Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 12 Gru 2008, 08:35 
Dołączenie:
Grudzień 2007
Posty: 446
nick w SL: Pietia Szondi
W nawiązaniu do Konstytucji Polskiej Republiki proszę wszystkich zainteresowanych (prośbę kieruję oczywiście głównie do Królowej Uzi Boa oraz Kancelarii PODEX) proszę o interpretację paragrafu:
Cytuj:
§ 38.
Rząd jest zobowiązany do przeprowadzenia debaty nad wnioskiem ustawodawczym zgłoszonym przez co najmniej 20 obywateli, którzy w sposób bezsporny potwierdzą ważność swojego podpisu.


Proszę o określenie formy złożenia Wniosku ustawodawczego (notecard? jeśli tak to jakiś okreslony sposób zapisu czy dowolnie spisana notatka?) jak również o metodę potwierdzenia ważności (może każdy Obywatel osbiście przekazuje kopie wniosku, a może każdy Obywatel składa podpis pod kopią, którą no modify przekazuje do jednego przedstawiciela reprezentującego całą grupę składającą wniosek? a może zupełnie inna forma?propozycje....na dodatek proszę o zatwierdzenie którejś z form jako oficjalnie dopuszczonej właśnie dla celów wniosku ustawodawczego.


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Gru 2008, 23:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Posty: 4035
nick w SL: Jacek Shuftan
Moja nieformalna sugestia brzmi tak:
notecard z imionami minimum 20 avatarow, ktore mozna zapytac na IM czy faktycznie podpisaly wniosek.
O wiele jednak prostszym sposobem wydaje sie mobbing, czyli napisanie do czlonka rzadu na ktorego oddalismy glos, by poruszyl interesujaca nas sprawe na obradach. Jesli nie zadziala to mozna napisac do kolejnych i dopiero na koncu robic notke i zbierac podpisy.


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Gru 2008, 23:50 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Posty: 1517
nick w SL: Anulka Zimminy
Zalozenie ponad 20 altow nie jest zadnym problemem jak rowniez odpowiedzenie na IM.. w godzine zakladajaca po 3 minuty na zalagowanie sie, odebranie IM, odpowiedzenienan i wylogowanie sie.
Przy okazji.. zalozenie 30 kont pocztowych na gmailu tez zadnym problemem nie jest. :-) Moze koncepcjonodawca wypowiedzialby sie jak sobie to wyobrazal ?


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Gru 2008, 23:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Posty: 4035
nick w SL: Jacek Shuftan
Moim zdaniem, jesli komus chce sie zakladac 20 altow ( co legalnie nie jest) i 20 kont pocztowych (lacznie z wpisywaniem tych nieczytelnych cyferek antybotowych) to znaczy, ze tak mu na wniosku zalezy, iz grzechem byloby go nie rozpatrzyc :)
Oczywiscie zebranie glosow daje tylko pewnosc co do tego, ze wniosek bedzie poruszony na posiedzeniu rzadu, nie zas ze przejdzie.
Chociaz moze rzeczywoscie warto rozpatrzyc mysl, ze osoby podpisujace sie pod wnioskiem musza miec przymajmniej miesieczny staz? (zalatuje to niestety lekko lamaniem Konstytucji i zasady rownosci wobec prawa:(


Ostatnio edytowany przez Jacek 13 Gru 2008, 00:01, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Gru 2008, 00:00 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Posty: 3307
nick w SL: MaxJames Chemistry
Weryfikacja daty urodzenia awatara, ktory podpisuje się pod wnioskiem... Taka drobna sugestia.


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Gru 2008, 08:18 
Dołączenie:
Grudzień 2007
Posty: 446
nick w SL: Pietia Szondi
Jeśli sugerujecie ograniczenie wiekowe, zdecydowanie łamiemy Konstytucje:
Cytuj:
§ 5.
Obywatel jest równy wobec prawa oraz uprawniony do równego traktowania przez organy władzy.

Cytuj:
§ 10.
Obywatel ma prawo do zgromadzeń i wnoszenia petycji w dowolnej sprawie przy zachowaniu postępowania pokojowego i bez użycia przemocy.


W związku z tym proszę Królową jako jedyną upoważnioną do dokonania wiążącej interpretacji zapisów Konstytucji o wyrażenie stanowiska odnośnie "bezspornego potwierdzenia ważności podpisu. "


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Gru 2008, 09:43 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Posty: 1517
nick w SL: Anulka Zimminy
Albowiem Obuwatelem staje sie ktos kto zapisal sie do Grupy.
Tym samym Grupa i jej zasady stoja ponad kKnstytucja.. mozna bowiem zmienic zasady przyjmowania do Grupy, na przyklad poprzez wprowadzenie zaproszen, zamknac grupe czy wprowadzic oplaty za przynaleznosc.

Wiem, znam odpowiedz, kto i po co mialby majstrowac przy ustawieniach Grupy.
W Polsce RL i kuilku innyc krajach bylych demoludow Obywatelstwo nadaje sie na zasadzie "krwi matki", w wiekszosci krajow na zasadzie "krwi ojca", w niektorych krajach obowiazuje zasada "ziemi". Wszedzie i zawsze mozna wystapic o nadanie Obywatelstwa. Zawsze pelnoprawnym Obywatelem zostaje sie po osiagnieciu okreslonego wieku.


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Gru 2008, 10:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Posty: 2632
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Troche sie z Toba nie zgodze Anulko. Otoz Konstytucja stoi ponadgrupa. Wyraznie reguluje na jakiej zasadzie ludzie przyjmowani sa do grupy

Konstytucja napisał(a):
§ 2.
Nabycie Obywatelstwa Polskiej Republiki następuje poprzez przystąpienie do grupy Polska Republika. Przystąpienie do grupy jest darmowe i otwarte dla każdego awatara.

Aczkolwiek masz racje, ze pelnoprawnym obywatelem w wiekszosci krajow (wszystkich?) staje sie dopiero po osiagnieciu pewnego wieku. W dodatku z tego co mi widomo ten wiek nie jest okreslany w zadym kraju przez konstytucje, a przez odpowiednia ustawe. Tylko, ze jesli premierem zostanie Mad no to nie ma co liczyc na taka ustawe. W programie Mad bylo wyraznie napisane, ze ustaw nie bedzie tworzyc :-P


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Gru 2008, 11:00 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Posty: 1517
nick w SL: Anulka Zimminy
Z tego co wiem i z praktyki, Rzad to programu zadnego nie ma. Chyba Rzad sie nawet jeszcze nie ukonstytuowal, bo ogloszenia o zaprzysiezeniu nijakiego na chwile obecna nie bylo.
A nawet to.. potem wybory Premiera beda. Czyli tak po Nowym Roku moze bedzie mozna ukonstytuowac ORO. I rozpoczac walke o program pracy Rzad. A dopiero wtedy sie okaze czy Rzad ustawy jakowes mialby w planie przedstawic.

BTW: skoro Rzad ma swoje tajne podforum to moze i ORO by takie mialo ? Aby moglo knuc swoje niecne intrygi bardziej oficjalnie ? :-D


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Gru 2008, 17:07 
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Posty: 38
nick w SL: Lincoln Beck
Pozwolę sobie wyrazić wątpliwość co do zasadności jednoznacznego i szczegółowego definiowania czysto technicznych aspektów podniesionego zagadnienia.

Przyjęta w przepisach § 25, 38 i 41 Konstytucji PR konstrukcja umożliwia dokonywanie dynamicznej wykładni zawartych w nich norm prawnych, niejako niezależnie od zmieniających się możliwości jakie daje oprogramowanie. Sformułowanie jednej kompleksowej interpretacji, przedmiotem której byłaby analiza poszególnych zagadnień technicznych (jeśli w ogóle jest możliwe) ocierałoby się o zbędną kazuistykę.

W praktyce rozwiązanie zaproponowane przez Jacka wydaje się dostatecznie przekonującym, chociaż trudno przewidzieć czy również dla Naszej Wysokości. Nie znajduje jednak żadnego uzasadnienia dla ograniczenia uprawnienia wynikającego z § 25, 38 i 41 jedynie do kont założonych co najmniej miesiąc przed datą złożenia wniosku.

Na marginesie warto zaznaczyć, iż w przypadku realizacji § 38 to na Rządzie będzie spoczywał ciężar weryfikacji ważności "podpisu obywatela".


Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

OdpowiedzKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Moderatorzy

Madelaine, Republika Polska

Panel
Góra
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso