Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 09 Paź 2008, 00:30 
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Pietia Szondi
Witajcie mieszkańcy i sympatycy Bydgoszczy oraz okolic. W związku z wyzwaniem rzuconym przez Szczecin ( tak szczerze to nic nie rzucali, ale to cii.. ;p) i Bydgoszcz powinna zaistnieć w Second Life.

W związku z tym, proponuję (a nawer zalecam) odwiedzenie bloga projektu Bydgoszcz SL, oraz rozpoczęcie udzielania się dla dobra powstania Bydgoszczy.

Wszelakie propozycje co do Waszych wizji dotyczących naszego miasta przesyłajcie bądź to w tym wątku, bądź też na adres bydgoszczsl@gmail.com, ewentualnie w formie komentarzy na stronie projektu

Zachęcam do działania dla wspólnego sukcesu :)

Samozwańczy Prezydent Bydgoszczy SL (w budowie) Pietia Szondi

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Paź 2008, 13:30 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Jeżeli zainteresowanie Szczecinem SL okaże się pozytywne w skutkach, to Bydgoszcz SL też powinna zacząc powstawać.

Prywatnie mam rodzinę w Bydgoszczy, więc może dlatego jestem w pewnym procencie ZA.

Byleby przemyśleć finansowanie projektu, bo bez RL-owych władz miasta to raczej trudno będzie coś wykombinować (a władza RL-owa powinna dbać o każdą formę reklamy miasta)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Paź 2008, 13:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
A to mi tam zaskoczę to co zaraz powiem :D

Nawet i ja jako Torunianin popieram każdą inicjatywę godną uwagi a że w RL coraz bliżej do Powstania Metropolii BiT* to tym bardziej jestem na TAK takiemu pomysłowi.

Mini Legenda:
BiT - to skrót od Bydgoszcz i Toruń

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Paź 2008, 14:42 
Dołączenie:
Grudzień 2007
Dokładnie, władza powinna jak mówisz, aczkolwiek na mojego maila dział Promocji Miasta nawet nie miał chęci odpowiedzieć w żaden sposób, więc na za dużo nie liczę ze strony miasta, ale.... może jeśli znajdzie się troszkę wpisów w tym temacie, to coś się odmieni...

Pożyjemy, zobaczymy....

Od dzisiejszego wieczora zaczynam poszukiwania innych źródełek finansowania.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Paź 2008, 15:27 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Lepiej zacznij od tradycyjnego spacerku do władz miasta, bo z tego, co się przekonałem na innych instytucjach, to e-mail jest słąbą formą kontaktową (jezeli istnieje w ogóle) pomimo szybkości, z jaką dochodzi (ale ot też różnie bywa).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Paź 2008, 15:38 
Dołączenie:
Grudzień 2007
MaxJames widzę jakąś niespójność Twych słów między tematami...

W temacie dotyczącym dołączania kolejnych wysp z miastami do Polskiej Republiki piszesz:
Cytuj:
A jeżeli chodzi o miasta... Po co robić kopie czegoś co istnieje, skoro rzeczywiście jest to tylko chwilowa metoda na zaspokojenie ludzi. Może lepiej próbować zrobić klimatyczne miasteczko, zamiast klona? Oczywiście, jeżeli klon prócz wyglądu miałby duszę w postaci avatarów, to pewnie by przyciągnął chociażby na pogaduszki.

W tym wątku zaś:
Cytuj:
Prywatnie mam rodzinę w Bydgoszczy, więc może dlatego jestem w pewnym procencie ZA.

W wątku o Szczecinie SL natomiast:
Cytuj:
Mnie niestety ze Szczecinem nic nie łączy, prócz wspólny kraj, ale popieram pomysł.

Rozumiem więc że jesteś za a nawet przeciw :-P

Może opowiesz się z jednym kierunku albo ZA miastami albo PRZECIW, no chyba że musisz się wykazać w każdym wątku na tym forum :-P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Paź 2008, 15:57 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Może napiszę, czemu jestem PRZECIW:

- robienie kopii miasta, aby tylko zrobić sobie stojącą, pustą widokówkę, jest raczej zajmowaniem miejsca i marnowaniem pieniędzy

A czemu 2 razy się okazało, iż jestem ZA:

- po co robić wierną kopię miasta, skoro można zrobić kilka kopii budynków, z których słynie dane miasto, a ewentualnie wykonać można miasto, które ma wirtualnie obrazować jakieś miejsce.

A teraz rozwinę punkt ZA. Postawienie kopii budynku, który oddał by klimat miasta, a jednoczesnie umeizczenie w nim garstki informacji i zdjęć, jak wygląda prawdziwe miasto ,aby w ten sposób zainteresować kogoś, by do danego maista chciał w RL przyjechac iw SL wspomóc swoimi L$.

Zatem ten mój głos PRZECIW jest jedynie uzyty, aby nie robić pustej kopii rynku, po którym nikt nie będzie chodził, lecz zrobienie czegoś charakterysytcznego z danego miasta, a tam umeiscic w/w elementy.

Nie wiem, co te miasta mają charakterysytcznego, więc tutaj osoby, które podsuwają pomysł, muszą coś od siebie dać.

Sama inicjatywa utworzenia czegoś, co będzie wirtualną wizytówką, jest OK. Chodzi tylko o formę, aby nie powtórzyć tego, co było w SP, bo tam po kolej coś jest zamykane i likwidowane (albo mam błedne wrażenie)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Paź 2008, 16:55 
Dołączenie:
Grudzień 2007
No więc powiem krótko.... dziękuję że najpierw zapoznałeś się z opisem Radkowym co ma być w Szczecinie ( a napisał Radek na blogu o Szczecinie SL . Jakoś nie widzę żeby Radek wraz z resztą Rady Miasta Szczecina SL planował zrobić kopię SecondPoland w wersji Szczecin.

Rozumiem że nie wiesz co ma prezentować Bydgoszcz... bo i ja nie wiem ;-) Będą propozycje osób zainteresowanych to i plan miasta powstanie...

Dziękuję jednak za chęć do dyskusji... cenne jest każde słowo które pomoże zrobić coś pozytywnego :)

Ostatnio edytowany przez Pietia Szondi, 09 Paź 2008, 17:35, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Paź 2008, 17:02 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Pzepraszam, ale nie zauważyłem, że był link do blogu, dlatego nie wiedziałem ,co w Szczecin SL miało być. Za hciwlkę przeczytam i się doinformuję.

Ale w Bydgoszcz SL można umieścić jakieś ciekawostki o mieście (gdzieś w SP zrobili historię miasta). to by mogło przyciągnąć ludzi.

Ale to tylko takie moje luźne myśli, bo sam ubolewam nad faktem, że moje miasto rodzinne nie ma szans, aby zaistnieć w SL.

[ Dodano: 2008-10-09, 17:04 ]
Link nie odsyła mnie do bloga o Szczecinie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Paź 2008, 17:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: Noah Perinal
Moim zdaniem, to debatowanie o tym jak ma wyglądać miasto w sl jest przedwczesne. Na początku trzeba poszukać źródła finansowania projektu. Władze miast w RL mogą dziwnie patrzyć na taką propozycje, ale mogą również zainteresować się tym. Nie mam pojęcia jak to będzie w przypadku Bydgoszczy i Szczecina ... :-/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Paź 2008, 17:39 
Dołączenie:
Grudzień 2007
Jak najbardziej słusznie, źródła finansowania najważniejsze...ale... tylko prawie :) Ja nadal poproszę o propozycje jak mogłaby wyglądać drugożyciowa Bydgoszcz.

Nakreślimy wstępną wizję, to wtedy zacznę sie martwić że jej realizacja musi trochę kosztować :-D

PS. MaxJames.. przepraszam literówka w linku.. poprawiona i dołączam ponownie:

Projekt BydgoszczSL
Projekt Szczecin SL

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Paź 2008, 18:30 
Dołączenie:
Lipiec 2008
W tym momencie mogę powiedzieć: 3xZA

1) ZA utworzeniem Szczecin SL
2) ZA utworzeniem Bydgoszcz SL
3) ZA połączeniu ich z Republiką

A argument, którym mozna się u władz miasta posłużyć to: wirtualna i światowa reklama miasta.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Paź 2008, 18:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Taifun Thorne
Sam mieszkam w Bdg ,bardzo dobrze ją znam, mógłbym pomoc w jej tworzeniu i mam nadzieje ze w SL nie będzie wyglądała jak inne ładne miasta zamienione w szkaradła z samych textur "Made by Second Poland"...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Paź 2008, 19:33 
Dołączenie:
Wrzesień 2008
nick w SL: adamcool
kurcze właśnie kiedyś marzyłem o tym by zaczynała powstawać taka jakby konkurencja w SL tzn. kto zrobi jakie lepsze miasto itd. Czesi i inne kraje moga nam po zazdroscic bylem kiedys na ich wyspie bodajze ,,ceskoslovena'' bez problemu sie z nimi dogadywalem przez transalatora w koncu polska i inne sasiadujace kraje to region slowianski np hehe u nas jest witam to nich ,,ahoj :lol: '' jak im powiedzialem ze mamy realne miasta w sl to mowili jak to mozliwe itd mowilem im ze pewna firma czyli SP wziela sie ostro do roboty i zbudowala Krakow, Wroclaw, Poznan i zamierza zbudowac... za to oni ciagle mowili o Pradze praga to praga tamto szkoda ze pragi nie ma mowie mam w cieszmy sie z tego co mamy i z tego co pewnie bedziemy miec dzieki pomysla, ambicja,, zanagazowaniem avatarow :lol: :lol: :lol: w koncu jak Polacy cos chca to to zrobia ciekawe kiedy nasz drogie hehe :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Paź 2008, 08:04 
Dołączenie:
Grudzień 2007
No to mamy pierwsze propozycje (poza moimi oczywiście o których mówię tylko w lekko zamkniętym gronie ;p):

- ulica Gdańska
- Centrum Drukarnia

a z moich propozycji Wyspa Młyńska (Karczma Młyńska, Stare Miasto - widok ,na Operę i Wyspę Młyńską )zdecydowanie ( z lekką wirtualną rewitalizacją :p) oraz Opera Nova

Czekam na Wasze dalsze propozycje.:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Paź 2008, 08:49 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
Dobrze... to ja poprosze, aby koledzy ze Szczecina dysponujacy cyfrowymi aparatami fotograficznymi zrobili zdjecia Karczmy Mlynskiej ze wszelakich mozliwych stron w duzej rozdzielczoscii w zadnym programie graficznym nieobrobione, zlozyli je gdzies na dostepnymch serwerach i wyslali mi linki do nich albo same zdjecia bezposrednio na mojego e-maila.

Takze Opera Nova mnie zaciekawila.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Paź 2008, 09:11 
Dołączenie:
Grudzień 2007
Anulka.... co ma piernik do wiatraka??

Co mają koledzy ze Szczecina do zdjęć z Bydgoszczy?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Paź 2008, 09:34 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Powiem oopos.. z Bydgoszczy, Chodzi o zdjecia obiektow.. moze sprobowalabym w ramach wrodzonego lenistwa i wolnych primow u siebie na wysepce t obiekty jakos odtworzyc.

Ani w Szczecinie ani w Bydgoszczy nie bylam ;-) :-D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Paź 2008, 12:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Marszałka Focha. Padłam, kiedy zobaczyłam tą nazwę. Dysponuję zdjęciem tabliczki w wysokiej rozdzielczości ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Paź 2008, 13:41 
Dołączenie:
Maj 2007
Tylko nie drukarnia, to ma symbolizować miasto ? No bez przesadyzmu :P Ja proponuje zrobić most który przechodzi na stary rynek z rzeką Brdą i "przechodzącym przez rzekę" a na rzece wirtualne podróże statkiem tak jak jest w Rl. :mrgreen:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _rzeke.jpg

I jak się znajdzie gdzieś tam mój skromny dom to też się nie obraże buahhahaha...... Nie no joke.

Ulicę Focha, czyta się fosza :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Paź 2008, 14:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2008
nick w SL: Adams Dovgal
Jako rodowity bydgoszczanin moze dodam cos od siebie :-) Wg mnie "obiektem", wokol ktorego powinno rozrastac sie miasto jest rzeka Brda.

Nastepnie:
- Stary Rynek, pomnik Walki i Meczenstwa, Ratusz, Biblioteka Miejska + okoliczne kamieniczki przeznaczone pod sklepy, puby itp

- ul Mostowa, "Przechodzący przez rzekę", Spichrze, Barka na Brdzie.

- Opera Nova, Wyspa Młynska + Wenecja Bydgoska

- fragment ul Gdanskiej (w zaleznosci od dostepnego miejsca).

Mozna tez "wcisnac" inne zabytki take jak: kosciół Farny lub Klarysek, pomnik Kazimierza Wielkiego, budynek Poczty Głownej, Hala Targowa przy ul Podwale, pomnik Łuczniczki.

Pojawia sie tylko jedno pytanie kto to wybuduje? :-D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Paź 2008, 14:38 
Dołączenie:
Grudzień 2007
Hmm...widać jaki ze mnie znawca Bydgoszczy że tego przechodzącego live nie widziałem jeszcze.... obiecuję nadrobić zaległość :)

Iska... każdą propozycję rozpatrzymy... A jeśli Drukarnia by chciała dofinansować wyspę... jakieś centrum handlowe w mieście się przyda, choćby z pamiątkami :)

Foch ponoć często bywa u bywalców forum... ale to nie ten, tamten wymarł śmiercią nie wiem niestety czy naturalną :( (a to o patronie ulicy )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Paź 2008, 16:40 
Dołączenie:
Październik 2008
nick w SL: Wiktorus
Ogólnie rzecz biorąc radzę się pośpieszyć z sesją zdjęciową jeżeli nie macie jeszcze wykonanej dzień coraz krótszy, pogoda coraz gorsza albo teraz albo nigdy :-? to same do rady Szczecina SL

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Paź 2008, 19:48 
Dołączenie:
Maj 2007
Myśle że Adams przesadził z ilościa zabytków ahahaha....
No ale skupienie się wokół rzeki to dobry pomysł wraz z barką na której można by było podrinkować, tylko oni raczej to marny inwestor.....

I radze nie budowac DRUKARNI ,bo każdy kto mieszka w Bydgoszczy jej nie cierpi uważa za zbędną rzecz i wogóle niepotrzebną i raczej będzie się kojarzyć z czymś negatywnym, przynajmniej mowię tu o dorosłych.

[ Dodano: 2008-10-13, 19:49 ]
SONYPSP napisał(a):
Ogólnie rzecz biorąc radzę się pośpieszyć z sesją zdjęciową jeżeli nie macie jeszcze wykonanej dzień coraz krótszy, pogoda coraz gorsza albo teraz albo nigdy :-? to same do rady Szczecina SL

I jak na moje to wcześniej niż na lato to to miasto nie powstanie, więc nie ma się co śpieszyć ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Paź 2008, 21:03 
Dołączenie:
Grudzień 2007
Iska chyba wpadnę przełożyć Cię przez kolano ;p Optymizmu trochę bo wyraźnie napisałem że Nowy Rok chce witać w Bydgoszczy SL :)

Drukarnia.... hmm.. nawet nie odwiedzałem... więc się nie wypowiadam.... dla mnie to centra handlowe powinny być na obrzeżach a nie w samym środeczku miasta....

Szykuj Iska łopatkę żeby budować a nie mi tu do lata zapowiadasz oczekiwanie ;p

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Paź 2008, 21:56 
Dołączenie:
Październik 2008
nick w SL: Wiktorus
Pietia Szondi napisał(a):
Iska chyba wpadnę przełożyć Cię przez kolano ;p Optymizmu trochę bo wyraźnie napisałem że Nowy Rok chce witać w Bydgoszczy SL :)

Drukarnia.... hmm.. nawet nie odwiedzałem... więc się nie wypowiadam.... dla mnie to centra handlowe powinny być na obrzeżach a nie w samym środeczku miasta....

Szykuj Iska łopatkę żeby budować a nie mi tu do lata zapowiadasz oczekiwanie ;p

Bez urazy ale 2 miesiące na zbudowanie Bydgoszczy SL i to tylko parę osób buduję, źle Ci nie życzę ale jak chcesz skończyć do końca tego roku to korzystaj z każdego dnia jest okazja ładna słoneczna pogoda cienie w tej chwili ok. 14.30 - 15.00 są w linii prostej nie wiem nie znam się dokładnie ale w tych godzinach zrób sesję zdjęciową, najlepiej żeby nie było żadnej mżawki żadnego deszczu, żadnych chmur, przeróbkę zdjęć zrób Photoshopem. Ale przed budowaniem Bydgoszczy zaplanuj sobie choćby ołowkiem na kartce co gdzie ma być na jakiej wysokości pod jakim kątem itd. Potem dopiero zacznij budować. I pamiętaj jak będziesz rozpaczał ,,ile własnych rl pieniędzy w to włożyłem ..'' Pamiętaj takimi rzeczami się nie przejmuj najgorszy jest początek.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Paź 2008, 22:24 
Dołączenie:
Grudzień 2007
Ciekaw jestem skąd rad tyle....

Na szczeście nie planujemy robić Starego Rynku jak to Supremowskie miasta mają....ale masz rację że czas jest ważny... chociaż z drugiej strony.... kto powiedział że nie można przygotować fotek pod tekstury właśnie w klimacie lekkiego śnieżku.... a jak nadejdzie nam wiosna to pomyśleć o nowych teksturach kolorowcyh i słonecznych?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Paź 2008, 22:36 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Tesktury najlepiej jak sa neutralne.. snieg, deszcz czy sloneczko sie lokalnym oswietleiem i warunkami atmosfereycznymi zalatwi. Od tego jest SL. No przy niewielkiej pomocy fotoshopa i skryptu ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Paź 2008, 22:48 
Dołączenie:
Lipiec 2008
A zmiana tekstury, jak to w wyższym poście napsiano, to jest tak naprawdę chwila moment suzkanai w inv, gdie się ją wsadziło przy zapisie.

Np. w moim meiscie jest tak izwykły kościół i sobie pomyślałem, ze fjanie by ybło go przenieść do SL. Jest jedno ale... Musiałbym zrobić doąłdne zdjecie tynku i za pomocą programu graficznego przerobić na tynk na całej budowli, bo w iwęskzości ekipa renowacyjna zniszczyła fasadę.

Zatem w programie graficznym można niedociągnięci poprawić i niekoniecznie płatnym ,bo darmówki tez mogą to zrobić. Ale...

Lepiej od razu wykona kilka zdjęc poglądowych obiektów, które mają trafić do SL, aby potem tylko kosmetyka została. A co do rysowania ołówkiem, to można nawet w prymitywnym programie graficznym zrobić plan i go do SL przenieść ,aby wszystk ostawiać (niektórzy tak robią).

A co do terminu to... Ja kdługo budowano Republikę? Myśle, ze odpowiednia ekipa zrobi w krótkim czasie ogólny zarys, a potem tylko będzie poprawiać niedociągnięcia, jeżeli takowe powstaną. Kwestia tylko odpowiedniej organizacji, bo czasem można zebrać ekipe, która przez 2 dni nic nie zrobi, a potem w ciągu dnia zrobi coś nie tak ,a termin zacznie przemijać, jak świezość projektu.

Zatem lepiej opracować plan, a jak będzie już dostęp do wyspy, to znależć naprawde odpowiednich ludzi i rozdzielić robote, to wtedy zdąrzysz przed końcem roku, a nawet wcześniej (ale to zalezy od czynnika początkowego, czyli środki i pierwsze wejście na wyspę)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Paź 2008, 23:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Republikę budowano w zasadzie kilka dni. Z tym, że opierałyśmy się na gotowych budynkach, które modyfikowałyśmy do swoich potrzeb. Najwięcej czasu zabiera zdecydowanie pieszczenie detali.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Paź 2008, 23:54 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Co nie zmienia faktu, że byo coś wczęsniej gotowe i były tylko poprawki i niedociągnięcia poprawiane.

offtop
Znalazłem w Republice dziurę w murze jednego budynku na rynku
end offtop

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 14:55 
Dołączenie:
Listopad 2008
Witam

Czytając wszystkie wypowiedzi dotyczące tego co powinno znaleźć się w wirtualnej Bydgoszczy z całym szacunkiem mocno się zawiodłem. Bydgoszcz ma wspaniałą historię i mało kto sobie zdaje z tego sprawę. Moim skromnym zdaniem dzięki "fantazji" jaką daje nam SL powinniśmy dokonać rekonstrukcji takich wspaniałych obiektów jak Zamek Bydgoski, który przepadł w całkowicie w XIX wieku, a w czasie swojego istnienia był jednym z najważniejszych punktów państwa polskiego. Czy też klasztor karmelitów którego szczątki wykopali na Focha wraz z dawną Bramą Gdańską. Mamy również właściwie jedyną średniowieczną pozostałość (jeśli chodzi o nasze miasto) Fare, którą możemy się pochwalić. Można by pokazać ludziom przekłamane pozostałości murów miejskich (dokonując ich rekonstrukcji), które przez PRL zostały sztucznie zbudowane tam gdzie teraz stoją, a powinny być prawie tuż przy aktualnych zabudowaniach. Mamy również pozostałości baszty nie daleko ulicy Długiej. Z bardziej współczesnych rzeczy to fontanna "Potop" albo teatr który znajdował się na placu teatralnym. Można by wymienić tutaj jeszcze bardzo wiele obiektów. Warto się zastanowić co chcemy pokazać bo promowanie Bydgoszczy za pomocą "ekskluzywnego" marketu, który jest kolejnym shopping center w naszym mieście, mowa tu oczywiście o drukarni, focusach i innych bzdetach. A dlaczego warto się zastanowić? Bo jeśli mowa o jakimś oficjalnym dofinansowaniu, wiem to z doświadczenia na takie "wirtualne pierdoły" nikt kasy nie da, a jeśli taki "obiekt" w sposób merytoryczny i nowatorski będzie promować oraz uczyć, szanse na "sponsoring" są, chociaż z naszymi urzędnikami bywa bardzo różnie. Jeśli chodzi jednak o kontakt z mediami to nie ma tu żadnego problemu, pytanie tylko czy potraktują projekt z należytą rozwagą czy zrobią z tego kolejna sensacje szukając dziury w całym.

Pozdrawiam
Wasz ukochany SLowy punk jak to Morri mówi Artek obdartek ;D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Gru 2008, 13:32 
Dołączenie:
Sierpień 2008
nick w SL: Pipi Quinnell
Artku....nie zgadzam sie z toba!Właśnie najwiecej pieniedzy zarobi sie na takich "bzdetach"!
Focus Mall,Drukarnia,Galeria Pomorska i niedawno otwarta Galeria Fordon to najwieksze przychody miasta.Do tego napewno dołożyłabym KPSW (Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą) oraz na szkołę podstawową nr 14 i gimnazjum nr 9 na Bartodziejach.Poza tym prywatnie ja wymyśliłam że stworzę Bydgoszcz i przekazałam wiadomość a inni patrzyli z oburzeniem ;/ Nie wypaliło,trudno! W Bydgoszczy SL będę kandydować na prezydenta,premiera itp. itd.
Ulice mam w małym palcu,znam wszystkie sklepy itd. Gdy założymy Bydgoszcz prosiłabym aby zostaly zrobione wybory na prezydenta.Nie tylko sławni i bogaci w SL mogą rządzić tak godnym miastem szczególnie że są nie z Bydgoszczy ;) Nie docinam nikomu lecz wyrażam własne zdanie o Bydgoszczy ;P PS.Moge zrobic pare fotek w Bydgoszczy i opisać miasto ;)

Teraz nazywam się: Pipi Quinnell ;P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Sty 2009, 18:51 
Dołączenie:
Listopad 2008
a) Drukarnia, Galeria inny bzdet nie da ani grosza na SL nie jest to w ich kręgu wirtualnych zainteresowań.
b) Miasto promuje się za jego zabytki oraz historie, którą mało kto zna i 70% ludzi kojarzy Bydgoszcz z niczym ważnym i zwyczajnie ją pomija.

Fakt jest taki że wielu zabytków już nie ma z powodu historycznych kolei losu. Ale dzięki SL z którego korzystają głównie młodzi Polacy mogli by się czegoś nauczyć, niżeli spędzić kolejny dzień w wirtualnym focusie, a jak się ktoś chce starać to prędzej dostanie kasę z grantu na projekt od miasta niżeli od jakiejś z wyżej wymienionych instytucji choćby nawet zważywszy na obecna sytuację gospodarczą na świecie. Owszem takie centra handlowe są potrzebne z miasta. Ale osobiście uważam że nie jest to szczególny powód do chwały i dumy. 8-)

Zdrowie wasze.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso