Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 16:41 
Dołączenie:
Kwiecień 2009
WITAM wszystkich użytkowników Second Life!

Jestem studentem III roku Socjologii Uniwersytetu Śląskiego OD. w Rybniku. W tym roku mija termin pisania pracy licencjaciej.

Moją misją jest charakterystyka więzi społecznych w społecznościach wirtualnych na przykładzie graczy internetowych" i tu sie zaczyna Wasza zaszczytna rola!

Prosiłbym wszystkich graczy każdej płci :calus: , którzy mają chwilkę czasu i posiadają przynajmniej 16 lat, o wypełnienie ankiety, która jest mi potrzebna do pracy.
OTO link do ankiety
ANKIETKA

Wypełnienie nie powinno zabrać więcej niż 15 minut, dziękuje wszystkim, którzy wypełnili ankietę i życzę dobrej pogody i uśmiechu! Pozdrawiam :) Adam G.

PS. grałem kiedyś SL ale miałem za słaby sprzęt :D

Ostatnio edytowany przez Ridovsky, 20 Kwi 2009, 17:40, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 17:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2009
nick w SL: Tomek Kegel
Mam wrażenie że pytanie 23 i 30 się powtarzają chyba że to celowo. Ankiete wypełniłem. I odniosłem podobne wrażenie co do wcześniejszej, ale w znacznie mniejszym stopniu ( może dlatego ze mniej pytan)

P.S. Jak raz wypełniłem jakaś ankiete to prezent dostałem :) Po adres na PW hahaha

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 17:15 
Dołączenie:
Kwiecień 2009
Jako pierwszy respondent dostaniesz buziaka :* :D
Masz racje, dziękuję za wytknięcie błedu ,już naprawiony. Tak to jest jak sie chce zeby bylo idealnie a wychodzi jak zawsze :) .Pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 17:28 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Second Life jest grą sieciową? Nie wiedziałam 8-)
Niech w ankiecie biorą udział osoby, które grają w jakieś gry w sieci. Ja się nie kwalifikuję.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 17:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Ja też nie gram. Tak sobie myślę, że jeśli się pisze pracę licencjacką o SL, to się powinno wiedzieć, czym ono jest.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 17:35 
Dołączenie:
Kwiecień 2009
Hmm a czymże jest Second Life, jeśli nie grą symulującą rzeczywistość? :)) Prosze wszystkich chętnych, którzy używają tego programu lub innych gier sieciowych o wypełniełnienie ankiety, nie popadajmy w skrajności :) Madelaine nie szerz herezji i nie popadajmy w skrajnosci ( wypelnij ankiete to tez dostaniesz buziaka heh) :)) SL jest jedyne w swoim rodzaju, jednak charakterem daleko nie odbiega od innych tego typu programow, to rozbudowany - internetowy the sims z mozlwoscia edycji kodu. Zle mysle? Ale nie chce sie klocic :)

PS, pisze prace lic. o wieziach w spol. wirtualnych na przykladzie graczy int., (uzytkownikow programow, dzieki ktorym wcielaja sie w pewne postaci bedace w interakcji ze srodowiskiem wirtualnym stworzonym przez oprogramowanie, jak i samych graczy)
"Second Life (SL) – gra typu MMORPG. Jest to częściowo płatny wirtualny świat 3D, udostępnionym publicznie w 2003 roku przez firmę Linden Lab mieszczącą się w San Francisco, założoną przez Philipa Rosedale'a"

Dla szukajacych dziurki w definicjach gracze zmienieni na ---> uzytkownicy :)
Wypelniajcie ankiete prosze a nie wybrzydzajcie. Licze na aktywnosc :)

Ostatnio edytowany przez Ridovsky, 20 Kwi 2009, 17:42, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 17:40 
Dołączenie:
Luty 2009
Ja też rezygnuję... Proponuję udać się na forum WoW, O-Game, EVE online, itp, itd.
Napisałabym coś jeszcze, ale będzie, że się ciągle czepiam... :-P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 17:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Cytuj:
Hmm a czymże jest Second Life, jeśli nie grą symulującą rzeczywistość? :))

To co, zaczynamy od nowa? Dawno juz nic na ten temat nie bylo:) Oczywiscie o ile MAd odblokuje temat:)
http://www.secondlife.pl/viewtopic.php?t=2677
Mam jeszcze taki pomysl racjonalizatorski, Po raz kolejny odpowiadam na pytania - skad dowiedzailem sie o SL, ile czasu tu spedzam, ilu mam znajomych w SL, czy zaniedbuje RL przez SL itd. Sa one w kazdej ankiecie.
Moze zrobic jedna zbiorcza, raz bym wypelnil i mial swiety spokoj, a nowi magistranci dodawali by tylko swoje szczegolowe pytania?

Ostatnio edytowany przez Jacek 20 Kwi 2009, 17:55, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 17:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Shilla Hax
Jak na moje oko w ankiecie zbyt wiele jest pytań ogólnych, dotyczących internetu jako takiego, a nie gier interaktywnych.
Poza tym Second Life nie bardzo można wrzucić do jednego worka z innymi Podobnymi grami. Ten świat jest o wiele bardziej złożony i myślę, że dobrze rozpatrywać go oddzielnie, np. poprzez porównanie Second Life i pozostałych gier interaktywnych.
Może popracuj jeszcze trochę nad ankietą, bo w takim kształcie, w jakim jest teraz nie pomoże Ci zbadać społeczności Second Life.

[ Dodano: 2009-04-20, 17:58 ]
Jacek napisał(a):
Mam jeszcze taki pomysl racjonalizatorski, Po raz kolejny odpowiadam na pytania - skad dowiedzailem sie o SL, ile czasu tu spedzam, ilu mam znajomych w SL, czy zaniedbuje RL przez SL itd. Sa one w kazdej ankiecie.
Mozy zrobic by jedna zbiorcza, raz bym wypelnil i mial swiety spokoj, a nowi magistranci dodawali by tylko swoje szczegolowe pytania?

Dorzucę od siebie, że badania socjologiczne można przeprowadzać również na podstawie już opracowanego materiału (o ile mnie pamięć nie myli nazywa się to "materiał zastały" czy jakoś tak). Faktycznie, nie widzę większego sensu w prowadzeniu n'tej ankiety badającej Dokładnie to samo i założonej z dokładnie takich samych pytań.
Radzę poszperać, poszukać i wykorzystać to, co już ktoś, kiedyś opracował, a samemu dorzucić coś, czego jeszcze nikt wcześniej nie badał. Promotor na pewno doceni wkład pracy i nie szablonowe myślenie ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 18:03 
Dołączenie:
Kwiecień 2009
Prosze Państwa. Ankieta ma na celu zbadanie ogólnego charakteru WIĘZI SPOŁECZNYCH W SPOŁECZNOŚCIACH WIRTUALNYCH NA PRZYKŁADZIE GRACZY INTERNETOWYCH. Nie moge zrobic paru ankiet dla poszczególnych gier - nie gier ( zaleznie od wrazliwosci respondentow ) .

Nie chce streszczac spolecznosci SL, chce wyciagnąć z tego podstawe do wyciagania wnioskow o tego typu spolecznosciach w internecie W OGOLE.
Nie chcialbym, abyscie czepiali sie definicji, czy to gra - czy to nie. Oczywiscie moj blad, iz nie zbadalem dostatecznie waszej spolecznosci wirtualnej, nie myslalem iz okreslenie 'gra' moze wywolac takie poruszenie. Niemniej srodowisko SL jest ciezkie do okreslenia, dlatego stosujac termin 'gra' moge objac kilka programow tego typu, nie ujmujac skomplikowania SL. Oczywiscie ze jest to najbardziej rozbudowana tego typu aplikacja, glownie ze wzgledu na mozliwosc edycji przez uzytkownkow.

NIE OSZUKUJMY SIE I NIE wywyzszajmy aplikacji - jaka jest SL, jest ona wyjatkowa, lecz to GRA . Jaki jest jej cel? TAKI JAK KAZDEJ GRY SIECIOWEJ - zbicie pieniazkow przez producenta.
Nie macie okreslonego celu z jednej przyczyny - nie mozna jej skonczyc, mozna grac w nieskonczonosc. Za to mozna sie w niej bawic i kontaktowac z innymi - i o to mi chodzi!

Prosze bardziej wrazliwych uzytkownikow o nie wypelnianie ankiety, jesli przeze mnie maja dostac ataku serca ;).

A dla tych bardziej elastycznych - zapraszam do wypelnienia.

PS> dodatkowo do tych badan zamierzam wykonac kilka wywiadow swobodnych, nadajace jakosciowy charakter wynikom. NIestety w wypadku sieciowych ankiet glownym problemem jest zniechecenie uzytkownikow i brak czasu. To naprawde ciezka sprawa zadowilic wszystkich, naprawde. :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 18:10 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Ridovsky napisał(a):
Hmm a czymże jest Second Life, jeśli nie grą symulującą rzeczywistość?

Zapraszam do lektury wątku odkopanego przez Jacka. Jeżeli uznasz, że masz coś nowego do dodania, odblokuję tamten temat.

Ridovsky napisał(a):
Madelaine nie szerz herezji i nie popadajmy w skrajnosci ( wypelnij ankiete to tez dostaniesz buziaka heh) :))

Chciałeś mnie całkiem zniechęcić? 8-) Nie marzę o "buziaku" od chłopca młodszego ode mnie prawie 20 lat.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 18:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
MAd, stanowczo nalegam na odblokowanie tematu- SL - gra czy nie gra? Mamy nowa definicje gry:
"Gra jest kazdy wytwor dzialnosci ludzkiej, ktory przynosi dochod wytworcy" Czyli w zasadzie wszystko) Moze poza obiektami wymienionymi w tym temacie: http://www.secondlife.pl/viewtopic.php?t=4769
(Nic osobistego Ridowsky, tak sie tylko wyglupiam:)
A bardziej serio - niezbyt zrozumiale jest pytanie:
Cytuj:
Ilu poznałeś przyjaciół w świecie wirtualnym, jak i rzeczywistym? :

Czy chodzi o to ile osob ankietowany poznal napierw w necie, a potem w RL? Ale wtedy po co te opcje na dole? Sugeruja one, ze chodzi o wszystkich przyjaciol w ogole, w ciagu calego zycia netowego i realnego
I co znaczy zwiazek partnerski w pytaniu:
Cytuj:
Czy zawarłeś kiedyś związek partnerski z osobą poznaną przez Internet?

Chodzi o malzenstwo?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 18:26 
Dołączenie:
Kwiecień 2009
Jasne, mozecie odblokowac temat :). Tylko zauwazcie, iz stworzyliscie sobie wlasna definicje SL i sie jej trzymacie , staracie sie rowniez pietnowac niezgodne z waszymi poglady.
Moze chodzi po prostu o niechec do przyznania sie, iz w wieku X gramy w gry?
Widzisz , dzieki za podsuniecie pomyslu na prace.
JACUS nie wyciagaj z kontekstu prosze Cie , nie lubie tego na forach.

Czy gra sieciowa nie jest program napisany przez tworcow, w ktorym poruszamy sie postacia w niej stworzona, zyskujemy kontakty, nawiazujemy interakcje miedzy kierowana postacia a srodowiskiem stworzona przez producentow i graczy? Niewazne , przeczytalem Twoj temat i co?

Mozna powiedziec ze argumenty za 'gra' sa bardziej realne, natomiast przeciwko - są strasznie subiektywna ocena samych graczy. Wg mnie jest gra, ale nie o to chodzi!! Jak dla mnie SL moze spelniac podobne funkcje jak gry sieciowe wiec ankieta jest dla WAS! Chociaz jesli moglbym zrobi to jeszcze raz, zamienilbym slowa z 'gra' na inne, aby uniknac tych wypowiedzi. Ale dziekuje wszystkim za nowe spojrzenie i ciekawy problem socjologiczny.

Nie chodzi o malzenstwo Jacku , specjalnie zostalo uzyte slowo partnerski -> chlopak dziewczyna/ chodzenie / malzenstwo / niektore smieszne ale prawdziwie, pytanie o malzenstwo byloby nieodpowiednie dla 16 latkow itp. Chodzi o jakikolwiek rodzaj zwiazku partnerskiego chlopak/ dziewczyna ( w wypadku osob hetero ). Nie idealna nazwa, jednak najstosowniejsza.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 21:38 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Beyonce Weatherwax
Cytuj:
WIĘZI SPOŁECZNYCH W SPOŁECZNOŚCIACH WIRTUALNYCH NA PRZYKŁADZIE GRACZY INTERNETOWYCH

hahha no to juz masz zarys wiezi spolecznych w sl a i przy okazji mozesz zbadac poziom frustracji co poniektorych ))))
jeszcze troche pozadajesz pytania a i doktorat ci wyjdzie z tego )))))

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Kwi 2009, 14:24 
Dołączenie:
Luty 2009
Miałam się nie odzywać ale tylko jedno powiem bo nie lubię jak ktoś popełnia zasadnicze błędy.
MMORPG!
SL może i MMO jest ale jako specjalistka ds Narracyjnych Gier Fabularnych w Instytucie Europejskim, powiem ci jedno: RPG to, to nie jest. Jak byś był w SL to byś to wiedział. Świadczy o tym miedzy innymi, fakt iż powstają simy specjalne do RPG...
Proponuję poczytac publikacje na temat RPG.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Kwi 2009, 14:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
uwazam ze ta ankieta nic ci nie powie.... jak wszystkie inne ankiety :-)

ile masz czasu i kiedy zaczeles ta prace? bo wiesz gry to gry.... warto sie z nimi zapoznac jesli sie pisze o nich prace by miec jakies zielone pojecie o czym sie pisze.... i nie sprzedawac potem innym, nie znajacym tematu bredni... (bo wiesz WOW to tez gra i gracze tez sie tam spotykaja, poznaja, ale.... no wlasnie moze bys sie pofatygowal by to poznac)
ale jesli chodzi o "gre o szumnej nazwie SL" :-P to mam jedna propozycje:
wejdz do tego swiata posiedz tam ze 2 m-ce i zapoznaj sie w tymi 'wieziami spolecznymi' i innymi... :) ale mowie o 2 m-cach, a nie 2 tygodniach po 1 godzince :-)

pozdrawiam i rowniez caluje, ankiet nie wypelniam bo nie lubie ..... bo zawsze klamia :-) sama takie ukladalam :-P

dodane:

PS. wlasnie zajrzalam do tej ankiety... i widze ze badasz ogolnie spolecznosci w internecie czyli praca bedzie pisana 'po lebkach'.... jesli chodzi o spolecznosci typu 'nasza klasa', fotka i inne ktore tam wymieniasz to mozesz oprzec o ankiete ale nie swiaty wirtualne.... to lepiej daj sobie spokoj i w ogole o tym nie pisz(dodaj tam golden line, moi krewni, youtube, fora roznego rodzaju i kalibru, ogromne spolecznosci blogowe, skupione wokol roznych serwisow- skupiajace tez wielkie spolecznosci wokol siebie) i nie porywaj sie z motyka na ksiezyc(chodzi o SL i inne tego typu spolecznosci, bo ankieta ich nie ogarniesz :-P )...
PS2. piszesz tylko o polskich spolecznosciach czy miedzynarodowych tez?

Ostatnio edytowany przez Lidia P 21 Kwi 2009, 14:58, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Kwi 2009, 18:50 
Dołączenie:
Kwiecień 2009
Masz racje, lepiej nic nie pisac :P

Prosze nie czepiac sie szczegółów, chcialem zbadac wiezi spoleczne 'graczy' w takich srodowiskach, nie ma znaczenia czy jest to czyste rpg mmorpg czy mmo... Latwo obalac argumenty i pisac czym SL nie jest, ciezej napisac czym jest w 100%.

Tak własnie, dla mnie SL kwalifikuje sie w 100% w kryteria ktore zakladalem myslac o pracy. Interakcje ludzi w takich aplikacjach, ktore sa wyjatkowymi interakcjami - nie patrzac na to czy Twoja postac 'bije level piszac z innymi i wspolpracujac, rozmawiajac itp' , czy tez 'chodzi, rozmawia i uczestniczy towarzysko, tworzy', chcialem sprawdzic aktywnosc spoleczna takich grup. Pozdrawiam i zachecam do pisania w temacie 'czy sl to gra czy nie' , dla mojej pracy ta sprawa nie ma fundamentalnego znaczenia poza Waszymi uczuciami zwiazanymi z definiowaniem tego czym jest 'gra'. Chociaz przyznam sie, ze byl to blad jako poczatkujacego badacza, nie sprawdzic tego. Pozdrawiam i zachecacam do wypelniania ankiety nadal. :)))

[ Dodano: 2009-04-21, 18:56 ]
Pisze o Polskich graczach, moim celem jest zarysowanie fundamentu do charakterystyki wiezi spolecznych w spolecznosciach wirtualnych na przykladzie graczy. Według mnie gracze przedstawiaja 'skondensowane' stosunki spoleczne w internecie. Uwazam iz mam mozliwosc wyciagnac cos ciekawego i madrego na ten temat i podolam temu. Spedzilem duzo czasu nad rozdzialem teoretycznym, gralem jakis czas w Wowa, przedtem w SL'a i pare innych gier i znam ich specyfike. Zaczynam od definicji gier, grup spolecznych itp itd, nie bede rozpisywal mojego planu. ;)) Nic tu nie jest robiona na 'ekse';p.
Mysle, ze gdyby pojawil sie badacz gloryfikujac SL i piszac o 'spolecznosci wirtualnej 2-ego swiata wirtualnego zwanego SL' wszyscy by byli zadowoleni( terazniejsi przeciwnicy ). Nie porywam sie z motyka na ksiezyc :), nie boje sie wyzwan i nie odwalam fuszerki, lubie pracowac. Uzupelniam ankiety o inna forme badan.
Porywanie sie z motyka na ksiezyc nazwalbym uczestniczenie w 'grach' tego i innego typu sieciowkach 2 miesiace obserwujac specyfike, jest to subiektywne i niewykonalne dla jednej osoby, prosze o przemyslane odpowiedzi, ale dziękuje za krytyke.

Jesli zaglebilabys sie w temat, wiedziala bys iz sam moj temat wskazuje na ogolnosc mojej pracy i uzycie metod ilosciowych, jakosciowka nie wchodzi w gre (1 osoba, wielosc gier ).
Specyfike Wowa znam doskonale, z rozmow ze znajomymi, ktorzy sa czlonkami innych serwisow zrzeszajacych graczy ( OBECNANYMI ) - mam racje. Nigdy oczywiscie nie bedzie to obiektywnosc w 100% . Co do naszej klasy itp odnosze graczy do spolecznosci wirtualnych wogole, wiec prosze o troszke zapoznanie sie z tematem.

PS. jesli w cos nie wierze to tego nie robie :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Kwi 2009, 08:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Bodeha Zapedzki
Tak jak ja nie wierze w zasadność tej ankiety , wiec jej nie wypełniam.

ps. Proszę mi nie wysyłać na PW tego ogłoszenia.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Kwi 2009, 09:37 
Dołączenie:
Kwiecień 2009
Hm nikt Ci nie karze wierzyc, ale nie rozumiem po co nabijac posty pisząc o tym?

Nikomu rowniez nie wysylalem na pm tego "ogloszenia", wiec Twoja wypowiedz jest totalnie bezsensu , nic nie wnosi, ale i tacy sie zdarzaja. :)

[ Dodano: 2009-04-22, 09:45 ]
-----------------------------------------------------------------

ANKIETA ZAKOŃCZONA! Dziękuję wszystkim, którzy mają w tym swój wkład i krytykującym, bardzo mi pomogliście.

Mam nadzieję, że jeśłi w przyszłośc zdecyduję się na podobne przedsięwzięcie, jakiś procent z Was znów okaże się pomocnymi. Jeśli będą jakieś głosy za okazaniem wyników ankiet, z chęcią je przedstawie po analizie i obronie. W ciągu niewielkiego okresu czasu, wypełnionych zostało ok. 500 ankiet!

Możliwe, iż postaram się skontaktować z którymś z Was w celu przeprowadzenia wywiadu swobodnego, mam nadzieję że znajdzie ten ktoś chwilkę czasu na rozmowę.

Pozdrawiam wszystkich!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Kwi 2009, 10:24 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Ridovsky napisał(a):
zachecam do pisania w temacie 'czy sl to gra czy nie' , dla mojej pracy ta sprawa nie ma fundamentalnego znaczenia poza Waszymi uczuciami zwiazanymi z definiowaniem tego czym jest 'gra'.

To zdanie doskonale pokazuje Twój stosunek do nas i do Twojej pracy. Założyłeś, że SL to gra, zdanie tych, którzy siedzą w tym dłużej i głębiej, i wiedzą na temat drugiego - a w wielu przypadkach i pierwszego - życia nie jest ważne.
A potem kolejne osoby się dziwią, że nie lubimy ankieterów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Kwi 2009, 11:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Bodeha Zapedzki
ridovsky ignoranci tacy jak ty tez sie zdażają nawet częściej niz ci się zdaje.
Fakt ogłoszenie wysyłał inny ankieter nie ty , ale tyle ankietrow tu jest ze mozna popelnic blad.
Nabijac to ja sobie mogę fajke a nie posty.
Nie pozdrawiam panie nie doszły magister.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Kwi 2009, 12:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Beyonce Weatherwax
Cytuj:
Nie pozdrawiam panie nie doszły magister.

uwazam ten tekst za mocny nietakt ((((

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Kwi 2009, 17:20 
Dołączenie:
Luty 2009
Madelaine napisał(a):
Założyłeś, że SL to gra, zdanie tych, którzy siedzą w tym dłużej i głębiej, i wiedzą na temat drugiego - a w wielu przypadkach i pierwszego - życia nie jest ważne.
A potem kolejne osoby się dziwią, że nie lubimy ankieterów.

Mad, pięknie napisane. Dziękuję! Polecam to zdanie zamieścić gdzieś w specjalnym miejscu, tak aby było widoczne dla ankieterów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Kwi 2009, 18:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Ależ dobrze założył bo SL to jest gra, mimo tego że jest też czymś więcej. Ale nawet jakby nie był grą SL to przecież można mieć własne zdanie na ten temat mimo opinii rożnych użytkowników (nawet tych zaawansowanych). Więc dyskryminowanie z powodu odmiennego zdania nie jest chyba niczym dobrym?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Kwi 2009, 18:32 
Dołączenie:
Kwiecień 2009
Zgadzam sie z postem powyżej.

Nie potraficie zrozumiec podstawowej rzeczy (przeciwnicy)- to, czy SL jest w 100% gra , czy jest nia w 50 % nie ma nic do rzeczy! Liczy sie to , co chcialem zbadac, poczytajcie posty ktore napisalem wczesniej. Nie da się tego wyjasnic co poniektórym, czepiacie sie etykietki.

Co do ludzi na forum, zaczynalem z szacunkiem i otwartoscia, niestety - co poniektórzy pokazali swoje antypatie - rozsiewajac swoja niechcec do ankieterow również na mnie, ja naprawde nie spamowalem i nikogo do nieczego nie zmuszalem.

Co do ankiety - przyznalem , że moglem zbadac Wasze forum zanim umiescilem ankiete, to moj blad. Licze się z Waszym zdaniem dlatego z Wami dyskutuje - jesli robilbym prace jedynie o SL, pewnie bylibyscie zadowoleni, ale rozciagnalem obszar badania i zakwalifikowalem SL do tego, do czego jej najblizej, streszczając:

NIE CHCIALEM RÓWNIEŻ ZMIENIĆ NA SIŁĘ WASZEJ OPINII O SL - ZAKWALIFIKOWALEM JA DO GIER BO BLIZEJ JEJ DO NIEJ NIZ DO CZEGOKOLWIEK INNEGO I CHARAKTER WIEZI W NIEJ WYSTEPUJACYCH JEJ PODOBNY JAK DO TYCH Z INNYCH MMO! NIE ROZUMIEM CZEPIANIA SIE DEFINICJI I PESYMIZMU. DLATEGO NAPISALEM, IZ NIE MA ZNACZENIA JAK WY JA DEFINIUJECIE I NIE MA SENSU MNIE I BADANIA Z TEGO POWODU SKREŚLAĆ.<--- sorki za caps'a, ale niektorzy sa tak anty, iz inaczej nie mozna do nich dotrzec,

Przykro mi ze zranilem uczucia ludzi, ktorzy sami nie wiedza co robia przed komputerem, zaden z przeciwnikow 'gry' nie powiedzial mi czym naprawde jest SL, jest definicji tyle ilu Was tutaj, wiec czemu czepiliscie sie mojej? :)
Nie moglem zrobic ankiety dla uzytkownikow SL oddzielnie, aby nie zranic niektorych dumy - aby badac to samo zjawisko, ktore wystepuje w grach - ktore sa grami bez watpienia.

Nie jestem niedoszlym magistrem, pisze licencjat - co nie zmienia faktu, ze wyszla Twoja prawdziwa natura. Czasami naprawde lepiej pewne rzeczy przemyslec zanim sie chwyci za wirtualny mieczyk.wiec BODEHA nie usprawiedliwiaj mi sie, bo najwiekszym ignorantem jestes ty.

('wiezi spoleczne w spol. wirtualnych na przykladzie graczy internetowych', automatycznie jest zalozenie ze spolecznosc graczy zawiera sie w spol. wirtualnych, jako SL jest rowniez spolecznoscia wirtualna odpowiada tematowi, a to ze nie jest gra w jakims stopniu - albo w jakims jest - nie ma tak duzego znaczenia. Moze szukajacy dziury w calym zaczna tez szukac sensu?)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Kwi 2009, 22:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Zastanawia mnie tylko jedno... czy zauważyłeś, że reakcja użytkowników forum może Ci więcej powiedzieć w temacie niż ankieta.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Kwi 2009, 22:48 
Dołączenie:
Kwiecień 2009
Oczywiscie ze tak i zostanie to uwzględnione w badaniach, jednak nie badam samego SL wiec na nic sie zda doglebna analiza jednego przypadku jesli chce uogolniac na szersza społ.
Wszystki zawarlem w poprzednim poscie. Mam zamiar zrobic wywiady swobodne dla dodania jakosciowego elementu.

PS w temacie mi wiecej nie powie, dowiedzialem sie jedynie, iz duza liczba uzytkownikow inaczej pojmuje swoje uczestnictwo w takiej spolecznosci wiertualnej niz przypuszczalem( JESLI moim tematem bylaby percepcja swojego uczestnictwa w wirtualnych spolecznosciach lub cos takiego owszem), co niewiele wnosi do charatkeru wiezi spol. Juz nie moge sie powtarzac. Nie jestem ignorantem, wyciagnalem wnioski - ale niektorzy nie rozumieja pewnych rzeczy i brna w zaparte.
Prosze o nie wypowiadanie się juz w tym temacie, Ci ktorzy chcieli zbesztac zbesztali, ktorzy sie zgadzaja rowniez sie wypowiedzieli, jesli kiedys postanowie zbadac wyzej wymieniony temat, napewno sie zglosze do Was i moze spotkam sie z inna reakcja. Do jednej osoby napisze z prosba o przeprowadzenie wywiadu. dziękuje za pouczającą dyskusję i pozdrawiam!

PROSZE O ZAMKNIECIE TEMATU

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso