Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Lut 2009, 18:45 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Pietia Szondi napisał(a):
Szukajcie więc układów (grup trzymających władzę itd.), ale dajcie równiez jakieś argumenty dla swoich teorii.

No przeciez wyzej wszyscy przyznali ze istnieje grupa przyjaciol uzi ktorzy maja realna wladze nad simem.

Pietia Szondi napisał(a):
Ze swojego punktu widzenia, częstego bywalca PR, dziękuję GRUPIE TRZYMAJĄCEJ WŁADZĘ (Estate Manager)

To jest ta grupa czy nie?

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Lut 2009, 18:57 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Grupa trzymająca włdzę to estate managment, tyle tylko, że nie pokazują się i nie mówią osobie, lecz dbają o to, co niedoświadczony użytkownik ziemii robi. Kontrolują po prostu techniczną stronę wyspy, nie wcinają się w jej zycie. Na tym polega ich rola. Trzymaj jedynie włądze nad technicznym stanem wyspy.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Lut 2009, 19:02 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Naprawde w to wierzysz?
Skad ty o tym wiesz jakie sa ich relacje z Uzi? Nikt z nich dotad nie twierdzi ze ich relacje dotycza czysto technicznych spraw. A ja ich znam dluzej niz ty , wiec nie zabieraj glosu jako Wszechwiedzacy.

Ostatnio edytowany przez C Nishi, 16 Lut 2009, 19:11, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Lut 2009, 19:06 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Nie napisałem, że jestem wszechwiedzący. Jedynie podsumowałem dyskusjęw tym temacie. I z tegoż podsumowania wyszło mi to, co wyszło. A to, że są dobrymi przyjaciółmi Uzi, to jedynie fakt, że Uzi ich wyznaczyła od kontroli nad techniką wyspy. Nie oznacza to, że jeste mwszechwiedzący.

A skoro już wytykanie ludziom tego, czego nie posiadają: mało brakowało, a bym Ciebie polubił. Właśnie się przekonałem, że Ciebie nie da się polubić zbyt szybko.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Lut 2009, 19:09 
Dołączenie:
Sierpień 2007
projekt napisał(a):
Nie napisałem, że jestem wszechwiedzący. Jedynie podsumowałem dyskusjęw tym temacie. I z tegoż podsumowania wyszło mi to, co wyszło. A to, że są dobrymi przyjaciółmi Uzi, to jedynie fakt, że Uzi ich wyznaczyła od kontroli nad techniką wyspy.

No dobra a wiec sa przyjaciolmi i rozmawiaja tylko o technicznych sprawach simu?
ahaa
to gratuluje takich przyjazni :)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Lut 2009, 19:13 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Może nieco spostuję moją zmaotaną dedukcję.

Uzi przy towrzeniu Republiki wzięła do pomocy przyjaciół i paru doświadczonych SLowiczów. Stali się oni Estate Manager i mają za zadanie pilnować technicznych spraw związanych z simem. Prywatnie natomaist nadal są przyjaciółmi Uzi i niekoniecznie muszą rozmawiać o sprawach zwiazanych z wyspą, czy nawet samym Second Life.

Mam nadzieję, że sporstowana moja dedukcja jest teraz nieco wyraźniejsza. JA jestem tylko zwykły umysł ścisły i relacje międzyludzkie, a tymbardzije międzyawatarowe inaczej pojmuję.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Lut 2009, 19:17 
Dołączenie:
Sierpień 2007
tez jestem umysl scisly , i powzyszym postem potwierdziles moje slowa, a zaraz zaprzeczyles swojemu poprzedniemu postowi "przyjaciele gadaja tylko o sprawach technicznych simu".

Mozemy przejsc do lekcjii drugiej :)
Czy dasz glowe ze rozmawiaja o sprawach technicznych i wszystkim innym tylko nie o republice i jej przyszlosci?

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 16 Lut 2009, 19:22 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Codeee, ja nadal nie rozumiem, o co Ci chodzi. Twoje wywody teoretycznie kupy się trzymają, ale nie wiadomo co mają udowodnić.

Co do ostatniego pytania... Czy dasz głowę, że Uzi nie ma koleżanki z podstawówki, która dzwoni do niej co tydzień radząc, co zrobić w PR, chociaż na oczy SL nie widziała?

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Lut 2009, 19:26 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Madelaine napisał(a):
Co do ostatniego pytania... Czy dasz głowę, że Uzi nie ma koleżanki z podstawówki, która dzwoni do niej co tydzień radząc, co zrobić w PR, chociaż na oczy SL nie widziała?

nie dam , bo nic takiego nie twierdze,
To jest twoja teoria.
Nie wkrecaj mnie Mad
i temat nie dotyczy kolezanek Uzi z podstawowki
wiec nie chalbym dalej ciagnac tej dygresji

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 16 Lut 2009, 19:32 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Nie rozumiesz, o co pytam.
CZEGO DOWODZI to, że Uzi ze swoimi znajomymi rozmawia? Czy masz w związku z tym jakąś propozycję? Nie wiem, Estate managerowie nie mogą utrzymywać z Uzi kontaktów towarzyskich, czy jak?
Dlatego mówię, że nie wiem do czego zmierzasz. A Ty mi nie pomagasz ;-)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Lut 2009, 19:46 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Madelaine napisał(a):
Nie rozumiesz, o co pytam.
CZEGO DOWODZI to, że Uzi ze swoimi znajomymi rozmawia? Czy masz w związku z tym jakąś propozycję? Nie wiem, Estate managerowie nie mogą utrzymywać z Uzi kontaktów towarzyskich, czy jak?
Dlatego mówię, że nie wiem do czego zmierzasz. A Ty mi nie pomagasz ;-)

Juz pisalem o co chodzi w temacie wielokrotnie , no ale powtorze:
tylko 4 slowa " jaka jest lista managerow?"

A wywody są czescia uswiadamiajaca innych , bo jak widac niektorzy sa swiecie przekonani ,ze Uzi i przyjaciele z managerow rozmawiaja tylko o technicznych sprawach. Za wywodami nie idzie zadna propozycja.

Wywody informuja tez o innych sprawach jak naprzyklad to ze Uzi mianowala na managerow swoich przyjaciol. Niby oczywiste ale niektorzy jakos dziwnie wypierali ten fakt.

Czy ktos sie nie zgadza z tymi informacjami zawartymi w wywodach? :)

Nie rozumiem dlaczego niektorzy podjeli tu dyskusje probujac mnie zdyskredytowac, zamiast podac ta liste, ktora chyba nie jest tak "Tajna jak były tylko radzieckie mapy wojskowe.. "

Pomijajac juz wypowiedzi Bullocha ze wedlug niego nie powinienem sie osmielic o nic pytac, bo nie jestem w pelni obywatelem. A najlepiej zebym sobie zalozyl wlasny sim.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 16 Lut 2009, 21:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
C Nishi napisał(a):
Nie rozumiem dlaczego niektorzy podjeli tu dyskusje probujac mnie zdyskredytowac, zamiast podac ta liste, ktora chyba nie jest tak "Tajna jak były tylko radzieckie mapy wojskowe.. ".

C Nishi czy nie rozumiesz, że pytasz o sprawę na którą nie ma normalnej odpowiedzi. Przecież w innym wypadku, ludzie "w temacie" odpowiedzieli by " nie Twoja sprawa" albo po prostu wskazali kto jest na tej liście, w RP takie rzeczy się nie dzieją. W RP wszystko jest osnute tajemnicą i opieczętowane Instrukcją Obsługi RPG [czytaj Republika Polska Game] :D

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Lut 2009, 21:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Codie, podsumujmy moze, bo chyba sie gubimy. Postaram sie napisac to scisle i logicznie.
ZALOZENIE 1 ( i pytanie Twoje)
Istnieje grupa Estate Managerow
.
ZALOZENIE 2.
Sa ludzie, ktorych Uzi lubi i im ufa, sluchajac ich rad ( zapewne EM naleza do tego grona, choc nie tylko oni).

DO tego momentu zgadzamy sie calkowicie. Potem jednak wysnuwasz wniosek:
WNIOSEK:
Republika rzadzi klika, i rzad nie ma na nic wplywu.
Cytataty:
Cytuj:
To oni maja prawdziwa wladze, a nie rzad. Pewnie wystarczy ich jedna prosba do Uzi ,aby cos wprowadzic czy zmienic. Nie musza sie bawic w jakies ustawy

Cytuj:
Dosc tych sciem o tym ze rzadzi jakis rzad
itd
Wlasnie tego przejscia logicznego nie rozumiem:(
Wniosek nie wyplywa logicznie z zalozen i do tego nie podano zadnych faktow, wskazujacych ze przyjaciele Uzi ograniczja prace rzadu. Na razie nie ma nic:(
Idac dalej tym tropem rozumowania, Uzi powinna ujawnic billingi rozmow telefonicznych, o czym slusznie pisala MAd, bo przeciez mozliwe, ze ciocia Krystyna z Szczebrzeszyna tez cos jej doradzila i odebrala ludowi sluszne prawa. A moze nawet w.w. ciocia dala Uzi pod choinke 100 dolarow na oplacenie Tieru, co byloby juz wyrazna ingerencja finansowa?
Sam widzisz do jakich absurdow dochodzimy w ten sposob. Kto, jak, kiedy i co doradza oraz jak pomaga Uzi nie jest nasza sprawa, tak dlugo jak nie ogranicza to pracy rzadu, Tego na razie nie stwierdzono:)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Lut 2009, 22:49 
Dołączenie:
Sierpień 2007
zaczne od tego czy jako obywatel nie mam prawa znac listy managerow?
Cytuj:
Idac dalej tym tropem rozumowania, Uzi powinna ujawnic billingi rozmow telefonicznych, o czym slusznie pisala MAd, bo przeciez mozliwe, ze ciocia Krystyna z Szczebrzeszyna tez cos jej doradzila i odebrala ludowi sluszne prawa. A moze nawet w.w. ciocia dala Uzi pod choinke 100 dolarow na oplacenie Tieru, co byloby juz wyrazna ingerencja finansowa?
Sam widzisz do jakich absurdow dochodzimy w ten sposob.

To ty doszedles do absurdu. Z kazdej sytuacji mozna dojsc do absurdu. Pisanie na forum to tez jest absurd bo nikt nikogo nie przekona. A uzyskanie informacji o ktora sie pyta mozna liczyc pewnie na 10 stronie dyskusjii. Ja o cioci nie wspominalem.

a jesli chodzi o prejscie logiczne.
(moze nie mam pelnych informacji to prosze o doinformowanie)
-kiedy rzad glosowal za wprowadzeniem do republiku sky?
-kiedy rzad glosowal nad zamykaniem grupy na czas wyborow?
-kiedy rzad glosowal nad zniknieciem palacu?
-kiedy rzad glosowal o wyrosnieciu tam Karpat?
-kiedy bylo glosowanie o zamknieciu simu na czas wystepu
Jesli rzad nad czyms nie glosowal to jest wejsc w kompetencje rzadu.

Wiadomo ze krolowa wszystko moze, ale to chyba nie na tym polega aby krolowa decydowala o wszystkim.

A teraz co przeglosowal rzad i wprowadzil w zycie co jest widoczne tak jak te gory.
Hmmm, hmmm,
Minimalna wysokosc skyboxow chyba? Ale chyba nie bo widzialem nisko zawieszone primy na niebie.
Nazwy uliczek, bylo glosowanie, gdzie chyba pozniej rzad decydowal, ostatecznie nawet nie ma tych nazw na uliczkach.
No nie wiem pomozcie mi.

Oczywiscie nie twierdze ze ktos utrudnial prace rzadowi. Chodzi o to ze decyzje Uzi w porozumieniu moze z przyjaciolmi , sa dosc widoczne , maja wplyw na republike. A decyzji rzadu prawie nie ma, sa niewidoczne, co pokazuje jak bzdurna jest ta cala ustawowa droga.

Decyzji majace wplyw na republike jest wiecej od Uzi niz rzadu, stad stwierdzenie ze bardziej rzadzi Uzi i przyjaciele.

A no i Jacek nie staraj sie dochodzic do absurdu z czyjejs wypowiedzi , bo to bardzo latwo. Postaraj sie znaleźc sens wypowiedzi i o co komu chodzilo i wykazac troche zrozumienia.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 16 Lut 2009, 23:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Lista nie jest i nie była żadną tajemnicą.

Ayumi Cassini
Sql Miles
Morrigan Polanski
Uzi Boa (owner, więc to oczywizm).

Czyli ludzie, którzy budowali PR.

Część gruntów w PR zalicza się do ziemii królewskiej i decyzje co do nich są podejmowane przez Uzi.

Poza tym owszem, przyjaźnimy się (nawet, o zgrozo! w RL). Rozmawiamy o Gombrowiczu i malowaniu paznokci. Sądzę, że nie należy przeceniać wpływu naszego związku na losy simu.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Lut 2009, 00:02 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Juz chyba rozumiem:)
Cytuj:
-kiedy rzad glosowal za wprowadzeniem do republiku sky?
-kiedy rzad glosowal nad zniknieciem palacu?
-kiedy rzad glosowal o wyrosnieciu tam Karpat?

Nie jestem zupelnie pewien, ale:
SKY, Palac i nastepujace po nim Karpaty nie byly sprawa rzadu. Uzi zrobila to na swojej, prywatnej ziemi i byly to jej prywatne obiekty. Nie mozna jej z tego robic zarzutu, bo sa to jej osobiste sprawy. Mozliwe, ze ktos jej w tym doradzal, podobnie jak ktos zyczliwy moze jej doradzac w doborze sukienki. Jej sukienka, jej palac, jej sprawa. Rzad ma swoja ziemie, Uzi sie do niej nie wtracala.
Cytuj:
-kiedy rzad glosowal nad zamykaniem grupy na czas wyborow?

Calkiem mi to wylecialo juz z pamieci:( Ale dzisiaj opieralby sie na par 8 Konstytucji, czesc wytluszczona.
Cytuj:
§ 8.
Żaden organ władzy Polskiej Republiki nie może pozbawić jakiejkolwiek osoby praw i wolności w tej Konstytucji wyszczególnionych ani praw i wolności wynikających z innych aktów prawnych, poza sytuacjami gdy został wydany wyrok sądowy lub gdy pozbawienie to jest niezbędne, by Królowa mogła wykonywać swoje zadania ujęte w niniejszej Konstytucji.

Zamykanie grupy mialo na celu uchronienie wyborow od przemiany w typowy konkurs, gdzie osoby wchodza na chwile do grupy, by oddac glos na ulubienca i odchodza. Wazne bylo, by glosowali prawdziwi obywatele, nie zas przypadkowo sciagniete osoby. Jest to oczywiscte ograniczenie praw, ale i w RL tak mamy bo osoba np nietrzezwa nie moze glosowac ( co jest ograniczeniem jej praw naturalnych ograniczeniem, bo wypic kazdy lubi)
Cytuj:
-kiedy bylo glosowanie o zamknieciu simu na czas wystepu

Pomysl na zamkniecie Simu na czas wystepu bylo posunieciem nieprzemyslanym. W wyniku protestow, takze ze stron rzadowych, nie doszedl do skutku, co jest najlepszym dowodem kto naprawde na wyspie rzadzi:)

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 17 Lut 2009, 00:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Beyonce Weatherwax
Cytuj:
protestow, takze ze stron rzadowych,

zalezy ktorych stron
ja nie zglaszalam sprzeciwu jedynie co to wiem ze mad chciala sie lansowac )))) i bala sie ze spektakl uniemozliwijej wejscie na ziemie obiecana

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Lut 2009, 00:27 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Jacek napisał(a):
Nie mozna jej z tego robic zarzutu, bo sa to jej osobiste sprawy.

wszystko na simie mozna nazwac osobista sprawa Uzi.

Jacek napisał(a):
Zamykanie grupy mialo na celu uchronienie wyborow od przemiany w typowy konkurs, gdzie osoby wchodza na chwile do grupy, by oddac glos na ulubienca i odchodza.

Super uchronienie, poprosic o zapisanie sie kogos 2 dni wczesniej. W zamian kandydaci no to zaszczytne stanowisko sa z gory traktowani jak oszusci. Masz ponoc prawicowe poglady, to chyba zrozumiesz ze nie mozna ludzi traktowac jak zlodzieji, oszustow , tylko jak juz powstanie zbrodnia to surowo karac.

Ale to tylko jeden przyklad traktowanie ludzi w rzadie jak oszustow. Juz wspomniane bylo mozliwe Veto do wszystkiego. Skoro wiadomo ze jakby juz rzad uchwalil sprzedaz ziemi (twoj ulubiony przyklad) i podzial kasy, to nikt przyz drowych zmyslach by tego od Uzi nie oczekiwal.

Podsumowujac , na sile pewne sprawy chciales wytlumaczyc aby bylo po twojej stronie. Ale w sumie mysle ze sie ze mna zgadzasz.
Lista zostala wkoncu podana a wnioski sobie kazdy sam wyciagnie z tego tematu :) a jak nie teraz to moze ktos w przyszlosci sobie przypomni co tu bylo pisane

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Lut 2009, 10:02 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Lista EMow zostala opublikowana, mozna powoli konczyc:) Jeszcze tylko pare wyjsnien:
Cytuj:
wszystko na simie mozna nazwac osobista sprawa Uzi.

Oczywiscie, ze tak. Uzi jednak tworzac Republike powiedziala: czesc ziemi, ogolnie zwana Dworem, i spraw zostawiam sobie (palac, prywatne parcele) na oplacenie Tier, a czesc oddaje obywatelom i niech robia co chca. Sprawy o ktorych pisales dotcyzcyly glownie tej czesci dworskiej, prywatnej, nie rzadowej.
Cytuj:
Juz wspomniane bylo mozliwe Veto do wszystkiego. Skoro wiadomo ze jakby juz rzad uchwalil sprzedaz ziemi (twoj ulubiony przyklad) i podzial kasy, to nikt przyz drowych zmyslach by tego od Uzi nie oczekiwal.

Tutaj widze pewna sprzecznosc. Wydawalo mi sie, ze zarzucales bezsens wpisywania veta do konstutucji, a teraz piszesz, ze niektorych posuniec nikt bo od Uzi nie oczekiwal. No to jakby to mialo byc? Wywalic veto z Konstytucji, a jesli rzad uchwali cos wyjatkowo bzdurnego to Krolowa ma powie "Nie, bo nie. Nie pozwalam!" lamiac tym samym KOnstytucje? To juz chyba lepiej jak to veto jest.
Ale co myslisz o moim nowym pomysle, przedstawionym tutaj http://www.secondlife.pl/viewtopic.php?t=4614
bo nie ukrywam, ze pod wplywem dyskusji z Toba on powstal. Wydaje mi sie zgodny z twoja linia myslenia - nie ma Dworu, EM wybierani przez obywateli, demokratyczny rzad zajmuje sie wszystkim, Krolowa i je przyjaciele praktycznie znikaja.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 17 Lut 2009, 11:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Podałabym listę już w pierwszym poście, ale w natłoku jadu zniknęło mi z oczu pytanie.

Profil E-mail GGOffline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Moderatorzy

Madelaine, Republika Polska

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso