Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 18 Mar 2009, 12:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Posty: 560
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
W związku ze zbliżającą się 2 rocznicą powstania Centrum Polska, Teatr Morfina z ogromnym udziałem i pomocą CP ma zaszczyt zaprosić Państwa na polska prapremierę sztuki: "Lasy i Rozlewiska" Marguerite Duras.

Przedstawienie prapremierowe odbędzie się w dniu 21.03.2009 o godz. 20.30 w Teatrze Morfina" na specjalnie przygotowanej na tę okazję scenie. Otwarta premiera spektaklu będzie miała miejsce już tydzień później.

Ilość miejsc ograniczona - obowiązują specjalne imienne zaproszenia, które zostaną w najbliższych dniach dostarczone In world. Ograniczenia te wynikają z komfortu, jaki chcemy zapewnić odbiorcom, nie tylko dobrą słyszalność, ale również odbiór wizualny; ograniczenie lagów.

O autorce sztuki:

Marguerite Duras, właść. Marguerite Donnadieu (1914-1996); autorka powieści, dramatów, scenariuszy filmowych, słuchowisk radiowych; reżyser filmowy i teatralny.
W 1984 publikuje powieść "Kochanek" za którą zaostaje wyróżniona prestiżową nagrodą Goncourt.
W swoich utworach Marguerite Duras przekraczała rozmaite tabu - pokazała, że literatura może być miejscem sublimacji nie tylko męskich fantazji. Masochistyczna fascynacja męską dominacją, zatracenie się w miłości aż po śmierć to tematy, które najsubtelniej wyraziła w Moderato cantabile - "bez stosowania obscenicznej dosłowności, za pomocą poetyki niedomówień i sugestii".

Marguerite Duras ciągle wywołuje wśród czytelników skrajne reakcje oraz liczne polemiki. Jedni uważają ją za pisarkę sentymentalną, inni za hermetyczną i przeintelektualizowaną. Ale z drugiej strony, wciąż znajdują się czytelnicy zahipnotyzowani poetycką melodią jej tekstów i poszukujący rozwiązań zagadek ukrytych między słowami. Trafnie podsumowała pisarstwo Duras Christiane Blot-Labarr "Duras nie jest pisarką, która daje odpowiedzi. To pisarka, która stawia pytania".

(Joanna Jakubowska-Cichoń, Transgresje Duras)

O sztuce :

Nigdzie i nigdy lub wszędzie i zawsze!
Wnikliwa analiza niepewności, przypadkowości, samotności i szaleństwa na trzy glosy... a może i na cztery?
Niemal zwykłe postaci, w niemal zwykłym miejscu - spotkanie spowodowane siłą niższą. Co je ze sobą wiąże?
Ta chwila, ta rozmowa.
Bo człowiek żyjący wypowiada słowa.
Słowa wyrażające bezsilność, ból, wściekłość, zobojętnienie, bezsens egzystencji. I szaleństwo wynikające ze świadomości, że będzie tak aż do końca, zawsze. Rutyna codzienności zastępuje zbyt odległą, nieosiągalną ideę śmierci.
Teatr absurdu - owszem, ale tak mocno zakorzeniony w rzeczywistości, że nie mamy potrzeby sięgania po symbole by zrozumieć, że ta prosta, zabawna historia mężczyzny ugryzionego na ulicy przez psa opowiada nam o rzeczach najistotniejszych - o trwaniu.
Duras prowadzi nas z mistrzowską finezją i zadziwiającą prostotą przez najciemniejsze zakątki ludzkiej duszy i... śmiejemy się! Może przez
Może przez łzy, może z lękiem rosnącym gdzieś w trzewiach - ale śmiejemy sie! I to jest chyba najbardziej przerażające....

O Aktorach, twórcach:

Reżyseria i tłumaczenie - Blanca Carter

Aktorzy:
Alika Blue - pies - pierwszy raz na scenie !
Beata X ue - Kobieta 1
Jantarka Balczo - Kobieta 2
Adamus Inglewood - Mężczyzana

Charakteryzacja i scenografia - aranżacja i wykonanie scenografii oraz skinów, shape-; Jantarka Balczo
Kostiumy - Lilika Arado

O przedstawieniu:
- miejsce: duża scena [skybox] w Teatrze Morfina
- przedstawienie trwa 1,5 godziny - składa się z dwóch części, każda po 45 minut;
- po pierwszej części zaprosimy wszystkich na krótka 5 minutowa przerwa na zmianę scenografii i mały odpoczynek dla aktorów i widzów;
- jak zwykle prosimy o niskoprimowe ubrania i nie używanie skryptów, ułatwi to nam wszystkim pracę i odbiór.Pomimo pozornej beztroski i groteskowości sytuacji wokół, której toczy się akcja, z całą pewnością przedstawienie skierowane jest do osób poszukujących w teatrze amatorskim - słuchowisku, czegoś więcej niż prostej rozrywki i zabawy.
Sztuka jest trudna, nie do końca jasna w odbiorze, ale z całą pewnością warta poświęcenia 1,5 h :)


Serdecznie Zapraszamy!

Image


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Mar 2009, 07:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Posty: 14
Jantarka napisał(a):
Ilość miejsc ograniczona - obowiązują specjalne imienne zaproszenia, które zostaną w najbliższych dniach dostarczone In world. Ograniczenia te wynikają z komfortu, jaki chcemy zapewnić odbiorcom, nie tylko dobrą słyszalność, ale również odbiór wizualny; ograniczenie lagów.


Czy mozna jakos zamowic takie zaproszenie? Czy lista gosci jest juz zamknieta?


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2009, 11:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2007
Posty: 21
nick w SL: Sylwia Bonetto
Ja również byłabym zainteresowana 2 miejscami.
Gdzie się o nie ubiegać?


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2009, 13:43 
Dołączenie:
Luty 2009
Posty: 156
nick w SL: Bartosz Beverly
ja też obejrze tą sztukę proszę o podanie ceny oraz gdzie trzeba się zgłosić po bilet


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2009, 16:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Posty: 560
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
Uprzejmie wszystkich informuję, lista osób zaproszonych na przedstawienie przedpremierowe została już wyczerpana i zamknięta. Ze względu na komfort odbiorców i aktorów [lagi] niestety nie możemy już dodawać więcej osób.

Nie mniej jednak z przyjemnością informujemy, że premiera odbędzie się 28.03.2009 roku w Teatrze Morfina na dużej scenie. Godzinę oraz LM do Teatru podam w oddzielnym komunikacie :-)

Wstęp na przedstawienie będzie wolny - bez zaproszeń. Aby trafić na przedstawienie w Teatrze ustawiony zostanie teleport. :mrgreen:

Wszystkich serdecznie zapraszamy i oczywiście przepraszamy, że nie możemy zaprosić Wszystkich na przedstawienie prapremierowe.

Pozdrawiam

Janka.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

OdpowiedzKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

Panel
Góra
Skocz do:  
cron
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso