Odpowiedz

Ile jesteś w stanie wydać maksymalnie na mieszkanie na tydzień ?
50L$ 28%  28%  [10]
100L$ 3%  3%  [1]
150L$ 3%  3%  [1]
200L$ 3%  3%  [1]
250L$ 6%  6%  [2]
300L$ 0%  0%  [0]
400L$ 3%  3%  [1]
500L$ 6%  6%  [2]
1000L$ 17%  17%  [6]
Szkoda kasy na mieszkanie :D 33%  33%  [12]
Razem głosów : 36
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 28 Lip 2009, 15:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2009
nick w SL: Adrian Goss
A więc pierwszy temat po przywitaniu się.
Najpierw chciałem założyć temat o zarobkach ale widze że już taki jest i trochę mnie zaszokował.
Przeciętne tygodniowe zarobki oceniałem na 50L$, a okazuje sie, że większość zarabia 100L$,a także dużo osób nawet i więcej. Pytanie ile jesteście wstanie wydać na mieszkanie. Czy będzie więcej osób chętnych na duże blokowisko z małą ilością primów ale za to z bardzo małą ceną - 50L$. Czy lepiej luksusowy apartament ale już za 250L$ z 50 primami. A może Vile 250 primów za 500L$? Decyzję pozostawiam wam. Naprawdę jestem ciekawy wyników. Proszę o udzielanie się. ;D

Edit:1 Ja jestem w stanie wydać 150L$ maksymalnie, więcej nie zarobie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Lip 2009, 15:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
Hmm ohoo widzę , że wygrywa zupełnie inna forma czyli szkoda kasy.W moim przypadku nie nie lenistwo ale brak tej RL kasy ^^ (ekhmm kryzys) przez co jestem zmuszony aby moja SL-owa partnerka płaciła ^^ dlatego zaznaczyłem szkoda kasy.
Przy okazji pozdrawiam ^^

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Lip 2009, 18:49 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Zabrakło w ankiecie opcji powyżej 1000 L$.

W Teen się nie pojawię, w zwykłym SL na pewno nie chciałabym wynajmować ziemi od piętnastolatka.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Lip 2009, 19:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2009
Droga Madelaine ziemi też bym nie chciał wynajmować od 15 latka. Ja myślałem o wynajmowaniu mieszkań :).
To po pierwsze. Po drugie ten temat nie tyczy się samego wynajęcia, a jedynie kosztów jakie użytkownicy są wydać.
W odróżnieniu od wielu osób najpierw chcę wszystko przemyśleć. Przeliczyć koszty,a dopiero póżniej coś zacząć.
Niestety Linden Lab ma dość wysokie monthly fees, a ziemia nie ma zbyt wiele primów do wykorzystania. Obliczyłem już dokładnie koszta,a także ile primów przypada na każde mieszkanie i ile musi wynosić cena minimalna,aby przy 3/4 zapełnienia budynków fees się spłacał. Czekam tylko na odpowiedźi. Nie jestem jeszcze pewien czy się tym zajme bo to takie proste nie jest chociażby przez to, że mam tylko 15 lat i tacy jak Madelaine (nie dziwie sie im ani nie sprzeciwiam) nie beda wynajmowac ode mnie mieszkań. Dużo ludzi jest też takich że odrazu mnie zgłoszą do Linden Lab,tak żebym dostał Age Bana. Nie mniej jednak nie martwię się tym wcale,a to dlatego, iż dostawałem bana w róznych już tego typu grach, programach,srodowiskach czy jak to tam sie zwie. Jak juz wsomnialem narazie prowadze spekulacje wstepne. Jak juz beda rzeczywiscie chetni ( nie mam pojecia zielonego czy beda ) to zaloże nowe konto kupie ziemie postawie blok. Zareklamuje to wszystko i już. Jeśli nie będzie to pal licho projekt.

Pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Lip 2009, 19:46 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Pomijając techniczną niemożliwość, to na typową dizałkę wielkości 512 sqm. wystarczy tygodniowy tier wysokości 150 L$. Oczywiscie działek byłoby 128 i wsyzstkie by musyały być zapełnione, co jest niemożliwością (a szkoda).

Faktem jednka jest, że wiele osób woli zostać rezydentami świata niż rezydentami drobnego meizkanka w cyfrowym blokowisku.

A propo 15 lat - nie masz zbyt wielkich szans na powodzenie projektu, jeżeli chciałbyś być uczciwym, chociaż widać słuszne intencje. Ale i tak życzę powodzenia.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Lip 2009, 19:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2009
Dzięki, ale chyba rzeczywiśćie patrząc obiektywnie szanse są małe. Chociaż ja naprawde potrafię wiele zdziałać. Niestety to czy sie powiedzie nie zależy w 100% ode mnie. Dzięki za powodzenia. Czy rezydenci chcą zostać mieszkańcami świata czy mieszkania ? Masz racje oni wolą zostać mieszkańcami świata, bo po co komu mieszkanie ? Do budowania są sandboxy. Własny kąt jest raczej nie potrzebny. Większość czasu spędza się w klubach. Ale zastanówmy się po co uczestniczym w tej "rozgrywce" i codziennie logujemy się do tego drugiego świata.
Ja loguję się dla rozrywki. Tam jest wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia, zrobienia. Własne mieszkanie może wprowadzić trochę tej zabawy. Można sprawdzić swoją kreatywność podczas meblowania. Własne mieszkanie jest powodem do chodzenia na zakupy po meble. Do własnego mieszkania można zaprosić przyjaciół. Posiedzieć, pogadać w 4 oczy. Tego nie da Ci kafejka. A jeśli ktoś przypuśćmy ma sklep na którym zarabia te 400L$ tygodniowo.
400L$ nie opłaca mu się wypłacać na złotówki bo to tylko 4 zł, ale za 400L$ można juz sie niezle zabawic w SL,wiec moze wynajac sobie mieszkanie za 200L$ i pomyslec o umeblowaniu,pozniej pokazac swoje dzielo innym avatarom.
Zaprosic ich na kawe etc.
Powoli zmieżamy w stronę off-topu, a tego chyba nie chcemy.
i tak baj de łej to wiek liczy się głównie w kwestii formalnej. Normalnie to liczy się pomysł, trzeźwy umysł i chęć do rpacy.

POZDRAWIAM

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Lip 2009, 20:17 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Sirgo napisał(a):
ziemi też bym nie chciał wynajmować od 15 latka. Ja myślałem o wynajmowaniu mieszkań

To tylko szczegóły (ja wynajęciem mieszkania nie byłabym kompletnie zainteresowana, nie spełniam się ustawiając primowe mebelki), ryzyko to samo. Co mi za różnica, czy zbanują z powodu wieku osobę, której zapłaciłam za działkę, czy za mieszkanie?

Sirgo napisał(a):
W odróżnieniu od wielu osób najpierw chcę wszystko przemyśleć. Przeliczyć koszty,a dopiero póżniej coś zacząć.

I to doceniam, naprawdę :)

Sirgo napisał(a):
Do własnego mieszkania można zaprosić przyjaciół. Posiedzieć, pogadać w 4 oczy. Tego nie da Ci kafejka.

Prywatność tak naprawdę zapewnia tylko rozmowa na IM albo własna wyspa. Ewentualnie duża działka, którą można zamknąć. Prywatność w mieszkaniu w bloku? Żartujesz, zoom wszystko załatwia.

Sirgo napisał(a):
tak baj de łej to wiek liczy się głównie w kwestii formalnej. Normalnie to liczy się pomysł, trzeźwy umysł i chęć do rpacy.

Rejestrując się w SL ZGADZASZ SIĘ na regulamin LL. Który jasno i wyraźnie mówi, że osoby poniżej 18 roku życia nie mają prawa w SL być.
Możliwe, że dla Ciebie to tylko "kwestia formalna", dla mnie jedna z podstawowych. Powiedz, co Ci po pomyśle, umyśle jak brzytwa i chęci do pracy stachanowca, jeśli w ciągu minuty możesz stracić to wszystko tylko dlatego, że masz o 3 lata za mało?

Czasem myślę sobie, że LL powinno w oficjalnym komunikacie zabronić polskim nastolatkom wchodzenia do Teen SL. Wtedy wszyscy by tam polecieli i nareszcie i tamten świat by się ożywił 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Lip 2009, 21:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2009
Madelaine napisał(a):
To tylko szczegóły (ja wynajęciem mieszkania nie byłabym kompletnie zainteresowana, nie spełniam się ustawiając primowe mebelki), ryzyko to samo. Co mi za różnica, czy zbanują z powodu wieku osobę, której zapłaciłam za działkę, czy za mieszkanie?

Dlaczego wychodzimy z tego, że mają mnie zbanować ? Jeśli utworze nowe konto, napisze że mam 18 lat to jak sprawdzą moją tożsamość ? Dla Ciebie to coś więcej niż kwestia formalna ? Uważasz, iż człowiek, który skońyczł 18 lat jest w pełni dorosły, może grać w SL dla dorosłych budować bloki, bo jest bardziej inteligentny ? Czyli 18 lat to jest próg, po którym automatycznie zmieniają się poglądy. Sugeruje to z Twojej wypowiedzi. Zresztą szkoda ciągnąć ten temat. Widze, że rzeczywiscie nic z tego nie będzie. Madelaine przepraszam za stworzenie temat, który nie ma sensu i proszę o zamknięcie...
Nie mniej jednak z forum mnie nie wygonicie (chyba). A może to też forum dla osób "dorosłych" ?
Pozdrawiam :)

EDIT:1 W teen second life na mieszkania bedzie zerowy popyt. Tutaj zawsze bedzie kilka osob

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Lip 2009, 21:38 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
tak Sirgo, dorosli sa jacys dziwni
np. nie wierzą że ośmiolatek im patyczkami wyrostek zoperuje
dziwny ten świat ale jak dorośniesz to go naprawisz
:D
pozdrawiam i witam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Lip 2009, 21:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2009
buahahaha nie wiem czy to ty sie powinienes ze mnie smiac czy to ja powinienem z Ciebie ;d.
Ja tylko stwierdzam fakty i nie mowie ze Madelaine (bron Panie Boze) jest dziwna. Szanuje jej decyzje i szczerze mowiac podziwiam. Daje dobry przyklad jako moderator uzytkownikom forum trzymajac sie ToS'a i regulaminow.
Ale troche, az za bardzo. Czy jak nieletni kupia w sklepie piwo to powinni isc do wiezienia i dostac dozywocie ? :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Lip 2009, 21:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
smiejac sie ze mnie uczynisz mi prawdziwa przyjemnosc
:)
powinienes

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Lip 2009, 22:50 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Sirgo napisał(a):
Dlaczego wychodzimy z tego, że mają mnie zbanować ? Jeśli utworze nowe konto, napisze że mam 18 lat to jak sprawdzą moją tożsamość ? Dla Ciebie to coś więcej niż kwestia formalna ? Uważasz, iż człowiek, który skońyczł 18 lat jest w pełni dorosły, może grać w SL dla dorosłych budować bloki, bo jest bardziej inteligentny ? Czyli 18 lat to jest próg, po którym automatycznie zmieniają się poglądy. Sugeruje to z Twojej wypowiedzi.

O nie, nie sugeruję, że osoba nieletnia jest mniej mądra od pełnoletniej tylko z racji daty urodzenia. Nie rozmawiamy tutaj o tym, czy lubię/nie lubię dzieci, czy szanuję/nie szanuję nastolatków, czy z góry zakładam/nie zakładam mądrości dorosłych. Rozmawiamy o regulaminie, na który się zgadzasz, jednocześnie go łamiąc, bo się z nim nie zgadzasz.

Co do sprawdzania tożsamości - jeżeli poproszą Cię grzecznie o pesel albo skan dowodu osobistego to co im wyślesz?

Ja się do Teen nie pcham, bo jestem za stara. Gdyby istniał w najbliższym mieście klub, gdzie wpuszczaliby tylko w różowych gaciach, nie pchałabym się tam (z braku takowych). Nie wmawiałabym na wejściu, że różowe gacie to mój ulubiony strój tylko po to, żeby wejść i narzekać jakie głupie te przepisy, bo inne kolory gaci są lepsze.

Sirgo napisał(a):
Czy jak nieletni kupia w sklepie piwo to powinni isc do wiezienia i dostac dozywocie ? :P

Problem w tym, że nie. Ale to dorośli będą za głupotę dzieci ukarani.

A zresztą, dyskusja na temat wieku przetacza się co jakiś czas przez forum, wystarczy poszukać.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lip 2009, 10:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2008
nick w SL: Filczyk Fride
Mieszkanie warto kupić choćby po to, aby ustawić tz. "home position". Nie wszystkie lokalizacje oferują możliwość ustawienia "domku", a klawisze CTRL+Shift+H teleportujące do lokacji domowej czasem się przydają w krytycznej sytuacji ^^. Obserwując od początku takie projekty jak ul.Bezdomna (która ma się dobrze od ponad roku), wnioskuję że jednak są chętni na tego typu rozwiązania. Z własną ziemią to różnie bywa, a kupno działki na mainlandzie związane jest z dodatkowymi kosztami przy zakupie. Do tego wszystkiego jeszcze dochodzi fakt chęci posiadania. Własny - mały - kąt w SL to dla nowych rezydentów jeden z głównych celów drugiego życia jeśli nie jakieś małe "marzenie". Wiem to z własnego doświadczenia.

Oddałem głos na pierwszą opcję. Mieszkania to jak już wspomniałem bardzienj dodatek dla nowych, dlatego cena tygodniowa powinna być stosunkowo niska. Z czasem nabiera się apetytu na "coś większego" a tu do akcji wkraczają już działki i regiony... ;)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso