Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2009, 19:57 
Dołączenie:
Sierpień 2009
Witam. Dzisiaj zacząłem przygodę z Second Life. Loguję się bardzo fajnie, bez problemów niby. Okej, zalogowałem się, jestem w grze i przeżywam szok. Nic nie widzę, prócz interfejsu. Cała postać, wszystko co ma wyświetlić się na ekranie są... kolorowe pasy. Wywodzą się ze samego środka gry. Zresztą zobaczcie na screena, którego tutaj załączam.

Mój sprzęt to:

Procesor: 2,54GHz
Karta Graficzna ATi 9550 256MB ShaderModel2.0
Pamięć RAM: 512MB
Karta dźwiękowa: tak
najnowsze sterowniki: ATi z Marca.

OBRAZEK *(kliknij)*

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2009, 20:23 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
Ustawienia grafiki na minimum, dolozyc pamieci.. "to" ledwie, ledwie chyba spelnia wymagania SL.
Przeszukaj forum, byl podawany link do jakiejs strony, ktora sprawdza dokladniej czy spelniasz wymagania.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2009, 20:35 
Dołączenie:
Luty 2009
To problem z VBO mozna to wylaczyc w opcjach graficznych, jednak przy tej karcie i wylaczonym VBO daleko nie zajdziesz. Na starszych sterownikach (catalysty 6 i 7) VBO dziala lepiej ale tez bedzie Ci sie czasem grafika wywalala, jednak da sie zyc. Nie da sie z tym niestety nic zrobic na stałe, radeony sie nie lubia z SL, wiem ze nawet na najnowszych kartach ATI Radeon sa problemy z obsluga VBO w SL, czytalem ze LL mialo sie dogadac z ATI w kwestii otymalizacji sterownikow ale jakos nie widac owocow, wiec jesli nie masz mozliwosci zmienic sprzetu pozostaje Ci tylko zainstalowac starsze sterowniki zeby jakos funkcjonowac w SL.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2009, 22:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Zgadzam się z Serbitarem w sprawie ATI, którym uszczęśliwił mnie mój laptop. Również działam z wyłączonym VBO. Polecam wypróbowanie nieoficjalnych sterowników Omega dla Twojej karty, w niektórych przypadkach pomaga.

Z ciekawostek... mam zainstalowaną na laptopie Betę Windowsa 7. Kilka tygodni temu pojawiły się oficjalne sterowniki ATI pod tą wersję systemu i karta działa dużo bardziej wydajnie niż w XP, nawet przestała się gotować przy SL i jakoś się z nim dogaduje. Jednak w wypadku Twojego komputera konieczne byłoby dołożenie RAMu, żeby w ogóle móc pomyśleć o tym systemie. Resztę wymagań spełniasz. Pocieszające jest to, że zakup pamięci to w miarę niewielki wydatek.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2009, 22:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
Spróbuj w ustawieniach grafiki wejść w ustawienia sprzętu i tam wyłączyć OpenGL Vertex Buffers...

Tak na OT: korzysta ktoś w ogóle z CCC na Radkach?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Sie 2009, 00:07 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
piotrekn napisał(a):
korzysta ktoś w ogóle z CCC na Radkach?

Ja korzystam, kiedy mam płytę z filmem w formacie dla real playera, którego moje DVD przy TV nie czyta. Wtedy ise przydaje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Wrz 2009, 17:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2009
nick w SL: Gomia Lionheart
maaaam to samo!!!!

dokupilam pamiec i jest 1gb -,-
Eii a jak sie wylacza to VBO czy jak to sie zwie XDD ?.

Okyy juz mam ^^ .

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Wrz 2009, 17:31 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
To dobrze, że już masz, bo czytam i czytam to zdanie:

Cytuj:
Eii a jak sie wylacza to VBO czy jak to sie zwie XDD ?

I pojęcia nie mam, o co w nim chodzi.
To na pewno po polsku?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Wrz 2009, 22:45 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Oj tam Mad, Polska jest bardzo duza i przyciąga rózne grupy etniczne, i bardzo dobrze :) A ty byś od razu chciała wszystkich rozumieć :P

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso