Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Lut 2009, 02:38 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Pawell Bulloch
Zapamiętam, żeby zawsze Ci ją przyznawać :)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 13 Lut 2009, 02:51 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Jantarka napisał(a):
Czy głosowanie może odbyć się wtedy kiedy uczestniczą [o ile w ogóle takie głosowanie się odbyło] w nim tylko dwie osoby, z czego te dwie osoby są wnioskującymi ?

Tak. Wtedy zakłada się, że osoba nieobecna wstrzymała się od głosu.

Jantarka napisał(a):
czy nie prościej byłby gdyby strony sporu, spotkały się na neutralnym gruncie, z neutralnym świadkiem i spróbowały dojść do jakiegoś porozumienia ?

Wniosek został napisany właśnie z powodu braku możliwości spotkania.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Lut 2009, 03:08 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Jeżeli się dobrze orientuje, a się bardzodobrze orientuję, to Pietia zapewne jest za referendum. Jeżeli to możliwe, może on podać, ile osób jest za referendum. Nie zdziwię się, jeżeli dzisiaj (bo już od 4 godzin jest piątek w Polsce) tych osób będzie ponad 20.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Lut 2009, 05:13 
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Pietia Szondi
Pytanie o ilość złożonych na ręce Królowej (lub wrzuconych do skrzynki Królewskiej) wniosków o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania Ministra/Ministrów, niestety jest dla mnie zbyt trudne ;( Tylko jedna Uzi, może nam powiedzieć ile aktualnie wniosków złożono (choć każda odpowiedź sądząc po ostatnio zaistniałych wątkach) będzie i tak negowana, i znajdą się tacy, którzy będą udowadniać że wniosków nie ma, a podana ilość jest tylko i wyłącznie fantazją Uzi, mającą na celu "legalne" usunięcie władzy.

Notki z prośbą o przeprowadzenie referendum w wyniku zaistnienia §25 Konstytucji Polskiej Republiki są do pobrania ze skrzyneczki leżącej pomiędzy dawną siedzibą Pubu GOAL a Galerią, i znajdują się tam od 3 lub 4 dni (tak więc parę osób zapewne już je Królowej przekazało). Aby nie wzbudzać wątpliwości co do wiarygodności ilości Obywateli składających wniosek, nie zbieram notek, nie zliczam, tylko składamy je bezpośrednio do Królowej.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 13 Lut 2009, 09:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Beyonce Weatherwax
Cytuj:
Tak. Wtedy zakłada się, że osoba nieobecna wstrzymała się od głosu.

hahahaha dobre a wiec mad
zwolalam zebranie na ktortm was a ni uzi nie bylo wiec wszystcu wstrzymaliscie sie od glosu
a na tym zebraniu ustalilam sobie ze ciebie i amana odwolam nieobecni wstryzmuja sie od glosu ?? tak??? a wiec ze bylam tam tylko ja reszta od glosu sie wstrzymala wynik glosowania jest taki iz 1 osoba za reszta sie wstrzyala wiec wniosek przeszedl
wiec juz skladam do uzi wniosek o wasze odwilanie)))) puknij sie kobieto w glowke i przestan byc obludna i falszywa bo to co wyprawiasz przekracza wszelkie granice dobrego smaku

[ Dodano: 2009-02-13, 09:32 ]
Pietia Szondi napisał(a):
Pytanie o ilość złożonych na ręce Królowej (lub wrzuconych do skrzynki Królewskiej) wniosków o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania Ministra/Ministrów, niestety jest dla mnie zbyt trudne ;( Tylko jedna Uzi, może nam powiedzieć ile aktualnie wniosków złożono (choć każda odpowiedź sądząc po ostatnio zaistniałych wątkach) będzie i tak negowana, i znajdą się tacy, którzy będą udowadniać że wniosków nie ma, a podana ilość jest tylko i wyłącznie fantazją Uzi, mającą na celu "legalne" usunięcie władzy.

Notki z prośbą o przeprowadzenie referendum w wyniku zaistnienia §25 Konstytucji Polskiej Republiki są do pobrania ze skrzyneczki leżącej pomiędzy dawną siedzibą Pubu GOAL a Galerią, i znajdują się tam od 3 lub 4 dni (tak więc parę osób zapewne już je Królowej przekazało). Aby nie wzbudzać wątpliwości co do wiarygodności ilości Obywateli składających wniosek, nie zbieram notek, nie zliczam, tylko składamy je bezpośrednio do Królowej.

pietia ale wnioski osób sfrustrowanych przegrana w wyborach nie są chyba odbierane na poważnie co????
kolego ale ty musisz mieć kompleksy o jesuu

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Lut 2009, 09:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Beyonce i Jantarka maja chyba racje i musze sie przyznac do bledu. Droga formalna jest taka, ze nalezy zglosic na tajnym podforum wniosek o odwolanie czlonka rzadu (o ile go nie zgloszono), przeglosowac, przekazac Uzi i wtedy musi ona ogloscic referendum. Wyjdzie na to samo co teraz, ale tajne glosowanie powinno sie odbyc.
Mowi o tym par 26.
Oczywiscie mozna to zrobic nawet teraz by formalnosciom stalo sie zadosc.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 13 Lut 2009, 09:58 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
Cytuj:
Beyonce i Jantarka maja chyba racje i musze sie przyznac do bledu. Droga formalna jest taka, ze nalezy zglosic na tajnym podforum wniosek o odwolanie czlonka rzadu (o ile go nie zgloszono),

ale czy można składać wniosek ot tak sobie ??? bez powodów i dowodów bez przedyskutowania i omówienia problemu skoro tak to zaraz po wyborach praktycznie kazdy z republikanów może zwołać 10 osób których glosy będą ważne i się będziemy odwoływać w nieskończoność bez podania wyraźnej przyczyny??? absurd prawny i bubel konstytucyjny!!!

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Lut 2009, 10:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
ale czy można składać wniosek ot tak sobie ???

KOnstytycja mowi, ze mozna,. Podanie przyczyny odwolania nie jest wymagane.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 13 Lut 2009, 10:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
Jacek napisał(a):
Cytuj:
ale czy można składać wniosek ot tak sobie ???

KOnstytycja mowi, ze mozna,. Podanie przyczyny odwolania nie jest wymagane.

czyli ten punkt konstutycji nie jest obiektywny, gdyz :
nie wazne kogo wybierze narod
uzi i tak wszadzi tam swojego ulubienca ( mowa o rzadzie) ktory dobierze sobie sklad i niewygodna osobe pomimo iz wybrana demokratycznie wywala zglaszajac wniosek o odwolanie????
brawo oby tak dalej
ten punkt konstytucji przeczy wolnosci wyborow i daje wyborcom zludne poczuce demokracji,

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 13 Lut 2009, 10:39 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
BeyonceW napisał(a):
ten punkt konstytucji przeczy wolnosci wyborow i daje wyborcom zludne poczuce demokracji,

Istotnie.. przy opracowaniu Konstytucji pokuszono sie o wiele i zbyt daleko idacych uproszczen ktore powoduja teraz takie a nie inne reperkusje.
Idea obywatelstwa oparta na przynaleznosci do otwartej grupy skutkuje tym, ze kto ma wiecej przyjaciol, ten wygrywa. Inny, z rownie silna grupa, wnioski o odwolanie moze bez ustanku skladac. I tak oto mamy nieustajacy konkurs pieknosci. Czy Rzad 10 osobowy czy 3 osobowy problem pozostaje ten sam.
Przy poparciu moich 19 altow zawsze moge wnioskowac o upadlosc.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Lut 2009, 11:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Instytucja odwolania ministra musi istniec w kazdym systemie prawnym. Co bowiem zrobic jesli pojawi sie osoba niespelna rozumu, albo totalnie olewajaca prace w rzadzie? Taka tez byla zapewne intencja ustawodawcy, ktory ja wpisal do konstytucji.
Zwroce delikatnie uwage na jakze istotne slowo:
Królowa może ogłosić Referendum w sprawie odwołania Ministra,
Moze, nie musi ( chociaz na moje oko powinna, skoro taka jest wola czlonkow rzadu lub ludu)
Jeszcze jedna sprawa.
Odwolanie czlonka rzadu odbywa sie poprzez demokratyczne glosowanie w grupie. Anulkowe 19 altow wystarczy tylko do tego, zeby wniosek o referendum zglosic. Odwolac nimi rzadu nie da rady.
Gdby ktos notorycznie i zlosliwie podawal wnioski o upadlosc rzadu, np przy pomocy skryptu to Uzi po prostu referendum nie oglosi - bo jak juz pisalem, ona moze, ale nie musi. Krolowa pelni tu, za przeproszeniem, role filtra.
O skladzie rzady decyduje wiec lud pracujacy miast i wsi. ( bezrobotni w zasadzie tez:)

Ostatnio edytowany przez Jacek, 13 Lut 2009, 11:03, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 13 Lut 2009, 11:02 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Nie mogę uwierzyć, że jesteście dorośli. Już wiem, czemu nie chce mi się bywać w SL nawet, kiedy znajdę na to czas. Nie tak miało być, ale róbta co chceta. Ja się już nie mieszam.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Lut 2009, 12:47 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Ja w ostatnich wyborach nie brałem udziału. Czy to oznacza, że skoro w nich nie wygrałme ,to jestem sfrustrowany, bo też biorę udizał w referendum ludu?

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 13 Lut 2009, 13:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
Wybaczcie, ze to powiem.
Wasza Konstytucja to błazenada.
Na Waszym miejscu, zamiast w tej chwili drzeć koty i wzajemnie udowadniać sobie kto ma rację, sugerowałabym pochylić się nad tekstem... a najlepiej, zostawcie władze w jednych rękach, bez całej tej bezproduktywnej ministerialnej otoczki - tego, kto płaci za land [co tak przy każdej dyskusji podkreślacie]. Byłoby przynajmniej uczciwie - płacę, wymagam, stawiam warunki. Jak widać inna wersja się nie sprawdza.

Sytuacja taka jak obecna jasno wskazuje, że Wasze pomysły nie działają.
Chyba jednak jestem wdzięczna realności, że prowadzi naturalną selekcję i takie mądre głowy nie mają szansy na dorwanie się do władzy... inaczej wszyscy siedzielibyśmy w więzieniach, o prze bóg... sądownictwo pewnie by nie istniało, bo każdy mógłby każdego...ot tak sobie, bez powodu...

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Lut 2009, 13:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
A moze tak zamiast sie kłocić- z klasa poddać się woli ludu , który przecież Panią minister wybrał?

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Lut 2009, 13:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Jantarko - alez Tobie wybaczam wszytsko, i tradycyjnie sie nie zgodze:)
Oczywiscie, ze SIM dzialalby bez problemow i dyskusji, gdyby go wynajac ( najlepiej jednemu wlascicielowi) zainkasowac kase i meic swiety spokoj. Ale co by bylo w tym interesujacego? O co bysmy darli koty i sie klocili?
To, ze Rzad nie moze sie dogadac, ze ustawa jest niezgodna z Konstytucja, ze opozycja spiskuje itd to jest wlasnie dowod na to, ze wszytsko dziala. Wlasnie dzieki temu jest interesujaco.
Ty sama jestes najlepeszym dowodem na to, ze mam racje. Zobacz ile napisalas o tym, ze PR nei ma sensu ( wiecej chyba niz o swoim teatrze, ale nie chce mi sie liczyc:-). Gdyby zgodnie z twoja sugestia, oddac wszytsko jednemu wlascicielowi, nei napisalabys o tym ani slowa, bo i po co?
Przewrotnie powiem, ze kazda krytyka Republiki jest dowodem na to, ze ma ona sens.
Oczywiscie nic nie jest wieczne, gdy zakoncza sie dyskusje i spory, i nikomu nie bedzie sie chcialo juz bawic i klocic, PR tez pewnie ewoluuje w cos innego, normalna rzecz.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 13 Lut 2009, 15:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
Jacek napisał(a):
Jantarko - alez Tobie wybaczam wszytsko, i tradycyjnie sie nie zgodze:)
[...] Oczywiscie nic nie jest wieczne, gdy zakoncza sie dyskusje i spory, i nikomu nie bedzie sie chcialo juz bawic i klocic, PR tez pewnie ewoluuje w cos innego, normalna rzecz.

Wiesz Jacku, jesteś monotonny w swoich wywodach. Bywasz czasem strawny, ale w większości jest to zwykłe wodolejstwo. Oczywiście to co się dzieje tłumaczyć na można na wiele sposobów, np. można uskuteczniać propagandę sukcesu i przekuwać porażkę w sukces, dlatego Jacku, twoje słowa jakoś mnie nie dziwią, jedynie nudzą.

Teatr Morfina [dla jasności dodam, ze nie jest on mój, a grupy tworzącej ] nie wymaga takich dyskusji, bo nie ma takich problemów jak PR. Poza tym wszelkie moje wysiłki mówienia o Teatrze, podsumowane przez was były jako zbędna reklama - ponieważ potrafie się dostosować, to też uczyniłam. Ty niestety masz ta nieznośną megalomańską manierę, ze chcesz i widzisz, że wszystko działa pod ciebie i w dodatku bezbłędnie.
Niestety Jacku...

Poza tym mój drogi... marny Twój wysiłek, nie sprowokujesz mnie swoimi "uszczypliwościami" traktuję jak ukłucie komarka :D nie działają, może czasem czasem rozbawia, w większości jednak nuuudzą.

Rzeknę na koniec do tych którzy jeszcze potrafią się posługiwać umysłem i posiadają coś takiego jak własne zdanie. Jeśli naprawdę chcecie coś tworzyć, to słuchajcie wszystkich opinii, oczywiście krytyki też, ale tylko konstruktywnej. W przypadku zaistniałej sytuacji, aż samo się ciśnie, że modyfikacja konstytucji byłaby wskazana, zdecydowanie bardziej niż cały ten korowód przepychanek.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Lut 2009, 15:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Ech, wlasna megalomania i wodolejstwo tez mnie przeraza czasem, ale teraz postaram sie powstrzymac i bedzie krotko.
1) Czy idealnie dzialajacy rzad z idealna konstytucja bylby fajny?
Po pierwsze jest to niemozliwe (moze na pustym SIMie z jednym avatarem), a po drugie byloby to strasznie nudne, jak sztuka bvez fabuly. Istota zabawy sa problemy i nieprzewidywalnosc. Odpowiedz wiec brzmi:
NIE.
2) Czy Jantarka jest wzorowym obywatelem PR, nawet wbrew swej woli?
TAK . Pisze wiele postow na temat Republiki i Rzadu, sugeruje poprawki, wytyka bledy, rozslawia PR na innych forach, powoduje zachwyt jednych, swiete oburzenie pozostalych. Czy moze byc cos lepszego dla jakiegolowiek przedsiewziecia? Istota dzialalnosci jest ferment, i mamy go dzieki Jan.
Oby wiecej takich obywateli i obywatelek!
Czuwaj!

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 13 Lut 2009, 15:43 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Jantarka napisał(a):
wszelkie moje wysiłki mówienia o Teatrze, podsumowane przez was były jako zbędna reklama

Off topic, ale nie mogę się powstrzymać - gdzie, jak, kiedy i kto zarzucił, że pisanie o Morfinie to zbędna reklama?

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 13 Lut 2009, 15:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
nick w SL: Private.
Ja mogę tylko powiedzieć, że referendum Pietii tyczy się ludu i wrzucania notek do skrzynki Uzi. Można przeczytać o tym na jego stronie/ czy też stronie PR - polskarepublika.com . Nie brał udziału w poprzednich wyborach i z tego co widziałam próbuje zwrócić uwagę rządu "bardzo świecącymi" podłogami nad swoją działką aż do nieba - widać je nawet z rynku - ale nie widziałam, aby ktoś to zauważył - chyba, że widzi i nie mówi.

Jak przeczytałam sobie wszystko - mimo, że osoby w rządzie znam i lubię jeśli chodzi o grunt taki prywatny - to to, co widzę tutaj i czytam przemawia tylko za tym, aby wnioski ze skrzynki Pietii do skrzynki Uzi wrzucić.

Liczyłam, że będzie coś się działo poza kłótniami na forum. Nie chodziło mi tu o jakiś idealny rząd, ale przynajmniej o to, aby coś robił... PR się nie zmienia zbytnio - poza wprowadzkami i wyprowadzkami na działki rożnych osób. Podobnie z pomieszczeniami na rynku...

Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Moderatorzy

Madelaine, Republika Polska

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso