Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 19 Lis 2008, 10:26 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Jako pierwsza na świecie, archidiecezja Fryburg w Niemczech od 1 listopada znajdzie się w trójwymiarowej wirtualnej rzeczywistość internetowej "Second Life" (Drugie życie). Centrum archidiecezjalnej "Second Life" stanowi kościół pw. św. Georga, znajdujący się na wyspie Reichenau, położonej na Jeziorze Bodeńskim.

"Poprzez umiejscowienie liczącej ponad 1100 lat romańskiej świątyni w świecie Internetu dochodzi do owocnego spotkania dwutysiącletniej tradycji Kościoła z nowoczesnym światem mediów" - napisał na stronie www.kirche-in-virtuellen-welten.de twórca projektu Norbert Kebekus. W wirtualnym kościele i obok niego użytkownicy "Second Life" będą mogli uczestniczyć w modlitwach a także spotykać się i prowadzić rozmowy.

Na stronie internetowej archidiecezji poinformowano, że istniejący od 2003 r. "Second Life" jest "zamieszkały" już przez prawie 11 mln osób. W ciągu jednej godziny równocześnie zarejestrowanych jest w nim ok. 60 tys. użytkowników.

(...)

"Second Life" archidiecezji Fryburga startuje 1 listopada. Między godz. 21.00 i 24.00 będzie można wirtualnie znaleźć się w kościele św. Georga, zadawać pytania dotyczące projektu i zwiedzić świątynię. Ponadto o godz. 22.00 wszyscy będą mogli wziąć udział we wspólnej modlitwie.

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

Całość na www.gazeta.pl Agora SA

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Lis 2008, 23:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Solve Arai
Coś pokręcone.

Freiburg nie leży nad Jeziorem Bodeńskim a tym bardziej na wyspie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Lis 2008, 23:22 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Nie ja kręciłam ;-)
Autorzy zamieszania są wymienieni pod postem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Lis 2008, 23:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Solve Arai
Wiem, wiem że nie Ty "Madelinko" :)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso