Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2010, 07:39 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Dla tych, którzy kochają Phoeniksa, nienawidzą Dwójki, a zdają sobie sprawę, że przyszłość to jednak 2.xxxxx (meshe, i nie tylko meshe), dobra wiadomość:

Ekipa Emeralda pracuje nad viewerem 2. (ma się nazywać Firestorm) i oczekuje podpowiedzi:
1. Bez czego w phoeniksie nie możecie żyć.
2. Z czym w LL 2 nie da się żyć.

Cytuj:
Please format your email in this order…

Email tojessica.lyon@phoenixviewer.com
Subject:Firestorm poll

1st paragraph… Provide a list of your10most used/cannot live without features that are currently in Phoenix Viewer, that you would want in our Firestorm viewer.

2nd Paragraph…Provide your10most hated aspects of the LL Viewer 2 you would want changed or simply cannot live with. There are some things that are obvious and need not listing, like the side bar.

Optional 3rd paragraph…Add your own thoughts, issues and whatever else you like here.

We will be putting the results from everyone together and use that to help formulate an action plan and roadmap.

Thank you all for your time and efforts in helping us bring you a better user experience!
Jessica Lyon

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2010, 11:32 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Phoenix:
1. Podręczne ustawianie nieba, LOD, odległości rysowania, wykorzystania łącza itd
2. Tymczasowe tekstury
3. Dodatkowe opcje budowania
4. Dodatkowe primy
5. Phantom i Ground Sit pod ręką
6. Radar
7. Widoczność i możliwość ukrywania gdzie się patrzy
8. Animacja biustu, skoro awatar może wyglądać realistycznie to tym lepiej
9. Stary interface
10. Bo jest super :mrgreen:

2.x
1. Interface do wymiany
2. Nowe ikony
3. Przebieranie awatara po zalogowaniu
4. Okna komunikacyjne i powiadamianie
5 - 10 . Bo nie podoba mi się strasznie :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2010, 13:23 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Lev napisał(a):
Dla tych, którzy kochają Phoeniksa, nienawidzą Dwójki, a zdają sobie sprawę, że przyszłość to jednak 2.xxxxx (meshe, i nie tylko meshe), dobra wiadomość:

Mozesz bardziej rozwinac ten temat? z tego co ludzie pisali na tym forum meshe bedą w jedynce. Wiec dlaczego dwojka to ta niby przyszlosc?
Wydaje sie ze tak naprawde oprocz meshy aktualnie jedynka w stosunku do dwojki za wiele nie potrzebuje.
Ja tam raczej twierdze ze dwojka to pomylka a nie przyszlosc :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2010, 14:40 
Dołączenie:
Lipiec 2009
C Nishi napisał(a):
Mozesz bardziej rozwinac ten temat? z tego co ludzie pisali na tym forum meshe bedą w jedynce. Wiec dlaczego dwojka to ta niby przyszlosc?
Wydaje sie ze tak naprawde oprocz meshy aktualnie jedynka w stosunku do dwojki za wiele nie potrzebuje.
Ja tam raczej twierdze ze dwojka to pomylka a nie przyszlosc :)

Mnie też bardzo Dwójka drażni i jeżeli z jakichś względów czasem na nią przesiadam, to czynię to z ogromną niechęcią.
Mimo to sądzę, że ma przyszłość, choćby dlatego, że jest pierwszym i naturalnym viewerem, którego używają nowi użytkownicy SL. W niej się uczą swojego drugiego życia i nawet nie zauważają braków czy niedogodności, które tak irytują starszych użytkowników. O tym, że to viewery oparte na 2.x staną się standardem świadczy właśnie i to, że ekipa phoenixa swój kolejny produkt zamierza budować na tej bazie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2010, 14:50 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
No i przyjdzie nam przejść na 2.x. Mam tylko nadzieję, że ekipa Phoenixa/Emeralda udoskonali tak dwójkę by jakoś w miarę dało się z niej korzystać.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2010, 15:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Ankh Boa
Myślę, że interface będzie taki sam, jak 2.x, więc, oprócz tymczasowego uploadu, nie ma się czym emocjonować... Chyba, że komuś bardzo zależy na tym, żeby śledzić kto i ile osób w danej chwili ogląda z bliska jego awatar ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2010, 23:22 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Uwierz Ankh, że jest kilka osób którym ta opcja jest niezbędna do egzystencji :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Lis 2010, 00:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Druidamus Rau
Twierdzę, że Phoenix jest najbardziej opcjonalnym narzędziem do korzystania z SecondLife, więc wszystkie opcje jakie do tej pory są w nim niech zostaną. Ale przydałyby się nowe funkcje w panelu budowania, jakie są w Viewer v2. Mam na myśli ustawienia mediów na płaszczyźnie obiektu. Nie zapomnijmy o nowej funkcji załadowania meshes. Przydałoby się w miejscu widocznym wstawienie suwaka ustawień kąta kamery, np nad inventory (przydatna funkcja kiedy buduje się małe obiekty). Kiedyś wspominałem o możliwości podpięcia Viewera do gogle kalendar, aby opcja informowała o zbliżających się imprezach, spotkaniach itp. Dobrze by było by w inventory była opcja bardziej rozwiniętego wyszukiwania powielonych obiektów.

Jeśli miałbym wybierać nad opcjami jakie mają zostać z Phoenixa, to na pewno:
- tymczasowe tekstury (przydałaby się jeszcze opcja tymczasowych animacji i wkrótce tymczasowych meshes)
- teleport po podwójnym kliknięciu
- falujące piersi ^^
- dodatkowe obiekty w panelu budowania, oraz możliwość kopiowania ustawień obiektu
- opcje sortowania i wyświetlania w inventory
- radar i wyszukiwarka obiektów na sim
- ogólnie wszystko :P

Czego nie chciałbym widzieć z Viewer2 od LL?
- całej wizualnej konstrukcji - jest uciążliwa

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Lis 2010, 10:20 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Druidamus napisał(a):
- opcje sortowania i wyświetlania w inventory
Właśnie! O tym zapomniałam.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso