Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 14 Sie 2010, 11:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2010
nick w SL: Suzane Nyn
Witam wszystkich użytkowników portalu jak i gry Secondo Life. Kłania się przed państwem świeża użytkowniczka SL – Suzane Nyn. Miło mi powitać formową społeczność ja i dołączyć do jej grona.

W SL gram od niedawna zachęcona tym, że moja rodzinka – konkretnie kuzyni – grają w wirtualnym świecie. Spodobało mi się i „zostałam na dłużej”. Po krótkiej grze stwierdzam, że jest to świetne miejsce na zawarcie znajomości – i przy okazji na małe praktyki. Dlaczego praktyki? Postanowiłam i nadal kontynuuje prowadzić gazetę o życiu w sl – SLadies Magazine, a ze względu na kierunek moich studiów jest to pewna praktyka dziennikarska.

Myślę, że będzie nam się dobrze wspólnie grało, pozdrawiam bardzo serdecznie!

Suzane Nyn

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Sie 2010, 12:07 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Witamy na forum, miłego drugiego życia.

Ale tak z ciekawości - w jaką grę grasz?...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Sie 2010, 12:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2010
SL to dla mnie gra - może i spędzam w niej dużo czasu ale prawdziwe życie to prawdziwe życie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Sie 2010, 12:35 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Może więc nareszcie pojawił się ktoś, kto wytłumaczy na czym polegają reguły gry i jak się wygrywa.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Sie 2010, 12:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Witaj Suzane - miłego Drugiego życia i postaraj się nie zapomnieć o pierwszym. Jest ważniejsze. Mimo wszystko :)

Wiecie co... Jeszcze rok temu słowa o grze i o graniu w SL budziły we mnie jedynie uśmiech politowania, dziś już tylko jest mi nostalgicznie :). Każdy może przecież postrzegać SL jak chce. Dla mnie nie był on nigdy grą, ale dla kogoś może być - jeśli potrafi to uzasadnić - chętnie również dowiem się jak się w to wygrywa i gdzie jest cel tej rozgrywki ;). Dziwi jednak, albo smuci nawet nieco znak czasu - od wielu postów i rozmów inworld nie słyszałem, od żadnego nowego usera niczego innego tylko słowa o grze :) Mam wrażenie, że kiedyś więcej ludzi jednak mieszkało, żyło i bawiło się w SL, niż grało... Chyba my stare avatary doczekaliśmy się pokolenia "grających inaczej" w SL :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Sie 2010, 13:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
sladies napisał(a):
SL to dla mnie gra - może i spędzam w niej dużo czasu ale prawdziwe życie to prawdziwe życie.

a wiec już wszystko jasne
wszystko co nie jest prawdziwym życiem to gra
def: Gra - to co nie jest prawdziwym życiem

co to jest zabawa?

oczywiscie na forum zaproponowano juz kilka innych fajnych def
nawet jesli nie explicit verbis
np
def: Gra - poruszanie 3d postacią za pomocą kursorów

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Sie 2010, 14:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2010
A może po protu jako nowy użytkownik SL jak na razie wirtualny świat nie nabrał jeszcze aż tak dużego znaczenia by "żyć" w nim?

Jeżeli słowo "grać" jest nieodpowiednie to jakim słowem je zastąpić?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Sie 2010, 14:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
Witaj
Sama odpowiedziałaś sobie dla większości to wirtualny świat lub wirtualna rzeczywistość

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Sie 2010, 21:11 
Dołączenie:
Sierpień 2010
nick w SL: gummi Alphaville
Ja też jestem świeża w SL, ale jednak na podstawie obserwacji i parunastu godzin przebywania w SL nigdy bym nie wpadła na nazwanie SL grą. Gry online kojarzą mi się z jakimiś zadaniami, nabijaniem poziomów i mimo wszystko bardzo malutkim światem. Tutaj wirtualny świat jest ogromny i sama nie wiem czy kiedykolwiek go ogarnę.

Pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Sie 2010, 21:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2010
Grą jest udawanie, także wirtualne. Ja na ten przykład w życiu rzeczywistym nie jestem blondynką i nie prowadzę gazety - tak więc "gram" czyli udaję. I taki jest właśnie mój stosunek do SL - jest to gra, sposób na poznanie nowych ludzi i komunikację.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Sie 2010, 21:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Eris Hawker
Witaj Suzane. :)

Hmm.. ja nazywam SL grą, dlatego że nie wiem jak to inaczej nazwać. Jakoś nie traktuje tego jak drugiego życia... Dużo "bawiłam się" w RP. Jeśli ktoś gra w Role Play, to myślę że może nazwać SL grą.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Sie 2010, 21:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
to ze grasz nie oznacza ze to jest gra :D
dalej tak bawiac sie znaczeniami
dojdziemy, ze to fortepian

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Sie 2010, 21:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Jesli przefarbujesz wlosy w RL i pojdziesz na dyskoteke to tez 'grasz w dyskoteke' ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 09:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Oni nie odróżniają dyskoteki od gry komputerowej w której ich postać (avatar) idzie na dyskotekę - i nic się na to nie poradzi. ;) SL to gra, i basta! :D

p.s. pozdrawiam i witam :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 12:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2010
Dokładnie Eris :D ... dla osób które chcą się dowiedzieć czym jest prawdziwy Role Play polecam zgłębienie terminu "LARP"

Pozdrawiam, Suzane Nyn

P.S

Proszę o zakończenie wątku"Czy SL jest grą?"

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 12:53 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Ależ jest osobny wątek na ten temat.
Po prostu zawsze próbuję się dowiedzieć od tych, którzy w SL "grają" jakie są zasady tej gry i jak się wygrywa. Bo to dla mnie dwa najważniejsze kryteria gry jako takiej.

Tak, wiem mniej więcej na czym polega role play. Bawiłam się w to - w SL. W specjalnie wyznaczonych do tego miejscach, z ludźmi, którzy tak jak ja przyszli się pobawić. Pograć. Ten argument do mnie nie przemawia :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 12:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
jej
caly czas lekkie nieporozumienia
Play <> game
nie to samo
game w ang. znaczy takze np zabawa

pytanie czy okreslenie sl jako gra jest zgodne z intuicja i definicja w jezyku polskim
nie jest

to ze na komputerze i ze kursorami nie ma absolutnie nic do rzeczy
interface nie tworzy istoty programu

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 14:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2010
"przebywania" w SL nie można nazwać Życiem gdyż nie ma w nim żywych obiektów - tak naprawdę SL to zbiór jedynek i zer ułożonych w odpowiedniej kolejności.

Madelaine masz spaczone podejście do terminu "gra" -

Gra – czynność o ustalonych zasadach, w której udział bierze zwykle kilka osób (rzadziej jedna). Od innych rozrywek grę oddziela istnienie ścisłego zbioru zasad gry, od innych skodyfikowanych czynności jej rozrywkowy charakter.
(z wikipedii)

Gra nie musi mieć poziomów, wygranej itd. - nie ograniczajmy się do stereotypów!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 14:39 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
sladies napisał(a):
Od innych rozrywek grę oddziela istnienie ścisłego zbioru zasad gry

Właśnie o te zasady pytam.
sladies napisał(a):
nie ograniczajmy się do stereotypów!

No właśnie...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 14:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2010
SL posiada regulamin i zasady które są ściśle określone w nim :) np. nie możesz być w 150 miejscach na raz!

Słowo "gra" z biegiem rozwoju także się rozwija - SL jest grą dla mnie !

(aby zakończyć kłótnię napiszę że podejście do SL jest sprawą indywidualną i tyle).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 14:51 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
To nie jest kłótnia, tylko wymiana zdań. Ja się nie kłócę (tak jak nie gram w SL).
Tak, takie założenie mi odpowiada - SL jest grą dla tych, którzy w SL grają. Ja nie gram i unikam spotkań z graczami.

Życzę wielu wygranych i zdobywania kolejnych leveli.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 15:06 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
ehhh, ja też uważam, że SL to nie gra, tylko hmmm "Świat", nie walcze o to by inni mówili, że SL to świat, czy rozbudowany chat 3D. To ich zdanie, ich decyzja. Więc nie rozumiem po co ta dyskusja...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 15:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2010
Madelaine napisał(a):
Życzę wielu wygranych i zdobywania kolejnych leveli.

O dalej stereotypy...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 15:22 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Czyli portal społecznościowy to także gra, ponieważ posiada regulamin i zasady.

Tak samo rzeczywisty budynek banku jest grą, bo też są tam regulaminy i zasady, których należy przestrzegać.

Życie do jedna wielka gra.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 17:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2010
teraz to jest skrajność ;/ wiadomo że nie tylko w grach są zasady i regulaminy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 17:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
sladies napisał(a):
teraz to jest skrajność ;/ wiadomo że nie tylko w grach są zasady i regulaminy

To nie skrajność tylko wyjątkowo niechlujna definicja gry prowadzi do kuriozalnych wniosków :). Pytanie - jeśli więc nie reguły i zasady (lub nie tylko one) wyznaczają, że coś jest grą, to co? Może cel? Gra się po to aby wygrać, lub osiągnąć jakiś założony cel prawda? Jak to się robi w SL?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 17:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
ojejku
ta dyskusje toczyliśmy już wiele razy
w nazwie - zycie, to trochę nie fortunne
i dlatego budzi sprzeciw, zwłaszcza wśród osób chcących podkreślić swój dystans
na pewno sl jest wirtualnym światem
game, oznacza w ang. rowniez zabawe i stąd mogą również być nieporozumienia
nie nalezy mylić pojęć gra w teatrze, gra na instrumencie, gra w grę :)
bo to są inne rzeczy i tylko je się tak samo pisze
na szczęście morze i może mają inną pisownie, bo też by może niektórzy upierali się by mieszać pojęcia

wirtualne światy będą się mnożyć, czy będziecie się upierać by wszystkie nazywać grami
czy tylko sl jakoś szczególnie przypadło wam do gustu?

def to np
edit przep źrodlo podaje dopiero teraz
www.pro-futura.pl/3073,definicja-gry,art.html

Grą nazywamy czynność, wykonywaną jednocześnie przez kilka, kilkanaście lub więcej osób, która posiada określone reguły. Każdą grę charakteryzuje także cel rozgrywki, który może być różny, choć zazwyczaj dotyczy bycia w czymś lepszym od konkurentów.

Gra jako forma rozrywki towarzyszy ludziom od zawsze, bowiem rywalizacja w różnych zabawach była już widoczna w starożytnym Rzymie czy Grecji. Od tego czasu ludzie wykształcili tysiące, a może nawet miliony różnych gier, których wachlarz jest naprawdę imponujący.

Gry możemy podzielić na kategorię. Wyróżniamy więc gry planszowe (umysłowe), tj. szachy, warcaby, kółko i krzyżyk; losowe np. ruletka, multilotek czy fizyczne, reprezentowane przez różnego rodzaju gry sportowe. Oprócz tego gry dzielą się także ze względu na formę rozgrywki – gry fabularne, bitewne, strategiczne, karciane. Obok tych wszystkich rodzajów gier, których jest mnóstwo, od kilkunastu lat błyskawicznie rozwija się jeszcze jedna grupa gier – gry komputerowe, czyli toczone w wirtualnej rzeczywistości.

jeżeli nie ma jednego wspólnego celu, to już nie ma 'gry'
nie ma się co powoływać na def game, bo w ang gra to również okreslenie zabawy
a sl dla większości jest zabawą, choć coś czuję, że wielu tego pojęcia się boi jeszcze bardziej niż gry

powoływanie się na międzymordzie jako na dowód, że to jest 'gra' jest takim samym nieporozumieniem jak mieszanie gry na instrumencie z grą w szachy

nie rozumiem uporu niektórych

czy to istotne, nie za bardzo, tyle że jak kiedyś napisał Jacek, stosowanie tu pojęcia gry rodzi nieporozumienia i ściąga zapalonych graczy, którzy nie dość, że nieletni to jeszcze zawiedzeni a w sl umilają innym zabawę, próbując do nich strzelać, gryźć czy co tam jeszcze

pozdrawiam
i już się nie wypowiadam
wątek był
w sumie powtórzyłem to co napisałem tam
zmarnowałem więc czas (i pewnie zlamalem regulamin i do tego zaspamowalem - fuj)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 18:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Nie we wszystkie gry gra się by osiągnąć jakiś cel, czy wygraną – ale dla samej frajdy grania. Tak samo jak dla odmiany i w SL istnieją dla części osób różne cele – nowe (i ładniejsze niż u koleżanki) włosy/twarz/cycuszki ;), domek z mebelkami, nowy komplet kulek... ;)
Co do zasad to jak w każdej grze są i zasady w SL, np. awatar nie może przelecieć przez niewidzialną ścianę terenu zastrzeżonego, można dowolnie bawić się różnymi obiektami za pomocą skryptów pod warunkiem iż obiekty sami zrezujemy – innymi obiektami tylko tyle na ile pozwoli skrypt ich posiadacza, itd. Wszystko są to reguły – bo tak wyglądają reguły w grach komputerowych, czyli nie musi być ich w instrukcji bo można je odkryć z samego funkcjonowania gry. To tak jakbyśmy dostali komputerową grę w szachy bez instrukcji, a co wolno a co nie to poznalibyśmy po tym na co program nam pozwala – czyli wieża tylko przód/tył i boki, itd. Tak samo SL jest grą bez instrukcji, a cele wyznaczają sobie sami gracze – ot postęp! ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 18:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Llorando Runo napisał(a):
Nie we wszystkie gry gra się by osiągnąć jakiś cel, czy wygraną – ale dla samej frajdy grania. T

wybacz Llorando ale skąd ty to bierzesz
równie dobrze ja napiszę
nie każda woda jest mokra, są również wody suche, których używamy do osuszania pomieszczeń

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 18:21 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Oddzielę posty o grze, do wiadomego wątku, póki co rozmawiajmy tu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 18:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Darnok - http://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_ekonomiczna
Cytuj:
Grać można z jakimś ustalonym celem (np. aby zarobić ustaloną sumę pieniędzy w pewnym czasie) lub też - co zresztą częstsze - bez konkretnego celu.
Co jak co ale w gry komputerowe grywam namiętnie ponad 25 lat i trochę już takich spotkałem. :)

Znalazłem ciekawy wpis w wikipedi na temat gier komputerowych: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_komputerowa
Cytuj:
Nazewnictwo [edytuj]
Niegrający używają różnych terminów opisujących gry konsolowe, komputerowe, arcade czy gry na przenośne konsole, ponieważ nie mogą dojść do porozumienia, której nazwy najlepiej użyć. Dla wielu z nich terminy "gra komputerowa" jak i "gra wideo" opisują te gry jako całość. Innymi często używanymi terminami są "oprogramowanie rozrywkowe", "interaktywna rozrywka", "gry elektroniczne" czy angielskie określenie "videogame" (jako jedno słowo). W latach 90. natomiast, gdy rodzice lub dziadkowie nie znali się na grach, odnoszono się do wszystkich gier za pomocą terminu "gry Nintendo", z powodu popularności ówczesnej konsoli SNES.

Gry komputerowe i wideo to połączenie interaktywnych mediów, w które wlicza się również wirtualną rzeczywistość, symulacje lotów i inżynierii, multimedia i World Wide Web.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 18:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Chyba wszystko to juz powiedziano, w znanym i lubianym watku, w ktorym zreszta zaraz wyladujemy.
Nowe bedzie moze to, że ze zdaniem "Dla jednego to jest gra, a dla drugiego nie i pozostanmy przy swoich zdaniach" zgodzic sie nie mozna, bo wtedy rozmowa traci sens. Kazda, nie tylko ta o SL.
To troche tak jakbysmy powidzieli "Dla mnie 2+2=4. dla Ciebie 2+2=5 i przestanmy sie juz kłocic" Postmodernistom mowimy nie!

Za zadne skarby nie moge znalezc opcji tworzenia ankiet na forum:( Moze rozstrzygnac sprawe grywalnosci SL ankieta " Czy Second Life to gra? TAK/NIE/NIE MAM ZDANIA"? Strasznie jestem ciekawy wynikow.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 18:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Jacku, Nowy temat i na samym dole Tworzenie ankiety

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 18:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Cytuj:
"Gra ekonomiczna to gra strategiczna, w której czynnik ekonomiczny jest równie ważny lub ważniejszy od czynnika bitewnego; często nawet nie zawierająca żadnych elementów militarnych."

Cytuj:
Grać można z jakimś ustalonym celem (np. aby zarobić ustaloną sumę pieniędzy w pewnym czasie) lub też - co zresztą częstsze - bez konkretnego celu.

i do definicji
Darnok napisał(a):
Każdą grę charakteryzuje także cel rozgrywki, który może być różny, choć zazwyczaj dotyczy bycia w czymś lepszym od konkurentów.

wnioski?
gry ekonomiczne mają cel, można mieć wynik lepszy lub gorszy
w liczbie stacji, zgromadzonej gotowce etc
rzeczywiście definicja niedostateczna w zakresie liczby osób,
ale

Cytuj:
za to jest wyraźny konflikt z resztą świata.

wnioski?
pisała osoba b. młoda, dość niezręcznie używając pojęcia 'konflikt'
tą resztę świata możemy sprowadzić do komputera
a więc dziś, rzeczywiście, inni gracze mogą być zastąpieni komputerem
tym niemniej element współzawodnictwa i celu pozostaje

wszystki osoby grające samotnie u siebie w domach mają ten sam cel
bo taki jest cel tej gry, nawet jeśli robią to dla 'jaj'
i wysadzają swoje stacje i lotniska w powietrze (grałem tylko w tycoona z tych gier, któe sa w artykule wymienione dlatego takie przykłady)
i mogę grać bez celu w warcaby, dla przyjemności przesuwania pionków, ale to nie znaczy, że warcaby nie mają 'wbudowanego' celu

Cytuj:
Gry komputerowe i wideo to połączenie interaktywnych mediów, w które wlicza się również wirtualną rzeczywistość, symulacje lotów i inżynierii, multimedia i World Wide Web.

to że autor wliczył, nie znaczy, ze sie wlicza
zresztą nie do końca rozumiem WWW to gra? :D

w grach mogą być wirtualne światy (jako media) to nie znaczy że wirtualne światy są grami - prawda
jednak chyba nie o to autorowi chodzilo

jeszcze raz pytam
czy każdy wirtualny świat nazwiesz grą?
i jako argument przytoczysz
Llorando Runo napisał(a):
Co jak co ale w gry komputerowe grywam namiętnie ponad 25 lat i trochę już takich spotkałem. :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 18:53 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
OMG!!! Jak wy witacie nowego avka na forum??!! To "przywitanie" ma chyba najwięcej stron

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 18:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Jacek napisał(a):
Za zadne skarby nie moge znalezc opcji tworzenia ankiet na forum:( Moze rozstrzygnac sprawe grywalnosci SL ankieta " Czy Second Life to gra? TAK/NIE/NIE MAM ZDANIA"? Strasznie jestem ciekawy wynikow.

Nieeeeeeeeeeeeeeeee
może jednak spróbujmy
wedle bardziej klasycznej szkoly
argumentami
nie przenosmy zlych wzorcow z rl na forum :mrgreen:

edit
Bartek
to chyba mily sposob powitania?

Ostatnio edytowany przez Darnok, 15 Sie 2010, 18:57, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 15 Sie 2010, 19:10.
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 22:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
EDIT: Tu coś było, w odpowiedzi na post Jacka, bez niego nie ma sensu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2010, 22:03 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Wykasowałam tylko post Darnoka, zdublowany. Posty Jacka są - chyba, że je edytował.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Sie 2010, 13:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2010
nick w SL: Eliza Genna
Najwiecej Stron... No to Oby było ich jeszcze więcej Witaj Suz i Zacznij żyć na nowo choć w SL nawet nie jest tak łatwo

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso