Odpowiedz

Jaki bizness założyłbyś w SL, gdybyś miał/a premium account i dużo L$ np. 50 000 L$?
sklep 33%  33%  [20]
bank 30%  30%  [18]
klub 25%  25%  [15]
inny biznes (można pisać na forum jaki) 5%  5%  [3]
nie zakładałbym żadnego biznesu 8%  8%  [5]
Razem głosów : 61
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 14 Lis 2007, 17:24 
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: mormir slade
Jaki biznes założyłbyś w sl, gdybyś miał/a premium account i dużo L$, np. 50 000 L$???

Rada na przyszłość - jeżeli decydujesz się na ankietę warto przemyśleć pytania, a przede wszystkim napisać wszystko starannie i zgodnie z zasadami języka polskiego. Następna tak niechlujna ankieta zostanie przeze mnie usunięta. Madelaine

Ostatnio edytowany przez kamilamo, 14 Lis 2007, 17:28, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Lis 2007, 19:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
a co jeśli mam 2 pomysły? Założyłbym klub lub sklep, ale z akcentem na klub.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Lis 2007, 19:09 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2006
nick w SL: Jaroslaw Uggla
Bank? Nie wiem jaki bank dysponuje budżetem poniżej 500zł. ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Lis 2007, 20:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
mimo wszystko ankieta moze byc pomocna. Kazdy kto pomysli o wlasnym interesie powinien zobaczyc jej wyniki i NIE ZAKLADAC tego, co wygralo! Bo jaki sens robic to o czym mysla wszyscy?

Ostatnio edytowany przez Jacek, 16 Lis 2007, 12:21, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Lis 2007, 21:54 
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: mormir slade
piotrekn---- > to daj inny biznes a napisz na forum ze chciałbyś oby dwa założyc albo zaznacz ten lepszy sposób na biznes. :-)
Admin---> a widzisz jednak można dysponowac 500zł w sl i załorzyc bank

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Lis 2007, 23:47 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2006
kamilamo napisał(a):
Admin---> a widzisz jednak można dysponowac 500zł w sl i załorzyc bank

Hm, no tak - są banki, niby-banki, prawie-banki, jakby-banki i "banki ale nie banki". Ja mówiłem o bankach. ;-)

Żarcik. :mrgreen:

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 15 Lis 2007, 17:07 
Admin napisał(a):
Bank? Nie wiem jaki bank dysponuje budżetem poniżej 500zł. ;-)

Kapitał napływa w zależności od popytu na L$. Nie sądzę, żeby ktoś chciał kupic np. L$ 1 000 000 kupując na allegro czy komuś na konto przelewając PLN.

Poza tym jak chcesz to robic legalnie to kewstia opodatkowania dochodów lub usługi biura rachunkowego i byc może też prawnicze.

Może ktoś napisze artykuł SL => RL + opadatkowanie dochodów jak ktoś to sam robił ?

Nie podano
PostWysłany: 15 Lis 2007, 17:59 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2006
Gdy przeczytałem w ankiecie "bank" założyłem, że chodzi o coś więcej niż kantor walut (L$ - zł).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Lis 2007, 12:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
shaq - zbieram sie do tego, ale problemy sprawia niestety RL .
Kwestia opodatkowania zyskow z SL wydaje sie najciekawsza sprawa ostatnich lat w prawie podatkowym, ale wiesz jak wyglada rzeczywistosci?
Wchodze do biura ksiegowego. Wiedzac ze powazny pan za biurkiem nie wie co to jest SL, zaczynam delikatnie i od podstaw:
- Wie Pan, jest taki swiat w komputerze.... sa tam miasta, wyspy..... taki jakby Matrix... zalozmy, ze mam tam sklep, ktory przynosci dochody mojej rodzinie...ale nikt go nie widzi, bo moja zona i znajomi nie chca o tym rozmawiac....
Zazwyczaj w tym momencie Pan Ksiegowy lekko blednie a jego reka szuka telefonu i gdy go koncu znajdzie zaczyna wykrecac numer pogotowia. Nie jest wiec latwo.
Gdy mi w koncu rozwiaza rekawy i wypuszcza, uderze do kolejnego ksiegowego.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Lis 2007, 18:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Thaven Soderstrom
Zacznij od: "Zarabiam sobie kasę i podatku nie odprowadzam, sialalal!"

Potem możesz przejść do reszty :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Lis 2007, 20:08 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Thaven napisał(a):
Zacznij od: "Zarabiam sobie kasę i podatku nie odprowadzam, sialalal!"

Potem możesz przejść do reszty :P

najlepiej to powiedziec w urzedzie skarbowym :) dostaniesz swojego czlowieka i on ci juz powie co i gdzie powinienes zrobic :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2008, 13:19 
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: Christoff Maruti
Do końca nie wiem jaki biznes mógłby to być, ale na 100% związany z usługami, gdyż jestem studentem ekonomii, a na moim wydziale (Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług) nacisk kładzie się właśnie na usługi.

Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 23 Mar 2008, 16:53 
Ch. Maruti napisał(a):
Do końca nie wiem jaki biznes mógłby to być, ale na 100% związany z usługami, gdyż jestem studentem ekonomii, a na moim wydziale (Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług) nacisk kładzie się właśnie na usługi.

Pozdrawiam.

Ja mam kilka pomysłów na "biznes"... dlatego w cudzysłowiu bo jak na razie w Second Life jedyny biznes to promocja firm/produktów z RL ;)

W twoim przypadku to właśnie by było świadczenie usług promocyjnych w SL jako agencja promocyjna w RL, czyli to co robią obecnie firmy z RL w SL. ;)

Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2008, 16:59 
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: Christoff Maruti
Cytuj:
Ja mam kilka pomysłów na "biznes"... dlatego w cudzysłowiu bo jak na razie w Second Life jedyny biznes to promocja firm/produktów z RL

Dlaczego tak uważasz? Byle sklep może być uznany za biznes. A jeżeli, jak napisałeś jedyny biznes to promocja firm/produktów z rl, to w takim razie całe SL to jedna wielka ulotka, albo stacja reklamowa. A skoro tak, to czemu wszyscy żyjemy w tym drugim świecie? Żeby oglądać reklamy?

W końcu każda działalność gospodarcza jest jakimś biznesem.

Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2008, 17:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Szczypty optymizmu Shaq w swieta zycze:-) Sa w SL calkiem niezle prosperujace firmy, takze zwiazane z uslugami ( nie tylko z 'tymi' uslugami) i nie bedace oddzialem firm z RL.
Ale zgadzam sie, ze przenoszenie firm z RL do SL zazwyczaj konczy sie zalosnie.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 23 Mar 2008, 17:06 
Ch. Maruti napisał(a):
A jeżeli, jak napisałeś jedyny biznes to promocja firm/produktów z rl, to w takim razie całe SL to jedna wielka ulotka, albo stacja reklamowa.

Jak dla mnie to platforma reklamowa 3D ;) Bo za małó tu ludzi którzy chcą się bawic, kupowac zabawki, i puszczac kasę z RL, więc mało komu się opłaca je produkowac a jak już to dla zabawy... albo skuszeni iluzją bycia milionerem na drugi dzień ;)

Ch. Maruti napisał(a):
A skoro tak, to czemu wszyscy żyjemy w tym drugim świecie? Żeby oglądać reklamy?

Niektórzy nie żyją tylko grają albo się bawią, albo są dla zabawy, bo coś nowego itd... iluzja że na drugi dzień zaraz się milionerami staną ;) niektóre miejsca sklepy zmieniają się jak w kalejdoskopie bo co chwile czyjeś marzenia o byciu milionerem się zamieniają w rozczarowanie ;) Szkoda że więcej takich niż takich którzy przychodzą sią bawic... kupowac zabawki do zabawy i "grania" w SL... i te wszystkie reguły i zakazy też nie pomagają... Jakby w RL powiedziec że gry to są beznadziejne i dla dzieci to wszystkie firmy w RL co produkują gry poszłyby z torbami...

Ch. Maruti napisał(a):
Dlaczego tak uważasz? Byle sklep może być uznany za biznes. W końcu każda działalność gospodarcza jest jakimś biznesem.

W RL to jedynie biurokracja. ;) Poza tym to w ogóle inna bajka a żeby mówic o działalności gospodarczej z punku prawnego chociażby już abstrahując od przychodów to muszą byc spełnione odpowiednie warunki działalności gospodarczej.

[ Dodano: 2008-03-23, 17:21 ]
Jacek napisał(a):
Sa w SL calkiem niezle prosperujace firmy, takze zwiazane z uslugami ( nie tylko z 'tymi' uslugami) i nie bedace oddzialem firm z RL.

Jestem własnie tego też trochę ciekaw ale wiedząc to nie z mediów tylko np. z perspektywy danej firmy.

Jacek napisał(a):
Szczypty optymizmu Shaq w swieta zycze:-)

Nawzajem ;)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso