jeszcze z sufitu tworzy ankietę z oczywistymi błędami. A walczy o magisterke!
Z drugiej strony pojawia się literat (nie napisze literatka bo kojarzy się ze szklanka) i zanim napisze opowiadanie to robi profesjonalny research. A nie walczy przecież o Nike czy innych Koscieliskich!
Sam nie wiem co o tym myśleć:)
Nagrody ufundowac się nie da, bo autorki w Sl nie ma. Gdybyśmy jednak ogłosili mały apelik na forum, puscili notki na grupy, zarejestrowali się na tym forum i zaglosowali prawidłowo i zgodnie z sumieniem... :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sty 2010, 03:08 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Witam :P
Widzę, że czytaliście. I nie posypały się gromy na moją biedną głowę :mrgreen: Bardzo dziękuję.

Cytuj:
A to nie jestes autorka wszystkich zgloszonycn - opublikowanych prac ?? Ciekawe.

AnulkoZ , zgłoszono dziesięć prac. Ja przyznaję się tylko do jednej. ;)

Blanca Carter - czytałaś wszystkie? Podziwiam. Cieszy mnie, że Ci się podobało.

Morrigan Super, że fajnie. Właśnie dlatego Was męczyłam, żeby z SL nie wyszło sf lub jakaś parodia.

Projekcie Jak się zdecyduję na pojawienie w SL, to z pewnością się Wam pochwalę :-)
Cytuj:
Nareszcie SL nie kojarzące się z problemami psychicznymi, ani grą komputerową. Mnie się podoba.

Dzięki. Jak widzisz takiej niepoprawnej romantyczce SL kojarzy się z miłością. :oops:

Jacku Aż mi się ciśnie pod palce - a nie mówiłam. Ostrzegałam, że to babskie opowiadanie. Ale, mimo że nie gustujesz w takich historiach, napisałeś, że jest dobre, sprawiając mi tym sporą satysfakcję. :-) Dziękuję.

Cytuj:
Z drugiej strony pojawia się literat (nie napisze literatka bo kojarzy się ze szklanka) i zanim napisze opowiadanie to robi profesjonalny research. A nie walczy przecież o Nike czy innych Koscieliskich!
Sam nie wiem co o tym myśleć:)

Wow. Piszę tylko dla przyjemności własnej i znajomych z forum (tego babskiego), ale mimo to lubię się do tego przykładać. Taka już jestem. Oczywiste było dla mnie, że muszę poszukać informacji, skoro zdecydowałam się umieścić w tle opowiadania SL, nie mając o nim praktycznej wiedzy. Mówiąc szczerze zwrócenie się do Was z pytaniami było skutecznym rozwiązaniem.

Cytuj:
Nagrody ufundowac się nie da, bo autorki w Sl nie ma. Gdybyśmy jednak ogłosili mały apelik na forum, puscili notki na grupy, zarejestrowali się na tym forum i zaglosowali prawidłowo i zgodnie z sumieniem... :)

Dajcie spokój z nagrodą, bo nie po to powstało to opowiadanie. A co do apelowania o głosy - to nie byłoby w porządku. Nikt z uczestników konkursu nie lobbuje po nie w necie, a pewnie mogliby. Co więcej, obawiam się, że groziłoby to dyskwalifikacją. Jeśli ktoś z Was chce się odnieść do tego opowiadania poza tym tematem, to może wyrazić swoje zdanie w temacie opinie, wrażenia, pogaduchy na "moim" forum. Dzięki za pomysł.

Pozdrawiam -
półpełna literatka ;)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso