Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Lut 2009, 22:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Ostatnie dyskusje o roli Estate Managera i jego wplywu na zarzadzanie Republika podsunely mi taka mysl.
A gdyby tak oddac Rzadowi wszelkie prawa do wyspy Republiki, Premiera zrobic Estate Managerem, a role Krolowej ograniczyc tylko do funkcji formalnej?
Niewtajemniczonym wyjasnie kim jest Estate Manager na wyspie ( chociaz sam nie jestem specjalista) Otoz EM (Estate Manager) moze zrobic wszytsko poza sprzedaza wyspy. Moze dzielic parcele, returnowac obiekty, nadawac i odbierac prawa itd. Jest prawdziwym wladca.
Zaleta tego pomyslu, jest to ze oddalone zostalyby wszelkie oskarzenia o tajemne sily wplywajace i ograniczajace rzad, spiski i knowania. Nowy rzad sam dobieralby sobie swoja klike, swoich doradcow, negocjowal czynsze, liczyl primy itd. Krolowa nie robilaby ABSOLUTNIE NIC, poza oglaszaniem kolejnych wyborow.
Gdyby rzad zdecydowal sie usunac kamienice z rynku, to by je sobie pokasowal. Krolowa prawa veta by nie zdazyla nawet wyrazic:)
Wada jest to, ze Rynek moze pewnego dnia zniknac:) Na wyspie znajduja sie tez platne parcele, za ktore ludzie placa w LS, i to pomaga nieco oplacic Tier. Jakis oszalaly premier moglby usunac i je, a to odcieloby mozliwosc dofinansowania Tieru i SIM trzeba by zamknac:( Moze jakos przepisac glowna czesc wyspy na grupe i tam dac pelne prawa rzadowi?
Oczywiscie to tylo zarys pomyslu, ale wizja jest tak szalona, ze nie moglem wytrzymac by jej nie napisac. Co myslicie?

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Lut 2009, 22:33 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Znając nieco Twój szalony umysł, to... pomysł ciekawy.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 17 Lut 2009, 07:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
Jacek napisał(a):
Ostatnie dyskusje o roli Estate Managera i jego wplywu na zarzadzanie Republika podsunely mi taka mysl. [ bla bla bla bla bla bla bla bla]
Oczywiscie to tylo zarys pomyslu, ale wizja jest tak szalona, ze nie moglem wytrzymac by jej nie napisac. Co myslicie?

Wiesz co Jacek, Ty zajmij się pisaniem opowiadań science-fiction. Zobiłbyś karierę.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Lut 2009, 09:11 
Dołączenie:
Czerwiec 2007
Chciałbym zauważyć, że nawet żmija atakuje tylko wtedy kiedy czuje się zagrożona. A wracając do pomysłu Jacka to myślę, że wyszedłby z tego dom publiczny na "b" a nawet więcej jeśli ktoś zapragnąłby zostać w rządzie dożywotnio "dla dobra ludu" czy jakoś tak.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Lut 2009, 09:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2009
nick w SL: Mariusz Tomsen
Rola Estate Managera na regionie jest bardzo delikatna i moim zdaniem nie każdy może mieć takie prawa, możemy założyć, że wybory wygra osoba, która nigdy nie posiadała własnej ziemii lub ktoś "niepoważny" jeden jej ruch przypadkowy lub celowy i całą Polską Republikę szlag trafi, kto wtedy zwróci rezydentom ich obiekty ( przypomne, że mi w przypadku returna więcej niż 10 obiektów na raz już dwa razy owe obiekty zginęły ) LL w takim przypadku nic nie pomoże :P Być może to co było do tej pory z rządami nie działało właściwie i należałoby tlyko to dopracować?

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Lut 2009, 10:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Jantarko, dziekuje za wyrazy uznania ale dyskusje o literaturze przeniesmy do innego dzialu, bo tutaj nas wywala za offowanie.
Wlasnie glowny problem jest z parcelami mieszkalnymi i z tymi, w ktore ludzie wlozyli mnostwo pracy i pieniedzy. Szalony lub niedoswiadczony Esate Manager moglby faktycznie zniszczyc wszystko, ludzie placacy odejda i nie bedzie na Tier. Moze by to jakos oddzielic? Zapisac jakas Rynek, i glowna czesc wyspy na grupe w ktorej Rzadowi dac pelne prawa?
Nie znam sie zupelnei na uprawnieniach na Estate, w zyciu nie mialem tam ani metra kwadratowego:(

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Lut 2009, 14:26 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Pytales mnie co sadze o tym pomysle. A wiec nie podoba mi sie. Wiadomym jest fakt z poprzedniego watku ze Uzi i przyjaciele rzadza wyspa sprawniej i lepiej wiec dlaczego chcialbys ich ograniczac?

Ten pomysl to porporstu szukanie nowych problemow o ktorych tak lubisz dyskutowac :)
Bawienie w rzad to tez stwarzanie nowych problemow , tylko po to aby o nich dyskutowac , ale to lubisz najbardziej co wielokrotnie podkreslales :)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 17 Lut 2009, 14:38 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Codeee, może jednak z nas zejdziesz? Chyba wiadomo, że z ramienia Uzi wejdzie ktoś, kogo zna i komu ufa, a nie ktoś z łapanki ulicznej? To samo tyczy się EM.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Lut 2009, 14:41 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Morrigan napisał(a):
Codeee, może jednak z nas zejdziesz? Chyba wiadomo, że z ramienia Uzi wejdzie ktoś, kogo zna i komu ufa, a nie ktoś z łapanki ulicznej? To samo tyczy się EM.

Ja to wiem , ty to wiesz :) ale moze jeszcze ktos zyje jakimis zludzeniami , gotowy twierdzic ze nie ma zadnej grupy przyjaciol, wiec warto wspomniec :)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 17 Lut 2009, 14:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Chyba w każdym simie jest jakaś grupa przyjaciół, tak? Jakieś przyjaźnie nawiązują się nawet po drodze, w trakcie współpracy, czy wspólnego imprezowania.

STRRRRRRRASZNE.

Cała Republika, wszyscy Rezydenci PR, to jedna wielka grupa przyjaciół. To się skończy tragicznie. Jak ktokolwiek śmie mieć przyjaciół?!

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Lut 2009, 14:51 
Dołączenie:
Sierpień 2007
widze nadal to musze tlumaczyc :\
nic nie mam do grupy przyjaciol Uzi, Niech bedzie jak najszersza :)

Ale drazni mnie kiedy ktos na wzmianke o grupie przyjaciol , zaczyna drwic ze to jakas calkiem abstrakcyjna grupa ktorej nikt nie widzial, ze nawet w planach radzieckich nie ma wzmianki o tym

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 17 Lut 2009, 14:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Bzdurą jest natomiast, że ta grupa blokuje absolutnie wszystkim dostęp do absolutnie wszystkiego, z powietrzem włącznie.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Lut 2009, 14:57 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Morrigan napisał(a):
Bzdurą jest natomiast, że ta grupa blokuje absolutnie wszystkim dostęp do absolutnie wszystkiego, z powietrzem włącznie.

nigdy tak nie pisalem, to nie jest moj cytat, tylko twoja luzna nadinterpretacja chyba

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Lut 2009, 15:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2008
nick w SL: Adams Dovgal
C Nishi napisał(a):
nigdy tak nie pisalem, to nie jest moj cytat, tylko twoja luzna nadinterpretacja chyba

Ty tego Codee moze akurat nie powiedziales ale sa osoby/a na forum ktore daly jawnie do zrozumienia ze owa grupa wpycha sie tam gdzie jej nie prosza lub ma za duze kompetencje przez co w wyrazny sposob komplikuje lub wrecz uniemozliwia komus wykonywanie swojej pracy.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Lut 2009, 15:45 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Ja odpowiadam za moje slowa. Jezeli ktos cos gdzies tak pisal to dyskutujcie z nim. A nie ze mnie stawiacie w role obroncy slow ktorych nie wypowiedzialem.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 17 Lut 2009, 16:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Ależ ja nie napisałam, że napisałeś.

Gombrowiczowsko mi się robi.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Lut 2009, 17:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Przepraszam, ze sie wtrace ale to moj temat:) Jak to slusznie ktos zauwazyl- zalozcie sobie swoj :-)
Czy moge prosic o powrot do dyskusji o moim pomysle?

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Lut 2009, 17:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Pawell Bulloch
Jacek, to ryzykowne posunięcie, bo teraz ktoś może to samo powiedzieć Tobie ;)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Moderatorzy

Madelaine, Republika Polska

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso