Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 28 Sie 2011, 01:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2008
nick w SL: Clark Danitz
Żeby uplodować meshe to musze wypełnić billing info, co za tym idzie potrzebuje karty kredytowej bo jest jeszcze druga opcja paypal (też potrzebuje karty kredytowej żeby uaktywnić).
Wynika z tego że tylko osoby które mają karte kredytową mogą imprtować obiekty do sla a reszta nie?

Nie wiem może lindeni myślą że jak ktoś ma karte kredytową to ta osoba napewno nie będzie kardła projektów innych użytkowników i zarabiała na tym kase w sl jak już to widziałem niedawno na slmarketplace.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Sie 2011, 01:28 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Ja też zauważyłem, że na karty kredytowe jest jakaś moda. Ja niestety mam tylko debetową, co oznacza, że meshe nie dla mnie. I normalne wypłacanie kasy z SL, bo do RiskApi też trzeba kardę kredytową.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Sie 2011, 02:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Ja uaktywnilam z PayPala za pomoca zwyklej kart debetowej-byc moze cos sie pozmienialo

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Sie 2011, 08:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Nie musi być to karta kredytowa. Może być zwykła karta, np. z mBanku. Nawet bez opcji debetu, byle można było nią dokonywać płatności przez internet.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Sie 2011, 11:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2008
to chyba będe musiał prosić o zmianę karty bo mi w PKO SA wydali maestro a ta się wogóle nie da podpiąć

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Sie 2011, 12:06 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Można również skorzystać z karty internetowej pre-paid, ja korzystam z tej: http://prepaid.bzwbk.pl/, nie wiem, co oferują inne banki.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Sie 2011, 13:22 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
Najlepiej to założyć zwykłe konto z dostępem internetowym, (np. w BZ WBK). Bo jeżeli w przyszłości będziesz chciał sprzedać L$y u LL to z Pay Pala ich nie wypłacisz (w przypadku karty pre praid, ablo jeżeli jakoś wypłacisz, to wypłata z bankomatu będzie ciebie kosztować 5PLN)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Sie 2011, 13:43 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Karty, o której piszę, można używać tylko do transakcji w Internecie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Sie 2011, 14:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2008
Tą kartą co podałaś Madelaine można cały czas np kupować lindeny czy weryfikować informację płatności?
Bo znalazłem na forum, że zablokowali tą możliwość:
http://community.secondlife.com/t5/General-Discussion-Forum/LL-no-longer-accepting-PrePaid-Credit-Cards-How-many-ppl-will-be/td-p/743477

Jak tak to przynajmniej przydałaby się do weryfikacji konta paypal.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Sie 2011, 14:45 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Zaryzykowałem. Jak na razie wzięło mi z konta 1 PLN. Poczekamy, zobaczymy, może debetowe działają.

Czego to dla meshy i risk api człowiek nie zrobi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Sie 2011, 15:02 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Mam ją podpiętą pod paypal i w ten sposób działa w SL.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Sie 2011, 16:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Mi udało się wypełnić Billing info przez PayPal.

W PayPal'u nie trzeba koniecznie mieć karty kredytowej. Do zweryfikowania konta wystarczy zwykły rachunek bankowy. Oni wysyłają 3 wpłaty (ok. 15 groszy każda), po zaksięgowaniu na rachunku, logujemy się do systemu PayPal i w odpowiednie pola wprowadzamy identyfikatory transakcji.

Konto w PayPal jest zweryfikowane i można je podpiąć pod SL :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Sie 2011, 17:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2008
Robię sposobem co Madelaine poleciła, tylko czekam na kartę:)
Weryfikacja paypal kontem bankowy jest możliwa, tylko że tak zweryfikowanych kont paypal Lindeni nie akceptują.
Już kiedyś była o tym mowa na forum.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Sie 2011, 17:53 
Dołączenie:
Lipiec 2008
U mnie chyba weryfikacja karty z Inteligo bezpośrednio a stronie secondlife.com przebiegła pomyślnie,bo wyświetla mi się. Ale nie kumam tego elementu z meshami nadal. Jakiś test dziwny mi wyskoczył i niby go w 80% wykonałem poprawnie, ale... Wygląda na to, że nadal czegoś nie mam.

Zatem weryfikacja karty debetowej wchodzi w grę i to bez PayPal, ale do meshy droga jeszcze daleka.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Sie 2011, 20:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
piotrppg napisał(a):
Robię sposobem co Madelaine poleciła, tylko czekam na kartę:)
Weryfikacja paypal kontem bankowy jest możliwa, tylko że tak zweryfikowanych kont paypal Lindeni nie akceptują.
Już kiedyś była o tym mowa na forum.

W jakim sensie nie akceptuja ,nie rozumiem ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Sie 2011, 22:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2008
Jak ma się konto paypal zweryfikowane rachunkiem bankowym to lindeni tego nie przyjmują do wiadomości, wiem bo próbowałem tak podpiąc konto :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Sie 2011, 00:40 
Dołączenie:
Lipiec 2008
A mnie tak zastanawia, ile PayPal zapłacić Lindenom, że bez konta tam nie można mieć formalności kartowo-bankowych sukcesywnie zakończonych. Bo muszę niestety mieć PayPal, aby np. meshe uploadować. Tak rozumiem to, co na stronie secondlife.com widzę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Sie 2011, 09:37 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
piotrppg napisał(a):
Jak ma się konto paypal zweryfikowane rachunkiem bankowym to lindeni tego nie przyjmują do wiadomości, wiem bo próbowałem tak podpiąc konto :)

Hmm. A ja znam parę osób, które ma konto PayPal weryfikowane w inny sposób (bez karty kredytowej) i Linden Lab zaakceptowało to konto.
Widocznie miałem 'pecha', a może zbyt wcześnie po weryfikacji próbowałem podpinać pod SL i jeszcze nie wszystko w systemach było jak należy?
Nawet na forach SL i na wpisach Jira ludzie piszą, że im się udało podpiąc PayPal weryfikowany po prostu przez podpięcie do konta bankowego (chociaż na Jira to akurat dość stare wpisy znalazłem).
Ogólnie to dość sporo jest narzekań na sposoby płatności.

@projekt - dziwne, skoro udało się podpiąć kartę pod SL, to powinno śmigać bez PayPal. O ile jakiś czas temu jeszcze coś 'rozumiałem' to teraz zaczynam znowu wracać do pierwotnego chaosu :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Sie 2011, 12:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
projekt napisał(a):
A mnie tak zastanawia, ile PayPal zapłacić Lindenom, że bez konta tam nie można mieć formalności kartowo-bankowych sukcesywnie zakończonych. Bo muszę niestety mieć PayPal, aby np. meshe uploadować. Tak rozumiem to, co na stronie secondlife.com widzę.

Źle rozumiesz. Musisz być zweryfikowany za pomocą karty ALBO PayPal. I nic nie musieli zapłacić. Po prostu PayPal jest formą płatności internetowych używaną na całym świecie. Równie dobrze możesz postawić taki zarzut o korupcję eBay, Amazon, czy innym międzynarodowym serwisom. Wszystkie korzystają z płatności PayPal.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Sie 2011, 18:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2008
Podpiąłem karte internetową BZWBK i przyjęli.
Sęk w tym, że karta została przyjęta, ale jak wchodze o statusie upload meshy to mi nie pokazuje że mam wypełnione billing info :mrgreen: tak samo profilu nie ma billing info used.
Ale jeszcze podpinam kartę do paypala co trochę zajmuje czasu czekanie na potwierdzenie karty.
Może to pomoże :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Sie 2011, 18:21 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Zatem jest nas dwóch, którzy mają to samo napisane. Tylko, że ja PayPal nie ruszam. Może trzeba poczekać jakiś czas?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Wrz 2011, 09:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Nie wiem, czy dobrze rozumiem pytanie, ale...
Jest różnica:
1. Payment info on file - karta została podpięta.
2. Payment info used - karta została użyta przynajmniej raz do zakupu L$, konta premium, ziemii itd.

Trzeba czekać na weryfikację, żeby z karty można było korzystać w SL.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Wrz 2011, 12:19 
Dołączenie:
Lipiec 2008
U mnie jest ciągle No payment info on file.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Wrz 2011, 14:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2008
A ja czekam 2 dni aż mi paypal zciągnie kasę z karty.... :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Wrz 2011, 22:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2008
Ja się już poddaje.
Aktywowane konto paypal kontem bankowym i kartą internetową, a jak podpinam sl do konta paypal to na paypal stronce pisze że wszystko jest ok, ale gdy przechodze do strony ustawień konta
to pisze: An error occurred while processing your request. You must have a verified PayPal account to continue

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Wrz 2011, 22:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Jesteś pewien, że do końca aktywowane? Razem z kodem zwrotnym itd.?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Wrz 2011, 22:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Podlaczanie karty ( lub Paypal'a) to zawsze byl rodzaj ruletki. Karty nie dawalo sie podlaczyc 12 razy, a za 13 wszystko bylo OK i karta zaczynala smigac. Zjawisko niewytlumaczalne, bo komputer to maszyna dwustanowa, ale wystepujace nagminnie.
Wpisy na miedzynarowodowym forum mowia jednak, ze LL zablokowalo mozliwosc podlaczania anonnimowych kart prepaid ( czyli np tych z WBK) http://community.secondlife.com/t5/Gene ... d-p/743477
(Prawdopodobnie chodzi o to, zeby nie mozna bylo wplacac i wyplacac kasy z SL bez podawania danych z RL. Fraud itd)
Byloby wiec logiczne, ze skoro zablokowali te opcje u siebie w systemie to zablokowali tez poprzez Paypal.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Wrz 2011, 23:04 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Byłoby logiczne, gdyby było prawdziwe.
Moja karta pre-paid jest podpięta pod Paypal, w lutym płaciłam w ten sposób za premium, od tego czasu kupowałam kilkukrotnie L$ tą samą drogą, w tym ostatni raz w czerwcu albo lipcu.

P.s. W ramach ćwiczeń podpięłam swój Paypal pod konto alta. Dwa kliknięcia i wszystko działa. Paypal bez zmian, z kartą pre-paid.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Wrz 2011, 12:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Trybu przypuszczajacego uzylem swiadomie, bo wiadomo ze z kartami w SL nie ma nic pewnego. Podejrzewam, ze czasami da sie podlaczyc takze karte do zbierania punktow na starcjach benzynowych.
Mad, czy uzywasz juz tej nowszej wersji karty z WBK? Tej z dostepem do historii konta przez net?
Zgaduje, ze tak - inaczej nie poglabys potwierdzic konta na paypalu, ale wole sie upewnic.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso