Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 01 Sty 2012, 05:19 
Dołączenie:
Marzec 2011
Więc mam problem z moim minusowym kontem. Nigdy nie doładowywałam konta w sl i miałam 0 $ teraz mam -18$ nie wiem o co chodzi ? czy ktoś kradnie mi z konta pieniądze ?? ; / prosze o pomoc po moje konto ujemne się powiększa ; (

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Sty 2012, 08:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Vangelis Vought
Sprawdź historię transakcji. Prawdopodobnie należysz do grupy, która pobiera stałą opłatę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Sty 2012, 15:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Ale to ciekawe
Co by sie stalo gdyby nigdy nie uzupelniac konta w tej sytuacji ?
"Dlug" by rosl, rosl i co ? 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Sty 2012, 15:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
I ban.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Sty 2012, 22:52 
Dołączenie:
Styczeń 2012
nick w SL: Nena Yachvili
Rolka napisał(a):
Więc mam problem z moim minusowym kontem. Nigdy nie doładowywałam konta w sl i miałam 0 $ teraz mam -18$ nie wiem o co chodzi ? czy ktoś kradnie mi z konta pieniądze ?? ; / prosze o pomoc po moje konto ujemne się powiększa ; (

Miałam ten sam problem i w moim przypadku grupą która wysysała l$ z mojego konta okazała się POZICITI.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Sty 2012, 22:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Radze napisac do Ownera. Wiekszosc od razu oddaje pobrane LS i poprawia opcje grupy. Oczywiscie jesli owner pieniedzy nie odda to radze od razu odejsc z grupy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Sty 2012, 23:32 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
A powiedzcie mi, gdzie się to sprawdza? Kiedyś wiedziałam, ale albo zapomniałam, albo coś się pozmieniało.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Sty 2012, 23:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
To czy grupa pobiera od nas LS?
W zakladce grupy o nazwie Members&Roles klikamy na podstrone Roles i szukamy roli, w jakiej jestesmy w grupie. Podswietlamy ja.
Przewijamy liste w oknie Allowed Abilities tak dlugo, az ujrzymy dział Accounting. Ma ono tylko jedna opcje - Pay group liabilites and receive group....
Powinna byc ona ODZNACZONA, tzn nie powinny byc przy niej ptaszka. W innym przypadku bedziemy ponosili koszty grupy, chociaz takze mieli udzial w jej zyskach:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Sty 2012, 02:33 
Dołączenie:
Luty 2010
Jacek jesteś pewien po ja ten ptaszek mam w kazdej grupie prawie ; O ?!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Sty 2012, 10:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Ja na głównym koncie, mam grupę, która pobiera ode mnie 1 L$ na miesiąc. Sprawdzałem w historii transakcji - bo parę razy miałem tak:
saldo 1 dnia: 2100 L$
saldo 2 dnia: 2099 L$

Większość grup, nie pobiera tego rodzaju dywidendy.
Pamiętam, że otrzymałem kiedyś ok. 200 L$ od grupy, która i tak miała zostać zamknięta.

Chyba pobieranie opłaty wiąże się z ilością użytkowników w grupie. Mogę się mylić, ale chyba od 100 członków wzwyż nie pobierane są opłaty.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Sty 2012, 11:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

Jednak się mylisz, DexterianG. Jestem w dwuosobowej grupie (czyli ja + ktoś jeszcze) i żadna opłata nie jest pobierana.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Sty 2012, 11:49 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Tak mi się wydaje, że...
Opłaty są pobierane, jeżeli grupa za coś płaci. Myślę, że głównym wydatkiem jest tier za ziemię (to też można sprawdzić w zakładce grupy).
Grupa płaci członkom, jeżeli zarabia. Jeśli na przykład wystawi przedmiot, z którego zysk idzie na grupę, pieniądze są automatycznie dzielone między członków.

To oznacza, że samo odhaczenie nic nie zmienia - dopóki nic się nie dzieje z finansami grupy.

Dobrze myślę? ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Sty 2012, 12:21 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
Bardzo dobrze :-> Jestem pod wrażeniem :-P Niestety( :twisted: ) nie da sie pobierać oplat regularnych za samo bycie w grupie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Sty 2012, 14:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Niestety mylicie sie.
Rozwazmy dwie opcje:
1) Ptaszek nie jest postawiony w opisywanej przeze mnie opcji.
Z waszymi finansami nie dzieje sie nic. Niezaleznie od tego czy grupa zarabia, placi - wy nie ponosicie zadnych kosztow ani nie zarabiacie.
2) Opcja Pay Grup Liablities jest jest dla waszej roli aktywna.
Zyski. Madelaine ma racje - jezeli grupa cos zarobi, to zyski sa dzielone i wy macie w tym swoj udzial. Jest to czesto niemile zaskoczenie dla Ownera, ktory sprzedaje ziemie i dostaje za nia marny procent, bo cala wplacona suma jest dzielona na reszte czlonkow.
Koszty. Ponosicie koszty, o ile grupa takie koszty ponosi, jednak nie jest to nigdy oplata za Tier. ( Oplate za Tier ponosi osoba, ktora daje Donate grupie.)
Jedynym kosztem jakie grupa moze poniesc to reklama ziemi w Search, i do tego wlasnie sie dokladacie.
Oczywiscie jesli grupa nie ma ziemi, albo ma, ale jej nie reklamuje, to takze nic wam z konta nie znika.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sty 2012, 18:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2009
nick w SL: Kuleer Kanto
U mnie dziś pobrało pieniądze mimo że nie ma stałej opłaty grupowej. Znalazłem za to w zakładce "posiadłości" jakieś debety, minusowy stan konta itp. Z tego co się dowiadywałem to kilku osobom z tej grupy została pobrana taka sama kwota. Domyślam się że wszystkich członków podzieliło równo. Skąd się bierze ten debet? o co tam chodzi?

Image

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sty 2012, 18:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Dlaczego nie zapytasz u zrodla ,czyli ownera grupy ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sty 2012, 19:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2009
nick w SL: Kuleer Kanto
pytałem, ale jakoś nie mogę się doczekać jakiejkolwiek odpowiedzi mimo że jest online. Nie chciałbym opuszczać tej grupy, ale jeśli co tydzień ma mi zabierać lindeny to podziękuję. Dlatego pytam tutaj

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sty 2012, 21:25 
Dołączenie:
Październik 2010
Czy grupa posiada ziemię? Jeśli właściciel zapomni odznaczyć opcję grupy posiadające ziemię pobierają L$ od osób, które do grupy należą. Właściciele grupy zawsze muszą płacić za reklamę miejsca, które należy do grupy w Search. Jeśli ich jest np. 3 płaci każdy z nich.

Karolina - nie płacisz, ponieważ te grupy nie posiadają ziemi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lut 2012, 11:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2010
nick w SL: Nikola Genira
Mnie też grupa Piziciti zabrała 10 l, wyszłam z niej. Gori pisał do ownera w tej sprawie, lecz niestety odpowiedzi nie otrzymał :)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso