Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 31 Sie 2008, 22:02 
Dołączenie:
Sierpień 2008
Zalogowałem się niedawno na SL.Zamiast mojego avatara pojawił sie...nie wiem jak to nazwać...dymek,chmurka(???).Czekałem tak z 20-25 minut z myślą,że wszystko wróci do normy,ale tak zostało do teraz.Czy da się coś z tym zrobić??Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Sie 2008, 22:20 
Dołączenie:
Sierpień 2008
Podejrzewam że masz za słabego kompa albo internet...
ja tam mam jak mi internet zamula... tylko ze ja mam akie cos przez 30 sekund ;]
pzdr

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Sie 2008, 22:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Spróbuj wejść w appearance albo wcisnąć Ctrl+Alt+R.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Wrz 2008, 06:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
Te particle to tymczasowy wygląd, który masz na czas ładowania ava :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Wrz 2008, 14:39 
Dołączenie:
Sierpień 2008
Komputer mam już 1,5 miesiąca,dlatego raczej jest dobry-to chyba raczej od internetu.Zaraz to sprawdzę...

EDIT:
To była jednak sprawka internetu(logowałem się wtedy w nocy,a sąsiedzi najczęściej siadają o północy do kompa i internet zawalony :-/ ).Zalogowałem się znów w swoim normalnym stroju.Ale i tak wielkie dzięki wszystkim zainteresowanym tematem ;-) .

Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Wrz 2008, 16:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Beyonce Weatherwax
problem , tak zwanych chmurek nie komiecznie musi dotyczyc slabego kompa tylko czeos u LL gdyz ten problem i ja posiadam a moj komputer nie mozna nazwac slabym)))) malo tego nawet dzieje sie tak ze taka chmurka moze byc az do nastepnego zalogowania , innynm razem po wlaczeniu jakiejs " kulki" ekran zamienia sie w negatyw i tez trzeba relog robic , a jeszcze innym razem avatar pojawia mi sie w czesciach pierwszych kazda w innym miejscu i zamin moja kolezanka sie " poskłada do kupy " mija troche czasu)))
czekam cierpliwie i ty tez poczekaj , wyczysc cashe , pamiec , zwieksz pamiec, podreczna gry, przeinstaluj sl , jest tez taka dziwna sprawa a sl , ze im wiecej programow instalujesz na kompie tym czesciej doistajesz crashy i rezstartow nawet caly komp potrafi sie zrestartowac - dla pocieszenia dodam ze SL wysmienicie smiga na Vista ultimate u mnie --- rewelka
pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Sie 2009, 22:56 
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Makarou Trok
Witam
Otoz od pewnego czasu neka mnie problem taki, ze wszysty widza mnie jako chmure, a innych AVatarow i siebie widze bez problemu. Co jest grane?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Sie 2009, 23:22 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Na forum wielokrotnie wyjasniano, o co chodzi. chmurka się pojawia wtedy, kiedy awatar nie został jeszcze załadowany.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Wrz 2009, 17:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: Noah Perinal
Jakie masz połączenie z internetem ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Paź 2009, 23:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2009
nick w SL: Gomia Lionheart
ja mam tez chmure przez caly dzien mnie tak widza i drugiego dnia tez... Cholera nie wiem czemu. Naladowana powinnam byc po godzinie c'nie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lip 2010, 17:36 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Egoster Kingmaker
Witam !
Jestem nowy na forum.
Otóż mam problem.Po zalogowaniu się czekam na załadowanie się otoczenia i avatara.Kiedy otoczenie się załadowało avatar pozostawał niebieską kólką.Czekałem około godziny ale problem nie znikał.Postanowiłem więc zainstalować starszą wersie SL.Lecz i to nie pomogło.
Mój sprzęt to:
AMD Athlon II 4x2,9ghz
ATI Radeon 4670 1024mb
Ram: 4GB
System: Windows 7 Professional.

Bardzo bym prosił o szybką odpowieć z zaistniałym problemem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lip 2010, 19:16 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Jeżeli inne awatary w pobliżu wyglądały ok, może to być chwilowy problem z SL niezależny od twojego komputera. Tylko nie wiem dlaczego akurat niebieska chmurka. Zwykle jest biała.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lip 2010, 20:30 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Nem napisał(a):
Jeżeli inne awatary w pobliżu wyglądały ok, może to być chwilowy problem z SL niezależny od twojego komputera. Tylko nie wiem dlaczego akurat niebieska chmurka. Zwykle jest biała.

Niebieska / Biała . Mój przyjaciel widzi moją postać , lecz ja jej nie.Po godzinie raczej nie miałem skłonności do dłuższego czekania. Inne widziałem tylko samego siebie nie. A komputer mam nowy więc nie może być uszkodzony.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lip 2010, 21:05 
Dołączenie:
Luty 2009
Tu nie o komputer chodzi tylko o przepustowość łącza internetowego.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lip 2010, 21:11 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
W panelu preferencji zakładce Network, przestaw Maximum Bandwich na maxa, może pomoże

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lip 2010, 22:26 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Wchodziłem w ustawienia i przepustowność sieci. Dałem tą przepustowność na maxa i po zresetowaniu second life nadal powtarzał się problem :-( .

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 21 Lip 2010, 23:00 
Zainstalowanie starszej wersji klienta z oficjalnej strony LL rozwiązało problem.

Nie podano
PostWysłany: 21 Lip 2010, 23:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2009
kup sobie lepsze lacze o wiekszej przepustowosci, albo w ustawieniam zmniejsz grafike na minimum, albo przejdz do starszej wersji ktora nie bedzie obciazala tak twojego lacza... i wtedy moze bedziesz sie szybciej ladowac...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lip 2010, 23:46 
Dołączenie:
Luty 2009
Ewentualnie można włączyć renderowanie niezaładowanych awatarów:

Najpierw uaktywniasz menu zaawansowane (CTRL + ALT + D)

Wybierasz Debug Settings

Wyszukujesz renderunloadedAvatar

Ustawiasz wartosc na TRUE

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Lip 2010, 01:58 
Dołączenie:
Luty 2010
Więc mam mały problem z moją postacią. Zamiast jej sylwetki pokazuje mi się biała plama a raczej taka mgiełka mogę się poruszać i tak dalej, inni mnie widzą ale ja siebie sama nie tylko ta biała plama ; (( i nad moją postacią pisze ładowanie danych wiec czekam i czekam 20 min minęło i dalej się ładują tylko wszystko działa a ta chmura jest dalej :( co mam robić ? jeśli to problemy z grafiką to jak mogę się tego pozbyć ? Z góry dziękuje .

Jak coś to przy graniu mam wyłączone wszystkie programy i strony internetowe.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Lip 2010, 05:35 
Dołączenie:
Kwiecień 2010
nick w SL: Vivien Mirajkar
Karolinko,to bład w wczytywaniu,, zrob relog,, a jesli niepomoze to reset kompa,,:) powinno pomoc,, ja mam tak czasem i to pomaga:),, mozna tez wejsc w apperance,,,

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Lip 2010, 08:10 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Często też jest sugerowane, że to wina łącza internetowego i dane po prostu powoli dochodzą do Cioebie... Taka mała teoria, którą można wziąc pod uwagę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Lip 2010, 19:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Jaka prędkość Internetu? Podaj parametry swojego komputera. Sprawdź czy sprzęt spełnia wymagania http://secondlife.com/support/system-re ... lang=en-US Nie zabiera czasem jakiś program transferu z Internetu? To wygląda na problem z łączem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Wrz 2010, 10:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2009
nick w SL: Ann Xurina
Witam, mam pewien problem, od 3 dni nie mogę się sobie załadować w ogole, cały czas jestem chmurką... Mam szybkie łącze, dobrą grafikę, od roku nie miałam szczególnych problemów z ładowaniem... Wszystko dookoła się pięknie szybko ładuje oprócz mnie :S Sprawdzałam ten problem na różnych klientach, emerald, viewer 1, viewer2, snowglobe, imprudence.... i nic się nie zmienia :S Kolega polecił mi żeby rendering zmienić w emeraldzie, owszem udało się, nie byłam juz chmurką, ale miałam strasznego pomarańczowego skina i ubrania nie chciały się też załadować.... Nawet gdy zmniejszałam grafikę na minimum..

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Wrz 2010, 10:28 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Mgielka Moorsider
Wyczyszczenie cache też nic nie dało? W takim "fachu" jak Twój/nasz trzeba to zrobić co jakiś czas, za dużo przebierania i SL głupieje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Wrz 2010, 10:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2009
Mgielka napisał(a):
Wyczyszczenie cache też nic nie dało?

nigdy tego nei robiłam, chociaż w sumie niedawno miałam reinstal systemu, więc nie wiem czy to cos da....
//i nie umiem tego zrobic :S//

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Wrz 2010, 17:20 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Koleżanka miała ten sam problem, szybkie łącze, czyszczenie chashe. próba logowania się na innym sprzęcie - to samo i przez dwa dni z kolei. Ja widziałam ją dobrze, oprócz jednego drobiazgu - miała domyślne włosy oprócz tych standardowych. Dałam jej zwykły blad dołączany do starszych modeli, akurat full perm, założyła i CUD - od razu się sobie załadowała. Tak więc SL to niby nie Strefa Mroku, ale dziwne rzeczy i rozwiązania się zdarzają.
Tak więc po prostu spróbuj się ubrać całkiem od nowa, zmieniając WSZYSTKO.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 11:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Beata Ethaniel
ja mam podobny problem, nie mogę się załadować. Ubrać się od nowa też nie mogę bo jest to niemożliwe kiedy kształty i ubrania się ładują. Nie wiem co zrobić, inni widzą mnie normalnie, a ja siebie samą jak jakiegoś nooba.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 11:19 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Zachmurkowałam się kiedyś na kilka dni, pomogło załadowanie początkowego damskiego awatara (z zakładki Advanced, bardziej na odległość nie podprowadzę).
Ostatnio doraźnie pomogło zmienienie bald base.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 11:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
gdzie znajdę tę zakładkę advanced?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 11:49 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Ctrl+alt+d.

Skrót powinien być na pierwszej stronie elementarza SL ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 11:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
ten skrót próbowałam ale nie działa, mam tego najnowszego emeralda. I wszystko było w porządku do wczoraj. Nie mogę też założyć innego skina z inv bo pojawia się że dopóki kształty i ubrania się ładują to nie mogę nic zrobić.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 12:09 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
1. Nie mam teraz dostępu do SL.
2. Nie mam najnowszego Emeralda i póki co nie zamierzam.
3. Są tu tacy, którzy najnowszego Emeralda zapewne mają, więc są szanse, że pomogą ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 12:10 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Batatra, awatarzyca z Twoim stażem pyta o takie podstawy. Wstyd :-)

Jeżeli CTRL ALT D nie działa to:

* jakoś sobie zablokowałaś ten skrót klawiaturowy
albo
* jesteś na macu i wtedy zamiast CTRL - jabłuszko (chyba tak - nie jestem inworld, wiec nie mogę sprawdzić)
albo
* jakiś paproch wpadł Ci w klawiaturę i któryś klawisz nie kontaktuje.

A zakładkę advanced możesz też otworzyć z górnego menu w Emeraldzie: "Show Advanced Menu".

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 12:15 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Alt + Ctrl + Shfit + d :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 12:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Chmurkowanie wyglada mi na typowo kobieca przypadlosc, stawiam wiec na ciuchy, rzesy, lakier na paznkociach itd.
Moze wiec rozebrac sie do kosci, wylogowac, zalogowac jeszcze raz i jesli cmurka zniknie to zaczac zakladac ciuchy?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 12:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
Lew, na nic staż, kiedy po raz pierwszy zdarzył mi się taki problem. :-/
zaraz spróbuje z pozycji emeralda.
nie da sie nic rozebrac ani ubrac bo wyskakuje mi okienko ze trwa ładowanie kształtów.

spróbowalam w menu advanced załadować początkowego av, ale nie da się, piszę że nie mogę nic zmienić dopóki trwa ładowanie, a ładowanie trwa od wczoraj. Co zrobić?
i chmurką nie jestem tylko wyglądam jak jakiś noob, okropny shape.... taki jaki się ma podczas ładowania.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 12:32 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Advanced - Character - Character test - test female i masz domyślną laleczkę Lindenów ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 12:34 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Z menu Advanced wybierz DebugSettings i RenderUnloadedAvatar - zmień tam parametr na TRUE. Jak nie pomoże to spróbuj innych rad dawanych wyżej w tym wątku. A rozebrać się nigdy nie zaszkodzi :-o

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 12:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
:-( próbowałam wszystko i charakter test, i advanced true, i dalej to samo, wyglądam jak ładujący się noob, inni widzą mnie normalnie a ja jako noob i w dodatku nic nie mogę zmienić, bo pojawia się że nie można nic zmienić dopóki ładują się kształty i ubrania. grrr

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 12:45 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Zgłoś się do mnie w SL, może jakoś ci pomogę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 13:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
Nem, wielkie dzięki. Pomogło, okazało się że wystarczy założyć bald head i wszystko działa. Wielkie dzięki! :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 13:14 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Od tej rady zaczęłam rano...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 13:20 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Dokładnie ten sam błąd co miała moja koleżanka - po przelogowaniu się i zdjęciu paru primów było ewidentnie widać domyślne włosy na Awatarze, chociaż ona widziała się inaczej, a ja ją widziałam niby poprawnie. Już wiecie co robić w takich sytuacjach ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 14:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Ankh Boa
Dla tych, co mają system na oddzielnej partycji niż wszystko inne i cykliczne kłopoty z inv.

Utwórzcie sobie oddzielny folder na cache, na jakiejś mało używanej partycji i od czasu do czasu zdefragmentujcie tę partycję. Pomoże to utrzymać jako taki porządek w plikach, których potrzebujemy do poprawnego działania SL.

(Klient domyślnie tworzy katalog cache na C, a więc tam gdzie znajduje się system. Partycja C ulega szybkiemu i częstemu pofragmentowaniu, tworzy się ogólny bałagan, co skutkuje mniejszą wydajnością i takimi tam różnymi.)

Nie twierdzę, że to rozwiąże wszystkie problemy z szafą, ale na pewno nie zaszkodzi. Ja nawet odczułem pewną poprawę w działaniu SL.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 17:52 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Masz rację Ankh. Partycja systemowa strasznie się fragmentuje gdy jest na niej cashe od SL. Problem nie dotyczy natomiast linuxów, tam cache jest domyślnie na innej partycji (Home). Zrobiłam tak samo jak ty już dawno temu :) I chyba nawet o tym pisałam ;-)
Edit. Poprawka, nie pisałam o tym na forum jednak, tylko koleżance.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 19:33 
Dołączenie:
Sierpień 2008
nick w SL: J4ck Serao
Cytuj:
Nie dotyczy to jednak linuxów

Propaganda musi być:) Masz jakiś procent od zarobków autorów Linuxa? :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 19:50 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
flyjack napisał(a):
Masz jakiś procent od zarobków autorów Linuxa?
Gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o systemach linuxsowych, wiedziałbyś, że standardowo dysk jest podzielony na 3 partycje - Systemową, gdzie przechowywane są wszystkie aplikacje i najważniejsze pliki konfiguracyjne, partycję Swap, służąca do wirtualizacji dodatkowej pamięci (w praktyce praktycznie nie używaną) oraz Home z wszystkimi pozostałymi plikami konfiguracyjnymi użytkownika i jego plikami. System EXT4 jest ponadto dużo szybszy i wydajniejszy od NTFS oraz lepiej zorganizowany (jest dużo nowszy) i fragmentacja następuje dużo wolniej i rzadziej. Ponieważ cashe SecondLife jest na innej partycji niż systemowa, więc nie wpływa to w takim stopniu na uruchamianie się SL, czy problemy z inv, o których pisał Ankh.
Dla przykładu - instalacja systemu w nowej wersj, np z Ubuntu 10.04 na Ubuntu 10.10 spowoduje to, że będę miała nowy system, ze wszystkimi starymi ustawieniami, dla Kadu, Mozilli, Thunderbirda itd czyli także z identycznymi ikonami na pulpicie jak w starszej wersji.
Wiedziałbyś, gdybyś nie był takim ignorantem :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 20:08 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Bardzo Was proszę o powstrzymanie się przed kłótniami w każdym wątku.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 20:23 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Przepraszam. To akurat było uświadomienie, nie kłótnia. Dla jednych wtrącone przeze mnie zdanie będzie propagandą, część osób zrozumie. Ale chciałam mieć pewność, że niedoświadczona osoba, która napotka ten wątek, przy okazji dowie się, dlaczego pewne rzeczy nie dotyczą linuxów :-)

Edit. Dziś mnie spotkała taka niespodzianka. Zmieniłam "włosy" i sukces :mrgreen: Jeżeli to jest lekarstwo na każde zachmurkowanie, to może trzeba by dać znać lindenom o tym błędzie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Wrz 2010, 19:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2009
batatra napisał(a):
:-( próbowałam wszystko i charakter test, i advanced true, i dalej to samo, wyglądam jak ładujący się noob, inni widzą mnie normalnie a ja jako noob i w dodatku nic nie mogę zmienić, bo pojawia się że nie można nic zmienić dopóki ładują się kształty i ubrania. grrr

no i jak udało się ? mi się dzisiaj powtórzył znowu błąd, kilka relogów nie pomogło, cały czas chmura... ale wróciłam do tego tematu i zmiana bald base pomogla szybko :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Wrz 2010, 08:42 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Ja także miałem wczoraj ten sam błąd, najpierw ściągnąłem z siebie wszystkie rzeczy, łącznie z HUDami - nie pomogło. Następnie wyczyściłem Cache i zrobiłem reloga - też nic.
To co mi pomogło to podpowiedź Leva:
Lev napisał(a):
Z menu Advanced wybierz DebugSettings i RenderUnloadedAvatar - zmień tam parametr na TRUE.

Lecz gdy mój avatar się pojawił miał na sobie podstawową newbie hair base. Widocznie coś w tym jest.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2010, 17:30 
Dołączenie:
Listopad 2010
Cześć, mam problem, gdy uruchamiam Second Life to tekstury bardzo długo się ładują, pewnie można jakoś to ustawić żeby symulator płynniej chodził, tylko nie wiem jak (mój net to 512 KB). Bardziej wkurza mnie to, że nie widzę swojej postaci, tylko jakieś... jajko ?

193

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2010, 17:35 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Witaj na forum i w SL.

Mam taki sam net i SL działa w miarę przyzwoicie, raczej obstawiałabym problem z komputerem.
To, że tekstury ładują się wolno, to chyba nasza eselowa norma, większość z nas na to narzeka ;) Poszukaj na forum, jest chyba w Poradnikach wątek o tym co robić, żeby SL działało płynniej, co prawda rady dotyczyły klienta w wersji 1.xx, ale powinny zadziałać i w nowej.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2010, 17:44 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Co do jajka, to powiem szczerze, że pierwszy raz widzę coś takiego :P Czyżby Lindeni znosili jajka...
A tak poważnie, to większość z nas było kiedyś chmurką gdy SL nie mogło nas załadować, ale jak powiedziała Mad, wszystko jest opisane na forum (a przynajmniej najczęstsze problemy) ;)

Hmm... kiedyś gdy ktoś się nie ładował to miał avatara newbie ubranego w tzw. "gazetę", teraz jest chmurka, a czyżby wchodziło "jajko" ? ;>

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2010, 18:19 
Dołączenie:
Listopad 2010
popatrzyłem trochę i znalazłem to viewtopic.php?f=9&t=800 niestety, trudno mi się połapać :-?
Patrzyłem również na inne tematy, ale bez rezultatu :-(
Nie wiem czy to wina win 7, czy może katy graficznej, sam już nie wiem :-/
Moja karta graficzna: NVIDIA GeForce 6150 LE

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2010, 18:22 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Mgielka Moorsider
Jajko to chmurka na najniższych ustawieniach grafiki, z własnego doświadczenia wiem to :)

Znaczy się, avatar się nie załadował.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2010, 18:27 
Dołączenie:
Listopad 2010
czyli muszę ustawić grafikę na wyższy stopień, tak ?

ten taki suwak w zakładce grafika ?

co mam zrobić, żeby było widać mojego awatara i jak przyśpieszyć ładowanie tekstur ?
Mogę dodać, że już wcześniej posiadałem konto na Second Life i miałem wtedy starszą wersje na win Xp.
Niestety mój internet był wtedy za wolny i odinstalowałem Second Life.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2010, 01:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Zmień zasięg widoczności na mniejszy w ustawieniach grafiki. To na początek.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2010, 17:43 
Dołączenie:
Listopad 2010
OK, i co dalej ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2010, 18:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2010
nick w SL: Violina Niki
sprobuj w ustawieniach -dzwiek&media -wylaczyc komunikacje glosowa , czesto zamula tak jak gg , akceptacja ciasteczek i javascript jest tez dosyc wazna
pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2010, 18:24 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Słaba karta graficzna i wolny net, ciężko coś poradzić. Pod Linuxem chodziło by SL lepiej.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2010, 18:53 
Dołączenie:
Listopad 2010
Muszę przyznać że tekstury lądują się trochę szybciej, tylko ta moja postać trochę jeszcze koślawo chodzi, znaczy się troszkę się tnie. A jak go nie było widać, tak nadal go nie widać :-(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2010, 19:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2010
nick w SL: Violina Niki
poczytaj forum , juz byl opisany podobny problem ,

z innej beczki -jezeli masz windowsa , sprobuj w ustawieniach zapory systemu , Zaawansowane-ustawienia-wyjatki-
pozwalaj na wyjatki i zaznacz SecondLife

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2010, 20:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Radzie tez sprawdzic inne klienty SL. Czasem zmiana czyni cuda:
http://wiki.secondlife.com/wiki/Third_P ... _Directory

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2010, 22:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Ja mam słabszy sprzęt a nawet bardzo słabszy. Polecam w takim wypadku Snowglobe. Szkoda że nie aktualizowany już.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lis 2010, 06:34 
Dołączenie:
Listopad 2010
Jacek czy Radegast byłby odpowiedni ? A co do Snowglobe to mógłbyś Dominique podać mi swoje ustawienia, bo mimo że ściągnąłem to nadal jest tak samo

Dominique a dokładnie to jaką wersję tego pobrałeś, bo są tam różne ? http://wiki.secondlife.com/wiki/Download_Snowglobe

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lis 2010, 11:55 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Jeżeli wymienione tutaj wersje i nazwy klientów nie zadziałają, to można spróbować też odpalić Hippo. U mnie działa na najnowszej wersji, chociaż zapewne ma ona jakieś drobne braki (bo Hippo bardziej pod OpenSim się nadaje).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lis 2010, 12:32 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Bardzo proszę o stosowanie przycisku "edytuj" i dopisywanie kolejnych zdań, zamiast notorycznego dopisywania kolejnej wiadomości pod swoją wypowiedzią. Nabijanie postów nie jest mile widziane.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lis 2010, 17:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Mam wersję Snowglobe 1.3.2 (3219). Co do sprzętu na jakim to chodzi nie będę się przyznawał bo chyba nikt już czegoś takiego używa. Co do ustawień to rozdzielczość 1024X742 w oknie oczywiście a nie pełny ekran.
Draw distance 160 (max jeśli potrzebuję 256) Reszta suwaczków na Middle. Najlepiej wypróbować to na żywo podczas uruchomionego SL. Nie wiem jaką masz kartę graficzną ale przy mojej wyłączone mam Shaders. Wyłączony mam Voice chat ponieważ nie używam.
Jaki masz Internet? Ważne by był przynajmniej 1MB, ja mam dosyć dużą prędkość więc może to też nadrabia braki sprzętowe. Na sieci, której używam mam możliwość ustawienia sobie priorytyzacji usług więc SL ma wyższy priorytet, porty przekierowane odpowiednio. Nie wiem co jeszcze mógłbym dodać, próbuj z ustawieniami, eksperymentuj.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lis 2010, 18:15 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Dominique napisał(a):
Co do ustawień to rozdzielczość 1024X742 w oknie oczywiście a nie pełny ekran.
No właśnie nie jest to oczywiste, bo SL na fullscreenie działa szybciej (choć wygląda dziwniej)

Dominique napisał(a):
Jaki masz Internet? Ważne by był przynajmniej 1MB, ja mam dosyć dużą prędkość więc może to też nadrabia braki sprzętowe.

CVB napisał(a):
(mój net to 512 KB)

Mozolnie dłubiące baby vs błyskotliwi samce - 1:0 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lis 2010, 18:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Zuo napisał(a):
Mozolnie dłubiące baby vs błyskotliwi samce - 1:0 8-)

Fakt przeoczenie przyznaję. Nie uczestniczę w tych offtopowych dyskusjach o zaletach i wadach poszczególnych płci więc nie dam się wciągnąć wybacz ;-)
U siebie zauważyłem że rzadko przekracza te 512K. Nawet podczas teleportacji w nowe lokacje.
Tryb okienkowy wydaje się u mnie szybszy oraz bardziej do mnie przemawia ze względu na szybsze przełączanie między aplikacjami.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lis 2010, 18:39 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Spoko, żartuje przecież ;)
Dominique napisał(a):
U siebie zauważyłem że rzadko przekracza te 512K.
A przestawiałeś domyślne ustawienia? ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lis 2010, 18:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Zuo napisał(a):
A przestawiałeś domyślne ustawienia? ;-)

Oczywiście, kombinacje z ustawieniami już chyba wypróbowałem wszelkie możliwe :) Jestem taki że jak coś można zmienić, przestawić to muszę to wypróbować.
Zuo napisał(a):
Spoko, żartuje przecież

Spoczko przecież wiem, stąd moja emotka :) No ale poczekajmy co tam wykombinował kolega CVB

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lis 2010, 18:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Jacek czy Radegast byłby odpowiedni

Radegast ze pewnoscia nie bedzie cial, bo to klient textowy i nie ma co przycinac. Literki?
Z rozmow ze znajimymi wynika, ze zasady nie ma - u niektorych jeden klient przycina, u innych nie, wiec radze sprawdzic kilka.
A robiles ogolne myscie kompa z czyszczeniem rejestru itd? To sie zawsze przyda.
Odpal tez moze Linuxa z plytki i zainstaluj SL, moze cos w hardware masz walniete?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Lis 2010, 17:57 
Dołączenie:
Listopad 2010
Nic nie wykombinowałem :-P ja muszę mieć chyba walnięto kartę graficzną, bo już sam nie wiem :-/
Wersja z 2009 działała dobrze, nie licząc tego, że miałem wtedy słaby internet

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Lis 2010, 18:26 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Jacek napisał(a):
Odpal tez moze Linuxa z plytki i zainstaluj SL
Raczej ciężko o linuxa z już preinstalowanymi sterownikami do 3d w wersji Live. Miała to darmowa wersja Mandrivy x3 na DVD ale zainstalowanie i odpalenie SL wymagałoby sporo ramu.

CVB. Jeśli masz trochę miejsca na dysku (przynajmniej 8gb) spróbuj ściągnąć najnowsze Ubuntu wypal płytkę i zainstaluj przez Wubi (czyli bez grzebania się w ustawieniach partycji itd). Potem ściągnij SL i zainstaluj. Powinno dobrze działać.

A jak się nie boisz, mogę ci spróbować pomóc przez TeamViewera ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Sty 2011, 13:15 
Dołączenie:
Styczeń 2011
Hejka!!
Mam problem w SL nie widać mojego avatara, wygląda jak mgła.

PLIS.
Pomocy!!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Sty 2011, 13:21 
Dołączenie:
Styczeń 2009
nick w SL: Krzych Aeon
Ustaw grafikę na low , zainstaluj nowe sterowniki i poczekaj chwilę w SL :-P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Sty 2011, 15:10 
Dołączenie:
Styczeń 2011
To nic nie dało dalej jest mgła.Inni mnie widzą normalnie tylko u mnie jest ten problem

HELP!!!!!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Maj 2011, 18:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
odświeżam problem, otóż po dłuższej nieobecności dzisiaj próbuję się zalogować i jestem jak noob. Próbowałam już wcześniejszych rad... nie dam rady założyć bald base bo pisze mi że ubrania nadal się ładują, dałam ctrl Alt R i też nic. wyglądam jak noob i nic nie mogę zmienić. test female też nie działa. cache wyczyszczone. Co zrobić???? :?:

już naprawiłam problem. zalogowałam się na innej przeglądarce i trochę to trwało ale dopiero jak zrobiłam true w rendering avatar unloaded - dopiero wtedy dało się zrobić na innej przeglądarce test female... ufff

Ostatnio edytowany przez batatra, 15 Maj 2011, 19:19, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Maj 2011, 18:45 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Skoro nic nie działa, zostaje trochę poczekać. Nie ma innych sposobów. Spróbuj ponownie później ew zmień przeglądarkę (viewera).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Maj 2011, 18:47 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ja czasem czekam te parę minut, aż się doładują wszystkie części awatara. Może to rozwiąże problem.

A jak nie, to będziemy (jako forum) szukali rozwiązania dalej.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Maj 2011, 19:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Ja tez tak mam czasem,z reguly pomaga relog -rozumiem ze w tym przypadku nie
Probowalas w jakims odludnym, niezalagowanym terenie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Maj 2011, 19:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
już naprawiłam problem. zalogowałam się na innej przeglądarce i trochę to trwało ale dopiero jak zrobiłam true w rendering avatar unloaded - dopiero wtedy dało się zrobić na innej przeglądarce test female... ufff

na razie wszystko działa...., ale im dłużej jestem w SL tym bardziej się przekonuję że za każdym razem rozwiązanie tego samego problemu jest inne... :evil:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Maj 2011, 16:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: Janusz Rau
Mi ciągle robi się chmurka, gdy korzystam z phoenixa. Dlatego juz definitywnie się poddałem.
Nie jestem fanem Viewer-a 2, ale to chyba optymalne rozwiązanie poza irytującą obsługą niektórych funkcji.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Maj 2011, 17:02 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Ja korzystam z Phoenixa od dawna, parę razy byłam chmurką, zawsze sobie radziłam i nie narzekam. Wkurza mnie tylko wzrost zużycia pamięci.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Maj 2011, 23:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Ja uzywam Phoenixa do huntow glownie,i pamieciozerny oraz kartograficznoobciazajacy ;-) jest straaasznie... :evil:
A szkoda bo lubie ta przegladarke

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Maj 2011, 17:47 
Dołączenie:
Maj 2011
Jarmusch napisał(a):
Mi ciągle robi się chmurka, gdy korzystam z phoenixa. Dlatego juz definitywnie się poddałem.

Z tego co wiem, to problem przy odświeżaniu/ładowaniu avatara, mieli to rozwiązać w nowszych wersjach (nie żebym coś o tym wiedział, tak słyszałem ;) )

Najprościej zmienić/dodać jakiś ciuch czy fragment ciała, wtedy wymusimy załadowanie avatara. Jakiś czas temu miałem taki problem i to pomogło.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Maj 2011, 18:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2009
nick w SL: Kuleer Kanto
a z tego co ja słyszałem to phoenixa nie miało być kolejnych uaktualnień, poprawek, itp. Nie korzystam z phoenixa więc się tym nie interesowałem i nie wiem ile w tym prawdy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Maj 2011, 18:42 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
kuleer napisał(a):
Nie korzystam z phoenixa więc się tym nie interesowałem i nie wiem ile w tym prawdy
Ciągle pojawiają się kolejne wersje ;]

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Cze 2012, 12:03 
Dołączenie:
Listopad 2009
mam nowa wejsje sl ta i nie laduje mi sie avatar mam taka chmurke szara jak to ustwaic by dzialalo?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Cze 2012, 12:11 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Problem stary jak świat, przekleiłam post do jednego ze starszych wątków.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso