Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 14 Lis 2008, 09:57 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
Pytanie z natury ogolnych.. A jaki jest program Rzadu PR na aktualna kadencje ? Jakies expose Premiera ? Z czego Rzad za miesiac ma sie rozliczyć przed swoimi wyborcami ? Czy Pan Premier zechcialby sie ustosunkowac do tego pytania czy tez Obywatelom nie udzielono prawa interpelacji ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Lis 2008, 16:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Kazik Ansar
Bardzo słuszna uwaga, każdy przyzwoity rząd zaczyna od nakreślenia programu, a nie od opchnięcia (wiem, że chodzi "tylko" o wynajem) lokali. Chyba, że: "Po czynach ich poznacie" :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Lis 2008, 17:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Mimo, ze opozycja jestem z krwi i kosci tu musze stanac w obronie Rzadu. Ciezko jest w SL zrobic program:(
Jutro moze pojawic sie Michael Jackson i powiedziec - moge zagrac za 10 000 LS u was, zagrac?
I wszytskie plany budzetowe wezma w leb, bo fajnie byloby jakby zagral.
SL nieprzewidywalne jest az strach:(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Lis 2008, 17:24 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Zartujesz Jacku. Program Rzadu to jest to co Rzad ma zamiar zrealizowac. Narazie to mamy tak, ze czterech kandydatow w Rzadzie w kampani wyborczej przedstawialo kompletenie rozne programy, Konstytucja nie okreslila KTO zostanie premierem, wiec czyj program zostanie realizowany. W ogole jakis ? To po co ta zabawa z programami wyborczymi.. nie wystarczylby zwykly konkurs pieknosci ?
A jak sie juz Rzad zrobi, to co, ma jakies zamiary, plany czy tez od pomyslu do przemyslu, chaos i zadnego dlugoplanowego dzialania. Wezma sobie co swoje, a nastepny Rzad za miesiac, zaczyna apiat' od nowa ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Lis 2008, 22:42 
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Radoslaw Jetcity
Anulka nie ma sensu przedstawiac expose, a wiesz czemu? Powiem ci. Dlatego ze w rzadzie jest 5 ministrow, kazdy ma inny program i kazdy sie skupia nad wykonaniem swojego, wiec kazdy z punktow programowych kazdego z kandydatow musi zdobyc glos minimum 2 innych ministrow.

Nie ma sensu przedstawiac expose rzadu, bo kazdy z nas ma inny program i do konca nie wiadomo co sie uda a co nie zrobic. Jedyne expose ktore mozna zaproponowac, to niestety wszytskie 5 programow polaczone w jeden...

Innymi slowy kazdy minister bedzie rozliczony przez swoich wyborcow wedlug tego co udalo mu sie zrealizowac podczas jego kadencji.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lis 2008, 00:01 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Wniosek stad jeden jedyny a chyba innego byc nie moze - Rzad nie jest spojny i nie ma zadnego programu. Kazady orze jak moze i ciagnie w swoja strone, czyli jak zwykle nic z tego nie wyjdzie. A wydawalby sie, ze pierwszy Rzad to bedzie przyklad dla nastepnych. Mozliwe, ze tojednak przyklad bedzie. Mozliwe, ze tworcy i straznicy Konstytucji jednak zorientuja sie, ze Rzad mial tu rzadzic ku dobru calej spolecznosci, a nie debatowac nad racjami poszczegolnych ministrow, Ba, marzenie, moze nawet realizowaac jakis plan rozwoju PR.
Szkoda, ze jak zwykle na dobrych chceciach sie konczy ale ze na oczach sporej acz halasliwej grupki zagranicznych obserwatorow tylko udowadniamy, ze Poalcy idee szczytne maja ale nijak ich zrealizowac nie potrafia.
A moze tylko czarnowidze.. nie ma co do tego pewnosci

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lis 2008, 00:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
A moze tylko czarnowidze.. nie ma co do tego pewnosci

Pewnosc jest, ale za to cie kochamy:)
Co dziwne zgadzam sie z twoimi zalozeniami, ale nie z wnioskami.
Rzad oczywiscie nie jest spojny, spotkalo sie 5 wybitnych osobistosci wiec trudno zeby nagle mieli takie same poglady i kazdy orze w swoja strone - ale to wlasnie dobrze! I tylko wtedy moze cos wyjsc.
Z tego tez powodu pisanie programu nie mialoby sensu, chyba ze bylby to "typowy" program rzadow z rl, czuli nie mowiacy nic. Podejmuje sie napisanie go w ciagu pol godziny.
W trosce o dobro Republiki i kierujac sie dobrem avatarow bedziemy dokladac wszelkich starn majacych na celu polepszenie zycia pixelowego oraz podniesienie warunkow zyciowych najubozszych nie zapominajac przy tym o poswieceniu uwagi najbogatszym bedacym podstawa przemian systemowych...
Mozna tak godzinami, ale po co?
Rzad w ciagu paru zaledwie dni wylonil Premiera, zajal sie lokalami, organizuje jarmark.. oby tak dalej!Nie wiemy co sie dzieje za zamknietymi drzwiami i co jeszcze sie szykuje, ale domyslam sie, ze bedzie goraco:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lis 2008, 00:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Radku, proszę, mów za siebie, a nie za cały Rząd :) Nie podzielam Twojego zdania.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lis 2008, 00:36 
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Pietia Szondi
Morrigan, jak i reszto zainteresowanych... spokojnie... pamiętamy przecież dokładnie że każdy członek Rządu wyraża na forum tylko i wyłącznie prywatne opinie.

Opinie oficjalne wyrażane za pomocą Ustaw, są również podpieczętowywane (choć niekoniecznie, gdyż nie narzuca tego Konstytucja).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lis 2008, 00:44 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Rzad winien miec program, i to konkretny, jak sobie w preambule pofolguje i wody naleje to trudno. Szkoda, ze takiego zapisu w konstytucji nie ma.
Mysle raczej o tym, ze zwiazku z kadencja jednomiesieczna, trudno, przy braku jakiegos wiekszego horyzontu czasowego, zrobic cokolwiek, zaplanowac jakies wieksze akcje czy tez nakreslic plany rozwoju. Chociazby budzet, ktory z Rzadu na Rzad przechodzi ?
Narazie dzialania sa takie niezbyt przemyslane i pospieszne, co skonczylo sie tymi niedorobkami prawnymi, o czym dyskutuje sie w innym watku.
Troche ludzi z zewnatrz bacznie nam sie przyglada, i nawet ten straszny google translator zatrudnia aby zrozumiec co zamet dodatkowy tylko wprowadza. Ale potem wrzeszczy o tym nie tylko na Rynku w PR ale na caly swiat. A my sobie pokazujemy, ze improwizacja to jedyne na co nas stac.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lis 2008, 01:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
nick w SL: Private.
Ale to tez jakieś wyzwanie dla osób w rządzie. Jeśli dwie mają np dwa przeciwstawne punkty (osoba A chce zlikwidować fontannę, osoba B fontannę powiększyć) to - moim zdaniem - są wystawieni na próbę podjęcia i dojścia do kompromisu. A to jest nie lada sztuka dogadać dwie przeciwstawne programy tak, aby obie strony były w miarę zadowolone :) I co najważniejsze zrealizowały dany punkt. :) [Myślę, że z góry założony program nie jest bardzo potrzebny - chyba że z ew. możliwością zmian...?]

Ja niecierpliwie czekam na działania jedynej Pani w rządzie - interesuje mnie jak te śluby homoseksualne ma zamiar dozwolić - może jakiś klub/restauracja powstanie z tęczową flagą? Pałacyk weselny w kolorach tęczy? ;) I jak z tym małym głodem? :) Hmmm... Ciepła bułeczka dla każdego? ;) I programy Panów też - przyznam się, że jeden czy dwa były tak długie, że ja tak piąte przez dziesiąte... Ale pamiętam mniej więcej :) Tak najbardziej te dwa tej Pani mi się w pamięć wbiły. No i to o matkach z dziećmi - jakiś ośrodek? ;)

Jednym słowem obserwuję sobie po cichutku, aczkolwiek z ciekawością czekam na dalsze kroki :) jako mały hmmm spiczastouchy obywatel :)

PS. Nas tez kopiują? O jeee bedziemy sławni xD

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lis 2008, 02:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Anulko, nie rozumiem, dlaczego nie kandydowałaś :)

Co do ślubów avatarów tej samej płci, to nie są zabronione, mało tego, już się odbywały w PR. Kiedyś był projekt powstania lokalu pod tęczową flagą, ale osoba, która miała się nim zająć, wyparowała z SL. Matki z dzieckiem w PR jeszcze nie widziałam :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lis 2008, 03:36 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Ja widziałam matkę z dzieckiem... i wolę o tym nie mówić, było to dla mnie dosyć traumatyczne przeżycie.

Co do narzekania tych, którzy nie kandydowali - też nie do końca to rozumiem. Ja czepiam się tylko przestrzegania Konstytucji, ale jako współautor mam do tego prawo. Od innych spraw - wara, nie kandydowałam, nie przegrałam w wyborach, nie będę mieć pretensji.
Ale jeśli będę kandydować i przegram... oooo, wtedy uważajcie na mnie 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lis 2008, 07:46 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Madelaine napisał(a):
Co do narzekania tych, którzy nie kandydowali - też nie do końca to rozumiem. Ja czepiam się tylko przestrzegania Konstytucji, ale jako współautor mam do tego prawo. Od innych spraw - wara, nie kandydowałam, nie przegrałam w wyborach, nie będę mieć pretensji.
Ale jeśli będę kandydować i przegram... oooo, wtedy uważajcie na mnie 8-)

Morrigan napisał(a):
Anulko, nie rozumiem, dlaczego nie kandydowałaś :)

Rozumiem, w swietle powyzszych wypowiedzi, w skrocie i w naduzyciu sematycznym - ze mozna to przetlumaczyc na jezyk potoczny tak:
Anulka napisał(a):
Anulko, zamknij buzie !

oswiadczam wiec, ze kandydawalam, ba, wiecej, wybory wygralam. Przy 100% frekwencji.

A wlasnie ,wiemy jakie byly wyniki wyborów, a frekwencja jaka byla to chyba nie podano. Tajne łamane przez poufne ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lis 2008, 08:34 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Nie, moja uwaga była skierowana do wszystkich, którzy nie kandydowali i narzekają. Także do tych, którzy zasiadali w rządzie poprzednio.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lis 2008, 14:27 
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Radoslaw Jetcity
Nie mam ochoty sie produkowac nadaremnie bo kazdy moj program zna i kazdy kto na mnie glosowal wie czego ode mnie oczekiwac.

Powiem ostatni raz: Kazdy ma prawo rzucac we mnie blotem, wiele osob to robi, ilu z was sprobuje wyjsc zza kurtyny anonimowego utyskiwania poprzez pisanie na forum, zglosi sie do nastepnych wyborow, wygra i zrobi tak zeby byl program, zeby ustawy byly dopracowane w 100%, zeby bylo tak jak ta osoba sobie by zazyczyla?

Prowokacyjnie? O to mi chodzilo, bo im wiecej osob ktore zdecyduja sie kandydowac, tym wieksza satysfakcja dla czlonkow nowego rzadu ! A wybory juz niedlugo :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lis 2008, 14:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Nie, błąd w tłumaczeniu.

Poprawne: Potrzeba osób tak zaangażaowanych.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lis 2008, 20:09 
Dołączenie:
Listopad 2008
Niezle niezle wybieracie rzad presidenta a nie maja programu :D to jak wybieracie za ladne oczy czy zajebiaszcze Ao i Avka hahahahah :D normalnie poleglem hahaha ze smiechu

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lis 2008, 20:14 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Brałeś udział w wyborach? Czytałeś programy wyborcze kandydatów?
A może sam chciałeś kandydować?

Przy okazji - o jakich wyborach na prezydenta mówisz? Ktoś zorganizował takie w polskim SL? Chętnie dowiedziałabym się więcej.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lis 2008, 20:28 
Dołączenie:
Listopad 2008
hohoh po co te zabki prosze pani :D hehe Korolowa a presidento to podobne chyba :D juz nie uciekajmy w gre slow przeciez kazdy wie o co chodzi dobrze juz poprawiam Krolowej Rp :D albo Krola jak kto woli odkad tu jestem to wszyscy wysoko postawieni odrazu do gardla mi skacza zluzujcie gdzie was cisnie :) i bez nerwow nie nie bralem udzialu w wyborach i nie zamierzam hehe i chyba ze zrobia mnie ministrem obrony Rp to moge po dwa tak czytalem kielbase wyboracza czekam na realizacje :D heheh

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lis 2008, 20:29 
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Pietia Szondi
Mad, bądź wyrozumiała... nie każdemu chce się czytać wszystkie posty... czytając od końca, szybko bym stwierdził, że ludkom się w głowach poprzewracało :-D

A koledze DargonDevy proponuję się cofnąć do założenia Republiki...i tak wątek za wątkiem, post za postem przeczytać.... a wtedy oceniać :-D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lis 2008, 20:31 
Dołączenie:
Listopad 2008
:lol: a czy ja cos oceniam czekam na realizacje :D tylko :D a ze zabki odrazu ktos szczerzy to smieje sie :D hehe bo akurat mnie cisnienie nie rozpiera :D pozdrawiam a niewyrozumialosc to przyznam wasza ulubiona cecha :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lis 2008, 20:34 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Dragon, chyba się nie zrozumieliśmy.
Jakie ząbki? Czy to, że nie nadużywam emotikonów i że nie piszę na końcu każdego zdania "hahaha" oznacza, że skaczę komuś do gardła?
Po prostu zadałam kilka pytań. Wydaje mi się, że rzeczowych i konkretnych, w przeciwieństwie do Twoich wypowiedzi.
Co do "presidenta" uważam, że należy wiedzieć cokolwiek na temat tego, co się krytykuje. Nie wymagam znajomości Konstytucji na pamięć, ale wiedzieć skąd i dlaczego Królowa i po co cały rząd mógłbyś sprawdzić.

Pietia, moja wyrozumiałość jest bezgraniczna, zapewniam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lis 2008, 20:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Alez wyrozumiemy i wyjasniamy:)
Krolowa i prezydento to nie to samo, Krolowej sie nie wybiera - robi co chce i przed nikim nie odpowiada. Prezydent odwrotnie ( chociaz w SL o przeydencue nie slyszalem, podobnie jak Mad)
Krolowa od Krola tez rozni pare istotnych szczegolow, ale nie bede opisywal bo sa wsrod nas czytenicy niepelnoletni i maja jeszcze na to czas:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lis 2008, 20:37 
Dołączenie:
Listopad 2008
ok zaczne tak rzad jest po to a zeby nic nie robic i sie dorobic to raz heh-definicja ogolna rzadu

po dwa :D jaka potrzeba istnieje w sprawowaniu rzadu :D

po trzy :D po co rzad jak ludnosc mala :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lis 2008, 20:39 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
DragonDevy napisał(a):
:D po co rzad jak ludnosc mala :D

Żeby się dobrze bawić? Orgy roomy już nas znudziły.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lis 2008, 21:33 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
SLowcy polscy chcą poprzez wirtualny śwait (moja definicja SL) pokazać, jak może wyglądać rząd. Chcemy pokazać prawidzwym posłom, minsitrom i wysokopsotawionym osobistościa, iż można bez podkałdania komuś świni bawić się robiąc coś pożytecznego dla społęcnzości.

A mała ta społęcnzość... tutaj bym się nei zgodizł. W SL grupy takie jak Polska Republika (A nie jakieś Rp) jest duża patrząc na sam wiek Polskiej Republiki.

A rząd stara się realizowac swoje cele, aby nie zaszkodzić Republice i jej mieszkańcom (a Królowa PR może nagle mzienić zdanie i odwołać ministrów, bo to i tak jej wyspa, patrząc od punktu First Life)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lis 2008, 22:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Dzis pytanie, dzis odpowiedz:
Cytuj:
ok zaczne tak rzad jest po to a zeby nic nie robic i sie dorobic to raz heh-definicja ogolna rzadu

Kazdy do tego dazy, ale to nikomu sie nie udaje:( Nawet bycie zlodziejem czy zebrakiem wymaga mnostwa pracy:(
Cytuj:
po dwa :D jaka potrzeba istnieje w sprawowaniu rzadu :D

Bo fajnie
Cytuj:
po trzy :D po co rzad jak ludnosc mala :D

Do rzadzenia wystarcza 2 osoby - rzadzony i rzadzacy. Na upartego nawet jedna ale to slaba zabawa rzadzic samym soba i nie wystepuje wtedy potrzeba wspomniana przez ciebie w pkt 2.
:)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Moderatorzy

Madelaine, Republika Polska

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso