Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 14 Gru 2008, 11:25 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Posty: 1517
nick w SL: Anulka Zimminy
Wprawdzie nie dotyczy to bezposrednio SL ale... ale czy na pewno ?

Serwis Dziennik.pl postanowił przyjrzeć się bliżej sprawie profili w portalu Nasza-Klasa, za pomocą których szerzona jest pedofilia. O ich istnieniu poinformowała jedna z zatroskanych czytelniczek.
Jak ustalił dział bezpieczeństwa portalu społecznościowego wraz ze specjalistami z Kidprotect, właścicielami kontrowersyjnych kont i niewybrednych wpisów były… dzieci.

- To duże zaskoczenie, gdy autorem wulgarnych komentarzy okazuje się nawet 9-latek. Niestety, takie sytuacje zdarzają się w sieci coraz częściej. Staramy się reagować tak szybko, jak to tylko możliwe i kasujemy takie profile, niemniej niezmiernie istotne jest, by nasza praca była poparta pomocą rodziców - powinni oni kontrolować to, w jaki sposób dzieci korzystają z internetu - mówi Joanna Gajewska, z Naszej Klasy.

Ekspert może bez trudu rozpoznać nastolatka podszywającego się, dla żartu pod pedofila. Zdradzać go będzie przede wszystkim sposób wyrażania, który ma naśladować ten ze świata dorosłych. Niestety, dla ofiary nie jest to takie oczywiste. - Dla jednej strony jest to żart, dla drugiej już nie. Dziecko spotyka się z tematyką, której do tej pory nie znało, jest brutalnie uświadamiane, nabiera mylnego pojęcia o zachowaniach seksualnych. Dlatego dając dziecku niebezpieczną zabawkę jaką jest internet, trzeba je kontrolować – uważa Jakub Śpiewak, szef Kidprotect.


informacje zaczerpniete z ONET-u


Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

OdpowiedzKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Góra
Skocz do:  
cron
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso