Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 09 Lip 2008, 13:12 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Posty: 607
Możliwość zamieszczenia na swojej stronie wirtualnego, trójwymiarowego pokoju chce zaoferować Google. W opinii wielu komentatorów oznacza to wejście w niemal bezpośrednią konkurencję z Second Life. Wersje beta nowej usługi Google można już testować.

Usługa o nazwie Lively ma umożliwiać zamieszczenie na stronie internetowej lub blogu swojego "wirtualnego pokoju". Każdy z takich pokojów będzie miał swój unikalny adres w Sieci, co pozwoli to na zapraszanie do niego innych internautów.

CAŁOŚĆ ARTYKUŁU


Strona Lively , gdzie mozna zobaczyc tez filmik LINK


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Lip 2008, 16:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2007
Posty: 1054
nick w SL: Noah Perinal
Na razie 'lively' prezentuje się dość słabo. Posiadanie pokoju, w stosunku do mozliwości posiadania wyspy, czy wysp w SL wygląda dość skromnie.
SL ma jeszcze jeden atut: możliwość programowania obiektów. Można stworzoną strukturę primów zaprogramować, tak by była interaktywna z np. avatarem. 8-) Z tego co LL zapowiada, dodanie następnych poleceń do LSL umożliwi pisanie jeszcze ciekawszych skryptów.


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Lip 2008, 17:11 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Posty: 6356
nick w SL: Madelaine Sautereau
http://youtube.com/watch?v=5YbwfOucET8

http://youtube.com/watch?v=iRu_8Jg5Rik


Profil E-mail Offline
PostWysłany: 09 Lip 2008, 18:24 
Madelaine napisał(a):
http://youtube.com/watch?v=5YbwfOucET8

http://youtube.com/watch?v=iRu_8Jg5Rik


Może się kiedyś zobaczy czego można się po Googlach spodziewać.

Ciekawe tylko czy jest tam ktoś z polski ;) dalej przyznać się tu ładnie !!!

Nie ukrywam, że aspekt społeczny w tego typu grach przygodowych online jest dla mnie dość istotny. ;) no i żeby lagów nie było...


Nie podano
PostWysłany: 17 Lip 2008, 07:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Posty: 484
nick w SL: Merlin Janick
Miód na serce SL-owców? :mrgreen:


"Google ma nie lada problem - ich projekt Google Lively wydostaje się spod kontroli. Niektórzy internauci chcą go przekształcić w miejsce erotycznych schadzek.

Projekt Google Lively zakładał powołanie do życia wirtualnych, trójwymiarowych czatroomów, w których tworzymy własne alter-ego (avatara). Upraszczając, projekt Google miał stanowić odpowiedź na "Second Life", tylko że z naciskiem na interakcje międzyludzkie. Jak się okazało - interakcji zaczyna być coraz więcej.

Zupełnie jak w przypadku czatów, serwisów wideo czy gier w stylu "Second Life", także Google Lively doczekały się pokojów tematycznych z nazwami takimi jak "seks" czy "pornografia". Właściciele największej wyszukiwarki na świecie są jednak zaskoczeni takim obrotem spraw - podaje serwis CNET.

- Otrzymaliśmy zgłoszenia dotyczące niedawno stworzonych "seks pokoi" w Lively, i bierzemy te uwagi bardzo poważnie - brzmi oficjalne stanowisko Google, podaje CNET. - Standardy tworzonej przez nas społeczności zabraniają umieszczenia śmiałych zdjęć o tematyce erotycznej oraz aktywności na tle seksualnym, nawet, jeśli są one wirtualne - dodając. Wszystkie pokoje, które naruszają te zasady zostaną usunięte.

Trudno uwierzyć, że Google nie przewidziało powstania tego typu pokoi - stały się one przecież nieodłącznym elementem prawie każdego czata. Sytuacja przypomina trochę YouTube sprzed dwóch lat - kiedy internauci, korzystając z dużego poziomu swobody, zaczęli umieszczać w serwisie wideo treści dla dorosłych oraz pirackie filmy. Stworzenie mechanizmu, który skutecznie zabezpieczałby przez eksportem tego typu materiałów zajęło więcej niż kilka tygodni.

Lively stoi przed koniecznością wprowadzenia w życie podobnego mechanizmu. Pytanie brzmi - ile swobody w takim wyjściu powinni otrzymać internauci. W końcu ma to być serwis gwarantujący wolność wyrażania opinii."


Artykuł ->
http://nt.interia.pl/news/google-zamyka-pokoje-z-seksem,1147035?source=rss


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lip 2008, 09:22 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Posty: 6356
nick w SL: Madelaine Sautereau
Naiwność ludzka nie zna granic. Naprawdę myśleli, że seksu w Lively nie będzie?...
I naprawdę myślą, że zabronią i będzie ok?... :-D


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lip 2008, 11:24 
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Posty: 220
W efekcie czego Linden Lab podobnie jak Youtube może stać się w końcu celem zakupu giganta. Swego czasu równolegle wystartowało Google Video. Nie zdobyło ono jednak popularności. Możemy się spodziewać takiego obrotu wydarzeń. Nadzieja jest, że po zakupie Google poluzują trochę TOS, zniknie nielubiane Age Verification, limit zakładanych kont itp.


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lip 2008, 17:39 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Posty: 1
nick w SL: Vivel McCallen i Kira McCallen
Przed paroma minutami zalogowałam się na tę gre, i niestety jak narazie dla googli to wielka porażka. Sama grałam w SL (teraz mi nie działa po resecie komputera. need sterowniki) i jest wielka różnica. W SL nasz avatar wygląda inaczej choć może jest troszkę bardziej pixelowaty ale SL jest dużo lepsze i myślę że dalej większą popularnością będzie cieszyć się SL.


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lip 2008, 19:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Posty: 497
nick w SL: Ayumi Cassini
Wszystko dlatego, że prasa głupiutko ogłosiła Lively konkurentem Second Life i teraz każdy myśli, że tak właśnie jest. Projekt Lively jest ciekawy, ale trzeba patrzeć do kogo jest kierowany. Ja bym raczej powiedziała, że jest to przedsionek przed Second Life :-)


Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

OdpowiedzKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Góra
Skocz do:  
cron
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso