Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 19 Lis 2011, 20:53 
Dołączenie:
Listopad 2011
Cześć
Dużo słyszalem o tym " Programie " i sie już zalogowałem.
Czy może mi ktos pomóc.
Jak sie w to " Gra " ??

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Lis 2011, 21:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
nick w SL: Artemida Charisma
Nie wiem o jakim "Programie" słyszałeś i jak sie w niego "gra", ale wiem, że to forum polskiej społeczności SECOND LIFE, a pomocy należy szukać w dziale PORADNIKI...
Pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2011, 00:37 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Witaj. Ze skrajności w skrajność.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2011, 01:38 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
Czołem Miachale!
Na samym początku mała przestroga: nie nazywaj SL grą, programem. Ot Second Life to wirtualny świat i już. Mnie osobiście to jak SL jest określane, nazywane itp., szczególnie przez nowych, jakoś nie rajcuje aczkolwiek wielu starych wyjadaczy ma na tym punkcie bzika.
Co do pomocy to pewnie, znajdzie się sporo takich osób. Mnie znajdziesz w sl pod nickiem Czesiu Burger. Najlepiej w wyszukiwarke w SL wrzuć hasło "polska". Pojawią Ci się polskie miejsca w SL, na pewno znajdziesz tam niejedną pomocną dłoń.

Michał89 napisał(a):
Jak sie w to " Gra " ??

Istota SL polega na tym, że to kompletny wirtualny świat. Jedyne co Cię tutaj ogranicza to twoja wyobraźnia no i kasa. Możesz robić wszystko, brać udział w koncertach, przedstawieniach teatralnych, chodzić do wirtualnych kin, zostać modelem, dj'em, muzykiem, możesz chodzić na mecze, sam zostać gwiazdą wirtulnych dyscyplin sportowych.... itp itd. Naprawdę, jedyne co Cię tutaj ogranicza to TY sam. (A i pieniążki :lol: ). Przedewszystkim masz możliwość poznania masy ciekawych człowieków, to w SL chyba jest nawjażniesze!

PS.
Do eselowych wapniaków:
Nie pamięta wół, jak cielęciem był 8-) Poziom odpowiedzi na pytania nowych na tym forum ociera sie o totalne dno. Z taką tendencją za jakiś czas nowy zamiast pisać w pierwszym poście "Cześć", powienien zacząć od "Przepraszam, nie chciałem".

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2011, 01:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Czes napisał(a):
Do eselowych wapniaków:
Nie pamięta wół, jak cielęciem był 8-) Poziom odpowiedzi na pytania nowych na tym forum ociera sie o totalne dno.

Mów za siebie...
Poza tym na każdym forum istnieje jego Regulamin, a w każdym dziale znajduje się post "Zanim coś napiszesz - przeczytaj" i od tego powinno się zaczynać, albo od działu PORADNIKI.
Ileż można każdemu nowemu z osobna tłumaczyć że SECOND LIFE to nie "gra", czy "program". Owszem, można i należy nowym pomagać i każdy z nas robi to chętnie. Ale w kółko powtarzane pytania typu "O co tu chodzi", "jak się w to gra" naprawdę mogą zniechęcić nawet najbardziej cierpliwego mentora...

Druga sprawa - zdecydowana większość "eselowych wapniaków" zaczynała swoja przygodę z wirtualnym światem bez poradników, forum i na dodatek mając angielskojęzyczna przeglądarkę...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2011, 02:28 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Właściwie małe sprostowanie - Second Life to jest kilka programów, które ze sobą współpracują. Oprogramowanie serwera, obsługa Voice, klient też jest zbiorem paru aplikacji (widać to w Menedżerze zadań).

Druga strona medalu - Second Life to wirtualny świat. Zatem programy, komputery i serwery to typowo techniczne i software'owe nośniki tego świata, a to, co widać w kliencie, to już efekt końcowy w postaci obrazów i dźwięków.

To tyle od informatyka.

Witam nowego użytkownika i życzę Miłego Drugiego Życia.

W SL można grać na odpowiednich regionach RPG. A tak normalnie to się tam egzystuje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2011, 10:52 
Dołączenie:
Listopad 2010
nick w SL: Kazuhiro Swords
Jak dla mnie SL to i program i gra. Najbardziej rzucaja sie Ci dla ktorych to cale zycie :-|
Witamy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2011, 11:12 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
Wiem, że offtopic. Poczyniłem pewną obserwację, jednak liczba obiektów badań była dość ograniczona - stąd też możliwość niezgodności ze stanem faktycznym.
Otóż odnoszę wrażenie, że w dużej części wygląda to tak:
- mężczyźni: Zwał jak zwał, może to być program, gra, wirtualny świat, praca, drugie życie. Co kto woli, dla każdego jest to coś innego i w inny sposób odbiera SL.
- kobiety: SL to nie program ani gra! Ile można powtarzać, że to wirtualny świat.

I proszę drogie Panie i drogich Panów o to, aby nie obrażali się, nie wyzywali od męskich szowinistów czy coś. To taka luźna obserwacja i wiadomo, że sporo jest odstępstw od mojej reguły - tak samo jak są Panie, które lubią 'męskie zawody' i mężczyźni których pasją są 'kobiece zajęcia' :-)
A spieranie się o to, czym jest SL i tak nie ma sensu. Bo przyjdzie Unia i powie, że to owoc i już.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2011, 12:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Deso napisał(a):
- mężczyźni: Zwał jak zwał, może to być program, gra, wirtualny świat, praca, drugie życie. Co kto woli, dla każdego jest to coś innego i w inny sposób odbiera SL.
- kobiety: SL to nie program ani gra! Ile można powtarzać, że to wirtualny świat.

I proszę drogie Panie i drogich Panów o to, aby nie obrażali się, nie wyzywali od męskich szowinistów czy coś.

Tu nie tyle chodzi o nazewnictwo (a juz broń Boże o obrażanie się), ale o zadawanie w kółko tych samych pytań, podobnie sformułowanych, identycznych itd. A wystarczy zadać sobie odrobinę trudu i przejrzeć to forum. To kopalnia wiedzy na temat czegoś o nazwie SECOND LIFE, niezależnie czy jest to drugie życie, wirtualny świat, program czy wreszcie gra.
W końcu pewna liczba polskich użytkowników tego forum i zarazem rezydentów (graczy?) SL zadało sobie troche trudu i napisało różnego rodzaju poradniki lub odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2011, 12:38 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
To też odnośnie pouczania, że w dziale 'Poradniki' znajdują się odpowiedzi się nie czepiam :-) Bo po ten ten dział jest, żeby każdy mógł sobie tam poczytać i swego rodzaju nietaktem ze strony nowego użytkownika jest niewykazanie się żadną inicjatywą samodzielnego odnalezienia odpowiedzi na pytania (no, może nie żadną, jeśli zadanie pytania traktować jako inicjatywę w tym przypadku).
Ale czy aby na pewno nie chodzi o nazewnictwo, i może pójdę krok dalej, o jedyną słuszną definicję SL? Bo jeśli nie, to dlaczego pierwsze co się pojawia, to zwrócenie uwagi, że SL to nie program (którym SL jest) ani gra (którą SL może być dla wielu). I wątpię, że chodzi o dobro nowego użytkownika, by przypadkiem nie spodziewał się gry w klasycznym rozumowaniu. Raczej przypuszczam, że chodzi o to, że dla wielu osób w jakiś sposób krzywdzące jest to, że to co dla nich jest "drugim życiem", czymś okropnie ważnym, dla innych może być zwykłym programem czy grą :)
Cytuj:
Nie wiem o jakim "Programie" słyszałeś i jak sie w niego "gra"

Cytuj:
Ileż można każdemu nowemu z osobna tłumaczyć że SECOND LIFE to nie "gra", czy "program".

Czasami z podobnymi tarciami jeśli chodzi o nazewnictwo spotykam się w szkole. Dla niektórych, rzeczą karygodną jest nazwać Politechnikę "szkołą", i jedynie pozwalają mówić, że to "uczelnia" - bo szkoła kojarzy im się z dziećmi, brakiem powagi itp itd. A co by nie mówić, to jest to jednak szkoła - szkoła wyższa, ale wciąż szkoła, czy to się komuś podoba, czy nie :-)

ps. Madelaine nie gniewaj się, że prawdopodobnie dokładam Ci więcej moderatorskiej pracy :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2011, 12:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Mimo ze jestem mezczyzna do upadlego bede bronil twierdzenie - Second Life gra nie jest. Bledne nazewnictwo nie jest malo wazne - inaczej np opodatkowuje sie zyski z gry, a inaczej z programu komputerowego.
Ale nazwa Program bardzo mi sie podoba!
Czy jestes juz w Programie... ? Tak, Program panuje nade mna... Program rzadzi!
Super to brzmi!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2011, 13:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Ok, to zróbmy juz offtop z prawdziwego zdarzenia:
Deso napisał(a):
Raczej przypuszczam, że chodzi o to, że dla wielu osób w jakiś sposób krzywdzące jest to, że to co dla nich jest "drugim życiem", czymś okropnie ważnym, dla innych może być zwykłym programem czy grą :)
Cytuj:
Nie wiem o jakim "Programie" słyszałeś i jak sie w niego "gra"

Cytuj:
Ileż można każdemu nowemu z osobna tłumaczyć że SECOND LIFE to nie "gra", czy "program".

Czasami z podobnymi tarciami jeśli chodzi o nazewnictwo spotykam się w szkole. Dla niektórych, rzeczą karygodną jest nazwać Politechnikę "szkołą", i jedynie pozwalają mówić, że to "uczelnia" - bo szkoła kojarzy im się z dziećmi, brakiem powagi itp itd. A co by nie mówić, to jest to jednak szkoła - szkoła wyższa, ale wciąż szkoła, czy to się komuś podoba, czy nie :-)

Nie wiem jak reszta rezydentów Second Life, ale ja doskonale funkcjonuję z SL jak i bez niego. A to czym jest SL dyskusja toczyła się już TUTAJ.
Idąc dalej tym tropem na forum znajdują się tematy o nauce języków obcych, o nauce skryptowania, budowania, o zarabianiu, o nawiązywaniu więzi międzyludzkich. Tego wszystkiego nie da się zrobić przy pomocy "gry".
"Program", hmmm...
Programem zwykło się nazywać każdy talk-show w TV, każdą "nasiadówkę" mądrych przedstawicieli gatunku ludzkiego, ale także każdą aplikację komputerową napisaną według jakiegoś języka programowania.
Cytuj:
Programy komputerowe można zaklasyfikować według ich zastosowań. Wyróżnia się zatem aplikacje użytkowe, systemy operacyjne, gry wideo, kompilatory i inne. Programy wbudowane wewnątrz urządzeń określa się jako firmware.

Nazwanie więc Second Life programem jest chyba niezbyt fortunne. Bardziej chyba pasowałoby określenie "aplikacja", czy najczęściej używane "przeglądarka" czy "klient".
Nadal jednak wielu rezydentów będzie nazywało Second Life wirtualnym światem. Sama nazwa nadana przez jego twórców wskazuje że jest to Drugie Życie. Może dla kogoś powiedzenie "drugie życie" jest przesadą, więc nazwijmy to wirtualnym światem, gdzie żyje nasze drugie JA "bawi się" w zarabianie, budowanie, skryptowanie, naukę języków, spotyka innych ludzi, prowadzi konwersacje (bardziej lub mniej kulturalne), próbuje swych sił przy prowadzeniu klubu, sklepu czy wreszcie zakłada wirtualna rodzinę.

Wracając do nowego usera na forum.
Cytuj:
Dużo słyszalem o tym " Programie "
- nie ma tu mowy że chodzi mu o "program" Second Life. Równie dobrze może chodzić o program Microsoft Office czy "Makłowicz w podróży"
Cytuj:
Jak sie w to " Gra " ??
- j.w. - nie wiadomo w co sie ma grac?

Może zróbmy inaczej - skoro Second Life to "program" lub "gra" to niech nas ktos wreszcie oświeci i podpowie jak się w ten program gra????

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2011, 22:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
Cala gra polega na opracowaniu programu
Kiedy juz masz swietnie opracowany program-zaczynasz grac:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2011, 22:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2010
nick w SL: Irene1 Daviau
Tak wiec Artemido Charisma dla jednych użytkowników SL będzie grą ,dla drugich programem ,a trzecich ich drugim domem. Uważam ze nie słusznie się bulwersujesz każdy nowy użytkownik ma prawo i nawet powinien się spytać na forum (bo ono jest od tego)jak zacząć swa egzystencję w SL.Skoro jesteś tak pomocna dla nowych użytkowników to o co robisz tyle wrzasku ?Nie sadzisz ze lepiej cicho pomoc i zapomnieć ze ktoś pytał, a ty pomogłaś.

Second Life (SL) – Darmowy, wirtualny świat, udostępniony publicznie w 2003 roku przez firmę Linden Lab, mieszczącą się w San Francisco, założoną przez Philipa Rosedale'a – byłego dyrektora ds. technicznych firmy RealNetworks. Świat Second Life znajduje się na wielu serwerach, zarządzanych przez Linden Lab. To połączenie serwerów zwane jest "siecią" (ang. grid). W kliencie gry zawarte są narzędzia, umożliwiające użytkownikom (nazywanym mieszkańcami – ang. residents) modyfikację świata SL oraz uczestniczenia w jego wirtualnej gospodarce. Pod koniec sierpnia 2007 roku, według oficjalnych danych, zarejestrowanych było ponad 9 mln graczy.
Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2011, 22:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
rmagda napisał(a):
Tak wiec Artemido Charisma (...) Uważam ze nie słusznie się bulwersujesz

W którym miejscu wg ciebie jestem zbulwersowana?
rmagda napisał(a):
o co robisz tyle wrzasku ?

Wrzasku też w mojej wypowiedzi nie widać/nie słychać.
Odpowiedziałam tak jak uważałam za słuszne i tyle. Koniec, kropka.
Podałam pytającemu odpowiedz gdzie się znajduje i gdzie ma szukać pomocy. Zrobiliście z igły widły, ale można się bylo tego spodziewać :roll:
Pozdrawiam rezydentów, graczy i użytkowników programu....

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lis 2011, 00:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
rmagda napisał(a):
Second Life (SL) – Darmowy, wirtualny świat, udostępniony publicznie w 2003 roku przez firmę Linden Lab, mieszczącą się w San Francisco, założoną przez Philipa Rosedale'a – byłego dyrektora ds. technicznych firmy RealNetworks. Świat Second Life znajduje się na wielu serwerach, zarządzanych przez Linden Lab. To połączenie serwerów zwane jest "siecią" (ang. grid). W kliencie gry zawarte są narzędzia, umożliwiające użytkownikom (nazywanym mieszkańcami – ang. residents) modyfikację świata SL oraz uczestniczenia w jego wirtualnej gospodarce. Pod koniec sierpnia 2007 roku, według oficjalnych danych, zarejestrowanych było ponad 9 mln graczy.
Pozdrawiam.

Nie opierałabym się na wikipedii jako źródle wiedzy, bo pisać ją może każdy. Co zabawne, w anglojęzycznej wersji tego artykułu na wiki SL grą już nie nazywają. Wspominają za to o debacie nad słusznością nazywania Second Life grą ;)
Po raz kolejny dodam, że nie sprzeczamy się tu o znaczenie SL dla jego rezydentów. To tak jak z samochodem. Dla jednego będzie środkiem transportu, dla innego sposobem na zaszpanowanie, dla kolejnego narzędziem pracy. Ale nie zmienia to postaci rzeczy, wciąż właściwa i używana na całym świecie nazwa to "samochód".

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lis 2011, 03:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Jezeli bedziecie nazywac SL gra, a zarobicie chociaz zlotowke, to przyjdze straszna pani ze strasznym panem i na mocy artykulu z ustawy o VAT:
Cytuj:
Uzyskiwanie dostępu do automatycznych gier on-line, które wymagają użycia Internetu lub innych podobnych sieci elektronicznych, gdy gracze są od siebie oddaleni.

dowali wam taka kare, ze skonczycie w wiezieniu, i cala wasza rodzina tez.
Jezeli nazwiecie SL Programem to nic wam nie zrobia, bo sprzedaliscie licencje, co Balthazer pieknie wylozyl w poscie o opodatkowaniu SL.
O!

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso