Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 08 Sie 2011, 22:02 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Witam. Mam bardzo poważny problem, mianowicie...

Wczoraj zalogowałem się normalnie na swoje konto, wszystko było dobrze, dopóki nie zobaczyłem że nie mam nic we własnym inwentarzu.
Miałem tam ponad 7500 obiektów, folderów, zdjęć, ubrań, skryptów, wszystko zniknęło.

Nie wiem dlaczego, możliwe jest że ktoś mógł wykasować te obiekty, ponieważ kilka moich bliskich dawnych znajomych znało nazwę użytkowników i hasło,

Wpakowałem w ten inwentarz kilkanaście tysięcy L$, i naprawdę szkoda mi go stracić.
Stąd moje pytanie. Czy jest jakiś sposób na odzyskanie usuniętych przedmiotów?

Dodam dla jasności że nie ma ich również w koszu, oraz że posiadam tylko te foldery, które były już od początku istnienia tego konta.

Ktoś jest w stanie pomóc?

Pozdrawiam
Khai

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Sie 2011, 22:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
Cytuj:
Nie wiem dlaczego, możliwe jest że ktoś mógł wykasować te obiekty, ponieważ kilka moich bliskich dawnych znajomych znało nazwę użytkowników i hasło,

1-wsza najważniejsza zasada w internecie - twoje konto jest twoje nie daje się nawet rodzinie w RL-u hasła czy nazwy konta (jedynie jak wiesz , że bliski jest twój koniec) plus co jakiś czas zmienia się hasło nawet nie znacznie modyfikując utrudnia to wejście twoich były znajomych.

Wracając do tematu.

Jeśli dałeś komuś nazwę konta i hasło i on/ona/oni to zrobili to po kaszance nic nie zrobisz lub czasami też tak bywa , że ktoś się włamie na konto (haker/craker) i on też może dla ot tak widzi mi się skasować wszystko.
Czasami też Lindeni kasują inwentarz bo kupiłeś/skopiowałeś nielegalnie coś co do ciebie nie należy itp itd.

Jedyna szansa napisać ticet to LL po angielsku i się zapytać czy da się jakoś odzyskać to co straciłeś ale przypuszczam, że byś musiał podać nazwy każdego obiektu /zdjęcia itp itd/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Sie 2011, 22:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Zakladajac, ze wyczysciles cache itp,ja bym poczekala kilka dni-zdarzylo mi sie ze zaginione przedmioty,
samoczynnie pojawialy sie w szafie z powrotem ,czasem po kilku tygodniach ( w moim przypadku chodzilo o pojedyncze rzeczy ,ale moze i tam zadziala)

P.S A probowales wejsc z innego viewera?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Sie 2011, 22:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

Znikające przedmioty w szafie to typowy objaw zapełnionego cache. Ale o tym byś wiedział, jakbyś użył opcji "search". Nie ty jeden miałeś problem z inventory.
Jeżeli LL z jakiś powodów usunie coś z szafy to wysyłają informacje o tym na maila.
Poza tym w TOS zabrania udostępniania danych do konta innym osobom.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Sie 2011, 22:48 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Wiem już na pewno że obiekty zostały usunięte przez jednego z moich byłych znajomych. Usunął wszystko.

#Daro. Opcja wysłania biletu z opisaniem wszystkich przedmiotów z inwentarza nie wchodzi w rachubę. Nie pamiętam nazw folderów, obiektów etc.

#thekonstancja. Zalogowałem się na Phoenix Viewer, Second Life 2.0, Firestorm, jednak nigdzie nie ma tych obiektów.
O dziwo z ciekawości zalogowałem się na Second Life Beta Grid, i mam tam połowę przedmiotów oraz 25.000L$, jednak już na zwykłym gridzie nie mam żadnego folderu i zero kasy na koncie.

#Krewetka. Czyściłem cache wielokrotnie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Sie 2011, 23:56 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Khai napisał(a):
Mam bardzo poważny problem

Jak widać największy problem masz ze znajomymi - na twoim miejscu przypomniałabym sobie, jakie hasła jeszcze mogą znać i na wszelki wypadek zmieniłabym wszystkie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Sie 2011, 00:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
To normalne, że na beta gridzie masz pieniądze i przedmioty. Baza danych nie aktualizuje się tam samoczynnie, tylko jest odświeżana przez LL raz na kilka miesięcy. Tak więc logując się na swoje konto, będziesz widział jego stan sprzed jakiegoś czasu (inventory, grupy, wygląd avatara, pole partners). Pieniądze na becie przychodzą same. Lindeni co jakiś czas dodają nam do kont po parę tysięcy L$, żebyśmy mieli czym płacić za testowe uploady.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Sie 2011, 05:45 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Jeżeli wiesz kto i to nie zostaje nic innego jak zgłosić się na Policje. Oni już zajmują się takimi rzeczami. http://www.gry.banzaj.pl/Plocka-policja ... 32950.html Kradzież przedmiotów w grze też ostatnio była opisywana.
Sprawcę jak najbardziej mogą czekać realne kłopoty, 25k L$ = 300zł a więc nie jest to już błaha sprawa, szczególnie jeśli wiesz kto.

Poza tym, wybacz, ale haseł nie daje się byle komu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Sie 2011, 05:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Nie wiem ,czy da sie to zakwalifikowac jako kradziez ...
W koncu prawdopodobnie nie przeniosl sobie do wlasnej szafy tych przedmiotow
Poza tym ciezko byc traktowanym powaznie jezeli dalo sie komus haslo
To to jest tez zlamanie TOS-u - czyli moze m iec problemy wtedy z samymi Lindenami
Najlepiej po prostu nie dawac hasel wszystkim dookola ...

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso