Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 28 Wrz 2010, 18:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Image
W szale robienia stron internetowych postanowiłem wrócić do idei, którą kiedyś wymyśliliśmy z Uzi i stworzyłem miejsce, gdzie pojawiają się wszystkie wpisy z polskich blogów związanych z Second Life. Kryteria jakie przyjąłem to język polski i chociaż jedno zdanie we wpisie poza obrazkami.
Dołożyłem do tego oficjalny blog Linden Lab i informacje o statusie gridu, także w tłumaczeniu na język polski przez translator Google.

Jeżeli tworzycie lub znacie blog, którego nie dopisałem do listy to proszę o kontakt.

Najłatwiej na stronę wejść z http://www.podex.com.pl lub bezpośrednio http://www.podex.nazwa.pl/rss/

Oto lista indeksowanych blogów:

*SLfreebie*
…i butelka rumu…
2K-STUDIO
All about *diavolicious*
Antares In Gor
Anulkaz's Weblog
Awatar X
BORN IN THE PRL
Codeee's Blog
Drugie życie Madelaine
Forest Magic & Forest People
Hot or Not ?!?
Jak wieść parafialna niesie…
Little Elf in WonderLand :
M. J. Queeness
Mechaniczna Cytryna
Nata
Pierwsze kroki w Second Life
Pitu Pitu SLowe ;
Plateau Project by Uzi Boa
Polskie klimaty w SL
PoziCiti
Rocknrollathereal's Blog
Second football – Piłka nożna w świecie Second Life
Second Life
Second Life – Orion Games Club
Second Life Blogs : Blog List – All Communities
Second Life Grid Status Reports
SECOND LIFE jako platforma edukacyjna
Second Life Ladies
Second Life UMCS
Secondlife – pomagamy
SL Face t
Slexpresss's Blog
SLnews – wieści z polskiego świata Second Life
SmellyCat
TD Empire
tubka
Wiedza i Drugie Życie
Żyje się co najmniej dwa razy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Wrz 2010, 21:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
nick w SL: Artemida Charisma
Jacku - pomysł baaaardzo dobry - wszystkie polskie blogi w jednym miejscu.
Tylko jedna mała uwaga techniczna - moim skromnym zdaniem w zakladce "Lista zaindeksowanych blogow" powinny znależć sie linki do kazdego bloga z osobna.
Tak, wiem że w zakładce "Polskie Blogi" pojawia się na bieżąco każdy nowy post z każdego z tych blogów. Ale jakiś taki lekki misz-masz się z tego zrobił. Przynajmniej jak dla mnie. Nie wiem co o tym sądzą inni.
Pozdrowionka

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 10:20 
Odwiedziłem wczoraj, również bardzo mi się spodobał pomysł i realizacja..
drobniutkie stfrawy techniczne w stosunku do całości... kropla w morzu :P

Artemida.Charisma napisał(a):
Tak, wiem że w zakładce "Polskie Blogi" pojawia się na bieżąco każdy nowy post z każdego z tych blogów. Ale jakiś taki lekki misz-masz się z tego zrobił. Przynajmniej jak dla mnie. Nie wiem co o tym sądzą inni.
Pozdrowionka

Artemido, pomysł Jacka, wykonanie Jacka, reguły Jacka..
lekko niegrzecznym wydaje mi się sugerowanie co ma zrobić..
ten misz masz jest wdzięczny i może o to chodziło autorowi?

Dla mnie w takiej wersji strona wygląda jak codzienne polskie wydanie gazety o SLu i świetnie :!:

Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 10:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Iwo Flatley napisał(a):
Artemido, pomysł Jacka, wykonanie Jacka, reguły Jacka..
lekko niegrzecznym wydaje mi się sugerowanie co ma zrobić..
ten misz masz jest wdzięczny i może o to chodziło autorowi?

Dla mnie w takiej wersji strona wygląda jak codzienne polskie wydanie gazety o SLu i świetnie :!:

Iwo, wyraziłam poprostu swoja opinię. A to mi chyba wolno?
Niczego nie sugeruję i nie każę zmieniać.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 10:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Alez jak najbardziej zapraszam do krytyki strony, robilem ja z mysla o sobie i nie mam pojecia co jest awatarom potrzebne:)
Pomysl z podlinkowaniem blogow na liscie jest bardzo dobry, i tylko wrodzone lenistwo powstrzymalo mnie przed samodzielnym wpadnieciem na niego. Obiecuje zrobic to w najblizszym czasie.
Ze sposobu ukladania wpisow na blogach nie wycofam sie, bo mi sie podoba:) Celem bylo stworzenie strony, na ktora wchodzi sie rano przy filizance kawy i patrzy - co nowego dzisiaj blogerzy nawypisywali? Co wymyslilo tym razem Linden Lab?
Jesli ulozylbym wpisy na blogach w innej kolejnosci (alfabetycznie, wg blogow) to na pierwszym miejscu moglby wisiec wpis sprzed pol roku itd. Idea jest taka - najnowszy wpis musi byc na gorze listy.
Nawiasem mowiac - widzieliscie wpisy LL?
Od 13go wchodzi beta klient do testowania meshow (meshy?). Podobno ma byc to straszliwa rewolucja w SL, podskakujace cycuszki w porownaniu z tym co potrafia meshe to pikus.
Wbrew wczesniejszym zapowiedziom nastolatkowie w wieku 13-15 nie utraca swoich kont w Teen. Zostana przeniesieni do SL i zamieszkaja w gettach, z ktorych nie beda mogli wyjsc. Nie bedzie ich mozna tez odwiedzac. Ich opiekunowie beda mogli jednak szalec po calym gridzie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 11:08 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Ja dziś odwiedziłem ten wpis blogów i stron, ale nie zauważyłem pojawiających się newsów, ani też linków. Może dlatego, że nie udało mi się wyjść poza stronę Podexu.

A skoro tematyka stron... Co z slpolska.pl ? I czy sobie nie robicie jaj z tym klientem i gettami?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 11:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Slpolska padla z roznych przyczyn. To, co zrobilem teraz to swego rodzaju reaktywacja:)
Cytuj:
I czy sobie nie robicie jaj z tym klientem i gettami?

To nie my, to Lindeni:) Zerknij sobie na ich blog.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 11:19 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Cytuj:
I czy sobie nie robicie jaj z tym klientem i gettami?

Meshe rzeczywiscie wchodzaą już zaraz w beta. Na filmikach wyglądają nieźle. Jest już mnóstwo tutoriali, które warto sobie poogladać. Widać na niektórych, że import mesha kosztowałby 100 L$.

A pomysł z gettami jest oczywiście beznadziejny, ale chyba najlepszy z tego co można było przy łączeniu gridów zrobić.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 11:23 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Lepsze getto niż nielegalny nieletni.

A co do mesha i import ciut droższy, to mnie to zwisa. Byleby LL dało te dodatkowe szanse na rozwój SL, bo aktualnie to nie robią tego za mocno. Zatem mesh za L$100 wydaje mi się uczciwy w miarę. Ale tańszy byłby lepszy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 11:25 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Jacek napisał(a):
Pomysl z podlinkowaniem blogow na liscie jest bardzo dobry, i tylko wrodzone lenistwo powstrzymalo mnie przed samodzielnym wpadnieciem na niego. Obiecuje zrobic to w najblizszym czasie.

RSS jako główna część strony, a w pasku z boku wszystkie blogi ustawione alfabetycznie. I powinno być cacy :)

Jacek napisał(a):
Wbrew wczesniejszym zapowiedziom nastolatkowie w wieku 13-15 nie utraca swoich kont w Teen. Zostana przeniesieni do SL i zamieszkaja w gettach, z ktorych nie beda mogli wyjsc. Nie bedzie ich mozna tez odwiedzac.

Ciekawe, kiedy tak zrobią w Polsce z gimnazjami 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 11:33 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Gimnazja same się zagettowały, tylko zapomnieli o niewypuszczaniu młodzieży przed terminem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 13:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Tylko jedna mała uwaga techniczna - moim skromnym zdaniem w zakladce "Lista zaindeksowanych blogow" powinny znależć sie linki do kazdego bloga z osobna.

Podlinkowane.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 13:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
No, jestem pełna podziwu. Napracowałeś się, należy się pochwała ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 13:54 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Zatem teraz każdy Polak (bez wyjątku) będzie nabywał LindenDolary tylko poprzez Podex.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso