Odpowiedz

Co sądzisz o wykorzystaniu SL w edukacji?
Świetny pomysł, to przyszłość SL 46%  46%  [43]
Pomysł dobry, zyska wielu entuzjastów, ale nie osiągnie dużej popularności 40%  40%  [38]
Pomysł nietrafiony, nie zastąpi tradycyjnych metod w edukacji 10%  10%  [9]
Trudno powiedzieć 4%  4%  [4]
Razem głosów : 94
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 02 Gru 2008, 02:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: secondwips
Ankieta jest ściśle związana z naszym projektem wirtualnego wydziału. Jestem ciekaw, czy w ogóle jest zapotrzebowanie na tego typu elementy. Jak na razie w Polsce ten temat dopiero raczkuje, w odróżnieniu od reszty świata, gdzie dostrzeżono zalety SL jako medium wspomagające kształcenie. Ale wiadomo, co kraj to obyczaj i nie wiadomo, czy w Polsce również zyska taka popularność. Więc czy w ogóle warto interesować się tego typu działalnością? Moim osobistym zdaniem jest to jakiś pomysł, bo traktowanie SL jedynie jako rozrywki może się skończyć tylko jego upadkiem, dlatego warto szukać innych zastosowań. Chciałbym tą ankietą zachęcić do dyskusji Was wszystkich. Pozdrawiam :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Gru 2008, 02:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
nick w SL: Private.
A czego chcecie uczyć?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Gru 2008, 12:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
Profilem nauczania wydziału jest oczywiście informatyka więc głównie taką tematykę planujemy, przynajmniej na początku. Wszystko też zależy od zaangażowania pracowników uczelni, więc tak naprawdę trudno na tą chwile coś powiedzieć konkretnego. My chcemy stworzyć środowisko oraz narzędzia do nauczania, a tematyka i ilość materiałów to osobny temat trochę, na który nie tylko my już mamy wpływ. Mamy nadzieje, że wraz z upływem czasu sytuacja będzie coraz jaśniejsza :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Gru 2008, 12:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Drzyjcie skrypterzy, gdy szczecinska informatyka wjedzie do SL - skonczy sie zdzieranie skory z avatarow za marny skrypcik. Poleca ceny, poleca...:)
Ale mysl piekna - glownym problemem na poczatku SL jest opanowanie interfejsu, a komputerowcom sprawi to mniej klopotu. Oby sie udalo.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Gru 2008, 13:42 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Możnaby to nazwać trójwymiaorwym e-learningiem (pojęcie znane bardzije do stron internetowych, więc wtajemniczeni wiedzą, o co mi chodzi). byleby tylko starczyło zapału, aby wdrożyć tę naukę i poprzez Second Life pokazać, jak wygląda współczesna technologia wirtualnych światów (oczywiście naprzykładzie SL). Poza tym za pomocą SL jest robiona reklama szczecińskiej uczelni, zatem jest korzyść obustronna.

Zatem życzę powodzenia i odniesienia sukcesu. Może inne uczelnie polskie wezmą przykład.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Gru 2008, 19:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Pawell Bulloch
Kiedyś zrobiliśmy próbne szkolenie w SL. Nie było chyba najgorzej, ale uważam, że w SL ma to średni sens.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Gru 2008, 20:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Jacku, czy mi sie wydaje czy ja wydalem na ten temat publikacje? Jak masz ja to podeslij chlopakom ze Szczecina. niech sie ucza

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Gru 2008, 02:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Wood, nie wydales ale nakreciles chyba? I od zawsze ci mowiem, ze nie powiniennes skąpic tylko wsadzic ja na youtuba.:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Gru 2008, 07:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Bodeha Zapedzki
Pomysl dobry, tylko nie robcie tego sami.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Gru 2008, 08:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Jacek napisał(a):
Wood, nie wydales ale nakreciles chyba? I od zawsze ci mowiem, ze nie powiniennes skąpic tylko wsadzic ja na youtuba.:)

Z tego co wiem tekst zostal wydany w materialach pokonfrencyjnych jako publiacja :-). Nie starsz mnie bo chyba na darmo nie pisalem prawie dziesieciu stron 11pt z odstepem 1.0

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Gru 2008, 02:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
Oczywiście bylibyśmy wdzięczni za ten materiał ze szkolenia :-) Im więcej tym lepiej ;-)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso