Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Mar 2009, 18:49 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Moze byscie sie zdecydowali
Jacek napisał(a):
Przyczyn było kilka ale nie ma co ukrywać, że główną było wyczerpanie się Skarbca Królowej, która nie może już dłużej sponsorować naszej zabawy.

dalej za kontynuowanie mysli o bankructwie

Ayumi Cassini napisał(a):
To ciekawe, że wszyscy wiedzą lepiej, jakie były założenia Republiki - lepiej od osób, które Republikę budowały :) I że wiedzą lepiej czemu Republika została zamknięta - lepiej od osób, które ją zamknęły.

Uzi Boa napisał(a):
Jeśli już szukać koniecznie przyczyn zamknięcia Republiki w dotychczasowej formie, to wskazałabym raczej na moją niechęć do szefowania społeczności.

Widze ze nawet po zamknieciu jakies sciemy dalej są wciskane.

Najpierw Jacek oficjalnie oglasza jako jeden z was ze koniec republiki to glownie bankructwo, a pozniej w stosunku do mnie sa tlumacze ze to nie bankructwo , ze wogole nie mam pojecia dlaczego, ze to tak naprawde "odechcialo mi sie".

Z tonu tych wszystkich waszych wypowiedzi wynika ze Republika caly czas swietnie egzystowala, tlumy na simie, zaangazowanie wielu osob ktorzy sie swietnie bawili, a wlasnie najlepsze co moglo ten cudowny sim spotkac to jego zamkniecie ,co zostalo okreslone jako spelnienie wszystkich szczytnych celow.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 30 Mar 2009, 19:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Shilla Hax
Code a pomyślałeś, że prawda leży gdzieś po środku?
Tak naprawdę to nie rozumiem tej całej dyskusji. Może ktoś wyjaśni mi co ona ma na celu? Dlaczego tak zagorzałe dyskusje nie toczyły się kiedy Republika istniała? Dlaczego nikt nie pomyślał, że zamiast psioczyć, warto byłoby wnieść samemu, ot tak bezinteresownie, coś dobrego, dołożyć swoją cegiełkę, może małą ale zawsze?

Myślę, że najlepiej zakończyć już dociekania z cyklu "dlaczego tak a nie inaczej?". Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Ci, którzy budowali i zburzyli Republikę wiedzą najlepiej co popchnęło ich do takiej decyzji, oni wiedzą czemu mleko się rozlało, my powinniśmy natomiast przyjąć ich tłumaczenie, a nie szukać dziury w całym.

Coś się zaczyna i kończy się coś, takie koleje życia. Czas zakończyć dywagacje o tym, dlaczego coś się skończyło, a zacząć myśleć o tym, co nowego może się zacząć.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Mar 2009, 19:17 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Shilla napisał(a):
Tak naprawdę to nie rozumiem tej całej dyskusji. Może ktoś wyjaśni mi co ona ma na celu?

Ustalenie prawdy :] Ja lubie znac prawde , ale nic nie mam do tych co lubia lykac sciemy :)

Shilla napisał(a):
Dlaczego tak zagorzałe dyskusje nie toczyły się kiedy Republika istniała?

toczyły sie , nie jestes chyba zorientowana

Shilla napisał(a):
Dlaczego nikt nie pomyślał, że zamiast psioczyć, warto byłoby wnieść samemu, ot tak bezinteresownie, coś dobrego, dołożyć swoją cegiełkę, może małą ale zawsze?

Ja pomyslalem, dotowalem teatr , calkiem biezinteresownie , a ty jaka cegielke dolozylas , ze tak innych sprawdzasz?

Shilla napisał(a):
Myślę, że najlepiej zakończyć już dociekania z cyklu "dlaczego tak a nie inaczej?". Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

ale dla niektorych rozlane mleko to sukces :) i powod do dumy

Shilla napisał(a):
Ci, którzy budowali i zburzyli Republikę wiedzą najlepiej co popchnęło ich do takiej decyzji, oni wiedzą czemu mleko się rozlało, my powinniśmy natomiast przyjąć ich tłumaczenie, a nie szukać dziury w całym.

jak mozna przyjac ich tlumaczenie skoro sa ze soba sprzeczne?
tobie pasuje tlumaczenie w stylu "jajka podrozeja , ale bedziesz mogla je kupowac taniej" ? :]

Shilla napisał(a):
Coś się zaczyna i kończy się coś, takie koleje życia. Czas zakończyć dywagacje o tym, dlaczego coś się skończyło, a zacząć myśleć o tym, co nowego może się zacząć.

No to jedyna optymistyczna mysl ze ta cala farsa sie skonczyla :)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 30 Mar 2009, 19:32 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Myślę, że jedynej słusznej i wiążącej odpowiedzi udzieliła Uzi. Jako właścicielka wyspy zawsze mogła z nią robić, co chciała i naprawdę nie wydaje mi się, żeby musiała się przed nami z czegokolwiek tłumaczyć.

Jacek nie wspomniał ani słowem o bankructwie, napisał tylko, że Uzi straciła ochotę na finansowanie zabawy. Może Ty nie widzisz różnicy, ja widzę. Uzi również napisała, że straciła ochotę na taką zabawę.
Ayumi zwróciła tylko delikatnie uwagę, że ci, którzy podejmowali decyzje, wiedzą lepiej od tych, którzy patrzyli z zewnątrz. Naprawdę we wszystkim musisz się dopatrywać afery?

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 30 Mar 2009, 19:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Ayumi Cassini
Codee, czytaj ze zrozumieniem.

Jacek napisał(a):
Przyczyn było kilka ale nie ma co ukrywać, że główną było wyczerpanie się Skarbca Królowej, która nie może już dłużej sponsorować naszej zabawy.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Mar 2009, 19:41 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Codee, czytaj ze zrozumieniem.

tez czytaj ze zrozumieniem

Jacek napisał(a):

Mad , Uzi oglosila swoje oficjalne stanowisko w tej sprawie, no i ok, ale chyba przyznasz ,ze to co pisze Uzi nie musi byc szczera prawda? :)
W kazdym razie ja jej nie wierze, to jest moje stanowisko :)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 30 Mar 2009, 19:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Codee, skup się. Przyczyn było kilka. Jedną z nich było wyczerpanie skarbca. Drugą, że Uzi nie chciała szefować społeczeństwu. Trzecią, że każde z nas zajęło się nieco RL i nie mieliśmy już tyle czasu na Republikę. Kilka przyczyn = nie jedna przyczyna, tylko więcej. Wyjaśnię Ci to na przykładzie owoców. Mam jabłko, gruszkę i mandarynkę. Jacek mówi, że mam jabłko i że jabłko to największy owoc jaki mam. Uzi mówi, że mam gruszkę. Ja mówię, że mam mandarynkę. Czyli razem mam jabłko (które jest największe), gruszkę i mandarynkę. Mam nadzieję, że teraz będzie to troszkę prostsze dla Ciebie i uda Ci się przyswoić informację.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 30 Mar 2009, 20:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Shilla Hax
C Nishi napisał(a):
Mad , Uzi oglosila swoje oficjalne stanowisko w tej sprawie, no i ok, ale chyba przyznasz ,ze to co pisze Uzi nie musi byc szczera prawda? :)

Skoro Uzi, Właścicielka simu podaje zainteresowanym powody upadku Republiki, to ja przyjmuję jej wyjaśnienia. Może jestem naiwna skoro wierzę w słowa osoby, która Republikę stworzyła nie dając pola do popisu mojej wyobraźni i nie układam własnych scenariuszy?

... a potem mówimy jakie to życie jest skomplikowane - to my sami je komplikujemy nie potrafiąc przyjmować tego, co mówią nam inni :)

Pozdrawiam niedowiarków ;) i tych wierzących :)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Mar 2009, 20:55 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Głownym powodem bylo bankructwo :) a to czy Uzi sie chcialo czy odechcialo lub co Ayumi robila w RL, lub to ze zblizal sie kwiecien, czy spadl deszcz meteorytow , to mnie nie interesuje. Mozecie podac jeszcze 1000 powodow zamkniecia , ale nic nie zmieni faktu ze Republiki nie ma bo zbankrutowala :)

Wyjaśnię Ci to na przykładzie owoców. Mam jabłko, gruszkę i mandarynkę. Jacek mówi, że mam jabłko i że jabłko to największy owoc jaki mam. Uzi mówi, że mam gruszkę. Ja mówię, że mam mandarynkę. Czyli razem mam jabłko (które jest największe), gruszkę i mandarynkę. Mam nadzieję, że teraz będzie to troszkę prostsze dla Ciebie i uda Ci się przyswoić informację.

Bardzo śmieszne, naprawde. Wolałbym jednak śliwki zamiast gruszki :roll: . Ehhh z kim ja dyskutuje.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 30 Mar 2009, 21:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Skąd wiesz, może śliwki też mam, tylko nie chcę się nimi dzielić? :-) Dopisuj sobie swoje teorie, jeśli Cię to bawi. Jak było naprawdę, masz napisane.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 30 Mar 2009, 21:38 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
C Nishi napisał(a):

Codeee, czy ktokolwiek na forum wypytuje Cię, na co wydajesz zarobione przez siebie pieniądze?
Ty bawisz się w SL tak, ja siak, Uzi bawiła się w PR. Ma się z tego tłumaczyć? I jeszcze uważasz, że kłamie? Wolne żarty.
Dlaczego nie prowadziłeś śledztwa kiedy AL zamykał pierwszą Bezdomną? A dlaczego nie robiłeś szumu wokół tego, jakimi kryteriami się kieruje dobierając lokatorów? Skandal goni skandal drogi Codeee, wystarczy się rozejrzeć.
A taka Morfina, czy to nie jakieś wciskanie ciemnoty, powinieneś sprawę zbadać, dlaczego Duras, a nie Vian? A jakim prawem Szerewp wystawiał w Królewskim Moulin Rouge zamiast Dzwonnika z Notre Dame? Czy to nie są jawne kpiny z nas, użytkowników SL? I to pod przykrywką sztuki!

Kup sobie długi skórzany płaszcz i szkło powiększające. Przyda się w kolejnych śledztwach.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 30 Mar 2009, 22:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
Madelaine napisał(a):
C Nishi napisał(a):

Codeee, czy ktokolwiek na forum wypytuje Cię, na co wydajesz zarobione przez siebie pieniądze?
Ty bawisz się w SL tak, ja siak, Uzi bawiła się w PR. Ma się z tego tłumaczyć? I jeszcze uważasz, że kłamie? Wolne żarty.
Dlaczego nie prowadziłeś śledztwa kiedy AL zamykał pierwszą Bezdomną? A dlaczego nie robiłeś szumu wokół tego, jakimi kryteriami się kieruje dobierając lokatorów? Skandal goni skandal drogi Codeee, wystarczy się rozejrzeć.
A taka Morfina, czy to nie jakieś wciskanie ciemnoty, powinieneś sprawę zbadać, dlaczego Duras, a nie Vian? A jakim prawem Szerewp wystawiał w Królewskim Moulin Rouge zamiast Dzwonnika z Notre Dame? Czy to nie są jawne kpiny z nas, użytkowników SL? I to pod przykrywką sztuki!

Kup sobie długi skórzany płaszcz i szkło powiększające. Przyda się w kolejnych śledztwach.

Madelaine - przytaknęłabym Tobie gdyby nie maleńkie takie maleńkie drobiazgi. Pragnę zauważyć jedną rzecz - awantura jaka odbyła się na sławetnym forum "Wiadomości" tyczyła powagi waszego projektu i tego co robicie, jak wielkie ma to znaczenie dla SL i że wszystkie oczy skierowane są na PR.
Kiedy nadszedł koniec, nie stać nikogo z całej ekipy na powiedzenie prawdy tak aby była wystarczająco klarowna. Być może faktycznie Codee jest bardzo dociekliwy i chce wiedzieć więcej, czy naprawdę nie jest dziwne, że ze z dnia na dzień główny bohater piaskownicy rzuca zabawki i mówi wszystkim : mam wszystko daleko w najgłębszej głębi mojej osobowości...
To chyba trochę nie fair. Oczywiście Ja wiem i uświadomiono mnie, że PR przekształciło się z czasem w RPG i być może scenariusz zakładał takie zakończenie, ale na litość boską... dajcie zrozumieć innym dlaczego TAK właśnie się stało. Taki mały gest w kierunku ludzi , którzy spędzili mimo wszystko sporo czasu w tym miejscu dając coś od siebie.

Co do Morfiny i czy wciskamy ciemnotę czy nie - to poproszę cię o komentarz, nawet najbardziej zjadliwy, ale tylko wtedy kiedy przyjdziesz na sztukę, poświęcisz swój cenny czas. Wtedy z pełnym szacunkiem przyjmiemy krytykę. W tej chwili nawet nie wiesz, a oceniasz. Nie ładnie Mad - bo w tym momencie prowokujesz, a to chyba zasługuje na ostrzeżenie.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Mar 2009, 22:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Madeline napisał(a):

A ja tam troche rozumiem Codee - przeciez Rp była dla ludzi? Więc pozostawianie teraz ludzi bez jasnego komunikatu (bo te, ktore są pozostają sprzeczne), powoduje, poczucie zagubienia i dezorientację, a nawet może spowodowac powstanie teorii spiskowych i okrutnych plotek, które jak zapewne wiecie rodzą się z niedoinformowania :). Na ironię zakrawa rówież fakt, że pojawiają się przecież nawet próby przekuwania porażki systemu RP w jeden wielki sukces :) Nieważne, że wszyscy wiedzą, że RP ze swoimi rządami i konstytucją sukcesem się jednak nie okazała, o czym mówi zresztą sama Uzi. Choć szkoda mi pracy poczciwych avatarów nie mogę nie przyznać, że gdzieś tam w głębi odczuwam satysfakcję, bo WIEDZIAŁEM, że to tylko utopia, że w wolnym świecie próby tak dosadnego regulowania życia społecznego i pseudodemokracja nie mogą mieć racji bytu. Nie myliłem się prawda?

Madeline napisał(a):
A taka Morfina, czy to nie jakieś wciskanie ciemnoty, powinieneś sprawę zbadać, dlaczego Duras, a nie Vian?

Hmm kurcze rozgryźli nas... :) Dostaliśmy łapówkę żeby tylko zrobić sztukę Duras, której sami nie rozumiemy... Nie sądziłem, że to się wyda... Janka zwijamy się i burzymy teatr, to już dłużej nie ma sensu...

A tak na poważnie. Morfinka wbrew pozorom to bardzo spokojne miejsce i niech sobie takie zostanie. No i ma coś czego RP również zabrakło, zdrowe szczere relacje oparte na wzajemnym szacunku i przyjaźni. Dlatego Morfina jest jaka jest, i choc nie zarabia na siebie, ani nie przynosi korzyści jakichkolwiek poza dumą w sercu po spektaklach i długich rozmowach z ludźmi to pewnie nie skończy się zamiataniem śmieci pod dywan i wielkim burzeniem naszej własnej pracy. :)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 30 Mar 2009, 22:47 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Jantarka napisał(a):
Pragnę zauważyć jedną rzecz - awantura jaka odbyła się na sławetnym forum "Wiadomości" tyczyła powagi waszego projektu i tego co robicie, jak wielkie ma to znaczenie dla SL i że wszystkie oczy skierowane są na PR.

O jakim sławetnym forum mówisz? I o jakiej awanturze?

Jantarka napisał(a):
Co do Morfiny i czy wciskamy ciemnotę czy nie

Adamus Inglewood napisał(a):
Hmm kurcze rozgryźli nas... :) Dostaliśmy łapówkę żeby tylko zrobić sztukę Duras, której sami nie rozumiemy... Nie sądziłem, że to się wyda... Janka zwijamy się i burzymy teatr, to już dłużej nie ma sensu...

Chyba poszaleliście 8-) Nic mi do tego, co wystawiacie w Morfinie (i żałuję, że nigdy nie udaje mi się dojechać na czas), to był PRZYKŁAD na to, że każdy w SL może robić to, co i jak lubi i wydawać pieniądze w dowolny sposób. Tak jak Wy, AL, Szerewp i wiele innych osób.
Odrobinę dystansu, naprawdę nie żyjecie w oblężonej twierdzy. A nawet jeśli, to ja nie mam zamiaru jej atakować.
Może nie rzuciło się Wam w oczy, ale NIGDY nie napisałam ani jednego złego słowa o Morfinie. Wprost przeciwnie. Naprawdę warto zwracać uwagę na takie drobiazgi 8-)

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 30 Mar 2009, 22:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
Madelaine napisał(a):
O jakim sławetnym forum mówisz? I o jakiej awanturze?

Wiadomości.pl - nie chce mi się do tego wracać...ale walka była zaciekła :D Było minęło,
Madelaine napisał(a):
Chyba poszaleliście 8-) Nic mi do tego, co wystawiacie w Morfinie (i żałuję, że nigdy nie udaje mi się dojechać na czas), to był PRZYKŁAD na to, że każdy w SL może robić to, co i jak lubi i wydawać pieniądze w dowolny sposób. Tak jak Wy, AL, Szerewp i wiele innych osób.
Odrobinę dystansu, naprawdę nie żyjecie w oblężonej twierdzy. A nawet jeśli, to ja nie mam zamiaru jej atakować.
Może nie rzuciło się Wam w oczy, ale NIGDY nie napisałam ani jednego złego słowa o Morfinie. Wprost przeciwnie. Naprawdę warto zwracać uwagę na takie drobiazgi 8-)

No wiem, czasem przesadzam z Morfiną. Masz rację Mad. Przepraszam. Naprawdę przepraszam 8-)

A przy okazji zapraszamy w sobotę ^^

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Mar 2009, 22:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Madelaine napisał(a):

Oj spokooojnieeee spokooojnieee :)) Jak mowi Duras w Lasach i rozlewiskach ktorych jeszcze nie widzialas ;P. Tylko zartowalem i nabijalem sie nieco. Zapraszam na najblizszy spektakl w Morfince juz pewnikiem w sobote :)

A jeśli uraziłem - przepraszam - nie taka była moja intencja.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Mar 2009, 23:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Oj Codeee Codeee! Nudzisz się ostatnio niebywale z tego co widzę. Włos z łysego byś na czworo dzielił. :-P Chyba czas Ci napisać jakiś nowy chodliwy program w SL, a nie droczyć się ze społeczeństwem. ;-)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Mar 2009, 23:13 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Mad porpostu świetne przyklady, tylko na co?
Napisze to co zawsze uwazalem, Uzi miala i ma i bedzie miec prawo do wydawania swoich pieniedzy na co chce, gdzie chce i ile chce. A ja nie uzurpuje sobie prawa aby wiedziec na co , ile, gdzie.

Ale to nie zmienia faktu ze republika zbankrutowala :)

[troche histori]
Chodzi o to ze Uzi i ekipa boją się tego słowa. Wszyscy doskonale pamietaja (mam nadzieje) na czym zrodzila sie republika, na bankrucie SLang Life. Slang Life byl prowadzony przez ta sama ekipe. Slang zbankrutowal, trudno (na pewno jest 1000 powodow o ktorych nie wiem, na pewno da sie przekrecic bankructwo slang w wielki sukces wielkiego super projektu, hehe)

Powstala republika jako nastepny projekt , z wielkimi nadziejami. Od poczatku byla mowa ze los jest niepewny, to musze przyznac. Ale coz Republika zbankrutowala, kolejny projekt. Okazalo sie ze bylo 1000 powodow zamkniecia republiki tylko nie bankructwo, ktore co by nie bylo zostalo napisane w oficjalnym oswiadczeniu o zamkcieciu PR.

Stad jest pewna niechec znanej wszystkim ekipy do slowa bankructwo, nie chca aby sie utarlo wszystkim ze czego sie nie dotkna to bankrutuje.

Ja tam nie uwazam ze bankructwo to cos wstydliwego, nawet dwa pod rzad czy trzy. Ale unikania slowa bankructwo za wszelka cene i z upadku oglaszac wielki sukces, to poprostu zenada.

Llorando Runo napisał(a):
Włos z łysego byś na czworo dzielił. :-P

potraktuje to jako komplement , ze jestem na tyle spostrzegawczy ze potrafie znalezc wlos na glowie lysego i na tyle sprawny ,ze potrafie go podzielic na czworo :)
a wiec dzieki :]

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Mar 2009, 23:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Ja bym nie użył słowa "bankructwo" bo oznacza to iż ktoś się kompletnie spłukał/zadłużył tak iż jest niewypłacalny.
Uzi ma chyba na ‘waciki’ i nie jest powiedziane że jest niewypłacalna, a podejrzewam że po prostu PR raczej było na tyle niedochodowe iż nie chce więcej w to łożyć i chyba nie ścigają ją wierzyciele. :-P

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Mar 2009, 23:29 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Llorando Runo napisał(a):
Ja bym nie użył słowa "bankructwo" bo oznacza to iż ktoś się kompletnie spłukał/zadłużył tak iż jest niewypłacalny.

ale to nie uzi oglosila swoje bankructwo a republika , uzi moze miec merca w garazu, co nie zmienia faktu ze republika zbankrutowala , nie sadzisz?

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Moderatorzy

Madelaine, Republika Polska

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso