Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2008, 00:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Uzi Boa
Mam przyjemność ogłosić, iż zgodnie z wola Obywateli PR w Tymczasowym Rządzie zasiądą:
Madelaine Sautereau i WoodPaker Barbosa.
Z ramienia Królowej nad Konstytucja pracować będą:
Lincoln Beck i Jacek Shuftan.
Piąty głos należny do Królowej.

Dziękuje wszystkim i życzę Rządowi owocnych obrad.

34 - WoodPaker Barbosa
12 - MaxJames Chemistry
12 - Matchius Oh

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2008, 01:55 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
No to teraz do roboty :-)

Zaraz po ogłoszeniu wyników sytuacja przedstawiała się tak:

Image

A w chwili obecnej (1:50, Forumowa, Rynek 16) tak:

Image

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2008, 05:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: Noah Perinal
No i stworzyła się "grupa trzymająca władzę". Zobaczymy co będzie dalej... :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2008, 07:17 
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Caliope01 Magne
noooo trzymamy kciuki i patrzymy Wam na ręce 8-) :-P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2008, 08:07 
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Pietia Szondi
No to Elyta Tysiącpostowa władzę w ręku trzyma..... aż się boję długości Konstytucji....

Gratulacje dla wybranych z woli ludu, jak i zaufanych miłościwie nam panującej.

Słyszeliście że na granicy Polskiej Republiki celnicy odbiorą Wam wszelkie pieniądze i jedynymi zgodnymi z Konstytucją będą te, które zakupicie w PodeXie na terenie Republiki??

A tak liczyłem na Agatę.... tyle miłości płynęło z jej programu.... ehh.. znowu władza nieludzkich kapitalistów ;p

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2008, 08:51 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Pietia Szondi napisał(a):
No to Elyta Tysiącpostowa władzę w ręku trzyma..... aż się boję długości Konstytucji...

Nie bój się, Pietia. Zapewniam Cię, że nie ma tekstu, którego nie potrafię skrócić.
I mam na to świadków 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2008, 16:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Jako czlonkowi Rzadu Tymczasowego wypada mi oficjalnie podziekowac Krolowej za nominacje (wczoraj wzruszenie odebralo mi te mozliwosc i zwalilo z nog pod drzewem).
Zastrzege jednoczesnie, ze wszelki moje opinie sa tylko opiniami Shuftana, nie zas czlonka rzadu, gdzie obowiazuje mnie dyscyplina wobec Krolowej.
Wypada jednak bym przedstawil swoje osobieste stanowisko i odpowiedzial na pytania, ktore sam zadalem kandydatom.
Cytuj:
1) Bedziesz chcial oddac maksymalnie duzo wladzy Krolowej, czy Republice?

W czesci zarzadzanej przez Krolowa ( Dwor) Republika nie powinna miec zadnego wplywu poza sugestiami. (co nie znaczy, ze nie bedzie odpowiedzialna za swoich obywateli tam przebywajacych). W czesci republikanskiej jestem za zmniejszeniem roli Krolowej do absolutnego minimum.
Cytuj:
2) Uwazasz, ze jesli ktos kupi parcele, to bedzie to jego nienaruszalna wlasnosc i nikt nie bedzie sie w to wtracal? ( jesli np ktos postawi obrzydliwy domek - to jego sprawa)

Tak. Prywatna wlasnosc jest swieta sprawa i ktos kto zaplaci choc lindena za parcele ma prawo robic na niej co chce ( oczywiscie o ile nie lamie prawa). Jestem przeciwny wszelkim pomyslom ograniczania tej wolnosci - np pprzez wprowadzanie architekta miejskiego.
Cytuj:
3) Tier za dzialki, z ktorego bedzie zyla Republika, powinien byc powyzej czy ponizej sredniego Tieru za podobne parcele?

Nizszy, przynajmniej na poczatku. Republika nie jest projektem komercyjnym i jej sila powinny byc setki malutkich sklepikow, rozwijajacych sie biznesow. Wartoscia sa aktywni ludzie nie pare setek lindenow.
Cytuj:
4) chcesz, zeby Rzad bedzie mial prawo do pobierania wynagrodzenia czy tez ma robic to spolecznie i za darmo?

Pisalem juz o tym wczesniej. Nie widze nic zlego jesli ktos chce pracowac spolecznie ale nie widze tez nic zlego w tym, ze ktos chce zarobic w Republice. Cywilizacje zbudowali ludzie, ktorzy chcieli po prostu robic biznesy we wspolpracy z zapalencami pracujacymi za darmo i nie wiem dlaczego w PR mialoby byc inaczej. Rzad ma miec mozliwosc zarobku.
Cytuj:
5) w Republice bedzie panowala swoboda obyczajowa - co dopuszcza mozliwosc chodzenia nago itd

Tak. Niech kazdy robi co chce, o ile nie utrudnia to zycia innym. (umieszczenie 20 temp rezerow na swojej dzialce zalaguje caly SIM itd). Wiekszosc takich nieprzyjemnych czynnosci jest juz jednak opisana w ToS i Big Six, wiec nie trzeba sie tym az tak przejmowac.
Cytuj:
6) osoby, ktore kupia dzialke powinny miec wiecej praw - np poprzez wybieranie swoich przedstawicieli, czy tez wszyscy maja takie same prawa?

Zdecydowanie tak. Ktos kto zainwestuje swoj kapital w PR jest bardziej zainteresowany jej rozwojem ( bo to pieniadze z jego kieszeni) niz ktos, kto tylko oddaje glos. W republice wazni sa wszyscy, jednak ci, ktorzy anagazuja sie bardzej ( takze finansowo) powinni miec wiekszy wplyw na zarzadzanie nia.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2008, 16:46 
Dołączenie:
Wrzesień 2007
hmm Jacek jak zwykle się rozpisał i nie zabrakło w tym podlizywania się :-P
A tak serio... to jeśli chodzi o moje stanowisko, to miałabym zastrzeżenia co do 5 punktu.
Już wyjaśniam... a mianowicie... swoboda obyczajowa? co przez to rozumiesz? Bo według mnie robienie co się chce troche kłóci się z tym "o ile nie utrudnia to życia innym". A dlaczego? A no dlatego, np. kilka dni temu (jak juz gdzieś pisałam) dzieci urządziły sobie "zielone pierdzenie" na rynku <-robiły co chciały, co z tego, że to przeszkadzało innym? upominaliśmy, zwracalismy uwagę, skończyli dopiero jak im się znudziło.
Jeśli każdy bedzie robił to co chciał, to sądzę że powstanie bałagan. Każdy będzie wystawiał swoje przedmioty, biegał nago, lagował miejsca itp., a według niego dlaczego, by to miało utrudniać zycie innym??? może ten ktoś wcale nie bedzie myślał, że tak się dzieje. Skoro wolno, to wolno. z jakiej racji ma mi ktoś coś zabraniać, jesli konstytucja tego nie zabrania.
Uważam, że jakieś granice powinny być postawione. Wolność i swoboda swoją droga, ale ja np. na bieganie nago się nie zgadzam. Dziękuję za uwagę ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2008, 16:50 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Tutaj jest racja. Lepiej w stroju kąpielowym, który nie laguje całej okolicy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2008, 17:31 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Caliope Magne napisał(a):
ale ja np. na bieganie nago się nie zgadzam.

a skad wiadomo ze wiekszosc obywateli nie jest za bieganiem nago? :) albo zielonym pierdzeniem :] heh

Pietia Szondi napisał(a):
Słyszeliście że na granicy Polskiej Republiki celnicy odbiorą Wam wszelkie pieniądze i jedynymi zgodnymi z Konstytucją będą te, które zakupicie w PodeXie na terenie Republiki??

hehe lindeny zostana zakazane :] i zostana wprowadzone podexy :] w kursie 1 L$ = 991 P$
hehehhe, wszystkie sklepy beda musialy podawac cene w podexach :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2008, 17:38 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Cytuj:
swoboda obyczajowa? co przez to rozumiesz?

Ech, kwestie obyczajowe moga sprawiac nam wiele problebow:( Czy np panna Shuftan chodzaca w podkasanej mini ( i w ubraniach ktorych kolor wiele z avatarzyc uwaza za szczyt zlego smaku) jest wukroczeniem przeciwko obyczajnosci? Czy na przyklad osoba wykrzykujaca przeklenstwa na widowni w czasie spektaklu ( nie bylo takiego zajscia) nie jest przypadkiem spontaniczna reakacja widza lob happeningiem stworzonym przez aktorow? ( widzialem takie rzeczy w RL). Chodzilo mi tylko o to, zeby pozwolic na maksymalna swobode ale masz racje Cali, sprawa jest trudna:(
Moze po prostu oprzec wszytsko na lindenowskim Big Six http://secondlife.com/corporate/cs.php. przetlumaczyc na polski i juz?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2008, 18:10 
Dołączenie:
Lipiec 2008
albo mozna zrobic cos w rodzaju referendum ,ale zamiast glosowac, to kazdy obtywatel napisze stosowna notke, co rozumie poprzez wolnosc obyczajowa.

dla mnie jest to w pewien sposób jednoznaczne: nie chodzenie całkiem nago, uzywanie cenzuralnych słów (na czacie jak i na voice'ie), nie krytykowanie czyjegos charakteru po tym, jka sie ubiera (panna Shuftan wcale tak źle nie wygląda, pomimo kolorów jej stroju, które są wyjątkowo krzykliwe, ale w SL wiele kobiet tak chodzi).

Oczywiście wiele by się jeszcze znalazło.

Oczywiście, można to potem konrketyzować poprzez porpawki. W końcu nie od razu SL-Rzym wybudowano.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2008, 18:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Najpierw trzeba napisac konstytucje, ktora powie czym jest obywatel (juz mam prjekt takiego artykulu). A w konstutucji mozna napisac, ze wolnosc obyczajowa reguluje stosowna ustawa :-). I te wlasnie ustawe napisze sie po zaproponowanym referendum :-) Wszystko da sie zrobic :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2008, 20:01 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Najpierw chyba trzeba opisać, czym jest PR, potem kto ustanawia władzę i tak kolejno schodzić do coraz niższych warstw ważności (mam pod ręką konstytycje RP z 17 paźdzniernika 1992 i kilka freagmentów starych konstytucji).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2008, 20:28 
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Jacku nie popadajmy w skrajności. Jeśli panna Podex lubi wyzywające kolory, to jest jej sprawa, pokazuje tym swoją osobowośc, poza tym SL daje nam rózne możliwosci ubioru, przebierania itd. Ale, tak zgadza się, trzeba ustalic pewne zasady, co do tej wolności.
Nishi, to jest tylko moje zdanie ;), a nie chciałabym, aby po rynku latały panny z kurką na wierzchu i panowie z fiferkami odkrytymi, to nie plaza nudystów ;P
Wood noo bierz się do roboty teraz.
Max, gdyby tak każdy miał pisac notke o swoich zachciankach i tego czego by nie chciał, to rząd tymczasowy by trwał wieki. A sądzę, że nie trzeba opisywac i rozkladac na czynniki pierwsze co to takiego jest PR. To chyba każdy obywatel wie, czyż nie? Bo może jeszcze wyjaśnijmy czym jest Polska, a czym Republika?ha

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2008, 21:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Pawell Bulloch
Ja mam tylko jedno życzenie... chcę seksu za free!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2008, 22:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Solve Arai
Przecież jest za darmo :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2008, 23:05 
Dołączenie:
Lipiec 2008
A ja nadal czekam na moment, kidy rządowa ziemia zacznie być w formie licytacji oddawana do użytku, bo na razie to jakoś temat cichy i nie wiadomo, kiedy się odezwie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2008, 23:29 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Rządową ziemią będzie dysponował następny rząd. Ten rząd jest rządem tymczasowym, którego głównym, najważniejszym, a może i jedynym zadaniem jest stworzenie konstytucji.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Sie 2008, 00:35 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Przecież wiem o tym. dlatego czekam i zaczynam ponawiać moje pytania. Ale i tak już in-world otrzymałem parę odpowiedzi na pytania, które miałem i to nawet te, które z tydzień temu chciałem zadać.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Sie 2008, 07:13 
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Max to nie tutaj jest temat o ziemi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Sie 2008, 11:24 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Tematu o kolejnym rządzie nie ma, a to rząd ma rozpocządzać ziemią.

A jeżeli nie ten temat, to go przenieś.

Oj, i rząd tymczasowy ma naprawdę sporo roboty, bo musi zadbać nawet o takie bzdury, o których jest ten offtopowy pościk.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Sie 2008, 11:47 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Uchylę więc rąbka tajemnicy i powiem, że pierwsze spotkanie rządu i Królowej odbyło się wczoraj w godzinach późnonocnych. Doszliśmy do pewnych ustaleń, ale ponieważ spotkanie odbywało się w niepełnym składzie, ustalenia zostały uznane za wstępne. Kolejne spotkanie dzisiaj, mam nadzieję, że po nim będziemy mogli przekazać nieco konkretnych informacji obywatelom Republiki.

P.s. Temat seksu za free nie został poruszony.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Sie 2008, 11:52 
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Mad... z tym seksem to jawna prowokacja?? ;-) To ja mam propozycję, żeby dla seksu zrobic odrębny punkt, co Ty na to Pawell? :-P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Sie 2008, 12:34 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Nie wiem czemu, ale teraz wychodzi mi o jeden główny punkt w konstytucji więcej. Ale poczekam 2 tygodnie, zanim osądzę pracę rządu, bo teraz jest znacznie za wcześnie. Niech na początek się oswoją z myślą, iż lud liczy na nich.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Sie 2008, 14:56 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Caliope Magne napisał(a):
mam propozycję, żeby dla seksu zrobic odrębny punkt, co Ty na to Pawell? :-P

Pawell co prawda nie ma teraz dostępu do forum, ale prosił żeby przekazać, że pojawi się jeszcze przed końcem sierpnia i zaproponuje stosowne (a może raczej niestosowne) punkty dotyczące seksu, do zamieszczenia w Konstytucji.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Sie 2008, 20:15 
Dołączenie:
Wrzesień 2007
/me bardzo dziękuje za przekazanie informacji, a też by chciała miec w tym swój udział, to znaczy w układaniu tego punktu ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sie 2008, 11:38 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
A to już Wy sobie układajcie z Pawllem co chcecie 8-)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Moderatorzy

Madelaine, Republika Polska

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso