Odpowiedz

Czy chciałbyś skorzystać z takich stron?
Ankieta zakończyła się 05 Gru 2008, 03:20
1. Tak, brakowało mi tego, czekam z niecierpliwością; 83%  83%  [19]
2. Raczej nie, chyba nie potrzebuję tego; 9%  9%  [2]
3. Nie skorzystam na pewno; 4%  4%  [1]
4. Pomysł poroniony jak jego twórca, całkowicie zbędny. 4%  4%  [1]
Razem głosów : 23
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 03:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Merlin Janick
Nie wiem jak Wam, ale mnie textury w Inventory pokazują się koszmarnie długo. Czasem mija 20 sekund, a czasem ponad pół minuty zanim można się zorientować jak wygląda obrazek.

W związku z tym chciałem przedstawić Wam pomysł i poznać opinie.

W czasie bezustannego włóczenia sie po SL nagromadziłem trochę textur. Są różnego rodzaju - drzwi, okna, mury, fraktale, urządzenia biurowe, wzorki, itp, itd, etc. Tekstury te chciałbym złożyć gdzieś w Republice (póżniej podam SLURL). Uzi i Morri wyraziły zgodę. Textury są Copy, Modify, Transfer i byłyby do pobrania za darmo, pogrupowane tematycznie w paczki.

Teraz najważniejsza sprawa. Pomyślałem że możnaby każdą taką teksturę pokazać na stronie www, np. w ten sposób. Oczywiście jest to tylko przykład. Byłoby tego więcej, każda paczka, inna strona.

Jeszcze raz podkreślam: Nic nie trzeba wczytywać, tekstury będą dostępne w ściśle wyznaczonym miejscu, to byłby tylko sposób prezentacji wyglądu pliku.

Proszę o szczere wypowiedzi czy skorzystacie z takiej wizualizacji, a także o wypowiedzi pod ankietą.

Ostatnio edytowany przez Jaglarz, 03 Gru 2008, 11:15, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 03:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Tochę tendencyjna ankieta. :mrgreen: Nie żeby mi jakoś tego strasznie brakowało, ale pomysł zacny i pochwalam go, a z texturek pewnie skorzystam. :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 07:58 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
LL jest doskonalym politykiem jak widze.. tendencyja to ona, ta ankieta, zanczy sie, jest jak ja jestem Swieta Barbara - to jest czysto wazeliniarska ankieta, nie owijajac
Czy pomyslowadawca przewiduje moze mozliwosc przyjecia ewentualnie obcych zasobow teksturkowatosci ? I rozbudowywania o takowe jakze zacnej biblioteczki ?
Rozumiem, ze i ze strony oofline do pobrania mozliwosc istnialaby ?
:lol:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 14:31 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Ankietę pominę, bo dziwne ma odpowiedzi, ale pomysł ciekawy. Prezentacja na sotrnie intenretowej bedącej osobnym tworem od SL, może nam pokazać szybciej dane tekstury (chyba, że serwer nawali lub nie wytrzyma ilości odwiedzajacych), jest dobrą metoda. Pytanie Anulki też jest dość kluczowe tutaj, czy offlinowe ściągnięcie tkestur będzie możliwe.

Darmowe udsotępnienie tekstur in-world z pełnymi prawami nie wydaje się wcale jakiś poroniony, ale jest dość dobry. nie każda osoba, która trafia do SL i zaczyna budować interesujące rzeczy, ma możliwosć zdobycia odpowiednich erkstor, bo czesto trzeba za nie płącic sporo kasy, z czego taka paczka poże mosiadać 10% tego, co jest naprawdę ciekawe, a resztę sięwyruzca, cyzli L$ idą w błoto.

A skoro Uzi i Morri poparły ten pomysł, to znaczy, że jest dobry, jeżeli nie bardzo dobry (nie użyłem wazeliny wbrew pozorom).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Lis 2008, 01:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
AnulkaZ napisał(a):
Czy pomyslowadawca przewiduje moze mozliwosc przyjecia ewentualnie obcych zasobow teksturkowatosci ? I rozbudowywania o takowe jakze zacnej biblioteczki ?
Rozumiem, ze i ze strony oofline do pobrania mozliwosc istnialaby ?
:lol:

Pomysłodawca przewiduje. Pytanie tylko czy znajdą się ofiarodawczynie i ofiarodawcy.

Możliwość pobrania jak zwykle za pomocą Prawego Przycisku Myszy i opcji "Zapisz obraz(ek) jako...".

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Lis 2008, 01:47 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Wypowiedż zbędna, ale... Mogę swoje tekstury zapodać, które do SL wniosłem ,a wyjąlem ze znaje gry komptuerowej.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Gru 2008, 00:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Dziękuję za głosowanie.

Pierwsza paczka "Doors&Windows" została wystawiona w Polskiej Republice
a można ją obejrzeć tutaj.

Nie chcę pokazywać (trochę brudnym) paluchem ale ktoś mi obiecywał podrzucić jakieś tekstury... No i co? No co?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Gru 2008, 00:48 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Mam wrażenie, że o mnie chodzi...

Jak nie zapomnę, to in-world wysle z pełnymi prawami w ładnym pudełku (przesadziłem, będzie zwykłe pudło).

Wersje, które mam na dysku to nie wiem, jak wysłać.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Gru 2008, 17:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
W takim razie oczekuję na paczkę, tylko proszę nie wysyłać przez Pocztę Polską bo wogóle nie dojdzie.

Z plikami na dysku jest ten problem że ich wprowadzenie do SL kosztuje. Więc na razie z tym pomysłem się wstrzymajmy, chyba że pojawi się jakiś sponsor...

projekt napisał(a):
Mam wrażenie, że o mnie chodzi...

Owszem, ale nie tylko. Pani Anula wykazywała zainteresowanie możliwością wysyłania tekstur tak jakby sama chciała coś podarować. Nie wiem czy dobrze kombinuję...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Gru 2008, 18:28 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
jak Anulka znajdzie czas i przejrzy zawartosc dysku to paczke przygotuje.. cos tam sie znajdzie.. jakby ktos powiedzial w ktorym katalogu i na ktorym dysku.. uff. Nie poganiaj.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Gru 2008, 06:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
Hmm, zajrzałem do paki i spodobały mi się textury drzwi, szczególnie door_001 do 20 :-) Poza tym bardzo fajna reszta :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Gru 2008, 22:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Na początek trochę wazeliny.

Dziekuję project'owi za przesyłkę. Uwzględnię w następnych paczkach.

Także Anulce podziękowanie za poświęcenie oraz spakowanie i przysłanie ponad 500 MB obrazków. Odgrażała się także że podeśle 40 TB plików. Image Do końca życia się nie odrobię.

Paczka "Sculpties" została wystawiona w Polskiej Republice a można ją obejrzeć tutaj.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Gru 2008, 07:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Właśnie wziąłem ale to jest jakis szescian a nie teksturki. To jakas sciema chyba.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Gru 2008, 08:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
No cóż, dziwnie zaczynać posta od wielokropka więc...
Textury są W ŚRODKU. Kładziesz w jakimś sandboxie aka piaskownicy, klikasz prawym i tam wybierasz Open. W oknie, które ci wyskoczy wybierasz "Copy to Inventory" i najlepiej nie kasuj obiektu aż nie skończą ci wyskakiwać nowe okienka z texturami.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso