Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 14 Paź 2011, 17:54 
Dołączenie:
Październik 2011
Witam serdecznie!
Dziś zainstalowałem Second Life. "Grałem" w to już jakieś 2-3 lata temu. Na pulpicie wyświetliło mi się "Second Life Viewer 2" i albo tego nie było, albo nie zwróciłem na to uwagi. Loguje się. Zamiast nazwy postaci (tak jak kiedyś przy rejestracji się robiło), wyświetla się mój login. Zaraz zacząłem przeszukiwać internet w poszukiwaniu opcji schowania loginu (zmieniłem nazwę, ale login wyświetlał się pod nową nazwą). Znalazłem sposób. Należało przejść z trybu "Basic" na tryb "Advanced". Tak też zrobiłem i...:
[IMG=http://img856.imageshack.us/img856/3613/beztytuuqdg.jpg][/IMG]

Problem ten, ukazuje się tylko przy logowaniu w trybie "Advanced". Zmienianie grafiki etc. nie pomogło. Dodam, że z problemem spotkałem się po raz pierwszy, a komputer mam już o kilku dobrych lat.

Mój komputer:
Windows Vista
Intel Core 2 Quad Q6600 2.40GHz
NVIDIA GeForce GTS 450
4GB RAM

Ktoś może zna rozwiązanie problemu? Przeglądałem fora, ale rozszyfrowanie kilku stron "pomocy mam to samo", trochę mi zajmie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Paź 2011, 18:08 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
VampirX4 napisał(a):
Zamiast nazwy postaci (tak jak kiedyś przy rejestracji się robiło), wyświetla się mój login. Zaraz zacząłem przeszukiwać internet w poszukiwaniu opcji schowania loginu (zmieniłem nazwę, ale login wyświetlał się pod nową nazwą). Znalazłem sposób. Należało przejść z trybu "Basic" na tryb "Advanced". Tak też zrobiłem i...:
I po co ta panika? Można zmieniać ustawienia wyświetlanej nazwy.

Poszukaj folderu SecondLife w swoim folderze domowym, usuń go, uruchom SL jeszcze raz. Z OpenGL błąd raczej niewiele ma wspólnego. Po prostu się wysypał jak on to lubi robić od czasu wprowadzenia meshy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Paź 2011, 19:06 
Dołączenie:
Październik 2011
Ależ ja nie panikuje. Po prostu nie chcę, żeby ludzie wiedzieli jaki mam login. Z "Basic" i tak musiałbym przejść na "Advanced", bo nie mógłbym robić większości rzeczy. Zmienić nazwę, zmieniłem, ale login i tak pokazywał się pod nową nazwą. Ukryć login, można tylko w trybie "Advanced" (chyba, tak wyczytałem na forum, a przez ten problem niestety nie mogę tego zrobić).
A co to jest folder domowy? To ten, który nosi nazwę użytkownika tak? Niestety nie widzę tak żadnego folderu, a w szukajcie znalazłem tylko folder, który zawiera grę.

@Edit: Udało mi się włączyć grę... niestety po 5 minutach zaliczyłem crasha.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Paź 2011, 19:24 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
VampirX4 napisał(a):
Ależ ja nie panikuje. Po prostu nie chcę, żeby ludzie wiedzieli jaki mam login.
Zapewniam Cię, że widzą - np pod Phoenixem i to domyślnie, niezależnie co ustawisz w SL v2 czy v3.
U mnie pod 7 folder z ustawieniami jest w C:\Users\Nazwa Użytownika\AppData\Roaming\SecondLife a tam 4 foldery:
Browser_profile
logs
nemesis_igaly
oraz user_settings
Skasuj pierwszy i ostatni.

Użyj albo Opcji Folderów i tam odznacz ukrywanie plików, albo jakiegoś managera plików.

I nie bardzo rozumiem
VampirX4 napisał(a):
Zmienianie grafiki etc. nie pomogło.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Paź 2011, 20:05 
Dołączenie:
Październik 2011
Dziękuję. Póki co działa! :)
Miałem na myśli zmianę jakości grafiki. Jestem trochę laikiem w tych sprawach i myślałem, że to może coś pomoże.
W znalezieniu tych folderów pomogło zaznaczenie szukania ukrytych plików.
Bardzo dziękuję Ci za pomoc.

-----------
edit:

No i znowu nie działa. Kasowanie folderów już nie pomaga....

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Lis 2011, 01:36 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
Jest już jakiś sposób na te ustrojstwo? Od października męczyłem bete, bo w niej błędu nie było. Aż do wczoraj.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Lis 2011, 11:44 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Chyba zostaje tylko zmiana sterownika na starszy. Trzeba wypróbować. Ja na razie nie mam problemów. Choć jeden taki błąd zaliczyłam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Lis 2011, 12:43 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
Profilaktycznie wyczyściłem cache. Nie wiem jaki to ma związek, może zapycha jakiś bufor starymi teksturami. Albo to zwykły przypadek. Ale działa na razie. Stare sterowniki nie wchodzą w grę. BF3 i kilka innych gier wymaga najnowszych driverów;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Lis 2011, 16:05 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Użyj innego viewera. Mnie Phoenix świetnie chodzi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Lis 2011, 23:48 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
Od wyczyszczenia cachu działa:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2011, 13:37 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
A jednak po aktualizacji znowu nie działa. Czyli to nie ma nic wspólnego z cache. Nvidia odsyła mnie do microsoftu, który każe mi grzebać w rejestrze. Jak tylko znajdę chwilę czasu spróbuje powalczyć.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2011, 00:36 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
A więc tak, wygrzebałem temat na oficjalnym forum SL i podają tam kilka rozwiązań:

- wyłączenie basic shaders (Ustawienie(Ctrl+P)->Grafika->odhaczamy PODSTAWOWE SHADERS(basic shaders)(testowałem 5 razy, działa na razie :-) )
-downgrade sterowników do 260.99 (Tak jak pisała Nem ;-) )
-podobno niektórym pomaga wyłączenie Cuda w sterwonikach

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lis 2011, 12:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2008
nick w SL: Clark Danitz
Sam miałem z tym problem i są 2 rozwiązania dobre:
albo instalujesz stare stery (260.99) albo phoenixa :)
Jak ktoś chce grac np w najnowszego battlefielda ktory wymaga nowych sterow to viewera nie pouzywa za bardzo bo wyłączenie shaderów też nie pomaga w 100%.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso