Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 12 Sie 2008, 00:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Uzi Boa
1. Kampania wyborcza rozpoczyna się z chwilą ogłoszenia Dekretu.
2. Zgłaszanie winno nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 sierpnia 2008 r. czasu polskiego.
3. Wybory odbywają się w dniach 16-18 sierpnia 2008 r. czasu polskiego na tablicach do głosowania umieszczonych na Rynku.
4. Każdy Obywatel Polskiej Republiki (członek grupy o tejże nazwie) otrzymuje prawo kandydowania oraz prawo głosowania w wyborach do Tymczasowego Rządu Polskiej Republiki.
5. Kandydaci winni zgłaszać się do Królowej poprzez wrzucenie do skrzyni w Pałacu Królowej noty zawierajacej opis swojej osoby, zdjęcie avatara oraz pomysły na rozwój Polskiej Republiki
6. Służby Królowej umieszczą informacje o kandydatach na specjalnych tablicach wyborczych.
7. Informacje o kandydatach bedą także dostępne na forum secondlife.pl

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Sie 2008, 17:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Krotki poradnik o tym jak zostac Premierem i dbac o dobre wspolzycie
Kampania wyborcza zostala rozpoczeta, a ponieważ nie zamierzam w niej startowac z listy Republiki powiem jak moim zdaniem powinna wygladac droga wejsciu do rzadu.
Pierwsze pytanie – po co w ogole startowac? Nie wiem, ale to fajne. Można wejsc do klubu z tagiem nad glowa Minister PR, można się spodziewac wywiadow do gazet ( Rlowskie media zaczynaja już lekko spoglac w strone PR, mieć o sobie wzmianki na blogach i przejsc do historii. Od strony biznesowej tez może się to oplacic – SKLEP PREMIERA – TUTAJ! DZISIAJ PROMOCJA NA KOSZULKI PREMIEROWKI ! brzmi lepiej niż zwykly napis STORE
I jaka piekna wymowka wobec RL! Gdy partner zyciowy zacznie proponowac dziwne rzeczy typu spacer, wspolne wyjscie do kina itd. możemy smialo powiedziec – Kochanie, nie mogę! Lud mnie potrzebuje, Republika czeka!
I mieć swiety spokoj.
Rzad ten nie będzie miał jeszcze pelnej mocy, nie ma budzetu ( będzie dopiero po uchwaleniu konstytucji) ale zabawa zapowiada się i tak niezla.
Gdybym wiec był zalezny od wyborcow i chcial zdobyc ich glosy, zrobilbym tak:
1)Rejestracja do 15 sierpnia
a) Trzeba szybko zrobic piekne zdjecie swojego avatara ( albo poprosic kogos, kto się na tym zna) Pamietajcie, ze od ksztaltu oprawek okularow kandydata zalezy około 1 procent glosow.
b) Napisac krotka notke o sobie, cos w tym stylu:
Moje imie w SL to Alojzy Barakanasz i jestem w SL od 4 dni. W tym czasie udalo mi się już zdobyc 4 bany i 5 ostrzezen od LL. Lubie muzyke, DJowalem juz w klubie SUPER DISCO HITS, udalo mi się puscic pol piosenki zanim dostalem kolejnego bana od wlasciela klubu ( zapytajcie go jak nie wierzycie) Lubie tez dlugie samotne spacery po bezludnych Simach i klotnie na forum
Jeśli wejde do Rzadu, będę staral się, by rola Krolowej byla jak najmniejsza, by wszedzie były dyskoteki i zakaz banowania. Rzad powienien być bardzo duzy bo wtedy będzie lepsza zabawa.
Jeśli macie jakies pytania – piszcie do mnie IM, albo na gg.

Skladamy jak najszybciej zgloszenie w skrzyni w Palacu Krolowej i przechodzimy do nastepnego punktu. Dlaczego jak najszybciej? Kazde zgloszenie jest publikowane na forum i ludzie zaczynaja się wami interesowac – czyli darmowa reklama
2)Kampania wyborcza.
Tutaj już można rozwinac skrzydla. bo ograniczen i litosci nie ma. Oczywiście informujemy wszystkich swoich znajomych i puszczamy notki na zaprzyjaznione grupy ( po wyrazeniu zgody przez ownera) ze startujemy do wyborow i jestesmy jedynym sensownym kandydatem a reszta to oszusci. Organizujemy wiece i spotkania wyborcze, obiecujac niestworzone rzeczy. Nasi zwolennicy w czasie randki na romantycznej plazy zadaja niewinne z pozoru pytanie ukochanej „ A czy wiesz już na kogo będziesz glosowac w wyborach? Wydaje mi się, ze tylko Alojzy ma cos do powiedzenia sensownego….”. Wieszamy plakaty we wszytskich dozwolonych prawem miejscach, zachecamy naszych przyjaciol do pisania pochwal na nasz temat i oczerniania kontrkandydatow.
To tylko kilka pomyslow:)
Mimo, ze wybory zaczynaja się 16 sierpnia to ciszy wyborczej nei ma, wiec walczymy do konca.
3)Wybory.16 - 18 sierpnia
Zgloszenia koncza się 15 sierpnia i 16 sierpnia na rynku pojawia się lista kandydatow. Widzimy już tych, którzy chca nam przeszkodzic w objeciu stanowiska i zaczyna się najgoretszy okres, czyli wybory. Radze wyslac rodzine na wakacje albo samemu uciec w miejsce, gdzie jest dobre polaczenie netowe i nikt nam nie będzie przeszkadzal.. Odnawiamy stare znajomosci w SL przypominajac, ze kandydujemy i ze w zwiazku z tym, ze znamy się od dawna…. Krazymy po calym polskim SL z napisem – Kandydat na Premiera, zagadujac przygodnie poznane osoby i wciskajac im szczegoly naszego programu.. Jednym slowem - autopromocja na calego.
4)Ogloszenie wynikow - 18 sierpnia.
Wybory sa tajne i do konca nie wiadomo jakie będzie ich rozstrzygniecie. Okaze się to dopiero noca 18 sierpnia, walczymy wiec do konca. W koncu nadchodzi moment ogloszenia wynikow.
Stoimy skromnie i nie dziwimy się wcale, gdy Krolowa oglosi:
Najwiecej glosow w wyborach otrzymal Alojzy!!!!
Otaczaja nas natychmiast reporterzy, blyskaja flesze aparatow. TVN prosi o wywiad i zaprasza na Hawaje bo tam jest ladne swiatlo, rodzina w RL pakuje walizki i mowi, ze wizytowka psychiatry lezy na stoliku przy komputerze…..
A my przystepujmy do pracy nad Konstytucja, myslac jak dostac się do nastepnego rzadu.

Tak bardziej serio – uwazajcie, by w kampani wyborczej nie lamac dobrych zasad handlowych w SL. Nie wysylajcie notek na grupy bez zgody wlasciciela, nie spamujcie w miejscach publicznych itd. To naprawde nie pomoze, a jedynie zniecheci wyborcow

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Sie 2008, 18:40 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
Wniosek w kwestii (prawie)formalnej..
1. Czy bedzie mozliwe w wyborach oddawanie glosu "Przeciw" ? I dlaczego nie ?
2.
Cytuj:
, a ponieważ nie zamierzam w niej startowac z listy Republiki
Jakie sa albo beda listy ? Gdzie znalezć liste list ?
Jacku.. a z jakiej listy bedziesz startowac ? Zdradz nam ! Bo rozumiem ze oprocz listy Republiki jest jeszcze lista inna np. opozycyjna ?
W koncu zostalo tylko 3 dni.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Sie 2008, 18:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
1. Czy bedzie mozliwe w wyborach oddawanie glosu "Przeciw" ? I dlaczego nie ?

Ciekawa kwestia! W zasadzie nie jest to chyba przyjeta praktyka w RL, ale tym juz sie zajmie rzad tymczowy i umiesci to w Konstytucji.
Cytuj:
Jakie sa albo beda listy ? Gdzie znalezć liste list ?

Lista jest do wyszukania w Konstytucji Tymczasowej. - 2 osoby na liscie wylonionej w wyborach, republikanskiej i 2 osoby z listy powolanej przez Krolowa.
I wlasnie w tej pierwszej nie bede sie ubiegal o teke ministra :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Sie 2008, 19:10 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
ja nie rozumiec.. jest jedna lista.. a kto nia zarzadza i dlaczego jedna.. Ja bym moze chciala innyc zestaw kandydatow.. Jednopartyjne rzady ?? Padlo tu cos kiedys o demo..costam..
aha, to bylo tylko demo ! Fakt.. brak logiki.

Cytuj:
2 osoby na liscie wylonionej w wyborach, republikanskiej

Zwracam uwage na przecinek.. to znaczy, po co wybory, skoro wiadomo, ze lista republikanska wygrywa ? Stad wazne pytanie: kto jest na tej liscie republikanskiej ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Sie 2008, 21:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Ech, moze niefortunnie uzylem slowa lista:( Chodzilo mi o zbior osob kandydydujcych do rzadu - okreslilem go na potrzeby dyskusji slowem: lista republikanska itd.
Wiec jeszcze raz powoli:
Nikt kandydatami nie zarzadza i ich nie wyznacza. Zglaszaja sie sami. Kazdy moze byc w rzadzie o ile go wybiora inni - to jest wlasnie demokracja.
Jesli Anulko chcesz inny zestaw kandydatow, to po prostu namawiaj ich by sie zglaszali do wyborow, a najlepiej - ech, piekne by to bylo - zglos sie sama!
Wsrod dwu osob ciezko zalozyc partie, to prawda, ale dla chcacego nic trudnego:)
Powtorze jeszcze raz, nie uzywajac juz slowa lista.
Obywatele Republiki w najblizszych wyborach wybiora 2 czlonkow rzadu. Poza nimi, w rzadzie beda 2 inne osoby wyznaczone przez Krolowa ( nie wybierane w glosowaniu) i ona sama.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Sie 2008, 00:37 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Ufff.. zmusialam Jacka do wyasnienia zasad wedle metodyki JE Cesarza Franciszka Jozefa I.

A propos.. (pomysl podsuniety przez X )
Dlaczego kandydaci sie maja sami zglaszac, Starym zwyczajem to szanowni delegaci na zjazd zglaszaja kandydatury liderow a jedynym wymogiem bylaby na koniec formalna jedynie zgoda wytypowango kandydata na kandydowanie.

Ninijeszy korzystam z tej tradycji i zglaszam jako kandydatow do rzadu wraz z uzasadnieniem.

1. Jacka "Podexa" Shuftana. - Niech radzi jawnie a nie jako szara eminencja
2. WoodPakera Barbose - bo mowi co innego niz robi, co czyni go idealnym politykiem. O kilku shape'ach do zludzenia przypominajacych tuzy naszej polityki nie wspomne.

Komisje skrutacyjna prosze o wpisanie wymienionych na liste !

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Sie 2008, 08:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
Miałem niedawno wątpliwe szczęście przebywać na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy PKE S.A. i wiem, że najpierw trzeba wybrać przewodniczącego (ja zgłaszam kandydaturę Anulki), po czym kandydat wyraża zgodę na kandydowanie. Odbywa się głosowanie, po czym w takim samym trybie wybiera się komisję skrutacyjną.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Sie 2008, 09:45 
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Caliope01 Magne
no dobrze... to ja zgłaszam kandydature Wooda, , i nie mam wątpliwości co do tego, że będzie spełniał swoje obowiązki. Ale niestety dopiero kompa będzie miał pod koniec m-ca. Ale uważam, że spełnił by się w tej roli.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Sie 2008, 10:42 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
piotrekn napisał(a):
najpierw trzeba wybrać przewodniczącego (ja zgłaszam kandydaturę Anulki), po czym kandydat wyraża zgodę na kandydowanie. Odbywa się głosowanie, po czym w takim samym trybie wybiera się komisję skrutacyjną.

Zgłaszam taki oto wniosek racjonalizatorski: każdy, kto przedłuża (niepotrzebną) dyskusję nad rządem tymczasowym, ma prawo głosu dopiero po przedstawieniu dowodu wpłaty na rzecz PR. Proponuję stawkę 1000 L$ za każdy post.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sie 2008, 04:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Nazywam sie WoodPaker Barbosa.
Żyję już ponad 400 dni. W tym czasie dorobiłem sie małego konta premium oraz własnego skrawka ziemi :)
Bylem takze wspóltwórca i pomyslodawca Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy w Second Life propagujac jej czar w drugim swiecie i opowiadajac o tym w mediach swiata realnego. Oczywiscie nie zrobilbym tego bez calego sztabu avatarów, których chetnie wymienie i, których chetnie chcialbym znów miec przy sobie jesli nadejdzie taka potrzeba.
Bylem tez organizatorem koncertu zespolu BANK w Second Wroclaw. Przygotowalem filmik reklamowy na ten temat.
Wielu z was zapewne mialo mozliwosc poznac mnie na wyspach Polskiego radia, która wdrazalem i, na której na poczatku jej istnienia przygotowywalem róznego rodzaju rekreacje.
Niektórzy tez znaja mnie z pierwszego konkursu skoków spadochronowych w SL, które przygotowywalem na poczatku swojego istnienia w SL, a które przyniosly trzem avatarom wielkie wygrane.
Przez pewien okres swojego zycia prowadzilem klub AnTiDoTuM MUZZIC Club, w którym urzadzalem imprezy z muzyka i pozdrowieniami live.
Co chcialbym zrobic dla republiki? Przedewszystkim wspomóc ja gospodarczo aby awatary mogly miec z tego zysk. Oczywiscie najwazniejsza na dzien dzisiejszy jest konstytucja, ktora bedzie zbiorem regulacji ulatwiajacych nam wszystkim zycie. I pomoze utrzymac Republike przy zyciu.
Uwazam, ze wolnosc w Republice to nie tylko wolnosc ale pewne obowiazki, które kazdy avatar - mieszkaniec Republiki powinien miec wobec Republiki. Jesli masz jakies pytania napisz na IM lub gg (2807556)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Moderatorzy

Madelaine, Republika Polska

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso