Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Lut 2009, 14:52 
Dołączenie:
Sierpień 2007
estate menadzerow republiki?

Tak mnie zaciekawilo , i czy nie jest ona w duzej mierze zbiezna z lista tej dziwnej grupy "polska republika" na forum?

Nastepna sprawa to dlaczego o estate menadzerach nie ma wzmianki w konstytucjii?
Chyba wiadomo dlaczego , są ponad konstytucja, tak jak osoby z tej grupy.
To oni maja prawdziwa wladze, a nie rzad. Pewnie wystarczy ich jedna prosba do Uzi ,aby cos wprowadzic czy zmienic. Nie musza sie bawic w jakies ustawy.
W dodatku nie ma zadnych kadencji ,poprostu zyc nie umierac.
Dlaczego pewne osoby sa w tej grupie , mimo ze sie przykladaja do zycia w republice mniej niz np ministrowie?

Wiadomo ,ze wszyscy dobrze znaja Uzi , to jest ten klucz doboru tej grupy i prawdziwej wladzy w PR. Na pewno maja swietna zabawe patrzac jak pionki zwani ministrami maja podniete z wyborow i rzadu ktorego decyzje i tak musza sie zgadzac z pogladem Uzi. Czy ktos z nich startowal w wyborach? Nie musza, no chyba ze sie im nudzi wtedy sa mianowani z ramienia Uzi.
Nie ma sensu wiec sie bawic w wybory, lepiej zostac zona Uzi jak np Linka.

A jak ktos kiedys pytal o ta tajemnicza klike to aktualna lista znajduje sie tu LINK

Ostatnio edytowany przez C Nishi, 15 Lut 2009, 16:05, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Lut 2009, 14:55 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Masz nieaktualne informacje. Linka nie jest już od pewnego czasu żoną Uzi.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Lut 2009, 14:58 
Dołączenie:
Sierpień 2007
projekt napisał(a):
Masz nieaktualne informacje. Linka nie jest już od pewnego czasu żoną Uzi.

i? to ze juz nie zona jakos zaprzecza temu ze dostala sie do grupy bo byla zona uzi?

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 15 Lut 2009, 15:39 
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Codeeeee grabisz sobie :mrgreen: grabisz chlopie :-P

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 15 Lut 2009, 15:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
Codee zapytaj sie Jacka S. oni Ci wszystko w bardzo zawiły i poplątany sposób wyjaśni. Oczywiście będzie to mijać się o kilkadziesiat lat świetlnych od prawdy...ale za to...chłopak będzie miał zajęcie , a Ty ubawną lekturę do rożka z kawą.

Ja powiem tylko tyle... byłam linczowana za wytykanie "elyty" PR [chociaż in world dostawałam popierające moje zdania IM] więc uważaj, bo albo za chwile wyskoczy tu z wiadrem błota, stała "paczka" obrańców, albo... pominą to wymownym milczeniem ^^ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uważam, że PR to fajna inicjatywa...była fajna, do chwili stworzenia jakiś bzdurnych i sztucznych rządów, nadawania sztucznych i nic nie znaczących tytułów. Zastanawiam sie cały czas poco to i komu potrzebne ? Czemu nie może funkcjonowac sobie fajny land, ze świetną architekturą z Królową, która rządzi i dowodzi wszystkim. Z Dworem osób nadzorujących i posiadających taką władzę jak każdy manager itd. I zabawa sie kreci, nikt nie skacze do oczu, że czegoś nie zrobił, nie rzuca w twarz, że są elity i kliki... sytuacja czytsa i klarowna. Kasa sie kreci, ludzie dobrze sie bawią...

ale zaraz...zapomniałam przecież o tym, że są tacy dla których zabawa to nie jest względny spokój, że zabawa jest wtedy gdy się coś dzieje... pewnie dlatego nie bywam w PR, pewnie dlatego nie lubię tam przychodzić i pewnie dlatego żałuję, że taka fajna inicjatywa...powoli podżyna sobie gardło. Szkoda...

a teraz...wywód Jacka o tym jaka Jantarka jest beznadziejna...i skłonna do zadym i intryg - ghe ghe ghe :D

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Lut 2009, 16:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
A ja zauważyłem już trzeci post pod rząd pani Jantarki w którym wypluwa jad na Jacka S.
Mnie Jacek tez w kurza, zwłaszcza w tematach filozoficzno-religijno-politycznych ale te wszystkie dyskusje (złośliwe przeważnie, i dobrze) sprowadzam do płaszczyzny merytorycznej, a potem możemy z Jackiem iść na wirtualne piwo, czy struć się czymś innym.
Ale takie wylewanie pomyj na kogoś w każdym temacie i poście jak to robi Jantarka uważam za mierne świadectwo o osobie piszącej to, i sprowadzanie poziomu tego forum grubo pod krechę jakiekolwiek kultury osobistej.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Lut 2009, 17:10 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Niestety, powyższy post popieram. Nie zauważyłęm zbytnio, aby Jacek S. się w ostatnich tematach o Republice i rządzie jakoś specjalnie wypowiadał, więc też widzę jakiś zgrzyt pomiędzy nim a panią Jantarką. Wygląda to na jakieś publiczne pokazywanie, iż się ma porachunki z kimś (chociaż znając Jacka byłyby one raczej uprywatnione przez upoufnienie).

Trzymajmy jakiś poziom, a nie opluwajmy bez sensownej rozmowy albo dyskusji.

A porpo 'elyt', 'grup tżymających władzę' itp. - ostatnio zacząłem odnosić wrażenie, że tych grup nie ma, bo 'członkowie' tych grup jakoś ze soba ostatnio się nie dogadują, a Republika na dl istnieje i jest ogólnodostepna. Nawet na forum widać, że prawie wsyzstko jest otwarte i oglólnodostepne.

Zatem wątpie w istnienie jakichś tajnych grup.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 15 Lut 2009, 17:15 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Te grupy są tak tajne, że nawet członkowie nie wiedzą o ich istnieniu.
Tajniejsze były tylko radzieckie mapy wojskowe.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Lut 2009, 17:29 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Madelaine napisał(a):
Te grupy są tak tajne, że nawet członkowie nie wiedzą o ich istnieniu.
Tajniejsze były tylko radzieckie mapy wojskowe.

Jakie Tajne? i nie grupy a grupa , przyjaciol Uzi . Przeciez Ayumi czy mori i sql czy tam jeszcze ktos nie zostali estate managrer dlatego ze sa najlepszymi estate managerami w SL, tylko dlatego ze blisko znaja Uzi :) Ja o to nie mam pretensji bo to normalne ale dlaczego nikt sie nie chce przyznac dlaczego dostal ta pozakonstytucyjna funkcje w PR? No nie oszukujmy sie. Jest Uzi , sa jej przyjaciele jako estate managerzy , lub nie sa ale Uzi sie z ich zdaniem liczy, pozniej jest dlugo dlugo nic, i ku ich uciesze jest rzad i te cale przepychanki ustawowo konstytucyjne.

Dosc tych sciem o tym ze rzadzi jakis rzad

"w konstytucji jest zapis ze krolowa ma prawo veto" w praktyce - To co sie nie podoba Uzi odpada

"w konstytucji jest zapis ze ostateczna interpretacje co do konstytucji ma Uzi" - w praktyce - Jezeli konstytucja nie jest po mysli Uzi to moze ja nagiac do swoich potrzeb

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 15 Lut 2009, 17:38 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
C Nishi napisał(a):
Jakie Tajne? i nie grupy a grupa , przyjaciol Uzi

Ups, nie wiedziałam, że w tym wątku nie wolno żartować. Bo to żart miał być. Ironia taka. Puszczenie oka. Przepraszam.

Cytuj:
Jest Uzi , sa jej przyjaciele jako estate managerzy , lub nie sa ale Uzi sie z ich zdaniem liczy, pozniej jest dlugo dlugo nic, i ku ich uciesze jest rzad i te cale przepychanki ustawowo konstytucyjne.

Zastanawiam się, Codeee, co usiłujesz udowodnić. Że to zabawa? No przecież, że zabawa, czy ktokolwiek kiedykolwiek mówił inaczej?

Władza jest podzielona między Królową i rząd. Ta "elyta", o istnienie której masz najwyraźniej pretensje, to w tym przypadku dwór królowej. Znalazły się tam osoby najbliższe Uzi (po cholerę ja to w ogóle tłumaczę??), co wydaje mi się dość oczywiste. Wolałabym realną władzę nad simem - nie mylić ze stworzonym na potrzeby zabawy państewkiem - przekazać ludziom, do których mam zaufanie. Do rządu mogą się przecież dostać ludzie przypadkowi, tacy jak ja lub aman, nigdy nie wiadomo co nam do łba strzeli.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Lut 2009, 17:46 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Madelaine napisał(a):
Wolałabym realną władzę nad simem - nie mylić ze stworzonym na potrzeby zabawy państewkiem - przekazać ludziom, do których mam zaufanie. Do rządu mogą się przecież dostać ludzie przypadkowi, tacy jak ja lub aman, nigdy nie wiadomo co nam do łba strzeli.

No dobra to do czegos doszlismy , realna wladza nad simem jest u ludzi budzacych zaufanie a wiec bliskich znajomych Uzi.

A rzad jest czescia "wladzy" dla czystej zabawy, bez jakichkolwiek mozliwosci poza skladaniem propozycji w formie calkowicie bzdurnych ustaw.

No dobra chodzilo mi to o aby to bylo jasno i wyraznie napisane , kto ma realna wladze a kto ma "wladze"

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 15 Lut 2009, 18:07 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Od samego początku wydawało mi się to dość oczywiste. Ale nie będę się wypowiadać, powiedziałam co wiedziałam, myślę, że dalej rozjaśniać mroki powinny osoby bliższe realnej władzy.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Lut 2009, 18:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Alez Codiee, mylisz pojecia:) Oczywiscie, ze do zarzadzania wyspa potrzeba wielu ludzi i trudno, zeby Uzi dobrala sobie do tego wrogow:) Zrobiliby return budynkow po 1 godzinie, sprzedali SIM i byloby po zabawie. Zarzadzanie wyspa nie ma jednak nic wspolnego z Rzadem. Ten jest wybierany demokratycznie i gospodaruje jak moze.
Gdyby powstala sytuacja, w ktorej ludzie wybieraja Rzad, a Uzi mowi - niee, w rzadzie beda osoby X,Y,Z bo sa moimi przyjaciolmi i nie ma dyskusji! to byloby zlamanie zasad.
Cytuj:
"w konstytucji jest zapis ze krolowa ma prawo veto"

Czy jest jakas inna metoda? CO zrobic w wypadku, gdy jakis Shuftan wedrze sie do Rzadu i przeglosuje ustawe:
Cytuj:
Par 1. Sprzedac wyspe. Dolary przekazac na konto Podexa.

Tylko weto! Krolowa nie ma zadnego interesu w wetowaniu ustaw rozwijajacych Republike, bo przeciez dzialalaby na swoja wlasna szkoda. Wlasnei dla jej wlasnego, egoistycznego interesu ( jesli juz chcesz to tak nazywac) musi popierac demokracje i jak najmniej przeszkadzac bo zabawa traci sens.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Lut 2009, 18:18 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Jacek napisał(a):
Alez Codiee, mylisz pojecia:) Oczywiscie, ze do zarzadzania wyspa potrzeba wielu ludzi i trudno, zeby Uzi dobrala sobie do tego wrogow:)

Ja nie myle pojec, ja to doskonale rozumiem. Tylko ze pare postow wyzej to byla calkiem abstrakcyjna grupa o ktorej sie mowilo w sposob drwiacy. Mi chodzi o jasne postawienie sprawy.

Madelaine napisał(a):
Od samego początku wydawało mi się to dość oczywiste. Ale nie będę się wypowiadać, powiedziałam co wiedziałam, myślę, że dalej rozjaśniać mroki powinny osoby bliższe realnej władzy.

Od samego poczatku to byl post Jacka o Republice z 29 lipca 2008 roku gdzie napisal

Jacek dawno dawno temu napisał(a):
Idea główna jest taka, żebyście Wyspą zarządzali Wy, nie jakiś owner, landlord czy ktoś inny ale właśnie Wy.

to byl chyba grzech pierworodny :]

Bardziej uczciwe byloby
Cytuj:
Idea główna jest taka, że Wyspą zarządza owner i przyjaciele, a wlasnie Wy bedziecie sie bawic w skladanie propozycji

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Lut 2009, 18:44 
Dołączenie:
Czerwiec 2007
Madelaine napisał(a):
Od samego początku wydawało mi się to dość oczywiste.

Widocznie do niektórych dotarło to z opóźnieniem. :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Lut 2009, 18:57 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Krecik napisał(a):
Madelaine napisał(a):
Od samego początku wydawało mi się to dość oczywiste.

Widocznie do niektórych dotarło to z opóźnieniem. :mrgreen:

Oczywiste bylo to ze rzad g**no moze bo tak naprawde rzadzi Uzi i przyjaciele?
No dla mnie tak :) Ale niestety inni pokroju projekta ciagle wierza ze rzad cos moze. Trzebaby Ich wkoncu oswiecic. No i temu sluzy ten temat.

Podsumowujac temat Ja, Mad , Jacek i na koncu krecick potwierdzajc slowa Mad zgodzilismy sie i wypracowalismy wspolne stanowisko o tym ze Uzi i przyjaciele maja realna wladze nad simem i o tym ze calkiem marginalny rzad sluzy ponoc blizej nieokreslonej zabawie.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 15 Lut 2009, 19:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
Llorando Runo napisał(a):
A ja zauważyłem już trzeci post pod rząd pani Jantarki w którym wypluwa jad na Jacka S.
Mnie Jacek tez w kurza, zwłaszcza w tematach filozoficzno-religijno-politycznych ale te wszystkie dyskusje (złośliwe przeważnie, i dobrze) sprowadzam do płaszczyzny merytorycznej, a potem możemy z Jackiem iść na wirtualne piwo, czy struć się czymś innym.
Ale takie wylewanie pomyj na kogoś w każdym temacie i poście jak to robi Jantarka uważam za mierne świadectwo o osobie piszącej to, i sprowadzanie poziomu tego forum grubo pod krechę jakiekolwiek kultury osobistej.

Llorando Runo - my już sobie powiedzieliśmy, że się wybitnie nie lubimy, TAK ? no... to nie zapominaj o tym.
Jeszcze jedno, kultury będzie mnie uczył człowiek kulturalny, dobrze ? tak to sobie ustalmy. Jeśli boli Cię moja szczerość i bezpośredniość, to nie czytaj moich postów. Bardzo proste rozwiązanie.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Lut 2009, 19:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
W odpowiedzi Codiemu:
Wydaje mi sie, ze brniemy w kwestie jezykowe. Podam wiec taki przyklad:
Masz swoja parcele wielka jak Ukraina, jestes jej pelnym wlascicielem. Mowisz paru ludziom - wezcie sobie polowe, ja bede placil Tier i dbal o szczegoly techniczne typu lagi, brak pedofili na Simie itd. Wezme sobie kilku znajmych do tych paskudztw, bo sam nie dam rady. Jednak w wasza czesc nie bede sie mieszal - wybierzcie sobie jakies wladze, robta co chceta, wasza sprawa.
Teraz pytanie - kto rzadzi ta wydzielona czescia? Pewnie, ze ty jestes ownerem i mozesz wszystkich wywalic, ale dobrowolnie oddales te czesc i takie byly zasady zabawy. Rzadza tam jednak ci, ktorym ziemie oddales bo tak zaklada wasz uklad.
Z PR jest dokladnie tak samo. Mowisz, ze nie ma wolnosci? Alez startuj do wyborow, wygraj i obwies ziemie rzadowa haslami - PRECZ Z TYRANIA! NIE MA WOLNOSCI BEZ X-LANGA!
Mozesz to zrobic, Konstytucja tego nie zabrania.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Lut 2009, 20:06 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Troche sie zagalopowales zeby xlanga w to wmieszac, czekam na wzmianke o devil head :)
No i ja nie mowie o braku wolnosci , tylko stwierdzam kto rzadzi. Z tego co czytam wszyscy sie zgadzaja tylko jest zle ze o tym pisze, bo o tym sie nie powinno pisac.

Co do tego przykladu to teraz piszemy powaznie na poziomie second life. I nie potrzebuje byc trybikiem i byc czescia rzadu czyli tego poziomu pol zartem pol serio, aby stwierdzic kto rzadzi w PR i wypowiedziec swoje zdanie na forum.

Nie domagam sie jakiejs wolnosci dla PR (nie wiem skad ci sie ta wolnosc urodzila) nie domagam sie tez aby cala wladza byla przekana innym. Chce tylko aby bylo jasne ,ze na poziomie Simu rzadzi Uzi i przyjaciele, a rzadzenie rzadu to zart tylko i zabawa bez konsekwencji. I niechclabym aby na wzmianke o grupie ktora faktycznie rzadzi czyli Uzi i przyjaciele byly robione jakies wielkie oczy i dopisywane zarciki.

Ostatnio edytowany przez C Nishi, 15 Lut 2009, 22:13, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Lut 2009, 20:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Zawsze uzywam przykladow bliskich rozmowcy, bo tak latwiej wytlumaczyc. Na dodatek podreklamowalem cie troche, tez moglbys jakis przyklad z Podexem dac:)
Mozemy dojsc do zgody w tweordzeniu, ze za SIM placi UZI, grupa osob pomoga jej w sprawach technicznych.
A faktycznie czescia wyspy rzadzi Rzad, a przynajmniej powinien. Moj przyklad wlasnie tego dotyczyl. Rzad moze powiesic plakaty sprzeciwiajace sie Uzi, reklamujace uslugi swoich prywatnych firm. kazac chodzic na glowe na swojej ziemi i co tylko mu przyjdzie do glowy. Uzi, wraz z grupa przyjaciol, wtracac sie w to nie moze, bo zlamie zasady zabawy.

Profil E-mail GGOffline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Moderatorzy

Madelaine, Republika Polska

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso