Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2008, 08:48 
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Lincoln Beck
Czyli vagla.pl pisze o SL.

Cytuj:
Czytelnicy zwrócili mi uwagę na ciekawy wątek dotyczący działań Policji. Sprawa nie jest nowa, bo post zaczynający wątek pojawił się na forum secondlife.pl 29 listopada 2007 roku. Chociaż to prawie rok temu i wydaje się, że sprawa jest już wyjaśniona, to jednak odnotuję to "dla porządku" w archiwum. Post zaś brzmiał: "Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu zabezpieczyła mój komputer i w dniu dzisiejszym przedstawiła mi zarzuty z artykułu 278 § 2 kk o to że ukradłem w celu uzyskania korzyści majątkowej grę sieciową Secondlife (...)"

Chodzi o oprogramowanie dostarczane przez Linden Labs użytkownikom sieciowej gry Secondlife. Są różne programy stosowane w tej grze, jednak podstawowa przeglądarka - The Second Life Viewer - dostępny jest na zasadach jednej z "wolnych" licencji (the GNU General Public License, version 2.0, with a FLOSS exception). Jest też licencja komercyjna, ale to dla tych wszystkich, którzy chcieliby kod przeglądarki zaimplementować w jakichś komercyjnych produktach (por. Second Life Viewer Licensing).

calość: http://prawo.vagla.pl/node/8138

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2008, 09:20 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
Dla przypomnienia watek ten jest tutaj

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2008, 14:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Maciek Andrew
Niestety to ta polska rzeczywistość - ja już więcej wiem niż taki informatyk policyjny :P Dla policji niestety coś takiego jak Open-Source który wspieram nie istnieje - dla nich tylko faktury się liczą :/ Można tylko trzymać kciuki, że to się zmieni.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2008, 15:12 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Prosze nie uogolniac.. znam niejednego policyjnego informatyka, a niekktorzy, kilku takich domoroslych informatykow, jaka wiekszosc z nas jest, na przystawke do sniadania zjadaja.
A to, ze czasem i gdzies, kilku nadgorliwych policjantow wykonuje zadania inne niz ich rutynowe wypisywanie mandatow za niezamieciona posesje, to inna sprawa.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2008, 17:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Anulka. Takie mandaty to straz miejska wystawia. Tamta sprawa dotyczyla tego, ze kolesia zwineli za posiadanie nielegalnego oprogramowania. Podejzewam, ze poporstu ktos robil liste i spisywal wszystko co jest komputerze i to nie policyjny informatyk, a raczej pani Zosia co sobie dorabia pisaniem list.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2008, 17:51 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
FYI.. Nie w kazdym miescie jest straz miejska. I wiesz, Polska to nie tylko 5 najwiekszych miast i las.
Te listy sa generowane automatycznie, zawieraja kazdy zainstalowany program. Pierwsze co robie, to przepuszczam toto przez maszynke wywalajaca oprogramowanie z bialej listy. Potem sie sortuje wedle czarnej listy. Pani Zosia, robiac to recznie oczywiscie, nie umie zastosowac prostego parsera list. Ale przy okazji, Pani Zosia jest na stanowisku policjantki.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2008, 19:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Czyzby nasza miotelka miala cos wspolnego z Pania Zosia?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2008, 19:20 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Miotelka dla Ciebie specjalne kajdanki ma przygotowane.
Jam tylko sprzeciw swoj przeciw uogólnianiu wyrazilam. A Panie Zosia juz awansowala, teraz kawe zawezwanym i dostarczonym z aresztu sledczego podaje. Poczekaj, sprobujesz i wtedy dopiero docenisz smak czarnej wody podawanej tam u Ciebie pod nazwa kawy.
Przypadkow bezmiernej glupoty w kazdej dziedzinie bezmiar bowiem jako rzecze sam Einstein - tylko dwie rzeczy sa nieskonczone - wszechswiat i ludzka glupota ale co do tego pierwszego mial watpliwosci.
Ale to ne powod do tego aby z jednego przypadku wyciagac wnioski o calej formacji.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2008, 19:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Czekam z niecierpliwoscia na kajdanki. brzmi bardzo.... Az sie zaczerwienilem :-D
Co do kawy to musze Cie zmartwic, nie pijam wogole. Kocham zapach kawy, smak przetworow kawowych ale czysta kawa jest be, fuj, okropna i uwazam, ze jakby smakowala jak pachnie to by nie bylo narkomanow....... No ale jezeli chcesz mnie przyprawic o torsje i spowodowaac ym pol dnia sedzil zamkniety za drzwiami z napisem WC to bardzo hetnie sprobuje :-D. Co do tego co mowisz to i tak dalej uwazam, ze to, ze do listy programow dopisano SL wynika nie z niewiedzy, a z niedopatrzenia. Co prawda przez takie cos moga chlopaka wogole uniewinnic jesli bedzie mial dobrego prawnika. No chyba, ze to bylo specjalnie jak z tym "...i czasopisma"

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2008, 23:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
WoodPaker napisał(a):
Czekam z niecierpliwoscia na kajdanki. brzmi bardzo.... Az sie zaczerwienilem :-D
Co do kawy to musze Cie zmartwic, nie pijam wogole. Kocham zapach kawy, smak przetworow kawowych ale czysta kawa jest be, fuj, okropna i uwazam, ze jakby smakowala jak pachnie to by nie bylo narkomanow....... No ale jezeli chcesz mnie przyprawic o torsje i spowodowaac ym pol dnia sedzil zamkniety za drzwiami z napisem WC to bardzo hetnie sprobuje :-D. Co do tego co mowisz to i tak dalej uwazam, ze to, ze do listy programow dopisano SL wynika nie z niewiedzy, a z niedopatrzenia. Co prawda przez takie cos moga chlopaka wogole uniewinnic jesli bedzie mial dobrego prawnika. No chyba, ze to bylo specjalnie jak z tym "...i czasopisma"

/me przeprasza za offtop
widzę ze upodobania kawowe mamy takie same :D
/me mnie offtopowo :
Ostatni przypadek z tv związany z poborem do wojska :
Pewien chłop szedł do WKU z zaświadczeniem , że się uczy i się cieszył , że zaraz na kolejny 1 rok będzie wojsko z głowy a ty wojsko postanowiło zrobić mu psikusa bo oni mieli jeden wolny etat i że on się pojawił to mimo tego zaświadczenia to i tak 9 miesięcy w wojsku musiał odsłużyć.

O to nasze kochana Polska rzeczywistość :lol:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2008, 00:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
No i jet o niezgodne z konstytucja, ktorazapewnia prawo do nauki...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2008, 00:29 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Prawo a nie obowiazek. Obowiazek to jest sluzby wojskowej bodaj.
Watpe aby wojsko akurat niezgodnie z konstytucja dzialalo. Nie wspominajac oustawach i innych takich napisanych malymi literkami na ostatniej stronie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2008, 00:38 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
A tam obowiazek... Azsie brzydkie slowa cisna na usta.... Ale no coz. Wg niektorych jestesmy lepsi od wibratora bo umiemy scinac trawnik...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2008, 00:50 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
tylko wedlug niektorych zazwyczaj malo wymagajacych ! Tendencja jest raczej w kierunku specjalizowanych urzadzen a nie "all in one" bo to wiadomo jest raczj "nothing in one".
A jak narazie to zaszczytne obowiazki winniscie wypelniac bez szemrania a nie uchylac sie .. przed kazdym obowiazkiem !
;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2008, 01:07 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Jeżeli chodzi o obowiazki to po ostatnije sobocie jeszcze mnie uwielbiam koszenie trawnika, którego nienawidze z pwoodu, iż mnie się wmawia, iż to lubię.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2008, 01:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Feministka :!:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2008, 07:24 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Bo dostaniesz ostrzezenie.. ty.. ty.. .. ty meski, szowinistyczny La'murze. :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2008, 08:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Ostrzegaj mnie ile tylko chcesz...

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso