Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2012, 11:55 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Aby uploadować meshe do SL terzeba - podpiąć kartę (co w moim wypadku na razie odpada, przy okazji pozdrawiam bank PKO SA za pobieranie ode mnie opłat za kartę debetową, której nie miałam ;) ) albo rozwiązać Tutorial IP, który osobie z kiepską znajomością angielskiego nie powinien sprawić trudności jeśli weźmie się pod uwagę, że został przygotowany dla amerykanów głównie ;) A więc sprawa wygląda tak.
Mój status wygląda tak:
Image

Choć odpowiedziałam na wszystkie pytania
Image

Po kliknięciu na Tutorial IP przenosi mnie automatycznie do pytania 11 (ostatniego). I to tyle...
Ma ktoś jakiś pomysł co znów się zepsuło i kto jest winny i dlaczego znowu Lindeni? :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2012, 11:58 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Nie dziwie sie, ze cos na stronie SL nie dziala, bo to norma. Ale jak do licha udalo Ci sie dodac 3 posty tej samej tresci na forum?!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2012, 12:01 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Ahahahaha faktycznie, są trzy, no żesz... :/ Czyli coś nie tak ze stroną LL. To co ja mam robić?
ps. Mad będzie zła, mam nadzieję, że nie wpiszę teraz trzech jednakowych odpowiedzi :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2012, 12:39 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
A ja będę czepialski! Ha!
W jaki sposób przenosi Cię do 11 pytania, skoro jest 10 pytań? ;)
No i nie:
Cytuj:
albo rozwiązać Tutorial IP

tylko "i rozwiązać".
Sam rozwiązany quiz o IP to nie uprawnia do niczego. (chyba, że LL w swoim geniuszu coś zmieniło...)

A wracając do tego dlaczego jest źle. Hmm... ja bym spróbował ponownie już po podpięciu karty itp itd, może wtedy się coś zresetuje, albo cholera wie.
(tutaj też uwaga - w moim przypadku pomimo, że podpiąłem dobrze, LL sobie zweryfikowało kartę, miałem w statusie "Payment Info" czy jak to tam jest, to i tak nie zmienił się status Mesh Upload. Dopiero po kilku dniach czekania i kontaktowania się chyba nawet z LL w tej sprawie, uznałem że najprościej będzie kupić minimalną kwotę L$ przy użyciu karty... po tej operacji Payment w Mesh Upload Status wskoczyło na zielone tło i mogłem cieszyć się wrzucaniem meshy)

Z tego co poczytałem na szybko, to były już takie przypadki:
http://community.secondlife.com/t5/Mesh ... -p/1002835

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2012, 13:28 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Aha, czyli jednak bez karty ani rusz... :/ To po co ja podawałam prawdziwe dane do weryfikacji wieku? To już się oczywiście nie liczy... Masakra.
Deso napisał(a):
W jaki sposób przenosi Cię do 11 pytania, skoro jest 10 pytań?
- fakt, pytanie 10 ale jest krateczka, żeby kliknąć next... ;)
No nic... karty podpinać nie będę, niech się gryzną, nie będę płacić żadnemu bankowi, gdy nie mam stałej pracy :(
Dziękuję :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2012, 13:41 
Dołączenie:
Maj 2007
Wiesz. Weryfikacja wieku jaka jest, taka jest.
A jednak podpięcie karty w pewien sposób odsiewa wszystkich cwaniaczków z copybotami itp itd. Bo karty nie dostaje się przeważnie od tak, w pierwszym lepszym kiosku, a dodatkowo LL weryfikuje czy dane z karty zgadzają się z tymi podanymi w SL. (przynajmniej tyle udało mi się dowiedzieć podczas mojego małego dochodzenia) Tym sposobem spora część amatorów copybota zostaje z niczym. Tzn. mogą sobie 'skopiować' meshe, ale nie mają jak ich wrzucić do SL. (znając życie i tak będą sposoby na obejście tego :( )

Co do płacenia bankowi. Ja się 'przemogłem', bo zwolennikiem kart nie jestem i praktycznie ich nie używam. Ale uznałem, że te 2zł/miesiąc to jeszcze mogę wydać, a meshe prędzej czy później się przydadzą (z racji, że czasu nie miałem ostatnie miesiące, to wyszła opcja 'później' :D)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2012, 14:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Sprawe kart moze rozwiazac wydanie 15 zl na prepaida WBK plus PayPal (jesli Lindeni nie uznaja karty)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2012, 15:28 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
nick w SL: PanteraPolnocy
Nie trzeba bezpośrednio podpinać karty do konta SL, można podpiąć PayPala gdy ktoś ma. ;)

---

Image

---

Image

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2012, 16:09 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
Ale z tego co pamiętam, to PayPal musi mieć potwierdzona kartę :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2012, 18:51 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
nick w SL: PanteraPolnocy
Owszem, ale nie musi to być "credit card", tylko zwykła debetówka (ja taką mam). Poza tym PayPal akceptuje więcej rodzajów kart, niż LL. Ba, nie trzeba nawet używać karty, wystarczy zwykły przelew (bodajże złotówka) do PayPala i z powrotem, aby potwierdzić tożsamość.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2012, 19:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Pewien tego nie jestem ale wydaje mi sie, ze Lindeni nie akceptowali Paypal'a zweryfikowanego jedynie przelewem. Chcieli konta PayPal z podlaczona karta, co umozliwiloby im sciaganie kasy za Pemium lub Tier, z samego rachunku kasy nie sciagna.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2012, 19:46 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Ja mam bezpośrednio debetową kartę podpiętą i jej weryfikacja oraz zielone światło dla meshy uzyskałem, kiedy przez stronę www zrobiłem pierwszy zakup L$ (bo nawet w kliencie do strony odsyłało).

I teraz już przez klienta mogę L$ kupować, a LL samo kasę ściąga za Premium (wiem, bo to było w poprzednim tygodniu i odpowiedziało na kilka moich pytań)

Debetową kartę mam z Inteligo.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Wrz 2012, 07:45 
Dołączenie:
Maj 2007
Tak jak mówi Projekt, podpinając kartę bezpośrednio pod SLowe konto też nie trzeba mieć "credit card" - wystarczy karta debetowa. Ważne, żeby była to taka obsługiwaną przez LL (pamiętam, że była gdzieś jakaś lista? ale to chyba już przy podpinaniu karty :D).
Przynajmniej jeśli o mnie chodzi, łatwiejsze, szybsze było załatwienie sobie karty (2zł za miesiąc opłata jeśli wyda się przy jej użyciu poniżej 100zł) niż mordowanie się z PayPalem, do którego wciąż zaufania nie mam (tak wiem, nie używałem więc nie powinienem oceniać - ale tutaj mi wystarczy, że w necie pełno różnych wałków przy użyciu PayPala widziałem).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Wrz 2012, 16:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2009
nick w SL: Kuleer Kanto
Ja mam podpiętego paypal'a i tez mam zielone światło. Tylko paypal w jakiś dziwny sposób weryfikował mój rachunek bankowy. Oczywiście musiałem podać numer karty debetowej (kredytowej nie posiadam), ale żeby udowodnić, że to mój rachunek, dostałem od paypal 2 przelewy w odstępach kilku minut. Z tego co pamiętam to było to 2 i 3 grosze. Ja w odpowiednim okienku musiałem podać kiedy dokładnie i jakie kwoty zostały od nich przelane. Jak uda mi się te przelewy znaleźć w historii to dam screena.

Uprzedzę wątpliwości niektórych. Wcale nie musiałem zwracać tych 5 gr. Przesłali mi je i jestem o tą kwotę do przodu :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Wrz 2012, 16:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
Ja mam zabawnie.
Mam podpietą kartę ale bez premium, egzami zdany i zielone światło na meshe, niby bajka i fajnie, mogłabym już robić co chce, a tymczasem...nie moge przez klienta kupować lindenów :)

:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Wrz 2012, 01:17 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Jantarka, a kupiłaś przez stronę L$, czy nie? Bo jeżeli nie, to przez klienta ich nie kupisz jak na razie. Pierwsze kupno TYLKO przez stronę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Wrz 2012, 09:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
projekt napisał(a):
Jantarka, a kupiłaś przez stronę L$, czy nie? Bo jeżeli nie, to przez klienta ich nie kupisz jak na razie. Pierwsze kupno TYLKO przez stronę.

Ja jak kuń z klapkami na okach :)
Senkju wery mucz - udało się ! :)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso