Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 27 Paź 2009, 01:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Nie wiem czy ktokolwiek zauwazyl, ale ja odnalazlem takie cos:
Cytuj:
Ostatnio jakoś czuję nudę i z tejże nudy postanowiłem, że spróbuję odtworzyć częściowo Polską republikę. Wczoraj zacząłem wyrównywać teren, po czym cześć nie należąca do wyspy była obniżana poniżej poziomu wody. Dzisiaj natomiast podwyższałem grunt, by uzyskać kształt naszego kraju... czyli Polski. Owszem, trudno wykonać tak skomplikowane modyfikacje, jeżeli terraforming to czarna magia (skrypt wyrównujący teren bardzo się przydał). Udało mi się osiągnąć podobieństwo, chociaż idealny kształt nie wyszedł (i wolę na razie nie kombinować, by aktualnego nie zniszczyć).
Zaraz po obiedzie wziąłem się za kolejny etap, czyli zacząłem układać ścieżki, rynek i mały placyk (nazewnictwo biorę z tych ustaleń, które zaistniały podczas przeróżnych rządów w PR, a które to nazwy ożywałem cały czas i będę uparcie ich używał). Zatem są ścieżki, rynek i plac. Może nie jest ot wierne odwzorowanie, ale przynajmniej coś jest. Właściwie tylko te większe ścieżki są, a te drobniejsze będę później układać.

http://mjqueeness.blogspot.com/2009/10/ ... skiej.html
Cokolwiek z tego wyjdzie, mysl piekna w swej bezinteresownosci! Gratulacje Max. Wpuscisz na tego swojego Open Sima jak juz beda staly mury kamienic?

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 27 Paź 2009, 01:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
To bardzo fajne, ale nie naduzywajac- Polska byla i jest tylko jedna w SL:) (holaaaaaaaaaaaaa;)) nawet jesli pojawila sie "POLSKA republika";)l a jej ksztalt heh- tak, na poczatku tez byla to Polska;) ktos to jeszcze pamieta?Tak ciekawosci - ile cala Republika istniala, w czasie i przestrzeni?(bez epizodu "cesarskiego")

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 27 Paź 2009, 02:07 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Blanca, odpisując Ci piosenką: każdemu wolno kochać... ;)
Skoro Max znajduje przyjemność w dłubaniu, to jego sprawa. Co prawda nie da się tchnąć życia w nieboszczkę, zwłaszcza, że zwłoki z lekka zbezczeszczone (ha, to jest dopiero POLSKIE zdanko!), ale skoro ktoś ma zajęcie, a przy tym nie przeszkadza innym... i nie ogłasza zbiórki na szczytny cel... to ja bym się nie czepiała 8)

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 27 Paź 2009, 02:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
B.C sie nie czepia:p B.C odkrywa swiat- zadaje pytania:) obiektywnie!
Ty ,ktora znasz kolor jesieni- daj mi powachac zwiedle listki;)
jestem ciekawa..co i jak:)
poznaje tez mozliwosci forum- co wkleic, zacytowac;)
nie obiecywalam,ze bede "politycznie wlasciwa")nie bedzie tez chyba (;)) powodow do wymiecenia:p
Ps - OOO co to ma byc ? odzywam sie "nie w swoim temacie"" i juz mnie moderatorka goni?
hej? a wolnosc, rownos, braterstwo?
zlamalam jakies tabu?:p
czy cos?;)to mowcie- nie wiem:p

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 27 Paź 2009, 02:35 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Czy ja gonię? Co to, odezwać się nie można? ;)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 27 Paź 2009, 02:39 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Tak, informacje widać szybko się rozchodzą. Od czwartkowego wieczora, przy pomocy OpenSim oraz zdjęć z przeróżnych blogów, staram się zrekonstruować Polską Republikę. Jak na razie najłatwiej mi poszło z wygładzeniem powierzchni regionu (ech, pamiętam ten obiekcik, którym Ayumi Republikę poprawiała kiedyś). Jak na razie jest kształt, są ścieżki i kawałek pałacu.

Jeżeli chodzi zaś o dostęp do OpenSimu mojego, to... Tutaj technicznie mam problem z udostępnianiem. Mogę to zrobić na szybko, ale by zabezpieczyć region, muszę korzystać z pomocy kogoś, kto nie znajduje się w moim mieście, bo inaczej regionu nie widać i dostęp jest niemożliwy. Ale może niedługo uda mi się połączyć z OSGrid i dzięki temu pokazać region. Jak na razie jest do dyspozycji blog, galeria oraz filmiki na YouTube (na razie jeden).

A teraz czas na inne odpowiedzi:
* tak, region Polska (znane jako Centrum Polska) [b]był[/b] w SL
* tak, Polska Republika była kiedyś w SL, a teraz jej rekonstrukcja niedoskonała zaczyna powstawać na moim komputerowym dysku

A skoro temat dotyczy mojej działalności (dla przyjemności), to bym prosił, by nie stał się on tematem TOP10 ostatnich dni, gdzie są kłótnie. Póki jeszcze są osoby pamiętające PR, to niech pamięć o tym regionie będzie pozytywnym wspomnieniem (dla mnie jest).

P.S.: Gdyby nie mój e-mail do Uzi, to by pewnie jeszcze nie wiedziała, co robię.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 27 Paź 2009, 02:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Mad nie stresuj, wiesz ,ze trzymasz palme:)
Projekt powodzenia:)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 27 Paź 2009, 02:49 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Blanca, miotła nie palma ;)

Pewnie, że powodzenia. SL jest doskonałym miejscem na działania rozkosznie bezsensowne ;)

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 27 Paź 2009, 10:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
[quote="Blanca Carter"]To bardzo fajne, ale nie naduzywajac- Polska byla i jest tylko jedna w SL:) (holaaaaaaaaaaaaa;)) nawet jesli pojawila sie "POLSKA republika";)l a jej ksztalt heh- tak, na poczatku tez byla to Polska;) ktos to jeszcze pamieta?Tak ciekawosci - ile cala Republika istniala, w czasie i przestrzeni?(bez epizodu "cesarskiego")[/quote]

Nie pamiętam. Myślę, że nikt z twórców PR nie pamięta. Gujana zapewne ma straszne pretensje do Gujany Francuskiej.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 27 Paź 2009, 12:47 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ja bym sprawdził, kiedy była data otwarcia i kiedy była data demolki. Myślę, iż między tymi datami była przestrzeń czasowa istnienia PR. Okres przed i po to raczej nieoficjalne istnienie (przy czym okres "po" był przejściem w Cesarstwo).

Jak znajdę chwilkę czasu, to poszukam tych dat, ale to było coś w okolicach druga połowa 2008 roku do pierwszej połowy 2009 roku. Nie wiem, czy to był cały rok, ale... Sprawdzę to.

Edit:

sprawdziłem. Polska Republika istniała (wedle oficjalnego otwarcia i oficjalnej demolki) od 30 lipca 2008 roku do 29 marca 2009 roku. Czyli 8 miesięcy.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 27 Paź 2009, 15:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Palme pierwszenstwa Mad-z ta miotelka;))
Morrigan- to nie byl zarzut!;)
a Gujana Francuska jest stasza od Gujany "pobrytyjskiej"(dlaczego siegnelas po kolonie?OO;))
Projekt ile czasu zabiera taka rekonstrukcja?To chyba masa pracy?

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 27 Paź 2009, 15:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Wiem, ale zarzut równie niedorzeczny ;) Sorry, ale nie chce mi się patrzeć, jak ktoś czepia się wykopanego trupa. Dosyć złośliwości było wówczas. Lepiej się już zamknę, bo jeszcze i mnie wyłączy się polityczna poprawność.

Co do właściwego tematu, życzę powodzenia projektowi w projekcie, aczkolwiek zupełnie nie rozumiem... Taka pusta PR bez ludzi chyba by mnie tylko zdołowała.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 27 Paź 2009, 16:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
A mi sie taka wizja zamarzyla... Jakby tak zrobić wielki muzeum polskiego Sl na opensimie. Stare Cp, Syrenka, PR, SK, Sky itd. Byloby pięknie i pusto, a jakby ktoś chciał sobie powspominac albo wnukom pokazać to by się logowal i już. Wiem, ze nierealne bo roboty mnóstwo ale fajne, co?
Taka myśl mnie naszla jako rada. Czy nie dałoby się wykorzystać copybota do przeniesienia obiektów na OS, oczywiście po udostepnieniu ich przez ownerow. Nie wiem jak to wyglada od strony prawnej ale może się da?
A pomysł projekta mi sie bardzo podoba bo jest pięknie bez sensu i niczemu nie służy:)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 27 Paź 2009, 16:37 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ale za to jaki luksus będzie - nielagowane spacerki pustymi, spokojnymi alejkami, prawa do sprzedaży w każdej kamienicy, prawo budowlane na każdym metrze, czysta woda i parę innych drobiazgów.

Ale chyba dzisiaj nie dam rady nic na simie zrobić... jesienna aura dzisiaj nie dopadła, a zmiana czasu... sam się o godzinę przełączyłem niestety i dzisiaj czasu zaczyna mi brakować... ale jeżeli stanie się cud, to może nową fotkę da się wrzucić z postępu prac... planuję molo jakieś wybudować, więc może zapodam takie... A gdzie ono będzie, to już musicie sami zgadnąć.

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez projekt 01 Lis 2009, 13:14.
Powód: Problemy techniczne z realizacją treści postu

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Moderatorzy

Madelaine, Republika Polska

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso