Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 05 Sty 2012, 22:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2012
nick w SL: lonleygirl432
Cześć!
Jestem Kamila mam kilkanaście lat.
interesuje się tańcem.
pragnę śmierci...
raczej zamknięta w sobie...
jestem nieufna.
to chyba tyle...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Sty 2012, 22:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Jeśli masz 15 lat, to za mało, żeby być w SL. Jeśli nie chcesz żyć, to nie wiem, po co Ci Drugie Życie. To nie Sala Samobójców.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Sty 2012, 22:31 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Morri, Sala Samobójców to nie jest, ale można kupić całkiem udane animacje tańca ;)

Kamilo, tańcz jak najwięcej, taniec wyzwala pozytywne emocje 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Sty 2012, 22:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Hacintho Huet
A da się przelać trochę życia na inne konto? Bo mi zaczyna brakować, a na allegro nie sprzedają... :(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Sty 2012, 22:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2012
Morri. Dlaczego sądzisz że 15 lat to za mało ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Sty 2012, 22:39 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
To nie Morri tak sądzi. To Linden Lab.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Sty 2012, 23:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Takie ładne nóżki a Wy się czepiacie dziewczyny o jeden rok. :P
A Ty dziewczyno koniecznie porozmawiaj z pedagogiem szkolnym o tym swoim pragnieniu, bo trzeba by coś z tym koniecznie zrobić.
Pozdrawiam, i hej. :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Sty 2012, 23:55 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Otwarty świat. Zamknięte rany jak to w jakimś filmie napisano. A granica wieku jest ustalona przez firmę Linden Lab, do której należy wirtualny świat Second Life.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Sty 2012, 00:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2012
Mam 17 lat

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Sty 2012, 01:02 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Dałabym głowę, że 14, 15 skończysz dopiero w tym roku. I można to wywnioskować nie tylko z twojego nicka.

Tak czy inaczej - Sali Samobójców tu nie znajdziesz, zapewniam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Sty 2012, 03:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
black_angel15 napisał(a):
pragnę śmierci...

a przesladuje Cie niesmiertelność? :D

masz to jak w banku - smierc
szczesciara - to fart miec takie pragnienia, ktore sie na 100% spełnią
nie ma takiego, ktoremu umrzec sie nie udalo/ uda
nawet największa niezgula to jedno zaliczy
moze jednak ambitniejsze marzenia?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Sty 2012, 06:23 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Coż... witaj, skoro już tu zabłądziłaś.

A do śmierci się nie śpiesz, nie ucieknie Ci, o nie...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Sty 2012, 11:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Takie małe przypomnienie:

Teen SL jest teraz połączone z maingridem.

Oznacza to, że zgdonie z obowiązującymi zasadami (Terms Of Service):
Minimalny wiek użytkownika posiadającego konto w Second Life to 13 lat

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Sty 2012, 11:47 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Niestety.

Mogę czegoś nie rozumieć, ale wydaje mi się, że osoby przed 18 rokiem życia mogą być w SL za wiedzą i zgodą rodziców/opiekunów. Polecam zwłaszcza punkty 2.1 i 2.2 ToS 8)

Swoją drogą mógłby ktoś te punkty ładnie przetłumaczyć? Ot tak, celem cytowania kolejnemu dziecku.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Sty 2012, 12:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Mad, każesz rodzicom/opiekunom tu na forum oświadczenia pisać by się nie czepiać młodzieży więcej? 8-) :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Sty 2012, 12:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
Robi się :)

TŁUMACZENIE:

TOS punkt 2.1
Wymagania wiekowe dla Second Life

Akceptując niniejszą umowę swoim kontem, oświadczasz iż masz co najmniej 13 lat i posiadasz prawo do zawarcia niniejszej umowy.
Jeśli masz co najmniej 13 lat, jednakże mniej niż 18 oznacza to:
Po pierwsze, że twój rodzic (opiekun prawny), wyraził zgodę na posiadanie przez Ciebie, konta w Second Life i ma wgląd w toje poczynania w Serwisie, a także jest pośrednikiem pomiędzy Tobą a Serwisem.
Po drugie, twój rodzic (opiekun prawny) zapoznał się z niniejszą umową w twojej obecności.
Jeśli nie osiągnąłeś wieku 13 lat, prosimy abyś nie używał Second Life. Istnieje wiele innych wirtualnych światów lepszych dla Ciebie.
Porozmawiaj z rodzicami na temat serwisów bardziej adekwatnych dla Ciebie.

TOS punkt 2.2
Wymagania wiekowe dla Używania Przestrzeni w Serwisie.

Po pierwsze:
Użytkownicy pomiędzy 13 a 15 rokiem życia.

Jeśli masz 13 lat, lecz mniej niż 16, możesz używać serwisu, tylko jeśli posiadasz przynależność do Organizacji Sponsorskiej oraz twoje konto jest w rejestrze przynależnych do organizacji.
Organizacją Sponsorską nazywa się Organizację Użytkowników (Zdefiniowaną w punkcie 2.4) która to:
a) Pozostaje w ramach Serwisu "TEEN ESTATE", wirtualnego terenu i zawartości adekwatnej dla użytkowników pomiędzy 13 a 16 rokiem życia, a także należy do terenów dla wszystkich (GENERAL);
b) Została zaaprobowana przez Linden Lab, z naszą wyłączną swobodą działań, w celu rejestracji Powiązanych kont przy użyciu naszej "Aplikacji Rejestracyjnej";
c) Limituje akces wszystkich powiązanych kont użytkowników pomiędzy 13 a 16 rokiem życia do Organizacji Sponsorującej "TEEN ESTATE"
d) Wymaga od wszystkich użytkowników odwiedzających "TEEN ESTATE" do zachowania się zgodnie z zasadami obowiązującymi na terenach dla wszystkich (GENEREAL) oraz innych zasad nałożonych przez organizację jako taką, tak długo jak to przewiduje umowa.
Akceptując niniejszą umowę w połączeniu z Powiązanym Kontem, oświadczasz iż zgodnie z oświadczeniem w punkcie 2.1, masz co najmniej 13 i mniej niż 16 lat, zgadzasz się stosować do zasad twojej Organizacji Sponsorskiej oraz regionu "TEEN ESTATE", i oświadczasz, że będziesz jedynie odwiedzał regiony należące do twojej Organizacji Sponsorskiej bez odwiedzania innych regionów Serwisu.

Po drugie:
Użytkownicy pomiędzy 16 i 17 rokiem życia.

Jeśli masz co najmniej 16, ale mniej niż 18 lat (lub wieku pełnoletności w twojej jurysdykcji, jeśli jest wyższy), możesz wtedy odwiedzać tylko regiony Serwisu oznaczone jako "Dla wszystkich" (GENERAL). Jeśli używałeś wcześniej Powiązanego Konta, nadal masz możliwość odwiedzania regionu swojej Organizacji Sponsorskiej, jeśli ta wyraziła zgodę na kontynuację takiego akcesu po uzyskaniu przez ciebie wieku 16 lat.

Dla użytkowników w przedziale wiekowym 13 - 17 lat spisaliśmy "Zasady Bezpieczeństwa Nastolatków", z którymi powinniście się zapoznać razem z rodzicami.

Po trzecie:
Użytkownicy mający 18 lat i więcej.

Jeśli masz co najmniej 18 lat (lub wiek pełnoletności w twojej jurysdykcji, jeśli jest wyższy), wtedy możesz odwiedzać wszystkie regiony Serwisu niezależnie od Ratingu: GENERAL, MODERATE i ADULT. Rating znajdziesz w osobnej sekcji oraz w punkcie 2.3
Twoje konta mogą zostać zawieszone lub usunięte natychmiast bez ostrzeżenia lub bez żadnej refundacji środków lub też innej rekompensaty jeśli okaże się, iż nie masz minimalnego wieku 13 lat. Tak samo może się stać w przypadku, jeśli nie ukończyłeś 18 lat, a oświadczasz iż jesteś osobą co najmniej 18-sto letnią.
Tak samo może się stać, gdy jesteś osobą co najmniej 18-sto letnią a oświadczasz, że nie masz 18 lat.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Sty 2012, 14:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Wyobrazcie sobie sobie 13latka, ktory przed zalozeniem konta w SL czyta dokladnie caly ToS, podkresla sobie co ciekawsze fragmenty.
Nastepnie drukuje calosc, idzie do swojego rodzica lub opiekuna prawnego i wspolnie spedzaja niezapomni8ane chwile czytajac paragrafy, co jest przeciez wymagane w par. 2.1.
Zapewne do zabawy przylaczy sie takze drugi rodzic lub opiekun prawny, ktory doda pare celnych, aczkolwiek ogolnych ,obserwacji na temat ewolucji miedzynarodowego prawa autorskiego oraz innych serwisow adekwatnych.
Wsrod zartow i przekomarzan cala rodzina zapozna sie z Zasadami Bezpieczeństwa Nastolatków i gimnazjalista w koncu zalozy sobie konto w Second Life.

Zawsze podziwialem optymizm zyciowy prawnikow.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Sty 2012, 16:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
Niestety, większość umów licencyjnych w czasie czytania to masło maślane mączką maślankową namaślone.

Dlatoego pewnie mało kto je czyta w całości.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Sty 2012, 17:57 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Dex, dziękuję bardzo :)

Jacek napisał(a):
Zawsze podziwialem optymizm zyciowy prawnikow.

To nie optymizm, to asekuranctwo.
Szkoda, że prawie nikt nie czyta - chociażby pobieżnie - ToSu. I szkoda, że nawet jeśli czyta, to i tak ma jego zawartość w nosie, bo u nas to łamanie przepisów jest powodem do dumy, a nie ich przestrzeganie.

Pozostaje stary, dobry AR. I nadzieja, że czasami bywa skuteczny.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Sty 2012, 20:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
Tak troche już offtopowo
Trafiłem dziś na człowieka, który powiedział, że ma 10 lat.
Skierowałem go do przeczytania ToSu, potem więcej się nie odezwał.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Sty 2012, 22:37 
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Pandemonium Alex
Madelaine napisała:
"Szkoda, że prawie nikt nie czyta - chociażby pobieżnie - ToSu. I szkoda, że nawet, jeśli czyta, to i tak ma jego zawartość w nosie, bo u nas to łamanie przepisów jest powodem do dumy, a nie ich przestrzeganie.

Pozostaje stary, dobry AR. I nadzieja, że czasami bywa skuteczny."

Szkoda ze Moderator forum, chociaż pobieżnie nie zna prawa autorskiego, które po części naruszył, ostatni post dodany do działu Wydarzeń.

"Sala Samobójców" to tytuł filmu i aby wykorzystać go do nazwy swojego prywatnego klubu i używać jego znaku towarowego również w postaci stop klatki z filmu, trzeba mieć przynajmniej zgodę twórców filmu i właściciela praw majątkowych. Jak mniemam twórcy postu takich pozwoleń nie maja, pozostaje mi, zatem przypomnieć, ze łamanie tych elementarnych zasad, kradzież cudzych dóbr podlega karze finansowej płaconej nie w ls a w realnych złotówkach.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Sty 2012, 23:07 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Po pierwsze nigdzie nie napisałam, że jestem chodzącym ideałem.
Po drugie nie ja zamieściłam post na forum. Za jego treść (i ewentualne łamanie prawa autorskiego) odpowiada autor ogłoszenia, nie anonimowy wszak, nick może zauważyć nawet średnio rozgarnięty orangutan.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Sty 2012, 23:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
Moderator Forum zna Prawo Autorskie :P . Jest tenże Moderator aż przesadnie praworządny, co może osobom postronnym umyka. Tak przy okazji, post dotyka tak zwanych "registered", takie R w kółeczku. Nie zauwazyłem tychże w filmie (fakt, film obejrzałem dość pobieżnie, stwierdzając, że aczkolwiek sam film niezły, to jednak Hac nie jest zdecydowanie jego targetem). Same słowa nie podlegają ochronie prawnej, dzieki czemu nawet Pandemonium może zlepiać je na tym forum w sposób dowolny, o ile nie narusza to innych przepisów Prawa :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Sty 2012, 02:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
Cytuj:
black_angel15 napisał(a):
pragnę śmierci...

a przesladuje Cie niesmiertelność?

Dostalam takiego ataku smiechu po przeczytaniu tej celnej riposty,ze pragne uprzejmie zawiadomic,iz za zgoda (lub bez:p-przyznaje) autora-uzywac jej bede w podobnych przypadkach!:))
Black Angel witaj:))
Taki glupi wiek to dorastanie-absurdy po glowie sie kreca,nie znasz ani zycia ani smierci,a wydaje Ci sie ,ze juz swoje przezylas..;) ponowie apel Mad-tancz,tancz,tancz:))

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Sty 2012, 13:42 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Blanca Carter napisał(a):
ponowie apel Mad-tancz,tancz,tancz:))

I można nawet do piosenki zespołu Red Hot Chili Peppers o tym samym tytule. Melodia i rytm nawet porywają. I wtedy życie stanie się lżejsze.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Sty 2012, 00:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale zapis w ToS oznacza, że osoby pomiędzy 13 a 16 rokiem życia mogą uczestniczyć w Second Life tylko wtedy, jeśli rejestrują się za pośrednictwem np. organizacji edukacyjnej posiadającej własny sim i ograniczają swoje zwiedzanie do tych simów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Sty 2012, 00:47 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Można to tak zinterpretować, jeżeli oczywiście chodzi im o organizację, o której wiedzą, czego w tych tłumaczeniach jakoś nie zauważyłem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Sty 2012, 11:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
Pozwól zatem, ze przytoczę:

Cytuj:
Organizacją Sponsorską nazywa się Organizację Użytkowników (Zdefiniowaną w punkcie 2.4) która to:
...
b) Została zaaprobowana przez Linden Lab, z naszą wyłączną swobodą działań, w celu rejestracji Powiązanych kont przy użyciu naszej "Aplikacji Rejestracyjnej";
...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Sty 2012, 20:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
Dex, zrób coś dla polszczyzny: nie tłumacz na nią, pliiiiz :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Sty 2012, 21:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
Skoro, aż tak Ci na tym zależy ;)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso