Odpowiedz
Autor Wiadomość
Kobieta
PostWysłany: 22 Sty 2009, 10:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Beyonce Weatherwax
liczba 33 to jak mniemam szacowana liczba osób oddających głosy.
z tego co mi Codee mówił to z wyliczeń jakie przeprowadził wychodzi właśnie taka liczba głosów oddanych i taki rozkład głosów .

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sty 2009, 11:53 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Zatem liczba ta kalkuluje między 33 a liczbą osób w grupie, ale podzielną przez 33. Ale można przyjąc, że i tak połowa grupy nie brała udizału w głosowaniu.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sty 2009, 12:24 
Dołączenie:
Grudzień 2008
Masz racje projekt.
Mozna wiec przyjac, ze 33 to minimalna liczna osob, ktora brala udzial w glosowaniu.
Ale nie rozumiem czy to jakas tajemnica i nie mozna podac publicznie jaka liczba osob (awatarow) wziela udzial w glosowaniu?

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sty 2009, 12:46 
Dołączenie:
Sierpień 2007
projekt napisał(a):
Zatem liczba ta kalkuluje między 33 a liczbą osób w grupie, ale podzielną przez 33. Ale można przyjąc, że i tak połowa grupy nie brała udizału w głosowaniu.

Teoretycznie masz racje , matematycznie moze byc wielokrotnosc 33.
Ale w praktyce jesli wezmiemy liczbe glosow 330 to jest bardzo malo prowdopodobne ze zaglosowano tak 160,70,60,40, czyli tak aby wszystkie liczby mialy wspolny dzielnik 10.

33 jest najbardziej prawdopodobne ale 66 tez mogloby byc, wspolny dzielnik 2 dla wszystkich niebylby juz takim przypadkiem.

Dodatkowe wskazanie na 33 jest to ,ze nie jest ujawniana ilosc glosow , pewnie wlasnie dlatego zeby nie wyszlo jak malo osob glosowalo :)

W sumie wiecej by wyjasnilo jakby wyniki procentowe byly do 2 miejsc po przecinku, ale trzeba sobie radzic z tym co jest :]

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 22 Sty 2009, 12:51 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
Mysle, ze napisanie, ze na 1893 zarejestrowanych wyborcow, glosy oddalo 44 czyli 2.3 %, jest jakos niewygodne i lepiej to przemilczec, robiac dobra mine do zlej gry.
Widac wyraznie , ze zabawe w polityke uprawia znikoma czesc grupy. Z drugiej strony.. az 30 osob. Pole do popisu ogromne jako, ze to okolo 45 roznych opinii do przedyskutowania ( wyliczenie wynika z twierdzenia, gdzie 2 Polakow tam 3 zdania)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sty 2009, 13:28 
Dołączenie:
Lipiec 2008
To by wyjaśniało, dlaczego tylko procentowo są podawane wyniki. I że też komuś się chciało spędzić parę minut na to, aby do tej liczby 33 dojść, bo to jednak nie takie łatwe od razu znaleźć najmniejszą liczbe tak pasującą.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sty 2009, 16:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Pawell Bulloch
Może rząd wystąpi z propozycją zmian przepisów konstytucyjnych traktujących o wyborach. Proponuję aby ten zapis:
§ 21.
Objęcie funkcji Ministra następuje z chwilą ogłoszenia wyników wyborów przez Królową oraz złożenia ślubowania.

zastąpić następującym:
§ 21.
Objęcie funkcji Ministra następuje z chwilą ogłoszenia wyników wyborów przez Królową oraz złożenia ślubowania. Przez ogłoszenie wyników wyborów rozumie się podanie do publicznej wiadomości informacji o oddanej liczbie głosów na poszczególnych kandydatów.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sty 2009, 17:18 
Dołączenie:
Grudzień 2008
A jesli juz tak bardzo kochacie te procenty... to prosze chociaz podac jaki procent uprawnionych do glosowania wziął w nim udzial 8-)

edit: dodam tylko, ze ja nie bralem w tym glosowaniu udzialu (zaraz pewnie ktos mi zarzuci, ze po co w takim razie w ogole chce to wiedziec - wiec uprzedze pytanie i odpowiem: zaspokojenie swojej i pewnie innych ciekawosci).

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 18 Lut 2009, 17:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Uzi Boa
Biorąc pod uwagę rezygnację Bey, należałoby uzupełnić skład rządu.
Przypominam wyniki wyborów:

Krzysiek Clip - 21,2%
Maciek Andrew - 18,2%
Radoslaw Jetcity - 12,1%

Niezależnie od prywatnych rozmów in-world, czas oficjalnie zaproponować stanowisko ministra Krzyśkowi, a w wypadku odmowy, kolejnym panom na liście.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 18 Lut 2009, 17:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Beyonce Weatherwax
Macka nie znam
Clip ok sama go proponowalam ( o ile jeszcze laskaw bedzie mi wytlumaczyc oskarzenie pewne ale to chyba juz bez znaczenia)
Radzio - never

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 18 Lut 2009, 18:03 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Niestety, Beyonce, względem wyborów to niestety, ale społeczeństwo republikańskie zagłosowało tak, a nie inaczej. Wpływu na to niestety, nie masz. Tak samo ja nie mam już teraz wpływu na to. Zatem jeżeli Krzysiek i Maciek by kolejno w tej kadencji zrezygnowali, to wtedy Radek wchodzi na miejsce i nie ma na to rady.

Społeczeństwo ma zatem jakieś zdanie. A ja jestem tylko jednym z wielu i za innych się wypoiwadać neistety nie mogę.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 18 Lut 2009, 23:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Przyjmuję nominację na ministra.

(nie zgadzam się na off top w kolejnym wątku; Madelaine)

DO PANI MODERATOR
W takim razie należałoby usunąć również cześć wypowiedzi Beyonce, na którą to była odpowiedź

Ostatnio edytowany przez Krzysiek Clip, 19 Lut 2009, 00:50, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Moderatorzy

Madelaine, Republika Polska

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso