Odpowiedz
Autor Wiadomość
Kobieta
PostWysłany: 01 Lut 2010, 20:47 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Kryzys 2009 roku nadwyrężył portfele wielu osób, jednak nie przełożył się na spadek sprzedaży dóbr wirtualnych - wynika z danych udostępnionych przez popularną platformę Second Life. W minionym roku gracze wydali tam 65% więcej pieniędzy niż rok wcześniej.

Wartość sprzedaży wirtualnych dóbr tworzonych przez użytkowników wyniosła w Second Life w 2009 roku 567 mln dolarów. Internetowy sklep należący do właścicieli platformy sprzedał przedmioty za łączną kwotę 6,1 mln dolarów.

W minionych 12 miesiącach zwiększyła się również liczba graczy. Na całym świecie grono użytkowników SL powiększyło się o 15% i wynosi obecnie 769 mln, a czas spędzany przez nich w wirtualnym świecie wydłużył się o 21% (481 mln godzin).

Dominik Szarek

źródło

Profil E-mail GGOffline
PostWysłany: 01 Lut 2010, 22:43 
W Polsce był BUM SLowy. Teraz jest jedna wielka kicha. Owszem były dzieci uwagi, kiedyś jeszcze dzieci Komputer Świat, ale kurcze było to polskie społeczeństwo ciekawsze, niż teraz... :roll:

Mężczyzna
PostWysłany: 01 Lut 2010, 23:11 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Teraz pozostali tylko ci, którzy się łudzą, że w second Life można jeszcze robić cokolwiek.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 02 Lut 2010, 01:02 
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Zalozmy ze juz mnie tam nie ma.
ja pamietam co to bylo poltora roku temu jak sie zarejestrowalem.... ciagle wszedzie latalem, zwiedzalem, a teraz nie mam co robic, nawet mi pomysly z glowy powypadaly i nie przychodzi mi nic na mysl co moglbym zbudowac.... :(

Btw, dobranoc :)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 02 Lut 2010, 01:13 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Jest gdzie latać, jest co zwiedzać... ale brak rodzimych regionów może działać na nas niemotywująco, by zwiedzać regiony obcokrajowców.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 02 Lut 2010, 01:38 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
hehe Ja w picksach mam tylko obcokrajowców miejsca ;D
No i jestem Dzieckiem Komputera Świat i CP :D
Taka prawda gdy było CP i SP było mnóstwo idea i pomysłów ale coś to hamowało i wsioo i np taka Piwnica Pod Aniołami teraz mi się bardziej podoba bo osobna nie związana ciasnotą miejsca jaką miała w SP :D

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 02 Lut 2010, 07:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2008
nick w SL: Adams Dovgal
Polski SL od około 1-1,5 roku leży i kwiczy.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 02 Lut 2010, 08:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
Najlatwiej powiedziec "bo Polacy to tylko od powstania do powstania potrafia", albo "musztarda po obiedzie" lub "madry Polak po szkodzie"- ale po co to biadolenie:)
Kryzys polskiego Sl moze okazac sie przejsciowy.Jedni ucza sie na bledach,inni przychodza z zupelnie inna wizja,nowymi pomyslami.
Nie jestesmy tez wyjatkowi-inne spolecznosci slowe rowniez przechodza kryzysy -znikaja wyspy, popularne niegdys miejsca, glosne inicjatywy.
A wlasciwie to jak powinno wygladac polskie SL? czym sie odznaczac,ku czemu zmierzac?;)
Legnie sie we mnie przypuszczenie,ze najbardziej co niektorych boli fakt, ze ...nie ma juz czego krytykowac!!
no a jak tu bez tego zyc, dodac sobie blasku i byc "cool", no jak?;)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 02 Lut 2010, 09:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Ja dodam jeszcze jeden cytacik, którym w dzieciństwie raczyła mnie moja najbardziej złośliwa i jednocześnie najcudowniejsza na świecie Matka... "Inteligentne dzieci się nie nudzą".

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 02 Lut 2010, 11:02 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
Morrigan napisał(a):
Ja dodam jeszcze jeden cytacik, którym w dzieciństwie raczyła mnie moja najbardziej złośliwa i jednocześnie najcudowniejsza na świecie Matka... "Inteligentne dzieci się nie nudzą".

co do dzieci, na pewno się zgadzam
nie wiem czy to rozciaga sie na starych i zblazowanych
:D

Pewien człowiek rzekł do wszechświata - Ja istnieję Panie,
- A jednak, wszechświat na to, Fakt ten nie nakłada na mnie żadnych zobowiązań
S. Crane

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 02 Lut 2010, 11:59 
No cóż może jestem "stara i zblazowana" ale nigdy w życiu się nie nudziłam a szczególnie teraz kiedy poznaję ten cudowny zaczarowany świat gdzie marzenia się spełniają...
Ubolewam jedynie nad tym, że czas tak szybko płynie! :-)

Kobieta
PostWysłany: 02 Lut 2010, 13:09 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
W polskich mediach bardzo mało mówi się i piszę o Second Life, ostatnie artykuły dotyczyły tego, że... SL się kończy. Możemy podziękować też uprzejmym osobom, które prosiły nas o wypełnianie tendencyjnych ankiet i przedstawiały w prasie SL jako coś zupełnie innego niż tak naprawdę jest.
Oczywiście swój wkład w obecną sytuację ma też Supremum, które cichaczem wycofało się z projektu, którym w Press Roomie ciągle się chwali.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 02 Lut 2010, 13:24 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Blanca Carter napisał(a):
A wlasciwie to jak powinno wygladac polskie SL? czym sie odznaczac,ku czemu zmierzac?;)

Odpowiedź na to jest banalnie prosta.
Powinny być 3-4 polskie simy, każdy z dużą i wolną od regulaminów piaskownicą (no ok, na jednym niech będzie jakiś, w końcu trzeba coś łamać i czemuś się sprzeciwiać), tanimi, a najlepiej darmowymi domami i sklepami do wynajęcia. Na każdym simie powinien być co najmniej jeden klub i jedna kawiarnia, gdzie można by było tańczyć, wymieniać się inteligentnymi uwagami na temat siebie, innych i rl i dużo wygrywać w konkursach na najładniejsze gacie w grochy. I które przyjmowałyby do pracy barmanów, hostów i innych, płacąc nieźle za puszczanie gesturkowych "nooo tooo taanczyyymyyyy" i rozdawanie darmowych drinków.
Poza tym każdy taki sim co najmniej raz na dwa tygodnie powinien organizować sporą imprezę, najlepiej z nagrodami dla widowni.
Obowiązkowo też powinni mieć security - po pierwsze można tam zarobić i pobawić się w noszenie giwery, po drugie reszta ma na co narzekać i kogo obrażać.
A kto to wszystko ma zrobić? No jak to kto. ONI 8)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 02 Lut 2010, 14:12 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Madelaine napisał(a):
Odpowiedź na to jest banalnie prosta.

Madelaine, całkowicie się z Tobą zgadzam. Ale postulowałbym jeszcze zakaz wstępu dla Amerykanów, bo mówią po swojemu i nie wiadomo czego chcą. No i dla Niemców, żeby nie wykupili polskiej ziemi.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 02 Lut 2010, 15:48 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Polish regions only for Polish People - tak w skrócie.

A Ty, Madelaine, to powinnaś region mieć wykupiony i to, oo czym pisałaś, powinno już funkcjonować... dodajmy jeszze sporą ban listę.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 02 Lut 2010, 16:10 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Ale dlaczego ja? Niech "oni" robią.

Mówiąc serio - ja nie narzekam. Nie bywam tam, gdzie nie lubię, mam dużo własnych zajęć. I wcale nie uważam, że SL chyli się ku upadkowi.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 02 Lut 2010, 19:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
SL pada? polski SL pada? to dlaczego pojawiaja sie wciaz socjologogrzesie?Pewnie oszukuja- pisza prace z archeologii!;)

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 03 Lut 2010, 08:18 
Tak, na pewno można sobie znaleźć zajęcie. Jednak ja najlepiej wspominam czasy w polskim SL, gdy było CP, SP i wiele innych eventów... może dlatego ubolewam. :roll:

Mężczyzna
PostWysłany: 03 Lut 2010, 12:20 
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Zalozmy ze juz mnie tam nie ma.
Pavlo, mam to samo ;)
Polish Community "smieerdzi" komercha :P

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 03 Lut 2010, 14:18 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Blazej Naidoo
Nie ukrywajmy, że nic ciekawego nie dzieje się w naszym polskim SL. Ile można chodzić po klubach i bawić się na imprezach,
ile razy brac udział w konkursach, ile razy budować...

Brakuje pomysłów, brakuje czasu, brakuje chęci.
Coś jest nie tak niestety.

To prawda,że nie ma gdzie sie podziać. Polskie kluby i miejsca sa porozrzucane po całym SL'u.

Były ferie, w niektórych regionach nadal są ferie zimowe, ale to nie wpłyneło na zwiększenie zainteresowania SL'em.

Ale sami widzicie i się nie dziwicie, co robić w SL,skoro wszystko się już niestety znudziło.

Ja osobiście stwierdzam, że na SL jestem rzadko, bo nie mam czasu w RL na SL, druga sprawa, to kwestia kontaktowania się ze znajomymi w SL przez środki dokontaktu w RL, a trzecia sprawa - z nudów nie potrafię wysiedzieć na SL już nawet 30 minut...

No cóż, tak to już jest z nowinkami technicznymi...
Pozdrawiam serdecznie.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso