Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 13 Lis 2008, 06:52 
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Pietia Szondi
W imieniu Rządu Polskiej Republiki 2 kadencji obwieszczam co następuje:

Podczas posiedzenia Rady Ministrów PR w dniu 12.11.2008 w głosowaniu jawnym w sprawie: „Uchwała dotycząca najmu lokali pod działalność komercyjną, a należących do zasobów Rządu Polskiej Republiki” głosowano następująco:

1. Działalność prowadzona w lokalach najętych od Rządu PR nie może być prowadzona w konflikcie z prawami obowiązującymi w Polskiej Republice.
Marita Karu – ZA
Morrigan Polanski – ZA
MaxJames Chemistry – WSTRZYMAŁ SIĘ
Radosław Jeticty – ZA
Pietia Szondi – ZA

Rząd większością głosów w proporcji 4-1-0 przyjął punkt 1. porządku obrad

2 Wysokość opłaty najmu ustala się na kwotę 160L$ tygodniowo za każde 30prim przynależne do najmowanego lokalu.
Marita Karu – ZA
Morrigan Polanski – ZA
Radosław Jeticty – PRZECIW
Pietia Szondi – ZA

Rząd większością głosów w proporcji 3-1-1 przyjął punkt 2. porządku obrad

3. Opłaty zgodnie z kwotą ustaloną punktem 2 porządku obrad dotyczą działalności typowo o charakterze SL, działalności łączące działania SL oraz RL, jak i działalności wyłącznie RL najmujące lokal w celach marketingowych ustalają cenę najmu lokalu na podstawie negocjacji z przedstawicielami Rządu PR
Marita Karu – ZA
Morrigan Polanski – ZA
Radosław Jeticty – ZA
Pietia Szondi – ZA

Rząd większością głosów w proporcji 4-1-0 przyjął punkt 3. porządku obrad.

Na tym posiedzenie zakończono.

Image

Ostatnio edytowany przez Pietia Szondi, 13 Lis 2008, 21:45, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lis 2008, 18:58 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Kazik Ansar
A czy będą jakieś dokładne procedury tego wynajmu? Np. Jeśli chętnych do wynajęcia będzię więcej niż lokali, które można wynająć, to co wtedy? Wynajmiemy kolesiom pana premiera?

Mogę powtórzyć to co mówię od początku działania tego rządu. Jedyną rzeczą jaka w tym rządzie mi się podoba, to jest jawność głosowań.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lis 2008, 19:13 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
W przypadku, kiedy liczba zainteresowanych wynajmem byłaby większa niż liczba dostępnych lokali, to wtedy można skorzystać z prawa pierwszeństwa: kto pierwszy się zgłosił, ten szybciej otrzyma lokal.

Sprawa zapewne pod dyskusję.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lis 2008, 19:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Oczywiście że można, tak samo jak można wynająć temu który ma zielony garnitur, albo coś innego...,ale takie rzeczy należy wpisywać w ustawie, ponieważ inaczej mamy bubel prawny i okazję do nadużyć.

Pewnie się czepiam, ale obiecałem, że opozycja będzie pilnie obserwować poczynania władzy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lis 2008, 19:57 
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Radoslaw Jetcity
Przy punkcie 1. nie glosowalem "przeciw" glosowalem "za", prawdopodobnie sie pomyliles.

Na najblizszym posedzeniu zamierzam zglosic poprawke o przetargu na wynajem.
Przetarg dzialalby tak samo jak aukcja z tym ze trwalby tylko 24h a nie caly tydzien.
Konsekwencje:
- kazdy ma rowne szanse.
- wyjdzie to na dobre budzetowi rzadu.

Dodatkowo zaproponuje dyskusje podczas posiedzenia rzadu na temat ustalenia czasu po jakim lokal zostaje odebrany w przypadku spoznienia z oplata tieru, co chyba tez nam umknelo a jest dosc wazna sprawa.

Prosilbym o troszeczke cierpliwosci, staramy sie jak mozemy, niestety w tej chwili instnieje tylko kilka prawa zawartych w konstytucji, a cala reszte musimy tworzyc sami, wiec czasami mozemy cos ominac i spowodowac sytuacje gdy ustawa przejdzie z pewnymi "dziurami".
Chcialbym dodatkowo podziekowac za Wasza aktywnosc, pamietajcie Wasze komentarze pod ustawami sa dla Nas bardzo wazne, jak i przydatne.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Lis 2008, 17:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Opozycja z miłą chęcią, zawsze będzie wnosiła konstruktywne uwagi do ustaw PR :-D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Lis 2008, 16:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Cytryna Matova
Szanowni Człownowie Rządu PR
Nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam punkt 3. „Uchwały dotyczącej najmu lokali pod działalność komercyjną, a należących do zasobów Rządu Polskiej Republiki”.
Być może problem tkwi i interpunkcji.
Czy powinno być:
"3. Opłaty zgodnie z kwotą ustaloną punktem 2 porządku obrad dotyczą działalności typowo o charakterze SL (kropka). (z wilekiej litery) Działalności łączące działania SL oraz RL, jak i działalności wyłącznie RL najmujące lokal w celach marketingowych ustalają cenę najmu lokalu na podstawie negocjacji z przedstawicielami Rządu PR"?

Jeżeli tak... to kolejne pytanie. Jak zdefiniować działalność łączącą działania SL oraz RL?
Czy wystawa obrazów namalowanych w RL zorganizowana w SL jest takim łączeniem?
A wystawa obrazów/prztworzonych fotografii zrobionych w SL już taka nie jest?
Moim zdaniem każdy upload textury jest swoistym łączeniem RL i SL.
Może nie do końca zrozumiałam intencje, ale byłabym wdzieczna za podpowiedź jak według jakich kryteriów będzie definiowane owo "łączenie działań w RL i SL".
Zależy mi na właściwym rozumieniu zasad panujących w Polskiej Republice, w której zdecydowałam się zamieszkać i czuję się jej obywatelką, pomimo aktywnej działalności na innych SIMach.

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Z poważaniem
Rezydent PR Cytryna Matova

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Lis 2008, 17:43 
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Lincoln Beck
Cala nadzieja w Milosciwie Nam Panujacej, ktora nie powinna mieć najmniejszych oporow przed zawetowaniem takich bubli prawnych jak powyzsza uchwala.

Inaczej PR utonie w morzu niejasnych przepisow...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Lis 2008, 18:58 
Dołączenie:
Grudzień 2007
No i właśnie w tym momencie chciałem zadać pytanie: czy jeśli na forum nie widzę, aby Królowa zawetowała "ten bubel prawny", to znaczy że "bubel ten" jednak nabrał mocy prawnej?

Jeśli "bubel ten" nabrał mocy prawnej Rząd postara się ustalić jednoznaczną interpretację pojęcia "działalności łączące działania SL i RL".

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Lis 2008, 19:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Wygląda na to, że Uzi bubla nie zawetowała, niedobrze :cry:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Lis 2008, 19:53 
Dołączenie:
Grudzień 2007
Pamiętasz Kazik jak rozmawialiśmy na temat nabierania przez Ustawy mocy prawnej?

Czas 2 dni na zawetowanie, czy jest to czas, w którym zawsze uda się Królowej zawetować Ustawę? A może u Królowej problemy z netem przez 48h 1minutę wystapią...i co wtedy...

Póki co lepszych rozwiązań brak....

Moja propozycja Dziennik Ustaw PR jako wątek na forum, w którym Królowa podpisuje się pod przyjęciem Ustaw, i Ustawy nabierają mocy z momentem podpisania a nie po dwóch dniach od przedstawienia.

Niestety... to tylko mój i zapewne też nie jasny pomysł... a poza tym wymaga zmiany Konstytucji :(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Lis 2008, 19:59 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Pietia Szondi napisał(a):
Moja propozycja Dziennik Ustaw PR jako wątek na forum, w którym Królowa podpisuje się pod przyjęciem Ustaw, i Ustawy nabierają mocy z momentem podpisania a nie po dwóch dniach od przedstawienia.

No cóż, nie jestem pewna, czy zmiany w Konstytucji są konieczne, może wystarczy zapoznanie się z jej treścią.
Cytuj:
§ 33.
Zanim ustawa nabierze mocy prawnej winna być przedstawiona Królowej lub osobie przez nią wyznaczoną. O ile Królowa nie zgłosi zastrzeżeń w terminie 2 dni, ustawę uważa się za przyjętą.

Pytanie brzmi - czy ustawa została przedstawiona Królowej lub osobie przez nią wyznaczonej PRZED publikacją na forum?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Lis 2008, 20:12 
Dołączenie:
Grudzień 2007
Królowa była obecna podczas ustalania Ustawy, ale to nie zmienia faktu konieczności odczekania 48h na uprawomocnienie w myśl Konstytucji... w sytuacji najbardziej niekorzystnej dla Rządu oznacza to: czas potrzebny na opracowanie i wspólne ustalenie stanowiska Rządu, które przedstawia Ustawa, następnie 47h i 59minut, bo po takim czasie również Królowa moe zawetować Ustawę ( nie ze złej woli bo takiej nigdy bym się po Królowej nie spodziewał, ale wyłącznie np w związku z problemami technicznymi), Ustawa wraca do Rządu, poprawki, głosowanie i 48h na uprawomocnienie (miejmy nadzieję że ponownego veto nie usłyszymy). To w sumie daje czas ponad tygodnia (niestety)

Jak sama wiesz Mad, ustalenie wspólnego stanowiska 5 osób będących członkami Rządu i zapisanie ich w sposób nie wymagający poprawek to proces długiej pracy (Konstytucja powstawała ponad 2 miesiące, przy udziale najbardziej doświadczonych obywateli PR), a już zastanawiamy się czy zapisy Konstytucji są słuszne z perspektywy kolejnych Rzadów mających niecały miesiąc na działanie.

Konstytucja w przytoczonym paragrafie wyraźnie mówi o czasie 2 dni, tj.48h

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Lis 2008, 20:23 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Nie ma co ukrywać - nasza rola była odpowiedzialna, Wasza jest nielekka. Konstytucja została napisana, przemyślana, dopracowana i poprawiona wiele razy, ale żeby zaczęła funkcjonować trzeba ją wypróbować na żywym organizmie.
Padło na Was 8-)
Dopiero teraz, kiedy ma działać, a nie być tylko ładnie sformatowanym dokumentem (OpenOffice w moim przypadku) widać, które szwy pękają, a gdzie trzeba dofastrygować. I jestem pewna, że nie ja jedna z Rządu Tymczasowego, czytając Wasze rządowe wątki zastanawiam się, co i jak poprawić. To, że linc się czepia, to doskonale. On na pewno nie czepia się dla przyjemności czepiania.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Lis 2008, 20:47 
Dołączenie:
Grudzień 2007
Nikt z Rządu obecnego zapewne nie uważa krytyki jako zła... a jeśli już to jako zło konieczne i prowadzące ku lepszemu.

Mamy nadzieję że Rząd Tymczasowy, a właściwie Ministrowie tego Rządu nie zostawią nas na pastwę losu wyśmiewając nasze próby, tylko wspomogą radą :)

Nie tylko ten Rząd walczy z systemem, który pozornie miał być szczelny i doskonały.

Prosimy więc o wyrozumienie i pozwolenie na nawet niekiedy lekkie buble, ale pozwalające pędzić ku rozwojowi i znajdować kolejne miejsca do załatania.

Nie jeden Rząd zmieni obecne Ustawy... być może na lepsze....być może na zgodniejsze z Konstytucją która może ewaluować.

Za wyrozumiałość i pomoc.... dziękujemy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Lis 2008, 22:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Pieita. Przeczytaj forum dokladnie. Rady dotawales, a uznawales je za zlo niepotrzebne (ni konieczne). Wiec wcale sie niedziw, ze teraz jestes tak traktowany. Pozatym co to za premier, ktory tylko krytykuje poprzedni rzad zamiast patrzec, ze to dzieki neimu ma mozliwosc teraz siedziec na gotowym.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Lis 2008, 22:33 
Dołączenie:
Grudzień 2007
Wood ... liczę na pomoc formalną twórców Ustawy Zasadniczej :)

Poza tym, teraz wiem dokładnie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia (dokładnie Rząd a opozycja)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Lis 2008, 22:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
No to moze napisz odrazu, ze chcesz by Ce poparto neizaleznie od zdania popierajacego, a nie wypisujesz esy-floresy, fantasmagorie

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Lis 2008, 23:43 
Dołączenie:
Grudzień 2007
czy może mi ktoś inny wytłumaczyć o co chodzi Woodowi?

Nie nie Wood.. nie wysilaj się ...pewnie Ciebie i tak ponownie nie będę potrafił zrozumieć :-(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Lis 2008, 00:02 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Pietia. Czy Ty probujesz byc inteligentny czy udajesz, ze juz jestes?
Dobrze wiesz o czym pisze. Skoro punkt widzenia zalezy od punktu siedzena to znaczy, ze Twoje zdanie sie zmienilo. Zatem przeczytaj swoje wypowiedzi gdy to ja, Madelaine, Lincoln i Jacek bylismy w rzadzie, a zrozumiesz. Dostales pomoc na dzien dobry od Linca to go zjechales. Jacek cos napisal to go zjechales. Mad tez chciala pomoc to ja zjechales. Na mnie tez przyszla por w pewnym momencie. Zamiast stosowac sie do tego co ktos Ci mio radzi do go karcisz, a potem dziwisz sie, ze ludzie odpisuja Ci coraz niemilej. A jak juz nie masz argumentyow to piszesz, ze ktos jest glupi bo TY go nie rozumiesz.
Poporstu przyjmij krytyke do wiadomosci. Mozesz se do niej dostosowac lub przejsc nad nia do porzadku dziennego.
pamietasz jak krytykowals nasz rzad, ze nic nie robi? Sam zobacz, ze pisanie porzadnych ustaw nie jestproste zwlaszcza jak musisz sie dogadac czasowo z dodatkowymi 4 osobami potem to wszystko dograc i jeszcze wziac pod uwage to, ze procz SL istnieje jeszcze RL. Kazdy ma swoje rodziny, swoja prace, swoje zycie. No chyba, ze wymagasz od pracownikow swego rzadu by istnieli tylko w SL i zapomnieli o tym, ze maja zony dzieci, chlopakow, dziewczyny czy inne.
Takze jak chcesz rady od innych, ktorzy jak sam napisales "maja najwieksze doswidczenie w SL" to albo przyjmij to co pisza i jak pisza bez swoich komentarzy albo nie pros o rady.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Lis 2008, 00:33 
Dołączenie:
Grudzień 2007
Dziękuję za wyjaśnienie.... jak widać jak chcesz możesz napisać wprost o co chodzi... ale nie mam zamiaru się czepiać.

Zaskakuje mnie najbardziej fakt iż taki osąd nastąpił właśnie w tym wątku i w tym miejscu, gdzie parę postów powyżej dziękuję za pomoc i wyrażam nadzieję że możemy liczyć jako Rząd a nie ja sam na Waszą pomoc. Gdzie przyznaję rację iż moje "zaczepki" kierowane do Rządu Tymczasowego teraz zaczynają boleć, gdyż podobne odbijać się będą w moją stronę.
Zarzuty o "zjechanie" Linca, Jacka, Madelaine... ciekawe , nie powiem... Nie chodzi o "zjechanie" kogoś ale próbę obrony swoich racji, czy nie mam do tego prawa? To że Jacek coś wytknął jako bubel, a ja się z tym nie zgadzam dziwi Cię? Czy jeśli Ty coś proponujesz co jest Twoim zdaniem słuszne a (nie powiem że ja, bo mówiliśmy o autorytetach) ktoś powie że zrobiłeś źle, powiesz : "tak, moja wizja jest do niczego. Ty masz zawsze rację. " ? Niesądzę.
Tak samo i ja uważam, iż dopóki w prawie interpretacji paragrafów Konstytucji nie wypowie się Uzi, nie zgodzę się z faktem iż zrobiłem źle. Każdy ma prawo bronić własnego zdania (a niekiedy nie tylko własnego).

Zastanawia mnie również temat RAD. Czy jesteś pewien że każda Twoja rada jest idealna, albo choćby właściwa. Zdaje mi się że to Ty nie dopuszczasz możliwości, że rada osoby z doświadczeniem może nie być idealnym rozwiązaniem. Jeśli podejmuję dyskusję (jakąkolwiek, raz miłą i przyjemną, a innym razem mniej) w temacie jakiejś porady, to nie po to aby sobie popisać. Zawsze jest wiele alternatyw, które na pierwszy rzut oka są identycznym rozwiązaniem i dopiero "czepianie się' szczegółów i oglądanie problemu pod lupą daje jakieś wspólne z reguły, optymalne rozwiązanie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Lis 2008, 01:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Jednak nie umiesz przejsc do porzadku dziennego nad tym co sie do Ciebie pisze. Prosto nie bede pisal bo uwazalem, ze pisze do osob inteligentnych. Przepraszam za pomylke :-). Wybacz.
Masz prawo sie nie zgadzac ale jak napisalem w poscie wyzej co zapewne mozesz doczytac jak juz przestaniesz ze zlosci slinic monitor. Mozesz poprostu zignorowac. Oczywicie nie musisz i jak juz wtrzesz monitor tak by widziec literki to i to wyczytasz w moim poscie powyzej. Aha. Zapomnailem, ze tego nie napisalem wporst. No to teraz pisze
Masz prawo napisac co myslis tak jak to czynisz. Co do tego co mowisz, ze jako rzad, a gdzi pieczec? Tak bardzo kogo sie czepiales, ze nie zna konstytuji,a zapomniales, ze zdanie bez pieczeci jest zdaniem prywatnym dlatego pszac to pisalem do Ciebie, a nie do rzadu :-).
Mysle, ze masz tekst konstytucji to znajdziesz sobie odpowiedni numerek, w ktorym jest to napiane :-). Czy moze i w tym przypadku Ci napisac wprost?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Lis 2008, 14:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Jakos zupelnie bez powodu wpadl mi w oczy regulamin forum.
Sry za off, ale nie jestem pewien czy mi CTRL V dziala i musze gdzies sprawdzic.
Cytuj:
1. Obrażanie innych użytkowników, wulgaryzmy pod ich adresem oraz flamewars - jeśli koniecznie musicie sobie nawrzucać, to na PW.
2. Trollowanie, czyli zamieszczanie postów wyłącznie w celu irytowania, drażnienia, prowokowania lub obrażania innych osób.
3. Robienie z forum chata - do chatowania jest shoutbox u dołu strony, ewentualnie PW.
4. Mnożenie wątków, czyli zadawanie tego samego pytania bądź umieszczanie tego samego ogłoszenia w kilku różnych działach.
5. Zakładanie tematów w niewłaściwym dziale.

MAKE LOVE, NOT FLAME:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Lis 2008, 16:41 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Działa Ci ctrl+v.

Panom proponuję ziółka. I przypominam o dwóch rzeczach:
1. Rozmowy rynsztokowe prowadzą politycy w rl.
2. W tym dziale też jestem moderatorem 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Lis 2008, 20:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
No to mozemy wracac do pytania zadanego przez Cytryne - jak oddzielic firmy z RL od tych z SL?
Tworzenie osobnych cennikow jest dosyc powszechne w SL, ale nikt nie zdefiniowal chyba tego podzialu dotychczas, bo kazdy widzi:) Mozna wiec przyjac zasade oczywistosci - przeciez wiadomo. ze Orlen, nawet jesli siedzibe ma inworld to z SL nie jest. Beda pewnie podejrzenia o stronniczosc i przekupstwo:(
Moze wiec tak - wazny jest odbiorca sprzedawanego prduktu. Jesli pojawi sie przedstawiciel Orlenu, albo innej firmy RLwoskiej i bedzie chcial sprzedawac primowe taboreciki to juz RLwocem nie jest i dostaje cennik w LS.
Jesli jednak nadejdzie wlasciciel skupu makulatury z RL i bedzie chcial ten swoj skup zareklamowac w sklepie, to dostanie ceny wg cennika dla RL.
Taka moja mala sugestia:)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Moderatorzy

Madelaine, Republika Polska

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso