Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 12:11 
Dołączenie:
Sierpień 2011
nick w SL: miki389
gdzie mamy chodzić, jak polowa serwerów, jest zbyt wymagająca jeśli chodzi o wiek?
jakie siaty by nam zapewniły fajną zabawę. i obcowanie z innymi a nawet akceptowania

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 13:03 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
miki389 napisał(a):
gdzie mamy chodzić, jak polowa serwerów, jest zbyt wymagająca jeśli chodzi o wiek?

Tam, gdzie można, czyli w miejsca oznaczone jako G, General. Pozostałe - Mature i Adult - są przeznaczone dla osób pełnoletnich. Zapewniam, że słusznie.

Żeby trafić do tych miejsc wystarczy skorzystać z wyszukiwarki.

miki389 napisał(a):
jakie siaty by nam zapewniły fajną zabawę

Jakie siaty? Może jestem naiwna, ale wierzę, że to tylko literówka, a nie znajomość pisowni na poziomie ośmiolatka.
Jeżeli światy - nikt nie zna recepty, każdy szuka sam.
Jeżeli siaty - nie wiem, może jakieś foliowe?

miki389 napisał(a):
obcowanie z innymi a nawet akceptowania

Mimo chwilowego wysiłku umysłowego nie jestem w stanie pojąć tego ciągu słów. Proszę o jakąś uproszczoną wersję, dla stojących już nad grobem osób 30+.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 14:05 
Dołączenie:
Sierpień 2011
nick w SL: Piotr Islay
Madelaine napisał(a):
miki389 napisał(a):
obcowanie z innymi a nawet akceptowania

Mimo chwilowego wysiłku umysłowego nie jestem w stanie pojąć tego ciągu słów. Proszę o jakąś uproszczoną wersję, dla stojących już nad grobem osób 30+.

Myślę, że miki389 ma na myśli obcowanie (poznawanie) innych użytkowników świata SL, a także akceptacje jego młodego wieku ze strony pełnoletnich użytkowników.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 15:22 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
A co do siat... Polecam orliki czynne od 15 do 20 nawet w wakacje - siata do gry w siatkówkę. Lepsze niż przesiadywanie w domu przed komputerem, kiedy pogoda sprzyja rozwojowi fizycznemu, szczególnie u osób młodych.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 16:47 
Dołączenie:
Sierpień 2011
Dzięki za poradę z wiązaną z pogodą i orlikiem ale wątpię ze w moim mieście są podobne punktu rekreacji.
Co do mojego wieku no cóż aż tak młody to ja nie jestem ale was nie obwiniam za krytykę . A te punty jest ich tak mało i zarazem dużo ze mnie to trochę ten ogrom przygniata i szukam konkretnych ludzi z naszego kraju a nie z poza niego.Do
nie mam głowy do języków a szukam fajnych i sympatycznych ludzi , bo jestem towarzyski

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 17:47 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Może więc sposobem jest nie szukanie miejsc, a ludzi? Najlepiej chyba zrobić to (korzystając z wyszukiwarki w SL) wpisując słowa Polska, Poland w zakładkę grup.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 17:51 
Dołączenie:
Sierpień 2011
mogę sprubować

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 18:08 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Oczywiście, że możesz, chociaż doradzałabym jednak stosowanie podstawowych zasad ortografii.

Second Life to takie miejsce, gdzie nic nie trzeba robić, ale też i nikt nam nie zorganizuje rozrywek. Nikt nie ma obowiązku opiekowania się nikim, trzeba to robić samemu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 18:39 
Dołączenie:
Sierpień 2011
to zrozumiałem ale jak ktoś jest nowy to pod czebuje skazówek

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 18:42 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
miki389 napisał(a):
to zrozumiałem ale jak ktoś jest nowy to pod czebuje skazówek
Oj pod czebuje, pod czebuje skazówek. Scegulnie ieśli hoći o po prawnom ortografijię. Ić po czytać forum, morze znajciesz odpowieći na Twoje pyta nia? Czeba by iednak trohe po szukać. Bo na pefno jórz ktoś o tym pisau.
Zakładam, że zrozumiałeś co napisałam, w końcu użyłam języka, którego i Ty używasz. I dziwić się, że dla takich osób nie wszędzie jest dostęp ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 18:45 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
miki389 napisał(a):
pod czebuje skazówek

Naprawdę?...
Uważam, że dużo bardziej przydałby Ci się solidny słownik ortograficzny niż Polacy w Second Life.

Z ciekawości zapytam... co oznacza zwrot, którego użyłeś? Jakie jest znaczenie poszczególnych słów?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 18:48 
Dołączenie:
Sierpień 2011
mam ludzie dysekcje

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 18:50 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Tym bardziej słownik może być przydatny.
Pobieżne sprawdzenie tego, co się napisało, wymaga kilkunastu sekund i jakiegokolwiek edytora tekstu.

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 22 Sie 2011, 18:55.
Powód: post niezgodny z regulaminem
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 18:53 
Dołączenie:
Sierpień 2011
już milczę

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 18:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
/me usiadł i zapłakał.

I właśnie dlatego od zawsze byłem przeciwny łączeniu Sl z Teen SL...
Miki - nie musisz milczeć, ale szacunek dla rozmówców wymaga choć odrobiny staranności. Nikt Ci nie pomoże jeśli będziesz bełkotał w jakimś pierwotnym "polskawym" narzeczu. Dysleksja, dysleksją (choć z doświadczenia wiem, że grubo ponad 50% "dyslektyków", którzy się tym chwalą w sieci to zwykłe lenie, którym się uczyć nie chce), ale wynaleziono już słowniki, a taki Firefox sam sprawdza pisownie w locie... Wystarczy chcieć, a nie mieć wszystkich w dupie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 18:56 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Taaa, dyskleksję, ADHD, miałem trudne dzieciństwo, nikt mnie nie lubi, bla bla bla... Mam tylko 24 lata, a już szlag mnie trafia jak czytam posty ludzi młodszych o 5-10 lat. Einstein też miał dysleksję i proszę... A Ty co? Nawet Ci się nie chciało poszukać na forum.

Poza tym KAŻDA przeglądarka, no chyba, że jest to IE lub Safari (globalne poprawianie pisowni w MacOSX pozostawia wieeeele do życzenia) oferuje sprawdzanie pisowni. Sama czasem robię tak głupie błędy, że szok, ale dzięki tej funkcji jakoś mi łatwiej, poza tym używam też słownika. Kiedyś pisałam znacznie gorzej i można z tym walczyć, o!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 18:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2009
nick w SL: Kuleer Kanto
miki389 napisał(a):
mam ludzie dysekcje

Na tym forum gdy piszesz post i popełnisz w jakimś wyrazie błąd, wyraz ten jest podkreślany na czerwono. W tym wypadku Twoja dysleksja nie stanowi większego problemu. Jeżeli pokaże się czerwone podkreślenie wystarczy rzucić okiem co jest z tym wyrazem nie tak.

EDIT

spóźniłem się. Zuo Czy Ty zawsze musisz być pierwsza? :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 19:03 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Adamus Inglewood napisał(a):
od zawsze byłem przeciwny łączeniu Sl z Teen SL

Jako i ja.
I nie minęło mi to ani odrobinę 8)

Problem niestety istnieje. Pomijając moją radość, że na landach Mature i Adult można się schować przed gimnazjum, staram się spojrzeć z drugiej strony i rozumiem rozżalenie dzieci, które rzucone przez LL między dorosłych mogą sporą część świata oglądać przez szybkę. To dorośli tworzą SL, budując landy, sklepy, kluby. O ile zbudowanie sklepu na landzie General ma spory sens komercyjny, budowanie i utrzymywanie klubu raczej go nie ma. Dorośli zbudują klub dla dorosłych (młodszych i starszych ;) ), bo z nimi chcą spędzać czas...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 19:08 
Dołączenie:
Sierpień 2011
dzieciaki i młodzież szuka okna na świat a sl to im umożliwia dowodem jest "sala samobójców" gdzie podobne zainteresowania przyciągają ludzi

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 20:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Film "Sala Samobójców" ma tyle wspólnego z SL co XFactor z muzyką. Jeśli nastolatki wzorują się na tym filmie to tylko współczuć.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 21:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Matko i córko! Widziałam parę dni temu ten film i mam nadzieję, że jednak do SL będą przychodzić ludzie z mózgami, a nie tacy jak "normalne nastolatki" z "Sali Samobójców". Jeśli myśli samobójcze/próba zwrócenia na siebie uwagi to hobby, to ja już nie wiem, dokąd zmierza ten świat.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 21:47 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Morrigan, to globalnej zagłady ludzkich cywilizacji i przywrócenia naturze jako takiego porządku, jeżeli to jest jeszcze możliwe.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 22:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
nick w SL: Artemida Charisma
/me zastanawia się co było moim oknem na świat gdy miałam "naście" lat....

/me dochodzi do wniosku że takim oknem była szkoła (choć dla niektórych to zabrzmi dziwnie), KSIĄŻKI i własna wyobraźnia potrafiąca czynić coś z niczego...

Co robi dzisiejsza młodzież, gdy z powodu awarii prądu nie ma możliwości dostępu do tego "okna na świat" jakim rzekomo jest internet???
Nie wiecie? NUDZI SIĘ i to strasznie - znam z autopsji. Na szczęście pomogła gra w Monopolly...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 23:04 
Dołączenie:
Sierpień 2011
Co do sali to chodziło że społeczeństwo ma kilka naście gałęzi które prowadzą tych ludzi a co do popełniania samobójstwa człowiek może czasami zatracić świadomość o życiu jak go potraktował ten świat .
Co do szkoły to ci powiem że masz rację ale tez cze ba rozwijać kontakty i prowadzić nowe bo to świadczy jacy jesteśmy otwarci na innych , klubach , w kafejce na ulicy w sędzie gdzie kogoś znamy albo chcemy bo dla nas był sympatyczny i nas poznał jak nasze zainteresowania.
Ze z ględy że moja droga prowadzi przez psychologie to opieram się na reakcjach człowieka i za żadne skarby nawet za milion nie dam nikomu lekarstw bez potwierdzenia i bez poważnych przyczyn i pewności że nie wie żmie ich.
8-) :lol: :lol: jako młody psycholog szukam jak tylko można sprawy które człowieka przerastają i pomagam mu w wróć na nowa drogę a już kilka przypadków miałem i się nigdy nie podałem

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 23:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2011
nick w SL: Madziunia Milos
Nastolatki niech zostaną w domu i cieszą się życiem :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2011, 23:35 
Dołączenie:
Sierpień 2011
nie znasz polowy głupów co oni wyprawiają

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 22 Sie 2011, 23:53.
Powód: nabijanie postów
Nie podano
PostWysłany: 23 Sie 2011, 11:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
MisSsi napisał(a):
Nastolatki niech zostaną w domu i cieszą się życiem :P

Wybacz, ale jakoś jedno z drugim mi się nie zgadza. Siedząc w domu raczej nie można cieszyć się życiem. Cztery ściany nie sprzyjaja poznawania radości życia. Cieszyć się życiem można na wycieczce w górach, pod namiotem na Mazurach czy w pensjonacie nad morzem, ale też chodząc zwykłymi ulicami szarego miasta i poznawając nowych ludzi.

Internet sprzyja poznawaniu nowych ludzi i zawieraniu kontaktów, owszem. Niestety, jest też potężnym narzędziem dla wszelkiego rodzaju naciągaczy i manipulatorów ludzką psychiką. Młody człowiek może skrzywić swoją psychikę poprzez wiarę we wszystko co "siedzi" w internecie, może przestać rozróżniać dobro od złego i rzeczywistość od fikcji.
Niedawno było głośno o śmierci nastolatka, który cały swój czas spędzał przed grą komputerową.

Osobiście uważam, że nastolatki mają czas na SL i w ogóle na całodzienne przesiadywanie przed komputerem. Sama mam dwójkę dzieciaków (11 i 14) i ograniczam im komputer jak tylko mogę. Są dni, kiedy one same nie mają czasu nawet pomyśleć o siedzeniu w domu. Są też takie że trzeba je siłą odciągać.
Inna sprawa to taka, że rodzice powinni mieć kontrole nad tym, co w internecie robią ich dzieci (nawet te co maja 16/17/18 lat) i kontrolować w jakie gry grają.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sie 2011, 13:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Antek Rizooto
Artemida.Charisma napisał(a):
Inna sprawa to taka, że rodzice powinni mieć kontrole nad tym, co w internecie robią ich dzieci (nawet te co maja 16/17/18 lat) i kontrolować w jakie gry grają.

Wybacz, ale 16-18 lat to wiek, w którym powinno się kontrolować tylko dzieci, które mają jakieś zaburzenia psychiczne. Zwykle w tym wieku chodzi się na imprezy, spotyka ze znajomymi. I nie jest tak, jak wszyscy uważają, że teraz to tylko komputer i nic więcej, bo tylko mały % młodzieży tak robi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sie 2011, 14:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Wybaczam :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sie 2011, 14:26 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Antek Paine napisał(a):
Zwykle w tym wieku chodzi się na imprezy, spotyka ze znajomymi

Ale to nie wyklucza kontroli, nieprawdaż? 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sie 2011, 14:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Antek Rizooto
Chodziło mi o to, że nie ma wtedy po co kontrolować, bo takie osoby przy komputerze wejdą na FB, GG, NK, poczytają "posty" znajomych, popiszą z kimś i wyjdą z domu, a nie grają w jakieś chore zabijanki dla psychopatów, czy robią mega straszne rzeczy :P Wiek do 14 lat - ok, kontrola jest wskazana, ale starsi są już raczej mądrzejsi, a jak nie są, to jak napisałem wyżej - zaburzenia psychiczne i wtedy kontrola. :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sie 2011, 16:10 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Nie każdy z przedziału 16-18 ma zaburzenia psychiczne i można go bez kontroli zostawić. Właściwie wiek gimnazjalny jest niezbyt bezpieczny ostatnio... dla otoczenia.

I nie mam zamiaru tutaj generalizować.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sie 2011, 18:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Dokładnie - wystarczyło posłuchać dzisiejszych wiadomości

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sie 2011, 19:14 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Tutaj proszę zakończyć off top. Ta rozmowa nie ma w tej chwili wiele wspólnego ani z tematem wątku, ani z działem, w którym się znajduje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sie 2011, 19:15 
Dołączenie:
Sierpień 2011
koniec tematu . Tak najlepiej

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso