Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 09 Wrz 2008, 09:28 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
2008-09-02

To, że niedawno w stacji kosmicznej ISS w jednym z komputerów wykryto trojana wykradającego dane do gier online, nie musi od razu znaczyć, że astronauci spędzają swój wolny czas, grając w gry komputerowe. Jest to jednak oznaka, że autorzy wirusów coraz częściej biorą na celownik graczy uczestniczących w tzw. grach Massively Multi-player Online Role Playing Games (MMPORG) jak Lineage czy World of Warcraft (WoW), w związku z czym zwiększa się rozpowszechnienie specjalnych trojanów wykradających dane i hasła dostępu do takich gier.

Wskazują na to także liczby podawane przez producentów oprogramowania antywirusowego.

W lipcowych statystykach rozpoznania wirusów firmy Eset, producenta oprogramowania antywirusowego NOD32, na pierwszym miejscu z wynikiem 13% znalazł się wirus Win32/PSW.OnLineGames. Według Symanteca skradzione konto WoW na czarnym rynku jest warte około 10 dolarów, a więc znacznie więcej niż dane ważnej karty kredytowej (50 centów). Już pięć procent graczy stało się ofiarami takich ataków dokonywanych za pomocą trojanów lub metod phishingowych.

(...)

Do infekcji tymi wirusami dochodzi w taki sam sposób, jak w przypadku trojanów bankowych i im podobnych: przez załączniki w e-mailach, zmanipulowane zbiory na spreparowanych stronach i w postaci linków rozsyłanych przez komunikatory. Pewne okazje dla złodziei stwarzają także architektury serwerów klienckich gier, jeśli pozwala się na tworzenie dla nich skryptów. Takie robaki dały już o sobie znać np. w wirtualnym świecie Second Life.

(...)

całość TUTAJ
za: www.gazeta.pl

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Wrz 2008, 14:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Cytuj:
Takie robaki dały już o sobie znać np. w wirtualnym świecie Second Life.

Czy slyszeliscie o innych robakach, ktore wykradaja kase od avatara poza sztuczka z video QT? ( podobno juz zalatali to)? Oczywiscie nie chodzi mi o skryty, ktore prosza o pozwolenie pobierania pieniedzy od ownera, ale prawdziwe robale. Lepiej wiedziec wczesniej

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Wrz 2008, 21:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
nick w SL: Namida Xue
bardzo niepokojacy news, tymbardziej ze nie mozna sobie kaski gdzies przechowac, chyba ze by byla opcja lokat czy zamrozenia kasy na sekretne zaszyfrowane haslo bez mozliwosci jego zapamietania w programie.

wydaje mi sie ze konta SL moga byc jeszcze wieksza gratka niz wow czy lineage.

z tego co sie rozejrzalem, narazie jest tylko ten jeden trojan ale pewnie wyjda nowe. jak bede mial wiecej czasu rozeznam sie w temacie takich zagrozen, jak je zwalczac, badz omijac. jakbym znalazl cos dam znac, bo sprawa moze byc 'stratna'

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Wrz 2008, 22:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Kaldimir Dagger
I obawiam się że wyszły... Padłem ofiarą wirusa, z konta ucięło mi nagle 500L$... Zrobiłem skan i..
Win32/PSW.SLmonGver
Nie wiem czy to joker czy nie, w każdym razie... usunąłem.. Bądźcie baczni na strony z zakończeniami .com.xxx , gdzie xxx to losowe 2-3 litery.. Na jednej z nich byłem kiedy złapałem wirusa.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Wrz 2008, 22:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
mozna sobie kaski gdzies przechowac, chyba ze by byla opcja lokat czy zamrozenia kasy na sekretne zaszyfrowane haslo bez mozliwosci jego zapamietania w programie.

Opcja lokat i to nawet oprocentowanych byla, ale niestety jest zabroniona przez LL od pewnego czasu. Czesc LS mozna trzymac na Slex, czesc na ONrez ( wszedzie sa osobne hasla) co nie zmienia faktu, ze te firmy takze moga nagle zniknac razem z pieniedzmi.
Cytuj:
wydaje mi sie ze konta SL moga byc jeszcze wieksza gratka niz wow czy lineage.

Obawiam sie, ze masz racje. Na kontach w SL jest "zywa gotowka" w postaci LS i wymienienie jej na 'realne pieniadze' nie sprawia tylu problemow co sprzedaz itemu czy postaci w WoW. Sprzedaz itemow z WoW jest poza tym nielegalna, sprzedaz LS - nie.
Cytuj:
Padłem ofiarą wirusa, z konta ucięło mi nagle 500L$

Dasz wiecej szczegolow? Np - co bylo w historii wyplat. na kogo poszlo 500 ls itd?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Wrz 2008, 23:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
Kaldimir napisał(a):
Win32/PSW.SLmonGver

google nic mi nie pokazuje, mozesz napisac wiecej?
czym go usunąles, najlepiej jakiegos loga albo tekst o tym?

Ostatnio edytowany przez NamidaXue, 10 Wrz 2008, 23:41, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Wrz 2008, 12:10 
Dołączenie:
Sierpień 2007
byc moze Kaladmirowi chodzi o virusa pewnej rodziny virusow
Win32/PSW.OnLineGames

Nizej wkleje bardzo ciekawe informacje o tej rodzinie virusow w SL i grach online :]

"This is a family of Trojans with keylogging and rootkit capabilities which gathers information relating to online gaming and its credentials. It may also send such information to a remote PC. Online games represent a growth area for phishing and password stealing activities: the perpetrators take over accounts in order to steal points and virtual treasure, and often sell for real money. In fact, World of Warcraft recently announced its intention to offer for sale to its customers a cheap electronic token device using six digit one-time numeric codes, rather like the devices used by many organizations for VPN access (http://m.news.com/2166-12_3-9981310-7.html).
Other online games like Lineage are also heavily targeted, with virtual commodities and currency being auctioned on eBay, not to mention other attacks such as cheat programs, in-game spam and adware, and even some fairly conventional viruses (albeit with data-stealing payloads) have been seen: for example, Win32/Detnat tries to download the PWS.Lineage Trojan (which ESET usually detects as W32/Pacex.gen, because it uses an obfuscation layer common to a wide range of password stealers). Actually, looking at the wider range of “metaverses” (virtual universes) such as Second Life as well as MMORPGs (Massively Multi-player Online Role Playing Games), there’s a wide range of attacks such as griefing (using an avatar to disrupt a location or other avatars), grey goo attacks (self-replicating malware, and so on. But for-profit attacks seem to be the biggest growth area."

Odnosnie do innego znanego tematu , tutaj SL jest nazywane nie gra, nie MMORPG ale Metaverse ,czyli wirtualnym swiatem.
Metaverse WIKIPEDIA

Image
"Snapshot from a YouTube video (http://www.youtube.com/watch?v=5H8hNXWgOoE ) of a grey goo attack where viral golden rings – apparently in tribute to Sonic the Hedgehog – attacked Second Life: Linden Lab investigated reports of failed teleports and financial transactions, and concluded that the disruption was due to heavy load on the database. [http://www.theregister.co.uk/2006/11/24/secondlife_greygoo_attack/]"

"Microsoft’s Malicious Software Removal Tool (MSRT) was updated on June 10th to include game password stealers, and apparently cleaned more than two million machines in the first week. This was old news for users of ESET security products, though: that class of malware had been featuring strongly in our top ten detections for many months before that (way back in 2007).
World of Warcraft players endured a particularly notorious instance of a digital “plague” when a new feature allowing monsters to curse avatars with an infective “curse” was exploited by “griefers” who went out of their way to spread the condition into other, heavily populated areas of WoW’s virtual world. [http://www.securityfocus.com/news/11330]
There were some interesting gaming-related papers presented at the 2007 AVAR (Association of anti Virus Asia Researchers) conference in Seoul, notably Igor Muttik’s “The Name of the Game” and “Hackers are storming:New Attack in Online Game Security Area” by Jung DeokYoung and Lee Howoong (both papers can be found at http://yaokai.org/dl/avar2007/). “Insecurity and Malware in Virtual Universes”, by Morton Swimmer and Dirk Husemann, is another excellent paper presented at the 2007 Virus Bulletin conference (Proceedings of the Virus Bulletin International conference 2007)."

"What does this mean for the everyday user?
Detection of this class of Trojan plays a large part in reducing the impact of such threats, but users in general need to be aware of just how much malicious activity occurs in virtual worlds, some of which cannot realistically be mitigated directly by security software on the desktop (though ways in which we can improve this situation are under constant review). Gamers need to find out what security measures role-playing games and metaverse providers are putting in place for the protection of their subscribers."

"While detection of this class of Trojan plays a large part in reducing the impact of such threats, and we’re pleased to see other security vendors taking more notice of the issue, users in general need to be aware of just how much malicious activity occurs in virtual worlds (phishing, “grey goo” viral malware, griefing attacks), some of which cannot yet be mitigated directly by security software on the desktop."

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Wrz 2008, 14:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Usunięty AVAST!'em, logów nie mam <a przynajmniej nie potrafię znaleźć>, nie dziwię się że google nie pokazuje, może "zabezpieczone".

Może Codee ma rację, że istnieje rodzina podobnych do siebie. Natomiast L$ po prostu wyparowało. Zero logów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Wrz 2008, 17:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
dziwne bo nawet w bazie na stronie avasta tego nie ma

odnosnie OnLineGames :
http://www.viruslist.com/en/viruses/enc ... sid=156745

Kod:
[b]Removal instructions[/b]

If your computer does not have an up-to-date antivirus, or does not have an antivirus solution at all, follow the instructions below to delete the malicious program:
Use Task Manager to terminate the Trojan process. ( RavMon.exe, Twister.exe, FileMsg.exe, trojankiller.exe )

Delete the Trojan files:
Winlog0n.exe
LgSy0.dll
Kavs0.dll
Delete the following parameters from the system registry (see What is a system registry and how do I use it for details on how to edit the registry):
[HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"<random symbols>" = "%Temp%\winlog0n.exe"
Update your antivirus databases and perform a full scan of the computer (download a trial version of Kaspersky Anti-Virus).

u mnie czysto. jak narazie... :]

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Wrz 2008, 17:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Namido, też się dziwię. Co gorsza, AVAST! niemal przestał mi działać.. musiałem reinstalować program...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Wrz 2008, 18:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Na wirusach sie nie znam. nieco lepiej na historii konta. 500 ls nie moze po prostu wyparowac - sa tam 3 pozycje Debit, Credit, Balance i jesli sie nie zgadzaja to pisz do LL Ticket i powinni oddac.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Wrz 2008, 19:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
Kaldimir, Namida ;)

Mam pomysl jak zwalczac takie cos, znaczy jak niedopuscic do odpalenia SL na zainfekowanym komputerze. Zrobie prosty programik, jak sie uda dam znac :)

Ostatnio edytowany przez NamidaXue, 12 Wrz 2008, 00:23, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Wrz 2008, 21:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
NamidaXue napisał(a):
Jacek, Namida ;)

Mam pomysl jak zwalczac takie cos, znaczy jak niedopuscic do odpalenia SL na zainfekowanym komputerze. Zrobie prosty programik, jak sie uda dam znac :)

I ja z niego z chętnością skorzystam,
bo o dziwo mam minusowy stan konta XD może to właśnie przez takie coś albo ktoś coś w SL na mnie działa ale na szczęście minimalny minus kontowy mam :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Wrz 2008, 22:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
bo o dziwo mam minusowy stan konta XD może to właśnie przez takie coś albo ktoś coś w SL na mnie działa ale na szczęście minimalny minus kontowy mam :D

Minusowy stan konta to najczesciej efekt przynaleznosci do grup, ktore pobieraja LS od czlonkow. Sprawdz historie i dojdziesz kto na tobie zarabia:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Wrz 2008, 23:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Merlin Janick
Trochę dziwne. Przy zerowym stanie konta powinno zaprzestać pobierania, a nie tworzyć debet. A co się stanie przy następnym pobraniu kwoty? Debet jest powiększany?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Wrz 2008, 20:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
czy ktos zna bazy danych wirusow on-line?
potrzebne mi do mojego 'wynalazku' ;)

narazie mam to :
http://www.f-secure.com/v-descs/_new.shtml
http://us.mcafee.com/virusInfo/default.asp?id=alphar
http://www.sophos.com/security/analyses ... d-spyware/

ktos da wiecej? :]

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Wrz 2008, 21:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
Ja dam co prawda gotowy skaner Online który działa tylko pod IE :D
http://www.mks.com.pl/skaner/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Wrz 2008, 22:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
a mks w ogole usuwa tego trojana OnLineGames??

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Wrz 2008, 23:32 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Wiem, że jest antywirus NOD32, ale nie pamiętam adresu strony i nie wiem, czy on usuwa (i niestety pisząc ten post nie mam wglądu bezpośredniego do pierwszego postu w tym temacie, ale wydaje mi sie, że powinno się uwzględnić tam wynieniony program, który chyba podałem).

I ogólnie to chyba każdy, kto trafił na ten wątek, będzie chciał ten Twój programik (a mnie można nawet kod źródłowy tego programu podać, bo może mi się na przyszłość przydać).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Wrz 2008, 01:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
NOD32 - v.3422 (20080906)
Virus signature database updates:

INF/Autorun, Win32/Autoit.CM, Win32/AutoRun.YN (2), Win32/Bifrose.NEM (2), Win32/Injector.CR, Win32/IRCBot.AJF, Win32/PcClient, Win32/PSW.OnLineGames.OCJ (4), Win32/Spy.Banker.PMS (2), Win32/TrojanDownloader.Banload.OCF

ostatnia aktualizacja NOD wykrywa trojana OnLineGames (tego ostatniego) bo jest ich duzo wiecej klik
przy okazji znalazlem kolejna baze danych wirusow ;)

program zamierzam rozbudowac do takiej formy aby potrafil wykryc nie tylko trojany zwiazane z SL ale takze trojany przechwytujace hasla, czyli powiedzmy wiekszosc 'rodziny' PSW. Takze zmiany rozmiaru SL. Z kodem zrodlowym poczekamy zobaczymy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Wrz 2008, 01:27 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Mogę potem przetestować go na programach pisanych w turbo Pascalu, bo bazodanowe to np. Avast przepieknie usuwał podczas kompilacji (co mnie wkurzyło, bo właśnie bazodanowe pisałem za kasę dla drobnych studentów, który nie mieli pojęcia o programowaniu w TP).

Uff, muszę sprawdzić, czy mam aktualną bazę NODa, abym jakiegoś wirusa nie złapał.

A w jakim języku piszesz?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Wrz 2008, 09:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
nie ma sensu przepisywanie kodu programu na inny jezyk niz natywny.

projekt napisał(a):
bo bazodanowe to np. Avast przepieknie usuwał podczas kompilacji (co mnie wkurzyło, bo właśnie bazodanowe pisałem za kasę dla drobnych studentów, który nie mieli pojęcia o programowaniu w TP).

nie bardzo kumam sens tego zdania, co bazodanowe, jaki ma zwiazek avast z procesem kompilacji?

w tym wypadku Delphi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Wrz 2008, 12:38 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ma związekz tym, że:
1. program bazodanowy spod DOSa wykorzystuje funckje readkey
2. Avast usunął wsyzstkie moje programy, które miały w sobie zawartosć z funkcją readkey
3. troszkę zarabiałem na programach bazodanowych w turbo Pascalu, a które opierały swoje działanie na m. in. funkcji readkey

A podczas kompilacji tworzył się plik programu, który był od razu usuwany przez Avasta.

Zatem w tym sensie widzę wadę akurat tego konrektnego programu i dlatego nakierowuję Twoją uwagę na ten fakt, aby czasem Twój programik nie miał takiej wady.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Wrz 2008, 16:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
ok, skumalem o co chodzilo ;)

w takim razie to nie jest wada programu tylko avasta ktory zaklada ze dosowe programy sa zagrozeniem.

jesli chodzi o moj programik nie bedzie on usuwac plikow, tylko sprawdzac czy system nie jest zainfekowany i nie odpalac SL jesli tak, mozliwe ze uda sie zrobic tak ze bedzie sie odpalac jakis skaner online do wyeliminowania zagrozen. A nie usuwac m.in. dlatego ze nie chcialbym usunac plikow ktore moglby by byc 'dobre', jak np zrobil to avast.

tak btw dziwne z tym avastem, az sprawdze. mam troszke gierek abbadonware, dosc starawych, zobacze czy mi avast je wykryje jako niebezpieczne. co gorsza w niektorych firmach wciaz sie pracuje na dosowym oprogramowaniu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Wrz 2008, 18:03 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ja na Turbo Pasclau zaczynałe mrpzygodę w programowaniem i jako podstawy poznawania samego zagadnienia programowania polecam.

Starych gier chyba nie usuwa, ale warto sprawdzic. A samo sprawdzenie ,czy jest infekcja więcej da, niż natychmiastowe usuwanie pliku, bo czasem jest szansa na uratowanie danych, czego w Avascie niedopracowali.

Ale to byl tylko jedne taki przypadek, ze akurat te programy usuwał (wirus: Turbo Pascal; typ: keylogger - taki był komunikat mniej więcej)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Wrz 2008, 21:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
podstawy mam juz raczej za soba ;)

narazie bez odbioru, jak cos rusze w temacie dam znac

ale jakby mial ktos jakies linki do baz danych wirusow to moja prosba odnosnie linkow jest dalej aktualna :]

[ Dodano: 2008-09-14, 22:57 ]
narazie tylko tyle ;)

Image
Image
http://pl.youtube.com/watch?v=eT-OccSg_yI

nie daje downloadu bo program jest w wersji nie do udostepniania, rozdziabany i jeszcze dziwnie chodzi no i nie ma konfiguracji ;). Pozatym baza jest bardzo mala bo doslownie kilka trojanow, zamierzam wbic przynajmniej wszystkie dotyczace przechwytywania hasel i dotyczace SL :]

[ Dodano: 2008-10-01, 16:02 ]
niewiele sie zmienilo, niestety mam bardzo malo czasu
jednak zapodaje bardzo wczesna wersje BETA;)
moze jakies bledy sie wylapia

http://veter.pl/setup_NaXuGate_BETA.exe

jak ktos ma jakies pomysly chetnie przeczytam :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Paź 2008, 18:02 
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: Christoff Maruti
Ooo wreszcie coś nowego :) Zaraz ściągnę i obadam :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Paź 2008, 19:03 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ja poczekam na ostateczną wersję 1.0

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Paź 2008, 22:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
ostatecznej wersji nigdy nie bedzie, a czemu - mysle ze to jasne

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Paź 2008, 23:46 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Chodizło mi o stabilna wersję, którą potem możesz uaktualniac. A tka z ciekawości to też ściągnę chyba.

Aha, czy pod linuksem to też będzie działać?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Paź 2008, 10:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
dziala pod linuxem, w wine.

tylko nie ma sensu go odpalac bo linux jest 'odporny' na windowsowe trojany wiec jedno wyklucza drugie.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso