Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 12:53 
Dołączenie:
Luty 2011
"Witajcie
Nazywam się Karola jestem dziennikarką TVN, przygotowuje program o nastolatkach, które są totalnymi pasjonatami drugiego życia w sieci. Jeśli jesteście. lub znacie kogoś kto lepiej się czuje w necie niż w realu to piszcie. Jeśli nie dogadujecie się z tego powodu z rodzicami, nie rozumieją pasji to tym bardziej. Zależy mi na takich ludziach, którzy opowiedzą mi WSZYSTKO o życiu w sieci. Piszcie nawet niezobowiązująco wyszogrodzka.karolina@gmail.com. Pozdrawiam"

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 13:01 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
A można prosić o jakieś potwierdzenie tego, że kieruje się pani ze stacji TVN ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 13:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: kiler Faith
Tylko, że w SL tak na prawdę jest mało "młodzieży" :]

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 13:08 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Nastolatki mogą w Second Live się rejestrować od bardzo niedawna, zatem życzę powodzenia, gdyż większość, która się teraz zgłosi, może dostać legalnego bana w SL. I nie żartuję.

Ale można poszukać pośród amerykańskiej młodzieży, bo tamtejsza miała łatwiejszy dostęp.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 13:09 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
behemotka84 napisał(a):
Zależy mi na takich ludziach, którzy opowiedzą mi WSZYSTKO o życiu w sieci.

Taak, na pewno "wszystko" będzie fascynujące.
Marzy mi się, żeby zgłosiły się osoby, które całe życie w SL poświęcają na przykład skryptowaniu... 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 13:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
behemotka84 to może być Doda... rocznik się zgadza i jest laską Nergala :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 13:15 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
No cóż, Wiśniewskiego w SL przeżyliśmy, z Dodą też samy radę :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 13:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Druidamus Rau
kolejna osoba, która nie wie co to SecondLife :) a jedynie wie to co gdzieś przeczytała w opiniach ludzi którzy trzymali w rekach myszkę i klawiaturę przez tydzień egzystując w SL. I znowu bezie że Second Life to gra dla dzieci, które maja problemy z RL.

Może by tak w końcu uświadomić społeczność, że Second Life to nie GRA! dla dzieci.

Second Life to społeczność w różnym wieku, a to że tu są gniewni, młodociani, myślący, że jak siedzą przed komputerem to mogą wszystko. To tylko obniża status, wartości, opinie. Second Life to tez społeczność kulturowa. Jak już nei raz pisałem i jak wiedza starzy wyjadacze SL-a w SL-u są także ludzie uczeni, artyści, twórcy.

Znani piosenkarze, malarze, pisarze, muzycy, filozofowie, uczeni zarówno zagraniczni jak i krajowcy. Ukrywaja swoja prawdziwą tożsamość, ale niektórzy z nich tego nie robią. Niektórzy z nich organizuja koncerty na żywo dla społeczności Second Life, wieczorki poetyckie, spotkania naukowe, wykłady, niektórzy artyści wystawiają tu swoje prace, cyfrowe rzeźby, obrazy.

Może w końcu ktoś z mądrzejszych mediowców opisze ta cześć Second Life?

Edit.
behemotka84 napisał(a):
"Witajcie
Nazywam się Karola jestem dziennikarką TVN, przygotowuje program o nastolatkach, które są totalnymi pasjonatami drugiego życia w sieci. Jeśli jesteście. lub znacie kogoś kto lepiej się czuje w necie niż w realu to piszcie. Jeśli nie dogadujecie się z tego powodu z rodzicami, nie rozumieją pasji to tym bardziej. Zależy mi na takich ludziach, którzy opowiedzą mi WSZYSTKO o życiu w sieci. Piszcie nawet niezobowiązująco wyszogrodzka.karolina@gmail.com. Pozdrawiam"

Tak, myślę że nastolatkowie ciekawe rzeczy opowiedzą o Second Life. O tym, że łażą do wirtualnych klubów, że chodzą na kulki, że robią wirtualne zakupy wirtualnych ubrań, za wirtualna kasę, która można kupić lub sprzedać za złotówki. Że można "stawiać klocki". Ech....

Jak już Mad wspomniała od niedawna do Second Life moga się legalnie rejestrować nastolatkowie. Bo ogólnie Second Life jest dla pełnoletnich osób, a nastolatkowie, maja ograniczone możliwości wirtualnej egzystencji w SL. Chociaż jak wiadomo ich to nie powstrzyma i tak zwiedza dorosła częśc SL-a

Ostatnio edytowany przez Druidamus, 20 Lut 2011, 13:27, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 13:23 
Dołączenie:
Luty 2011
Bardzo mi się podoba co piszesz. Owszem jestem kolejna osoba która nie wie czym jest SL i tu masz rację. A to co piszesz to właśnie to na czym mi zależy. Żeby się w końcu dowiedzieć.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 13:23 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Nie opisze.
Cycki się lepiej sprzedają.

Behemotko, jakiś czas temu brałam udział w dwóch programach TVN o SL, pomagałam też w pisaniu artykułu do Twojego Stylu.
Wiem, co mówiłam, wiem, co się ukazało. I wiem dlaczego. Bo miało być sensacyjnie, tragicznie, podniecająco. A było normalnie, czyli... nudno.
Ale powodzenia życzę, oczywiście.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 13:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
no, to teraz Doda może zagra tu koncert ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 13:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Dokładnie, nie raz pisano o Second Life. Były reportaże, wzmianki w programach, w gazetach. I niezależnie kto co opowiadał o Second Life z stałych bywalców to i tak powycinał mediowiec to co najważniejsze, zostawiając fragment: że to wirtualna rzeczywistość w której zarabia się kasę i że to gra dla dzieci. A może by tak dac rezydentom Second Life, tym dorosłym możliwość wybrania tego co ma być opisane o Second Life a nie mediowcom co nei maja zielonego pojęcia?

edit. A potem się dziwią że do SL przychodzą dzieci, skoro jest to zareklamowane w taki sposób. Wszyscy pamiętają atak zwany "Dziećmi Uwagi". Pierwsze pytanie nowych: jak w to sie gra lub jak tu się zarabia. A średnia wieku to 16

Ostatnio edytowany przez Druidamus 20 Lut 2011, 13:44, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 13:32 
Dołączenie:
Luty 2011
dzięki za szczerą opinię Madalaine. Nie zniechęcam się może coś znajdę. Pozdrawiam wszystkich. W sprawie koncertu to nie do mnie:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 13:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
Ale nie zapominajmy, że są jednak osoby, które już żyją SL-em i nie jest to ich drugie życie, a niestety pierwsze... Są tu osoby, które w SL spędzają po 20 godzin na dobę, są osoby, które tu rzeczywiście zarabiają i żyją z tego (albo przynajmniej chcą zarobić). Są tu też dzieciaki, które myślą, że to jest gra i nie mając pojęcia czym jest SL, próbują wszystkiego co jest dla nich dostępne. Proponuję zalogować się do SL i pobyć wśród tych wszystkich awatarów przez co najmniej 2-3 miesiące, a wtedy przekonasz się jacy ludzie tu są :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 13:45 
Dołączenie:
Luty 2011
Zrobię to chętnie. dzięki. Ja nie wpisałam tematu żeby oceniać, co więcej nie wpisałam żeby krytykować. Może się spotkamy w SL. Pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 13:49 
Dołączenie:
Kwiecień 2009
nick w SL: Magda Strzelecka z domu Caproni
behemotka84...
Nie znasz tematu, a chcesz sie wypowiadac? Chcesz wiedziec co mlodziez sadzi o SL? No prosze cie.... To nie beda same kreatywne wypowiedzi.... (czyt to, co napisal Druidamus!). Sorry bardzo, ale mam alergie na reporterow, ktorzy nie wiedza o czym pisza, byle napisac. Wejdz do SL, pozyj tu troche, dowiedz o co chodzi, a potem zadawaj pytania. I nie do dzieciakow, ktorych najwieksza fascynacja sa marne kluby, ktore powstaja tutaj jak grzyby po deszczu, a potem z nadjesciem pierwszego grzybiarza znikaja, i zarabianie lindenow.
A poza tym, skad mozemy wiedziec, ze ty naprawde jestes z TVN skoro podajesz adres gmailowy?????
A moze po prostu zmien forum????

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 13:57 
Dołączenie:
Luty 2011
Nie atakuj skoro nie przeczytałaś całej dyskusji. Pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 14:03 
Dołączenie:
Kwiecień 2009
Tak sie sklada ze przeczytalam. Chcesz przeprowadzac wywiady z dzieciakami nt SL-s.... marny pomysl. Wejdz na forum np Metina.... Tam jest duzo dzieci i one ci moga opowiedziec cos nt swojego drugego zycia w tej grze:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 14:05 
Dołączenie:
Luty 2011
o dzięki:). Mam zlecenie na program o nastolatkach, więc taki robię. Dzięki za wskazówki, nawet te, że dzieciaki tez nie do końca wiedzą czym jest SL. Przyda sie

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 14:07 
Dołączenie:
Kwiecień 2009
No widzisz... przynajmniej sie tego dowiedzialas ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 14:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Po prostu źle przygody mieliśmy z reportażami. Ludzie którzy tutaj wypowiadali się na temat SL, co mieli mądrego do powiedzenia, to i tak Ci co robili reportaże powycinali to, a zostawili nic nie znaczące, a wręcz odwrotnie - poniżające. Gra dla dzieci. Second Life jest komunikatorem jak GG, SKype, tyle że ubrany w 3d z możliwością kreowania tego wirtualnego świata. To wszystko co tu jest to powstało przez użytkowników SL-a. A dzięki temu że w mediach reportaże zostały tak a nie inaczej przedstawione to SL "zeszło na psy", że tak brzydko się wyrażę, właśnie dlatego że pojawiło sie nastoletnie towarzystwo, które do tej pory uważa że to gra nic więcej, często ze swoim wulgaryzmem i egoizmem

Żeby wiedzieć co to Second Life to trzeba "żyć" tu co najmniej pół roku. I nie łazić po wirtualnych klubach , gdzie głównie przebywają nastolatki, czy dzieci, ale w miejscach gdzie przebywają dorośli i dojrzalsi myślowo. Poznać ich, poprzez rozmowę, zaprzyjaźnienie się. Wtedy można opisywać Second Life.

A reportaże osób, które poznawali SL przez tydzień, to sa puste reportaże, które obniżaja i poniżają osoby które cenią ten "komunikator"

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 14:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nie kłócić się tu! behemotka84, to kiedy widzimy się w SL? ;>

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 14:52 
Dołączenie:
Luty 2011
jak mnie z roboty wypuszczą:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 17:35 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Cytuj:
wyszogrodzka.karolina@gmail.com
Ciekawą domenę ma poczta TVN...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 17:44 
Dołączenie:
Marzec 2010
Zuo napisał(a):
Cytuj:
wyszogrodzka.karolina@gmail.com
Ciekawą domenę ma poczta TVN...

Zuo, może TVN przejął Google... albo Google TVN :roll:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 17:48 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Goole twoim przyjacielem jest.
http://www.forum.tibia.pl/showthread.php?t=235510
http://www.world-of-warcraft.pl/forum/v ... 20&p=50885
Poza tym pani Karolina dla google nie istnieje... :roll:

A na fejsbuku są 3
http://pl-pl.facebook.com/search.php?q= ... type=users

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 17:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
dlaczego nie istnieje? spec.pl/specjalisci/karolina-wyszogrodzka

z googla takze w sprawach sluzbowych co poniektorzy korzystaja szpiega sie nie bojac - np moja skromna osoba, gmail mi nawet poczte ze sluzbowego konta pobiera
po prostu jest wygodny

w ogóle to jacyś nerwowi jesteście
spokojnie - zdazycie sprawdzic makeup :D

Ostatnio edytowany przez Darnok, 20 Lut 2011, 18:09, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 17:59 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Darnok napisał(a):
w ogóle to jacyś nerwowi jesteście
Bo ostatnio jak poprosiłam całkiem miłą panią aby wyniki ankiety wysłała mi na PW czekam do dziś :mrgreen: Zabawne prawda? Po co był jej mój e-mail? viewtopic.php?f=7&t=6501&start=60

Już nie wspomnę o innych przypadkach...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 18:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2009
nick w SL: Scott Revestel
Czy wy musicie szukac wiecznie podstepu wszedzie dookoła ? Tak ta dziewczyna napewno nagra z wami program a pozniej tak wszystko pozmienia zeby wyszlo ,ze nie opowiadacie o Second Life a jestescie goscmi Rozmów w toku na temat Kocham Kim Ir Sena i nosze breloczek z jego podobizna przy kluczach. A jej poczynaniami kieruje nic innego jak skrzynka pocztowa Gmail od Googla ktorego wlascicielem nie jest TVN... I napewno jest to jeszcze Rosyjska Agentka . Zachowujecie sie jak Jarek K wszedzie widzicie podstep manipulacje itp.
Na marginesie a gdyby pracowała w Adidas Polska nie wazne czy do sukienki czy do dresu musialaby nosic Adidasy bo np wlascicelem pewnej marki produkujacej obuwie skorzane nie jest adidas tak?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 21:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2010
nick w SL: Nikola Genira
To mi brzmi jak 'Rozmowy w toku'.
Dlaczego nie dogadujesz się z rodzicami?
Dlaczego wolisz siedzieć na sl niż w rl?
Nie masz przyjaciół?
Tniesz sie?
Masz myśli samobójcze?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 21:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Aaaaa, to może na fali popularności tego nowego polskiego filmu? "Sala samobójców?"

Ale tak całkiem serio, owszem, nie ufamy i wietrzymy intrygę, bo nauczyło nas doświadczenie. Nie chcę być drobiazgowa, ale... Dobrze, niech będzie, że gmail jest wygodny. Ale naprawdę uważam, że jeśli chce się być profesjonalistą, to należy posługiwać się imieniem i nazwiskiem, a nie nickiem internetowym godnym licealistki. Może to taka metoda na zdobycie zaufania młodzieży. Z ich rodzicami, którzy zapewne będą musieli udzielić zgody na wywiad/publikację może pójść trochę gorzej. Poza tym, jeśli chce się uchodzić za profesjonalnego dziennikarza, to wypadałoby naprawdę wiedzieć, że w języku polskim zdanie zaczynamy z wielkiej litery, kończymy kropką, a gdzieś po drodze używamy przecinków. Kiedy zwracamy się bezpośrednio do rozmówcy, nie przekręcamy jego imienia. Nawet jeśli jest się dziennikarzem telewizyjnym, taka wiedza jest użyteczna.

Mam nadzieję, że moja wypowiedź zostanie uznana za konstruktywną krytykę, a nie "najeżdżanie".

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 21:35 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Morrigan napisał(a):
Mam nadzieję, że moja wypowiedź zostanie uznana za konstruktywną krytykę, a nie "najeżdżanie".
Morri, byłaś wyjątkowo uprzejma :) To ja najadę, bo taka moja rola na tym forum

Witajcie, nazywam się Karolina Wyszogrodzka, pracuję w bydgoskim oddziale TVN. W ramach mojej pracy, chciałabym przygotować program na temat nastolatków, których pasją są gry online. Zdaję sobie sprawę, że SL jest od lat 16. Chciałabym się dowiedzieć o was jak najwięcej. Program ma być przekrojem naszej młodzieży, zarówno gry online jak SL ale także gry mmoprg i podobne są ciekawym źródłem informacji. Jeżeli uda się zebrać wystarczającą liczbę osób, zaprosimy was do studia, gdzie będziecie mogli opowiedzieć o swoich zainteresowaniach. Program prawdopodobnie poprowadzi Tomasz Kamel :)
Piszcie proszę na adres wyszogrodzka.karolina@bydgoszcz.tvn.pl

Tak powinna wyglądać profesjonalny tekst na forum profesjonalnej dziennikarki. Co mogliśmy przeczytać, sami widzieliście.

Nie dość, że podejrzane to "WSZYSTKO" to jeszcze amatorszczyzna godna gimnazjum

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 21:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
zuo
serce rosnie
myslalem, ze tvn to tylko mochery i pisory nie lubią
a tu prosze - kiedy temat dotyczy czegos bliskiego to cala masa awatarów nie ufa mediom
:mrgreen:
a tak powaznie, to zyjcie i dajcie zyc
po pierwsze chodzi o nastolatkow a nie o was :D

edit
/me po namysle dodaje
-staruchy :mrgreen:

edit 2
oczywiscie zartowalem ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 21:50 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
No co? Nie zadałam nawet podstawowych pytań. jak - ile płacą za wywiad i czy będzie można zobaczyć ten sławny stół, a ty się czepiasz ehhh... :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2011, 21:59 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Przyjrzyjcie się jeszcze raz pierwszemu postowi w tym wątku.
Cała wypowiedź jest wzięta w cudzysłów, co dla osoby średnio obeznanej z językiem polskim w formie pisanej oznacza jedno - to cytat, a nie wypowiedź własna Behemotki 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lut 2011, 00:03 
Dołączenie:
Marzec 2010
Autorka chyba rzeczywiście posłuchała Waszej rady:
http://www.world-of-warcraft.pl/forum/v ... 20&p=50885
http://www.forum.tibia.pl/showthread.php?p=2801839

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lut 2011, 00:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Zignorowałam to, bo szczerze mówiąc spotkałam już parę takich przypadków, które każdy "oficjalny komunikat", nie wiedzieć czemu, brały w cudzysłów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lut 2011, 01:06 
Dołączenie:
Luty 2011
http://entropiauniverse.pl/viewtopic.ph ... o+programu
tu też;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lut 2011, 14:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
Nie dajcie się nabrać... po tym wywiadzie zrobią z Was geja i wrzucą na wrzutę!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lut 2011, 16:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Geja przeżyję, bezmózga i frustrata już nie ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lut 2011, 21:40 
Dołączenie:
Marzec 2010
/me żałuje, że przy poście Morrigan nie ma przycisku "dodaj do ulubionych" ;-)

Ciekawe, czy Pani z TVNu się odezwie jeszcze :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lut 2011, 22:33 
Dołączenie:
Luty 2011
odezwie się odezwie. Jesteście mocno hermetyczni i nic w tym dziwnego. Konstruktywnie można krytykować jeśli znasz stanowisko krytykowanego. Ja jednak nie mam stanowiska bo jak mówicie nie siedzę pół roku w second life i nie będzie mi dane siedzieć. Nie mam tyle czasu na przygotowanie programu, dlatego omijam second life jako opcję bazowania na nim w programie. Co do czucia się "zaszczutą" czy "najechaną" wierzcie mi nie pierwszy i nie ostatni raz. Pozdrawiam wszystkich dziękuję za ciekawą dyskusję i wszelkie uwagi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lut 2011, 23:12 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
behemotka84 napisał(a):
omijam second life jako opcję bazowania na nim w programie

Dziękujemy.
Nasze reakcje są spowodowane doświadczeniem. Hermetyczni? Tak, raczej tak. Trudno nie być hermetycznym, jeżeli niemal wszyscy dziennikarze, "dziennikarze" i studenci kierunków wszelakich (chociaż z maszynoznawstwa chyba nikt tu jeszcze nie zajrzał?) przychodzą z gotową tezą. My jesteśmy tylko potrzebni jako tło. To co mówimy nijak się ma do postawionych tez? A co tam, naciągnie się...
Tak było, jest i będzie. W kraju, którego przeciętny obywatel nie czyta książek, nie chodzi do teatru, a o operze słyszy raz na dwa pokolenia sprzedaje się co się sprzedaje.

Pozostaje tylko życzyć Ci, żebyś na forach dotyczących gier internetowych trafiła na chętnych do wystąpienia w roli nolajfów. W SL raczej ich nie ma.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Lut 2011, 01:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
W stosunku do 'naukowcow' jestem bezlitosny, bo oni maja opisywac rzeczywistosc, nawet wirtualna, w zgodzie z prawda.
Dla mediow jestem troszke bardziej tolerancyjny.
Z naszego punktu widzenia najlepszy bylby 12 godzinny reportaz o SL, pokazujacy najlepsze SIMy, teatry, koncerty, uniwerstytety (nie zapominajac o bankach :) ).Problem w tym, ze nikt by tego nie ogladal.
Dziennikarz telewizyjny ma zrobic program, ktory obejrzy pol Polski a stacja zarobi na reklamach przed, po i w czasie.
Ludzie - nad czym zreszta ubolewam - z zapartym tchem obejrza material o 12 latku, ktory po 2 dniach w SL udusil chomika kablem od myszki, niz o wybitnym filozofie prowadzacym wyklady w SL.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Lut 2011, 08:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Jacku... ahahahahahha

prawdę powiadasz, w rzeczy samej.

Opinię o czymś tworzą media lub ludzie, z reguły nie znający sprawy, a prawda zostaje tylko u zainteresowanych.

Ostatnio edytowany przez Druidamus, 22 Lut 2011, 08:50, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Lut 2011, 08:44 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
I wracamy do tego, że złe wiadomości sprzedają się lepiej. Ale to już leży w naturze ludzkiej. Nie wiem czemu znaczna część z nas musi się ciągle utwierdzać w przekonaniu, że inni mają gorzej :(

BTW Morri jesteś dla mnie od dziś mistrzynią ciętej riposty ;)
p.s. przez jakiś czas na poważnie rozważałam utworzenie konta na FB o nazwie NIE LUBIĘ TEGO ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Lut 2011, 09:07 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Jacek napisał(a):
Dziennikarz telewizyjny ma zrobic program, ktory obejrzy pol Polski a stacja zarobi na reklamach przed, po i w czasie.
Ludzie - nad czym zreszta ubolewam - z zapartym tchem obejrza material o 12 latku, ktory po 2 dniach w SL udusil chomika kablem od myszki, niz o wybitnym filozofie prowadzacym wyklady w SL.

To kwestia nomenklatury.
Dziennikarz ma opisywać fakty, a nie wymyślać historie, które lepiej się sprzedadzą. Od wymyślania historii są pisarze i politycy.
Niestety, plebs zwany oglądalnością/poczytnością rządzi, żeby utrzymać się na szczycie trzeba sięgać dna.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Lut 2011, 09:08 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
A może w celu sprawdzenia wiarygodności naszej dziennikarki :-D wysłać maila do TVNu?
Wtedy będzie pewność :evil: :evil: :evil: , a jak się okaże że to lipa to TVN się zajmie tym kimś. Przecie to by podszywanie było!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Lut 2011, 09:25 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Bartek, nie twórz teorii spiskowych.
Problem nie w tym, czy to "prawdziwa" dziennikarka z TVN, ale w tym, że bez względu na wszystko efekty ich pracy są zbyt przewidywalne.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Lut 2011, 09:31 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Ale ja lubię teorie spiskowe :mrgreen:
Wiadomo, że to nie jest "prawdziwa" dziennikarka :D czuję to.

Ktoś tu podesłał linki do innych for, treść podobna :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Lut 2011, 10:14 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Bartek Bressig napisał(a):
Wiadomo, że to nie jest "prawdziwa" dziennikarka

Na jakiej podstawie? 8)

Bartek Bressig napisał(a):
Ktoś tu podesłał linki do innych for, treść podobna

I co w tym takiego dziwnego czy podejrzanego? Dziewczyna szuka pod konkretnym kątem, ma pisać na każdym forum inną epistołę?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Lut 2011, 13:14 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Przecież było wyjaśnione. Nasza dziennikarka zmieniła nieco punkt główny, czyli nie opiera się na jednym wirtualnym świecie, ale na kilku światach i na kilku grach, aby na tej podstawie opisać osoby, które egzystują/grają (w wirtualnym świecie/w grze).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Lut 2011, 18:27 
Dołączenie:
Lipiec 2010
:roll: :roll: :roll:
nie czytałem wszystkiego :-/ na telefonie się ciężko czyta, na dodatek w autobusie! :evil:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Lut 2011, 07:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: Janusz Rau
Cały temat skończył się tak, jak miał skończyć. behemotka84 dostała sensowną odpowiedź, że SL nie jest dobry na główny temat do reportażu o nastolatkach w sieci. I nie nakręcałbym się zbytnio z tego powodu. Sądzę, że jeśli miałbym przygotować się do takiego materiału to wybrałbym facebooka.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Lut 2011, 11:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
A ja proponuję wyznawców Tibi w przypadku nastolatków i wyznawców Simsów w przypadku nastolatek.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 23 Lut 2011, 11:49 
Druidamus napisał(a):
A ja proponuję wyznawców Tibi w przypadku nastolatków i wyznawców Simsów w przypadku nastolatek.

eeee tam...
idealizujesz SL Dru

tu też by znalazła całkiem sporą grupę pokemonów.. do badań wywiadów, czy czego by tam sobie chciała :lol:

Nie podano
PostWysłany: 23 Lut 2011, 12:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Iwo Flatley napisał(a):
tu też by znalazła całkiem sporą grupę pokemonów.. do badań wywiadów, czy czego by tam sobie chciała

Ale wtedy znów SL by było pokazane jako GRA dla dzieci. I byłby kolejny atak pokemonów.

Nie lepiej do SL przyciągać wartościowych ludzi? Z którymi można by było z sensem i bez blokad rozmawiać?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Lut 2011, 12:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Dru, no ale serio... Był już taki jeden w historii, co dzielił ludzi na wartościowych i niewartościowych według własnych kryteriów. Nie skończyło się dobrze. Społeczeństwo składa się z różnych ludzi i wszyscy mają swoje miejsce również w SL. Wystarczy nie chodzić do "pokemońskich" miejsc i masz z głowy.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 23 Lut 2011, 12:51 
Druidamus napisał(a):
Nie lepiej do SL przyciągać wartościowych ludzi? Z którymi można by było z sensem i bez blokad rozmawiać?

To musiała by być pani z TVP Kultura a nie z TVN-u.

Nie podano
PostWysłany: 23 Lut 2011, 14:07 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Z Simy nie tylko nastolatki grają. Nawet kiedyś moją ciocię ta gra wciągnęła na jakiś czas.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Lut 2011, 15:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2010
nick w SL: Mx Xaris
Image
a jednak TVN :)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso