Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2009, 00:38 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Witam

chciałbym ogłosić, iż światło dzienne ujrzała właśnie nowa gazeta o Second Life o wdzięcznej nazwie SLowiec Republikański.

W pierwszym numerze:
* Krótka historia Polskiej Republiki - wywiad z Królową Uzi Boa
* Najciekawsze miejsca w Polskiej Republice - nie wszystkie, ale większość
* Rząd Polskiej Republiki - poznaj wszystkich ministrów wsyzstkich kadencji

Na ostatniej stronie sonda dla użytkowników Second Life.

Gazetę można nabyć w redakcji. (do przezroczystej skrzyneczki można wrzucać notki, a za pomocą kamiennej kupić gazetkę za jedyne 10 L$, z czego 3 L$ z każdego numeru pójdą na rzecz Polskiej Republiki)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2009, 10:21 
Dołączenie:
Luty 2009
nick w SL: Bartosz Beverly
gazeta za 10L$ wole darmowe w końcu to wirtualny świat i nie zastąpi prawdziwego i nie zapominajmy o tym po co komu wirtualna gazeta

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2009, 12:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Beyonce Weatherwax
jak widac dystrybucja dla wybranych
no coz chcialam poczytac te rewelacje ale jak widac mam tam bana i zakup jest niemozliwy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2009, 12:22 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Droga Beyonce. Jest jedno rozwiązanie. Napisz IM do Rebecci Miami, a ona ci prześle gazetkę, bo to ona jest odpowiedzialna za sprzedaż.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2009, 12:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
nick w SL: Private.
Uważam, że cena za gazetę wysoka nie jest :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2009, 13:02 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
Cytuj:
Gazetę można nabyć w redakcji.

bylam chcialam nabyc, zamkniete, otwarte dla wybranych, moj drogi ja nie bede sie uganiala za gazetka, to ty ja reklamujesz a co za tym idzie starasz sie aby lolportaż byl powszechny , jak widac - nie starasz sie nie dbasz o klientow, przynajmniej moglbyz napisac na wstepie gdzie " persona non grata" moze nabyc gazetke.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2009, 13:19 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Droga Beyonce. Jeżeli chcesz zakupić gazetkę, masz to już umożliwione i zapewne będzie to możliwe dla Ciebie na czas dłuższy niż 5 minut.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2009, 13:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
Dziekuje, niestety jak to z klientami bywa, "pierwsze wrazenie zrobi sie tylko raz" taka zasada sprzedazy)))
moje jak zauwazyles nie bylo najlepsze, dziekujac za zatroskanie))) podziekuje za gazetke))))

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2009, 15:49 
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Pietia Szondi
Z tego co pamiętam, gdziekolwiek byś Beyonce miała się udać po gazetkę, to albo Cię zbanują (Radek i Max), albo co najmniej wyzwą bądź co gorsza zgwałcą... ech... ta młodzież

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2009, 16:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2008
nick w SL: Filczyk Fride
Pewno znów skończy się na 5 numerach :mrgreen:... Z chęcią kupie, bo aż 3l$ z ceny gazety idzie na Republikę (grosz do grosza...).

Kupiłem i czekam na kolejny numer.

Ostatnio edytowany przez filczyk, 17 Lut 2009, 19:25, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2009, 19:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
A ja wróżę świetlaną przyszłość. Wierzę w Maxa i zmiany Redakcji i gazety na coraz lepszą :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lut 2009, 06:01 
Dołączenie:
Luty 2009
A ja też z chęcią kupie nową gazetke;]

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lut 2009, 08:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
Pietia Szondi napisał(a):
Z tego co pamiętam, gdziekolwiek byś Beyonce miała się udać po gazetkę, to albo Cię zbanują (Radek i Max), albo co najmniej wyzwą bądź co gorsza zgwałcą... ech... ta młodzież

piszesz tak jakbym uganiala sie za ta gazetka i nic ciekawszego do roboty nie miala ))))
bany radka i maxa jaki i gwałty rynsztokowego towarzystwa wywarly na mnie taka traumę ze do teraz nie moge dojsc do siebie))))hahaha

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lut 2009, 12:59 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Przynajmniej nowa gazeta nie ma na celu obrażania ludzi, ale kogo to obchodzi. Aha, jeszcze jedna sprawa:

W imieniu redakcji gazety chciałbym przeprosić byłego premiera rządu II kadencji, za literówkę w nazwisku. Zamiast Shondi, powinno być Szondi. Sprostowanie pojawi się również w drugim numerze gazety na pierwszej stronie. Jeszcze raz przepraszam za pomyłkę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Lut 2009, 09:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Shilla Hax
Gazety jeszcze nie dane mi było nabyć ale zrobię to przy nabliższej okazji, jak tylko wyściubie nosek poza Arene ^^

Maxiu - trzymam kciuki :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2009, 16:41 
Dołączenie:
Luty 2008
nick w SL: Pozi Jaerls
GAZETA ??
prosze nie nazywaj prima gazeta , jeszcze gdyby jakas tresc byla / nie warto wydawac tych 10 lindenkow, to nawet nie reklama spis teseci nic wiecej
na 1 stronie - spis co w srodku
na 2 stronie - wywiad z UZI
na 3 stronie - spis miejsc w polskiej republice z dopiskiem "z powodu szybko zmieniajacej sie wyspy, niektorych miejsc ZAPEWNE juz nie ma " (pytanie rozwijajacej sie czy dogorywajacej)
na 4 stronie - spis tym razem rzadu wszystkich 5 kadencji

Gdyby bylo choc 1 zdjecie gdyby byly zdjecia tych wszystkich ministrow i choc ciekawszych miejsc
ale nie nie ma nic
same spisy za 10lindenow

i nie moge zgodzic cie z Bartoszem - warto placic w sl za gazety i wszystko inne co trzyma poziom ale SLowiec Republikanski ani nie ma poziomu, ani oprawy graficznej ani tresci :((

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2009, 16:53 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Pozi, a czy widziałeś inne polskie gazety w Second Life? wydaje mi się, że nei widziałeś. nie osądzaj, zanim nie spradzisz, czy osąd jest słuszny. A treść jest np. "Historia Polskiej Republiki". Tam można sobie poczytać.

A gazeta w formie prima dlatego, że nie planowałem zaśmiecać wieloma obiektami inwentarza potencjalnym czytelnikom.

Jeżeli potrafisz zrobić lepszą gazetę, to zrób to i pokaż, iż można trzymać jeszcze wyższy poziom.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2009, 17:05 
Dołączenie:
Luty 2008
nick w SL: Pozi Jaerls
Co maja do tego "inne polskie gazety"
o historii wspomnialem - jest w formie wywiadu z Uzi

A jeszce wyzszy poziom hym przy tym co zaproponowales nie ma problemu
zrobmy tak - gdy juz bedziesz gotowy wydac kolejny numer przeslij mi textury w sl
ja zrobie z tego gazetke i odesle tobie po czym mozesz skierowac do sprzedazy
nie chce za to pieniedzy ani udzialu w zyskach dostaniesz wersje copy i trans wiec odchaczysz tylko trans i do sprzedazy :)

napewno bedzie lepiej

[ Dodano: 2009-02-20, 17:08 ]
zapomnialem ze nazwiska nie mam w nicu hehe

Pozi Jaerls
tu slij -

oczywiscie jak nie bedziesz zadowolony z tego co zrobie sprzedawac bedziesz swoja wersje

pozdrawiam i najwazniejsze ze ci sie chce :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2009, 17:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
Cytuj:
A gazeta w formie prima dlatego, że nie planowałem zaśmiecać wieloma obiektami inwentarza potencjalnym czytelnikom.
Max twoja troska o potencjalnych czytelnikow warta jest beatyfikacji za zycia ))) ale zapewniam Cie , nie martw sie przeciez kazdą rzecz w inv potencjalny odbiorca moze przeciez usunac poprzez opcje DELETE))))

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2009, 17:47 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Pozi, dziękuję za zaproponowaną pomoc, ale nie potrzebuję jej, ponieważ już mam osoby, które ją zaoferowły zaraz potym, jak pojawił sie pierwszy numer.

Beyonce, ile masz w inwentarzu rzeczy? Niektórzy mają kilkadziesiąt tysięcy. to onich dbam. Nie każdy od razu usuwa rzeczy z inv, tak jak ty. Niektórzy chcą je zostawić na przyszłość.

A co do innych gazet polskich w SL, to na IM wiele osób mi już napisało, że moja gazeta je właśnei poziomem przewyższa, bo nie jest oparta na zmyślonych rzeczach. Za to ją głównie chwalą.

Aha, jeszcze co do wersji primowej - próbowaem w teksturce umieścić LMy, ale jakoś nie wychodzi. Owszem, mogłem je umieścić też w notce, ale czy to by ładnie wygladało? Dlatego też jest kolejny powód, dlaczego w formie primu. Przy okazji sprawdzma się jako programista.

Dziękuję wszystkim osobom za swoje uwagi. Każda jest cenna i brana pod uwagę. Nawet te uwagi bardzo krytyczne. Jestem za nie wdzięczny, bo wiem, w których miejscach znajdują się ewentualne niedoskonałości.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2009, 17:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2008
nick w SL: Adams Dovgal
Kupilem i jedyne co moglo mnie zainteresowac to kilka słow Uzki :). To dopiero pierwszy numer wiec mam nadzieje ze nastepny bedzie wiekszy i nieco ciekawszy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2009, 18:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
Moim zdaniem jak na 1 numer gazeta jest ciekawa. Wywiad Uzi jest ciekawy. Opcja ankiety też jest fajnym pomysłem, ponieważ to jakby zapowiada, że w przyszłym numerze dowiemy się opinii o Republice. Lista ciekawych miejsc też jest przydatna, bo mimo, że w Polskiej Republice mieszkam i bywam to o niektórych nie wiedziałam.

Czepianie się na takiej zasadzie nie jest niczym trafnym. Proponowałabym aby MaxJAmes sprawdził czy w ogóle gazetkę kupiłeś.

Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Mar 2009, 15:09 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Właśnie ukazał się drugi numer SLowca Republikańskiego. Z przyczyn technicznych nastąpiło opóźnienie (atak wirusowy na mój komputer), ale udało się w końcu uruchomić klienta SL i kolejny numer udostęnić czytlenikom.

W drugim numerze:
* Nawet pomidory słuchają poezji - weirócz poetycki w Teatrze Królweskim
* Wywiad: przesłuchanie Jacka S.

Numer 2 znajduje się również w kamiennej skrzyneczce z odpowiednim napisem nad nią.

Dodano 2009-04-05 22:02
SLowiec (nowa nazwa gazety) będzie dostępny pod nowym adresem. Podaję SLURL http://slurl.com/secondlife/Polska%20Re ... 46/41/1001 Już niedługo pojawi się numer trzeci, który z powodu dorbnych zmian na simie będzie opóźniony. Pomimo blokady simu można spokojnie dsotać się do gazety (teren siedziby jest dostępny).

[ Dodano: 2009-05-07, 02:22 ]
Z powodu przejściowych problemów numer trzeci pojawi się ze sporym opóźnieniem. Jest zbyt dużo czynników, które to powodują (m. in. fakt, że parę gotowych artykułów odpadło ,bo są nieaktualne). Jak tylko pojawi się kolejny numer, to tradycyjnie dam znać.

Twają intensywne prace nad tym, aby w następnym tygodniu pojawił się nowy numer.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2012, 00:08 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Drugie odgrzewanie tematów - idę za ciosem

Poszukując ciekawych tematów na nr 3 (bo poprzednie niestety odpadają) chcę zaproponować starym Rezydentom Second Life, aby przesłali mi (forumowe PW lub e-mail) ich historie, wspomnienia i spostrzeżenia na temat wirtualnego świata za czasów ich pierwszych kroków, jak i aktualnej egzystencji w SL.

Tak, to ma być próba reaktywacji SLowca.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2012, 00:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2011
A gdzie można dostać archiwalne numery tego czasopisma?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2012, 00:37 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Archiwalne numery będą udostępnione na parceli Konin 3D. Postaram się za dnia wszystko wystawić.

Ostatnio edytowany przez projekt, 11 Kwi 2012, 16:39, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2012, 03:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
projekt napisał(a):

Poszukując ciekawych tematów na nr 3 (bo poprzednie niestety odpadają) chcę zaproponować starym Rezydentom Second Life, aby przesłali mi (forumowe PW lub e-mail) ich historie, wspomnienia i spostrzeżenia na temat wirtualnego świata za czasów ich pierwszych kroków, jak i aktualnej egzystencji w SL.
.

Co rozumiesz przez "starzy Rezydenci "?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2012, 10:20 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Rezydenci, którzy już parę lat są w Second Life. ale oczywiście każdy może to po swojemu interpretować. Np. dla mnie SL sprzed 5 lat jest inne niż to dzisiejsze.

Edit: Archiwalne numery już zostały wystawione.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2012, 19:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
projekt napisał(a):

Tak, to ma być próba reaktywacji SLowca.

hmmm, że tak zauważę, zdaje się, że kilka wątków temu, proponowałam wymianę wspomnień SL-owych - odzew niestety żaden....i napiszę szczerze, że wolałabym wątek/blog poświęcony tej tematyce, niż gazetka/i - które pojawiały się jak komety...znikając po chwili...
...sądzę, że oddzielny wątek na forum...to niemalże zapis..."na wieki ". no ale to już wola/decyzja admina...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2012, 22:46 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Można przecież zrobić skróconą wersję i w gazetce zapodać i zrobić odsyłacz do odpowiedniej strony. Żaden problem.

Można nawet zrobić gazetowy dział ciekawych wpisów z blogów o SL i fragmentem zareklamować ciekawe kąski.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2012, 22:05 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
Odzew żaden, bo tak na prawdę prawie nikogo nie obchodzi jak to było kiedyś w sl. Tylko kilka osób wspomina dawne czasy jak mantre, niczym emeryci tęskniący za komuną.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Kwi 2012, 00:14 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Spokojnie. Materiał na nr 3 jest w trakcie przygotowywania. Tylko jeszcze projekt loga musi zostać odpowiednio przygotowany i zaakceptowany. :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Kwi 2012, 10:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2011
Mam nadzieję że wydasz gazetę już w nowocześniejszej formie ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Kwi 2012, 12:06 
Dołączenie:
Lipiec 2008
A jaka jest nowocześniejsza forma od oskryptowanego obiektu?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Kwi 2012, 16:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2011
W formie hud-a. Czasopismo można skalować, przewracane strony, spis treści, linki do np marketplace, animowane obrazki, odsyłacze itd.
Gotowe rozwiązania THiNC Book i jeszcze lepsze Intelli.
Dema znajdziesz w SL: http://maps.secondlife.com/secondlife/THINC/131/124/26

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Kwi 2012, 18:37 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Może przy numerze czwartym się temu przyjrzę. Na razie nie wiem, czy będę miał czas na zabawę, czy nie. RL jest mi bliżej nie znany aktualnie.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso