Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 11 Kwi 2009, 18:41 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Offtopowa dyskusja zaczeła się od porównania Republiki i Cesarstwa. Republika jako Republika miała swoją formę i było to fajne. wiele ludzi ją kreowało. Teraz jest Cesarstwo. Ma ono wyglądać mrocznie i w taki mstylu, w jakim buudją. Możliwe, że filmik kaldimira nie pokazał, jak to wszystko wygląda naprawde. fakt, troszkę ciemny i jakość nieco... (sami zdecydujcie, ja nie powiem, jaka to jakość).

A że należe do tej skromnje grupy, która może wejść na sim i go objerzeć z każdej strony sądze, iż osoby budujące tam wkąłdają sporo swojego cennego czasu w to, aby Cesarstwo jakoś w przyszłości wyglądało. Jest ono stylizowane na konrketny styl, w przeciwieństwie do Republiki, która miałą różne style, bo różni ludzie ją tworzyli.

to tyle, jezlei chodzi o odofftopowanie tego tematu.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 11 Kwi 2009, 19:00 
Dołączenie:
Październik 2007
Chyba mimo woli jakas burze wywolalam. Morrigan, nie rozumiem czemu tak personalnie to odbierasz, rowniez nie rozumiem dlaczego mam nie wyrazac wlasnej opinii co do danego przedsiewziecia. W sl kazdy moze sobie wyspe i miasto postawic, tym bardziej nie powinno sie byc tak bezkrytycznym.

To, ze nie zbudowalam zadnej zachwycajacej budowli, nie pozbawia mnie prawa do krytyki; sama jestem kreatorem, tylko w innej dziedzinie.

Uwazam, ze gdyby byl ktos, odpowiedzialny za spojnosc wygladu republiki i jego harmonijnosc, to byloby to duzo ciekawsze wizualnie miejsce. I mysle ze mozna przynajmniej w malym stopniu kontrolowac, co sobie ktos na swojej dzialce posadzi czy zbuduje, tak aby bylo to korzystne dla wygladu wyspy. Cos takiego funkcjonuje nawet w RL ( chodz nie wiem jak sie dokladnie nazywa ).

Naprawde nie mialam intencji nikogo obrazac i osadzac, ale jestem czula na "architektoniczne bezsensy";)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 11 Kwi 2009, 22:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Szkoda gadania, bo chyba nikt nie rozumie, pomimo, że wytłumaczyłam już trzy razy.
Owszem, podchodzę personalnie, bo parę rzeczy pozbawiło mnie całej radości z SL i prób tworzenia czegokolwiek.
Nie przypisuj sobie wywołania burzy, wzbierało we mnie od dawna. Akurat tu wybuchło.

Jak nie rozumiecie, to nie rozumiecie. Widocznie jestem mało komunikatywna.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 03:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
To moze ja wytlumacze co ja zrozumialem w pisaniu Morri, i co wydaje mi sie bardzo sensowne. Nie ma to wcale zwiazku ani z pierwszym postem ani z komentarzami do niego (filmik Kaldimira mi sie podoba i Cesarstwo tez- o ile Talisha slowa dotrzyma i beda lochy:-)ale lada moment wylecimy pewnie i tak na off wiec mozna sie porozwodzic. To raczej ogolna obserwacja.
Moim zdaniem chodzi o rzecz nastepujaca:
Przychodzi na forum nowa, nieznana osoba i pokazuje swoj domek z 5 primow albo oglasza konkurs na najpiekniejszy stroj w SL - nagroda 5 ls (ktore autor sam wykampowal).
Co sie dzieje dalej?
Pojawia sie kilka postow, ze domek jest do niczego, textury chyba kradzione, 5 ls to moze sobie wsadzic, a konkurs pewnie jest ustawiony. Autorzy czesto racje maja - bo domek naprawde jest niezbyt, a 5 ls to zadna wygrana. Potem zaczyna sie off i wymiana zdan (przyznam ze czesto zabawna) miedzy forumowiczami wcale nie zwiazana ani z domkiem ani z konkursem. Slowo zachety dla autora postu pada nieczesto.
Ci, ktorzy juz oczy sobie popsuli na postach przywykli do tego i nie przejma sie, ale ktos nowy wiecej za budowe domku sie nie zabierze i konkursu nowego nie zrobi ( a z pewnoscia nie oglosi tego na forum)
Co nieco bez sensu jest:(

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 04:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Shuftan nie jest gupi ;)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 10:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Ciężko nie zrozumieć o co chodziło Morri, bo każdy może się zniechęcić choćby po najmniejszej krytyce, tyle że jeszcze jest druga strona medalu, i to bardzo istotna (której to Morri nie widzi).

Jak już jesteśmy na obrazowaniu to wyobraźmy sobie że Onet.pl udostępnia mi (prywatnie) 1/3 swojej witryny (pierwszą stronę) i ja na niej umieszczam obraz wideo na żywo z mojej piwnicy. W piwnicy kompletnie nic się nie dzieje, a wydarzeniem przełomowym bywa raz na jakiś czas wyniesienie z niej kompotu z truskawek. Pod obrazem z kamery są dostępne komentarze gości Onetu...
I zaraz jeden z drugim napiszą że szczury są niedożywione, a to cegły krzywo ułożone, a to znów że akcji więcej jest w nowym Bondzie niż w piwnicy... Rozumiecie, sami malkontenci! ;-)
I teraz rodzi się pytanie: czy goście Onetu powinni ugryźć się jednak w język i dać szczurom szansę iż te nauczą się jakiś sztuczek cyrkowych same z siebie, czy jednak odrobinę krytyki może pojawić się w komentarzach? ;-)

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 10:39 
A gadajcie sobie co chcecie... Mi sie podoba. Ze wzgledu na swieta juz nie bede sie rozpisywal jak wygladaja virtualne rynki, ktore sobie sa juz od kilkunastu miesiecy. O gustach sie podobno nie dyskutuje. Kaldimirze, wydaje mi sie ze dodanie muru wokol centralnej czesci wyspy dodaloby jeszcze wiecej uroku Cesarstwu.. No i jeszcze warto by zmienic kolor nieba na taki mroczny na stale, jesli sie da. Jest dobrze, tak trzymac i zycze powodzenia ;-)

Kobieta
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 12:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Ja rozumiem Llorando, nie mam nic przeciwko konstruktywnej krytyce. Ale bezsensowna to raczej szczura apetytu pozbawi. Ot.

Czesiu, z tym niebem to se ne da, niestety. Wygląd nieba jest ustawiany w kliencie, a nie na serwerze. Na simie możesz ewentualnie przypisać na sztywno porę dnia/nocy.
Jedynym sposobem jest zapisanie konfiguracji na dysku i umieszczenie jej na jakiejś stronie.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 22:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
nick w SL: Private.
Niebo jest normalne :p Wysoki mur obawiam się, że mógłby zniechęcić do działek. Nie chciałabym mieć tuz przed wyjściem z działki kamiennej cegły. Jest otwarte, nadal zapraszam, zielono się zrobiło... :)

Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 23:20 
Widzisz Eve z jednej strony nie chcialabys tego muru, a z drugiej strony stanowilby on granice miedzy mrocznym cesarstwem a domkami majacymi sie nijak do klimatu calego pomyslu Talishy i Reszty. Swoje wskazowki przekaze Kaldowi. Ech szkoda ze nie mam czasu bo chetnie bym Wam pomogl;)

Kobieta
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 23:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
Kontrasty takie male moga byc perelka ;) Pomysly do Talishy, a nie Kala ;p

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Kwi 2009, 18:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Pawell Bulloch
Po obejrzeniu filmu chciałem tylko zapytać jak mają się do mrocznego klimatu te kolorowe budowle?

Ostatnio edytowany przez Pawell, 13 Kwi 2009, 21:03, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Kwi 2009, 18:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Kaldimir Dagger
Pawel, też średnio mi się to podoba, reklamacje kieruj do pewnej elfki i pewnego wikinga ;-) .

http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/dastingo.png

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Kwi 2009, 19:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2008
nick w SL: Filczyk Fride
Hmm... teraz się pięknie zazieleniło i nie ma tej okropnej sceny :-D

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Kwi 2009, 21:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Pawell Bulloch
A można wreszcie coś zobaczyć osobiście czy wyspa wciąż jest zamknięta?

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 12:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
Kaldimir napisał(a):
Zapraszam do obejrzenia tego, co w chwili obecnej udało się zmajstrować Cesarzowej, oraz jej grupie na terenie dawnej Polskiej Republiki ;-) .

http://patrz.pl/filmy/td-empire-podczas-budowy

W.O.W - bardzo mi się podoba. To co widzę zaczyna mieć smak... Trzymam kciuki za całość, bo czuję pod skórą, że to będzie naprawdę fajne mroczne miejsce :)

Kręcą nosami ? cóż - tak już jest, jedni pochwalą inni pałą walą.
Taki lajf.

Ja w każdym razie jestem pod wrażeniem.

P.O.W.O.D.Z.E.N.I.A życzę :)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 03:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
Otwarty jest fragment tak jak pisałam. Można wpadać. A Kal chciał niemal cmentarz zrobić, a Talishy się podoba tak jak jest więc cicho być :p A szczęki to Wam opadną jak teatr zobaczycie :)

Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 16:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Eve Amoufhaz napisał(a):
A szczęki to Wam opadną jak teatr zobaczycie :) Pozdrawiam.

I na to szczerze liczę - dawno już nie podnosiłam szczęki z podłogi :mrgreen:

Poza tym Cesarstwo i Cesarzowa wzbudzają moje baaardzo pozytywne emocje, i 90 % przychylności [no całości dać nie mogę, no nie mogę :)] i niecierpliwię się na pokazanie nam tego miejsca w pełnej "mrocznej" [mam nadzieję] krasie :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 19:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
Czemu całości dać nie możesz? :P

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 21:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Eve Amoufhaz napisał(a):
Czemu całości dać nie możesz? :P

bo to Ja odpowiadam i decyduję, na którą cześć chcę odpowiedzieć. EOT.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Moderatorzy

Madelaine, Republika Polska

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso