Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 12 Kwi 2011, 21:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Czytam papierowa ksiazke o tytule powyzszym napisana przez pana, ktory sie nazywa Swietlicki Marcin, a tam taki fragment:
*
- Generalnie to ja jestem zadowolony z tego, co mam. Wiesz, takie chodzenie do pracy i poddawanie się kapitalistycznemu wyzyskowi to nie dla mnie. Miałem już ciekawą propozycję pracy w TVN, ale, wiesz, to takie banalne. Wszyscy już tam pracowali, ja nie jestem wszyscy. Nie będą wysysać mojej kreatywności. Nie mieszam się zresztą z pospólstwem. Na razie jeszcze jakoś sobie radzę, do końca roku mam stypendium Fundacji „Żeby nie wyjechali do Irlandii”. Dają to najwartościowszym, najbardziej kreatywnym, najbardziej alternatywnym kolesiom na ich odjechane projekty. Wiesz, założyłem taki prawdziwy dom kultury alternatywnej w sekondlajfie. Nie tylko jestem tam dyrektorem i jedynym pracownikiem, nie tylko jestem tam wyśmienitym didżejem, nie tylko organizuję koncerty awatarów innych didżejów, dużo lepsze niż tutaj, ale robię również spotkania z ciekawymi awatarami, wiesz, z takimi, których w realu nie można by było spotkać. Opowiadają o swoich książkach napisanych w sekondlajfie, o swoich projektach. Projektuję też różne ubrania, mam w moim alternatywnym domu kultury mały sklepik, czasami ktoś je ode mnie kupuje za prawdziwe pieniądze. Aha, żebyś sobie nie myślał, jeszcze ci nie wspominałem, ale zrobiłem książkę! Wiesz, taki projekt, wywiady z najlepszymi krakowskimi didżejami, opowiadają o swojej muzie i o tym, co generalnie ich kręci. Dwadzieścia dziewięć wywiadów, moje pytania, moje zdjęcia. Zatytułowałem to „Didżeje i ich dzieje”. Wydawnictwo 51 Znak ma to wydać na wiosnę, ono teraz jest na młodzież bardzo otwarte... - tłumaczył pan Wiesław. - Generalnie to żyję z tych projektów, czasem starsza coś odpali, ale moje potrzeby nie są takie duże: czasem jakieś markowe ubranko, czasem jakiś wyjazd, rozumiesz. Ale kto wie, czy mnie nie przyciśnie i nie będę potrzebował więcej kaski, to się wtedy do ciebie zgłoszę, tak? Daj mi swój numer - pan Wiesław wyjął swoją komórkę i natychmiast zrobił nią zdjęcie panu Grzesiowi.
- Na pamiątkę naszego spotkania - wyjaśnił.
Obejrzał zdjęcie w komórce i pokazał panu Grzesiowi. Pan Grzesio pochwalił naturalną gamę barw, którą osiągnęła komórka pana Wiesława, a następnie, dla porównania, zrobił swoją komórką zdjęcie panu Wiesławowi, a potem powysyłali sobie swoje numery, a także owe zdjęcia. Ku obopólnemu zadowoleniu. - A ten kolczyk to masz tylko jeden? - pan Wiesław dotknął pospiesznie Grzesiowego ucha.
- Jeden. Ale mam też tatuaż.
- A gdzie?
- A nie powiem - przekomarzał się pan Grzesio. Czuł się niemal tak jak wtedy, kiedy poznał pewną przyjezdną ze, zdaje się, Żagania. Też rozumiała go tak dobrze jak pan Wiesław. Ale tamta znajomość skończyła się tragicznie. Pan Grzesio bardzo nie lubił tragicznych zakończeń. Bo nikt przecież nie lubi tragicznych zakończeń.

M. Świetlicki "Jedenaście"
Jesli jeszcze jakies akcenty sekondlajwowe sie pojawia to wkleje, korzystajac z prawa cytatu i nie lamiac bron Boze ustawy o prawie autorskim i pokrewnych.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 12 Kwi 2011, 21:55 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Świetlicki Marcin był jednym z trojga autorów powieści kryminalnej "Orchidea", której akcja częściowo miała się dziać w Second Life. To z tej okazji Fish przearanżował część wyspy, na której stała Caffee, pojawił się tam m.in. posterunek policji.
Powieść była pisana w Internecie, czytelnicy mieli mieć wpływ na akcję. Jak ktoś ma wielką ochotę może pogrzebać, znajdzie na pewno.
Projekt był, z tego co czytałam, nieudany. Oraz niedokończony, trochę tak, jakby autorom się odechciało pisać.

Był też czas, kiedy podejrzewałam, że Awatar X jest częścią większej kreacji.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 12 Kwi 2011, 22:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Orchidea czeka u mnie w kolejce do przeczytania, wiec trzymam reke na pulsie i zyczliwie doniose jesli cos Second Lifem zaleci.
Wspomniany we wczesniejszym cytacie pan Wiesiu okazuje sie osobnikiem nieprzyjemnym, ktory zabawia sie w wieszanie napisow "Uwaga! W tym samochodzie jest bomba" na klamkach aut.

Profil E-mail GGOffline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso