Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2008, 13:11 
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Marita Karu
Chce oficjalnie oswiadczyc, ze oficjalne reprezentowanie moich interesow prawnych zlecilam Kancelarii Prawnej Podex w osobie Jacka Shuftana. Dziekuje za uwage.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2008, 13:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Kancelaria Prawna Podex, jako oficjalny przedstawiciel prawny pani Marity Karu chce sprostowac falszywe pogloski o jej rzekomej rezygnacji z funkcji ministra. W świetle § 34 Konstytucji PR jej wczorajsza emocjonalna wypowiedz w zadnej mierze nie może być traktowana jako dokument urzedowy i tym samym nie ma mocy prawnej.
Prosimy tez o ponowne przeprowadzenie glosowania na Premiera w sposób zagwarantowany Konstytucją w par §35, czyli na niejawnym podforum.
:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2008, 13:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Beyonce Weatherwax
popieram
a mam do tego prawo zgodnie z..
§ 2.

Nabycie Obywatelstwa Polskiej Republiki następuje poprzez przystąpienie do grupy Polska Republika. Przystąpienie do grupy jest darmowe i otwarte dla każdego awatara.

§ 6.

Obywatel ma prawo do wyrażania i rozpowszechniania informacji, opinii oraz wierzeń w mowie, piśmie i obrazie, o ile nie stoją one w sprzeczności z systemem prawnym Republiki.

§ 8.

Żaden organ władzy Polskiej Republiki nie może pozbawić jakiejkolwiek osoby praw i wolności w tej Konstytucji wyszczególnionych ani praw i wolności wynikających z innych aktów prawnych, poza sytuacjami gdy został wydany wyrok sądowy lub gdy pozbawienie to jest niezbędne, by Królowa mogła wykonywać swoje zadania ujęte w niniejszej Konstytucji.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2008, 14:00 
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Pietia Szondi
W imieniu własnym, jak i prawdopodobnie również pozostałych wybranych w wolnych wyborach (jak i również nominowanych przez Królową) przyszłych, gdyż niezaprzysiężonych ministrów, proszę administrację forum secondlife.pl o udostępnienia uprawnień do niejawnego podforum rządowego.

W wyniku powolnych reakcji administracji forum, działania wyrażone w programach wyborczych kandydatów są zagrożone.

W sytuacji dalszego odwlekania, na najbliższym jawnym posiedzeniu Rządu (miejmy nadzieję że już zaprzysiężonego) wysunę pod głosowanie wniosek o zmianę trybu działania Rządu oraz zmianę metody rozpatrywania wniosków i propozycji Uchwał.

Pani Minister Maricie Karu zaś proponuję zastosowanie delikatnych tabletek ziołowych, celem uspokojenia emocji, które mogą być zgubne dla dobra Republiki.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2008, 15:40 
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Pietia Ty tez pomysl o Melisie i innych specyfikach bo widze boisz sie o swoje krzeselko :D rotfl :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2008, 16:19 
Dołączenie:
Grudzień 2007
Melisa zaparzona stoi w dzbaneczku zawsze jak zaglądam na forum :mrgreen: .

Co do stołka.... jeszcze za wysoki nie jest, więc upadek nie będzie mocno bolał :-P a nie od dziś wiadomo że zawsze w opozycji łatwiej, milej i przyjemniej :-D

Wszelakie pogłoski jakobym wczoraj z nerwów podczas obrad przegryzł przewód sieciowy i dlategoteż opuścił salę obrad, to tylko i wyłącznie domysły nieprzychylnie w stosunku do mnie nastawionych osób :-P .

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2008, 16:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Uzi Boa
Cytuj:
Chce oficjalnie oswiadczyc, ze oficjalne reprezentowanie moich interesow prawnych zlecilam Kancelarii Prawnej Podex w osobie Jacka Shuftana. Dziekuje za uwage.

Jakie interesy prawne ma Pani w Republice?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2008, 17:18 
Dołączenie:
Październik 2008
nick w SL: aman
Właśnie,czy Pani Minister ma sprawować władze poprzez prawnika?,może jestem laikiem ale cos mi tu nie pasuje,a wg mnie wczorajsze wystąpienie Pani Minister dało sporo do myślenia ,a tłumaczenie iż nerwy poniosły jest dla mnie żadnym wyjściem,a wręcz kompromitacją osoby :!:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2008, 17:23 
Dołączenie:
Grudzień 2007
Przypuszczam, choć oficjalnego wystąpienia nie spotkałem, iż chodzi o podważenie wyrażonej przez pozostałych członków Rządu, a wyraźnie wypowiedzianej (choć trudno określić w jakim dokładnie języku...pewnie polsko-ziomalskim :-P ) decyzji o ustąpieniu ze stanowiska Ministra przez Panią Maritę.

Jeśli się mylę zapewne Mecenas Shuftan mnie poprawi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2008, 17:38 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Przez interes prawny rozumie sie:
Cytuj:
Interes prawny - uprawnienie do bycia stroną w procedurze sądowej lub administracyjnej według przepisów prawa materialnego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Interes_prawny
Moja Szanowna Klientka bez watpienia w razie mozliwych procesow ma prawo do przekazania swoich interesow prawnych stronie trzeciej. Sytuacja rezygnacji z posady rzadowej jest bliska sytuacji procesowej i tym samym uprawnia Marite Karu do udzielenia mi pelnomocnictwa.
Cytuj:
Właśnie,czy Pani Minister ma sprawować władze poprzez prawnika?

Konstytycja PR nie przewiduje przekazania funkcji i tym samym Ministrem zostaja osoba wybrana przez obywateli.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2008, 17:44 
Dołączenie:
Październik 2008
nick w SL: aman
Jasne dzięki jej wypowiedzi skompromitowała siebie jak i swój elektorat,oczywiście jest to moje zdanie,a podpieranie się osoba znaną i szanowaną jaką jest mecenas Jacek niezłym posunięciem,w celu wyciszenia swojej niewątpliwej "gafy"

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2008, 18:43 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
Zamierzam upublicznic to wystapienie i poprosic o przeniesienie przecwiczonych rozwiazan do RL.
W razie sporow na osi Premier-Prezydent pelnomocnicy prawni reprezentowali by obie strony. Ba lepiej. Jak pan Minister Zdrowia Wszelakiego niezgadza sie z innym Panem Ministrem od Kasy to prawnicy spor zalatwia. Wow.. To jest doprawdy dosyc nowatorskie. Bo spory miedzyprawnicze kto roztrzygnie ? I czy Ci prawnicy maja dostep do materiałow tajnych lamanych przez poufne bedacych w dyspozycji Rzadu ?
Do tej pory w RL to publiczna debata miedzy Prmierem a Prezydentem wystarczala. I wtedy media zawsze byly wszystkiemu winne. Teraz bedzie konkretniej.. winny bedzie Podex reprezentoway przez mecenasa i prezesa Jacka, all in one, Shuftana.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2008, 19:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Szanowna Pani Anulko Z.
mimo ze Kancelaria Podex nie zajmuje sie udzielaniem porad prawnych w sprawach RL z przyjemnoscia odpowiemy na Pani pytanie informujac, ze zgodnosc ustaw z Konstytucja rozpatruje Trybunal Konstytucyjny.
Sprawa naszej klientki Marity Karu nie jest jak, Pani to raczyla nazwac "sporem miedzy ministrami" ale problemem konstytucyjnym i tym samym moze byc rozpatrywna jedynie przez SLowski odpowiednik Trybunalu Konstytucyjnego, czyli Krolowa.
Wspomniane przez Pania debaty miedzy Premierem a Przeydentem w RL, ktore zdarzylo nam sie ogladac z niesmakiem, nie mialy zadnej mocy prawnej, podobnie jak zdania wypowiedziane przez nasza klientke w dniu ogloszenia wyborow.
Z uszanowaniem

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2008, 19:58 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Marita Karu wypowiedziała zacytowane na forum słowa w dniu, kiedy to rząd miał zostać zaprzysiężony i miał zostać wybrany Premier, zatem było to po dniu, w którym ogłoszono wyniki.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2008, 20:19 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
Jak Pan Mecenas Jacek zauwazyl Sad czy Trubunal orzeka o zgodnosci USTAW z konstytucja. My zas prawimy o sporze czy elementach sporu wewnatrz Rady Ministrow, a przede wszystkim w sprawie nie udanego zaprzysiezenia czy wyboru ze swojego grona Premiera. Nie ma tu zadnej USTAWY a wiec Sadu. Pan Mecenas zostal zawezwany do reprezentowania wybranego ministra w sporze wewnetrzym Rady Ministrow.
Dziwne, ze Pan Mecenas nie zauwazyl tego oczywistego faktu. Z tego co zostalo na forum publicznym obiewszczone wynika, ze klienkta Pana Mecenasa uzurpowala sobie prawo do bycia Premierem wbrew zapisom konstytucji, co nie zostalo zaakceptowane przez pozostalych wybranych i mianowanych ministrow. Sadze, ze pan Mecenas zbyt sie pospieszyl, a wtracanie sie do sporu wewnetrznego Rady Ministrow nie przysluzy sie szybkiemu zazegnaniu sporu. Mysle, ze pan Mecenas nie ma i nie powienin miec prawa wstepu na zamkniete obrady Rzadu a ten niech zgodnie z konstytucja dziala, obraduje i glosuje. Paragraf 35, 36 i dalsze Konstytucji.
Powoluje sie tez na zapis z paragrafu osmego ".. gdy pozbawienie to jest niezbędne, by Królowa mogła wykonywać swoje zadania ujęte w niniejszej Konstytucji. ". Jezeli debata bedzie sie przeciagac i blokowac dzialanosc biezaca, Uzi ma furtke pozwalajaca jej na rozgonienie towarzystwa.

Ostatnio edytowany przez AnulkaZ, 12 Lis 2008, 19:14, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2008, 20:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Przykro mi jesli moje slowa zostaly opacznie zrozumiane.
KAncelaria adwokacka w mojej skromnej osobie NIGDY nie bedzie uczestniczyla w posiedzeniach rzadu, nie mamy do tego prawa. Co nie znaczy, ze nie mozemy reprezentowac naszej klientki w procesach lub w interpretacji zawilosci konstytucyjnych, doczego zostalismy zatrudnieni.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2008, 20:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Czy mozna zatem lobbowac na rzecz Klientki Jacka?

[ Dodano: 2008-11-11, 21:10 ]
Szanowny rzadzie. Prosze sie zastanowic na kogo glosujecie na premiera bo to moze miec powazne skutki na przyszlosc Republiki

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2008, 23:36 
Dołączenie:
Grudzień 2007
Wood.... niestety edytowana przez Ciebie treść posta, nie miała żadnego wpływu na wybór Premiera, gdyż głosowanie na Premiera zakończyło się o 21:02

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2008, 00:06 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Jak to - zakończyło się?
Gdzie wyniki głosowania? Dlaczego nic nie wiemy na ten temat? Mamy żyć domysłami?

btw - pieczęć z dotychczas opublikowanych ustaw jest oczywiście do wykorzystania przez następne Rządy, wystarczy skopiować adres obrazka. W SL przekażę pieczęć premierowi, mam ją jako grafikę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2008, 02:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Beyonce Weatherwax
oj coś czuje ze szykują sie zamieszki albo co najmniej demonstracje

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2008, 03:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Czy Pan Pietia Szondi zrobil sie zielony na forum z powodu przegranej w wyborach na premiera?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2008, 07:06 
Dołączenie:
Grudzień 2007
Liczyłem iż informację Obywatelom przekaże Królowa Uzi...

Pietia Szondi stał się zielony, z powodu nadmiaru picia melisy podczas obrad. Picie melisy przyniosło również skutek uboczny w postaci mianowania na premiera Rządu PR II kadencji.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2008, 09:56 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Pietia Szondi napisał(a):
Liczyłem iż informację Obywatelom przekaże Królowa Uzi...

No cóż:
§ 32.
Rząd wyraża swoją wolę w formie ustaw publikowanych na forum oraz w grupie Polska Republika. Osobą uprawnioną do ogłaszania ustaw jest Premier, następnie Minister powołany przez Królową i potem kolejno pozostali Ministrowi w kolejności alfabetycznej.

Pietia Szondi napisał(a):
Picie melisy przyniosło również skutek uboczny w postaci mianowania na premiera Rządu PR II kadencji.

Nie bez znaczenia było również zagłosowanie na samego siebie 8-)
Gratuluję. Pieczęć przekażę in-world kiedy tylko się zaloguję.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2008, 10:14 
Dołączenie:
Grudzień 2007
więc jak słusznie zauważono wyraziłem opinię osoby prywatnej zasłyszaną, nie stanowiącą wiążącej informacji, między innymi z powodu ograniczonych uprawnień do zakładania wątków w dziale Ogłoszenia/Wydarzenia, w którym to moim zdaniem oficjalne obwieszczenie zaistnieć powinno.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2008, 10:22 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Dział dotyczący wydarzeń w PR nie ma żadnych ograniczeń.
http://www.secondlife.pl/viewforum.php?f=24
Ogłoszenia zamieszczane w dziale ogłoszeń forum istotnie, wymagają akceptacji. Ale o ile mnie pamięć nie myli akceptowane są na bieżąco, poza kilkoma godzina mi późnonocnymi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2008, 10:27 
Dołączenie:
Grudzień 2007
Przykro mi więc że mam uprawnienia mniejsze niż standardowe. Oto co zobaczyłem próbując dodać nowy temat w podanym przez Ciebie dziale:

Cytuj:
Tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą pisać nowe tematy na tym forum.

Tak więc, oficjalne stanowisko Rządu zostanie wyrażone w terminie późniejszym.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2008, 13:43 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
A to oznacza, że nastąpiły zmiany, o których nie wiem, przepraszam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2008, 13:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Igły, widły i te sprawy. Jako członek Rządu wyrażam swoje stanowisko:

Zajmijmy się czymś bardziej istotnym niż problemy techniczne na forum, które to zgłasza się Adminowi i nie marnuje na to energii i czasu.

Spiskowej teorii dziejów mówię NIE ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2008, 14:26 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2006
nick w SL: Jaroslaw Uggla
Sprostowanie:

Dział "Republika Polska » Ogłoszenia / Wydarzenia" ma następujące ustawienia:
  • tworzyć tematy mogą: Uzi Boa, Ayumi Cassini, Jacek, linc, linka, Morrigan, sql oraz od teraz Pietia Szondi
  • moderatorzy to w.w. osoby i Madelaine
  • odpowiadać w tematach mogą wszyscy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lis 2008, 16:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Linka Demina
Szuftaniku, czego Ty jeszcze nie wymyślisz
:)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Moderatorzy

Madelaine, Republika Polska

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso