Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 20 Paź 2008, 22:00 
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Radoslaw Jetcity
W zwiazku z ostatnia aukcja ziemi, zakonczona dwa lub trzy dni temu, bede zglaszal apelacje do organow organizujacych Aukcje.
Oto pokrotki opis problemu: Do aukcji stanely dwie osoby, Margolcia G i Radoslaw J., poniewaz w ostatnich minutach trwania aukcji obydwoje bylismy online, walka byla zacieta.
Na kilkanascie, jak sie pozniej okazalo, sekund przed koncem, Margolcia przebila moja oferte, widzac to od razu kliknalem opcje PAY i wpisalem kwote o 1 L$ wieksza. Pieniadze wyslalem. Odczekalem jeszcze kilka sekund, ale moje nazwisko sie nie pojawilo nad boxem aukcyjnym. Chwile potem aukcja sie zakonczyla a skrypt oglosil zwyciezca Margolcie.
Po kilkunastu minutach (moze nawet po godzinie) zauwazylem ze pieniadze ktore zalicytowalem, nie wrocily do mnie, sprawdzilem w tranzakcjach i... okazalo sie ze moje pieniadze zostaly zarejestrowane jako oplata aukcyjna, co oznaczalo ze moja wplata byla ostatnia i najwyzsza ! Jednak moje nazwisko nie pojawilo sie nad box'em.

Tworca oskryptowania box'u przyznal, ze po zakonczeniu aukcji nie jest mozliwa wplata, co oznaczalo ze gdy ja wpacilem pienidze to aukcja jesczze trwala.
Uzi, do ktorej trafialy pieniadze z aukcji, przyznala ze moja wplata byla ostatnia takze w wyciagu jej tranzakcji.

Jak dla mnie sprawa jest prosta, nawet jesli byl to jakis lag, to ja dokonalem najwyzeszj wplaty, czyli wedlug regulaminu Aukcyjnego, wplacajac najwyzsza sume przed uplywem konca aukcji, zostalem zwyciezca. Skrypt nie zadzialal, nie zostalo opublikowane moje nazwisko, ale skrypt to nowinka techniczna ktora ma za zadanie tylko pomoc tam gdzie czlowiek nie moze byc w danej chwili obecny, wiec wedlug mnie liczy sie kolejnosc tranzakcji, a moja wplata ewidentnie byla i najwyzsza, i ostatnia.

Sprawe chcialbym zglosic do rzadu, ktory zajmuje sie aukcjami swojej ziemi.

PS, Bylo mi ciagle proponowane ze wsyztskich stron, abym sie zgodzil na 5-minutowa dogrywke, ja jednak nie chce sie zgodzic, bo w regulaminie nie ma mow o lagach, a gdyby lag podzialal na strone Margolci to ona raczej by nie chciala dogrywki, tak samo jak nie chce jej i ja.
Co do dogrywki to inny argument, przez ktory jestem jej przeciwny to fakt, ze przeciez nikt nie moze przewidziec, ze laga nie bedzie, a jesli ktos mi zagwarantuje ze lagow ne bedzie, to spytam czemu wczesniej mi to nie zostalo zagwarantowane.

Teraz, chcialbym sie spytac Was forumowicze o zdanie.
Ja samo, musze przyznac, boje sie dogrywki, nie chce przegrac w momencie gdy czuje sie wygranym juz w tej chwili. Jednak dostosuje sie do obiektywnego wyroku organu, ktory zajmie sie sprawa.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Paź 2008, 22:05 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Jako członek rządu mogę powiedzieć dwie rzeczy - po pierwsze nic nie wiedziałam o takim przebiegu aukcji, po drugie omówimy tę sprawę i to szybko, rząd w tej chwili spotyka się dość intensywnie, kończąc prace nad Konstytucją.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Paź 2008, 22:10 
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Pietia Szondi
Moje skromne zdanie....
SKORO LINDENKI RADKA TRAFIŁY BEZZWROTNIE I JAKO OSTATNIA A NA DODATEK NAJWYŻSZA (mogłem chyba sobie odpuścić....ale co tam... czasami najciemniej pod latarnią :p ) TO ZNACZY ZE RADEK JEST ZWYCIĘZCĄ AUKCJI (przepraszam że krzyczałem, ale już pomysł dogrywki z powodu lagów mnie lekko zdenerwował nie mówiąc o próbach rozwiązywania sporu przez Rząd, który nie powołał dotychczas władzy sądowniczej o co wnioskowali zarówno Anulka jak i Kazik

Jeszcze raz : ZIEMIA JEST RADKA

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Paź 2008, 22:33 
Dołączenie:
Październik 2008
nick w SL: Sql Miles
Jako tworca skryptu chcialbym tu skorygowac pewne luzno rzucone slowa... I poddac w opinie innych skrypterow.

Nie zaglebiajac sie w najdrobniejsze szczegoly dzialania skryptu opisze jego glowne elementy:

Skrypt jest podzielony na 3 STANY - konfiguracyjny, aktywny, koncowy.

Kazdy STAN posiada ZDARZENIA.

Tylko STAN 'aktywny' posiada ZDARZENIE odpowiadajace za przyjmowanie gotowki od innych. Bez tego ZDARZENIA nie pojawia sie opcja PAY.

Jesli zostana wplacone pieniadze ZDARZENIE ktore odpowiada za wykrycie tego faktu, zmienia napis nad obiektem informujac kto obecnie wplacil najwiecej.

Co sekunde sprawdzany jest czas trwania licytacji za pomoca ZDARZENA 'timer', jesli czas ten uplynal zmieniany jest STAN na 'koncowy', w ktorym to pobieranie gotowki juz nie jest mozliwe bo nie ma odpowiadajacego za to ZDARZENIA.

Cytujac LSL WIKI:
Events do not interrupt each other, but instead are queued FIFO.

FIFO - First In, First Out.

Rozpatrujac to wszystko z uwzglednieniem faktu ze napis nad obiektem sie nie zmienil, a w STANACH obiwazuje kolejka pomiedzy ZDARZENIAMI wniosek jest prosty:

Najpierw zostala uruchumiona procedura sprawdzajaca czy minal czas licytacji co oczywiscie mialo miejsce i rozpoczela sie procedura zmiany STANU... a w tej chwili Radoslaw wplacil swoja kowte.

Moim zdaniem i zdaniem FIFO zrobil to po czasie, a to ze mogl jeszcze wplacic lindeny do obiektu... Trafil tak wyjatkowo ze moglby z powodzeniem tego dnia wygrac w totka.

Ostatnio edytowany przez sql, 20 Paź 2008, 22:44, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Paź 2008, 22:40 
Dołączenie:
Grudzień 2007
rozumiem więc że Radek trafił poniżej 1 sekundy przed końcem trwania aukcji z działaniem PAY.... w wyniku zatwierdzenia pobrania lindenków z jego konta powinna dotrzeć informacja (tu się mogę mylić co do źródła wiedzy skryptu o wpłacie) o nastąpieniu wpłaty....ale informacja owa dotarła już po zmianie stanu w skrypcie, w związku z czym Radek wygrał aukcję, ale skrypt nie potrafił o tym poinformować w związku z Radkowym trafieniem z czasem wpłaty w czas krótszy niż czas reakcji systemu na wpłatę.

Rozumiem równiez Sql, że przyznajesz iż zwycięzcą jest Radek? :)

(może mnie chociaż na jakiegoś drinka na swej nabytej działce zaprosi za aktywność ;p )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Paź 2008, 22:46 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Władza sądownicza zostanie powołana, zapis o niej znajdzie się w Konstytucji. Skoro jednak jej nie ma, a działki są działkami rządowymi, rząd odpowiada za problemy związane z aukcją. Czy nie?
Bez względu na ostateczną decyzję KTOŚ musi ją podjąć.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Paź 2008, 22:46 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
Slowem sprowadza sie to do rozwazania problemu czy zanim dzwiek mlotka licytatora dotarl do uszu licytujacych, licytacja jeszcze trwala czy juz zostala zakonczona ? Mnie sie wydaje ze licytacja sie konczy w momencie zamkniecia kasy czyli skrypt przeszedl caly cykl zamykania stanu a nie gdy byl w trakcie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Paź 2008, 22:59 
Dołączenie:
Grudzień 2007
ja rozumiem ze doszłyszałem: xxx (kwota która zadeklarował Radoslaw J.) poraz trzeci...sprzedane (gong oznaczający koniec czasu) Radoslawowi (czego nie doszlyszeli juz Ci ktorzy zaczeli swietowac razem z gongiem ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Paź 2008, 23:02 
Dołączenie:
Październik 2008
Zle rozumiesz Pietia i prosze o nie mowienie tego czego ja nie powiedzialem.

Anulka... zmienmy nieco skale. A co jesli dzwiek mlotka rozchodzilby sie N razy wolniej i ludzie siedzacy na koncu sali slyszeliby go po 10 sekundowym opoznieniu? Aukcja zostala zakonczona a to ze do ich synapsow dotarlo to pozniej... Oczywiscie mozemy się zaglebiac w kwanty, kwarki, pierdoły i dojsc do tego samego co Einstein - wzglednosc ktora nawet przy jego geniuszu jest jedynie teoria.

Zasady dzialnia komputerow sa takie jakie sa, wielowatkowosc wymaga aby procesy byly rozbite na drobne czastki czasu wykonywane kolejno.
Tak to sie dzialo tutaj, najpierw zaczal sie proces zamykania aukcji ale inne prosesy oczeujace w kolejce jeszcze dzialaly. Jesli ZDARZENIA wykonywane bylby w calosci, proces zamkniecia zakonczylby sie jako pierwszy i dopiero wtedy bylby czas na inne co zaraz by je wykluczylo jako ze STAN juz dawno by sie zmienil na inny.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Paź 2008, 23:12 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Czyli radek zalicytował pomiędzy psozczeólnymi zmianami poszczeólnych stanów. Zabrało mu pieniądze, ale nie zdąrzyło już uaktualnić napisu. Zatem w napisie wygrałą AMrgolcia, a przed napisem Radek finansowo przelicytował.

Zatem trzeba uwzględnic, co poiwe rząd w takiej sytiacji, kiedy tehcnika pokazała swoje drobne wady, które czynią również jej zaletę (czy jakoś tak).

Jeżeli z transakcji wynika, że Radek jednak zdąrzył zalicytować, to chyba on wygrał. Inaczej poiwnene odzyskać pieniądze, a Margolcia wpłacić swoje, co dodatkowo komplikuje i przedłuża końcowy etap licytacji.

Nie zagłebiając sięw technikę lepiej przeczytać ostatnią częśc mojego posta w tym temacie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Paź 2008, 23:19 
Dołączenie:
Październik 2008
W swiecie rozsadku: jesli z jakis przyczyn nie mozna jasno stwierdzic kto jest gora najsprawiedliwiej jest przeprowadzic konkurencje ponownie lub uznac remis : )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Paź 2008, 23:22 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Sql.. wbrew pozorom troche sie na wielowatkowosci znam.. do chwili, gdy process(watek) nie przesztawil semafora ZAKONCZONO, zdolal przetrawic dane naplywajace (w postacji kasy). Mowiac o wzglednosci zastanawialam sie kiedy aukcja sie zakonczyla i tu, obojetnie jakby nie liczyl, to aukcja zakonczyla sie w momencie, kiedy przestawiles stan.
Mogles miec w kolejce jeszce dziesiec zgloszen kasy (FIFO jest 32 pozycyjne o ile mnie moj RAM nie oszukuje) i wszystkie bylyby obsluzone. Skoro skrypt przetrawil/przetrawial FIFO to mozemy powiedziec, ze zgloszenie wplynelo ZANIM skrypt zakonczyl aukcje. Moze opoznienie nie bylo sekundeowe a 20 sekundowe.. Mial to w kolejce do zrobienia, MIAL.. przyjal znaczy sie. Przyjal bo wolno mu bylo przyjmowac bo byl w stanie OTWARTYM na przyjmowanie. Co robil w tym czasie, to nie jest wazne.. dane wplynely, zostaly przewtworzone, baza danych zaktualizowana.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Paź 2008, 23:24 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ale wynik nie zostałwyświetlony na czas. nie zapominaj Anulka o tym argumencie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Paź 2008, 23:25 
Dołączenie:
Grudzień 2007
Szkoda że za programistę się uważać nie mogę, ale coś mi się nie pasuje :(

Cytuj:
Jesli ZDARZENIA wykonywane bylby w calosci, proces zamkniecia zakonczylby sie jako pierwszy i dopiero wtedy bylby czas na inne co zaraz by je wykluczylo jako ze STAN juz dawno by sie zmienil na inny.

Jeśli więc tak jak mówisz zdarzenia byłyby wykonywane w całości, to:
- skoro Radek mógł dokonać wpłaty, to zdarzenie było aktywne, więc w momencie jego zakończenia Radkowa wpłata byłaby przyjęta
- po zakończeniu zdarzenia związanego z Radkową wpłatą nastapiło by uruchomienie zdarzenia zamknięcia aukcji

W związku z tym, iż jak powiedziałeś czas sprawdzany jest w pętli 1 sekundowej, zastanowić się można ile razy cały program zostaje wykonany w okresach między kontrolą czasu...

Przypuszczam że znów dowiem się iż się mylę....ale z chęcią przeczytam w czym teraz się mylę :)...a może przez przypadek prawdę piszę ;p

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Paź 2008, 23:33 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Wydaje sie ze dogrywka bylaby najprawiedliwszym rozwiazaniem.. moze konkurs ofert ? Wyslanie notek z cena do licytatora z duzyk zapasem czasu i komisyjne otwarcie bowydaje sie ze skryptowi dokonca ufac nie mozna. Wzglednie takie przetworzenie skryptu, by wyniki wyswietlam z odpowiednim opoznieniem PO ZAMKNIECIU aukcji. Ale jak wnioskujacy zapowiedzial na dogrywke sie nie zgadza.
Remis oznacza, ze nikt nie wygral a ze wzgledu na niekonsekwentne zachowanie sie oprogramowania, caly konkurs bym proponowala uniewaznic. Proponuje tylko.

[Dodatek]
According to Cory Linden, the event queue can hold up to 64 events. If the event queue is filled, it will silently drop any new events. Remember: LSL is not multi-threaded. Only one event will be run at a time; events cannot interupt each other. There is no way to interact with the event queue directly.
Changing states clears the event queue.

Zgodnie z tym, co pisze Wiki LSL, dopiero zmiana stanu wyczyscila kolejke.. czyli stan BYL jeszcze nie zmieniony. Nie moglobyc tak ze stan sie zmienil a kolejka byla obraniana. BO kolejka zostala wyzerowana.

Ostatnio edytowany przez AnulkaZ, 20 Paź 2008, 23:39, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Paź 2008, 23:37 
Dołączenie:
Październik 2008
Anulka mowiac ironicznie: kocham takie wywody.
Wracajac do Twojego prostego przykladu z mlotkiem i porownoujac go z kolejka FIFO. Glos Radka padl w chwili kiedy mlotek uderzal juz w podstawke, ale minie chwila nim kolejka sie skonczy i dzwiek dotrze do licytujach. Przekladajac to na hronologie z zycia wzieta: co z tego ze ktos zaczal biec w wyscigu jesli pierwszy do mety dobiegl ktos inny w tym przypadku byl oto ZDARZENIE zamykajace lictacje.

Jednak nie ja tu jestem od rostrzygania, przedstawilem jedynie fakty i zasade dzialania, ktorej wiele ludzi nie zna i wcale nie musi.

Pietia: niestety mylisz sie. Jesli ZDARZENIA wykonywalby sie w calosci to w tym akurat przypadku wygladalo by to tak:
1. Rozpoczecie ZDARZENIA zamkniecia
~ (tu radek wplaca pieniadze ale system czeka na zakonczenie calego ZDARZENIA)
2. Zakonczenie ZDARZENIA zamkniecia
3 .Zmiana STANU ktora wynika z poprzedniego ZDARZENIA.
4. Rozpoczecie pracy nad pieniazkami Radka.
5. Radek ku uprzejmosci programistow LL otrzymuje swoja kase z kwitkiem ze obiekt juz nie przyjmuje pieniedzy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Paź 2008, 23:48 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Sql.. nie bede medrkowac ale to co napisales jest NIEZGODNE z tym co podaje CORY.. Enenty nie moga byc przerywane
Cytuj:
Only one event will be run at a time; events cannot interupt each other

Zdazenie zakonczenia NI moze byc przerwane przez zdazenie Radka.
[quote] According to Cory Linden... Remember: LSL is not multi-threaded. [/qiote]
Nie jest wielowatkowe.. Nie robi sie wiec..
1. poczatek zdazenia BEDE KONCZYL
~ drugi watek dziala .. (Radek wplaca)
2 koniec zdazenia - KONIEC LICYTACJI
zegarek po prostu wklada dokolejki zdazenie.. OOPPS... czas minal..
a takie zdazenie nastailo widac PO wplacie Radka bo kolejka jest FIFO - pierwszy na mecie pierwszy na podium

[Dodatek]
Timer;
an event will never run while another event is still executing. The timer event will get queued and be executed after the previous events are dequeued

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2008, 00:05 
Dołączenie:
Październik 2008
Anulka o tym wlasnie mowie... Skoro ZDARZENIE pobrania pieniedzy sie nie wykonalo bo w nim wlasnie dochodzi od zminy napisu nad obiektem, przyjmuje ze doszlo do wyjatkowej sytuacji kiedy to ZDARZENIE 'timer' zmienialo juz STAN, Radek wplacil kase ale ze dopiero calkowite wejscie do nowego stanu czysci ustawienia z poprzedniego (tym przypadku zamyka mozliwosc wplacania pieniedzy) to wyszlo jak wyszlo. Niestety zawiodl system.

Mowiac o wielowatkowosci nie mialem na mysli samych skryptow bo jezyki skryptowe raczej takiej wladzy nie maja, jednak system obslugujacy te skrypty juz tak, jak i caly protokol SL. No i wlasnie tutaj tez dochodzi jeszcze aspekt sieciowy... bla bla bla. Wnioski sa proste nie ma sie co zdawac na maszyny a sztuczna inteligencja to mit ; )

Konczac już moje wywody zycze wszystkim, pomyslnie przeprowadzanych transakcji oraz stosunkowo udanej nocy : )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2008, 00:10 
Dołączenie:
Październik 2007
Wedlug mnie analizowanie poszczegolnych stanow nie ma znaczenia, bo nie prawda jest ze w tym dniu mialem tyle szczescia ze moglbym wygrac w lotka (jutro we Wloszech jest 96 mln euro do wygrania, ile bym dal zeby dzisiaj postawiony kupon dal mi te zwyciestwo, ech...).
Sprawa wyglada tak, ze ja jak tylko zobaczylem ze Margolcia wplacila pieniadze, zaraz ja przelicytowalem, zajelo mi to kilka sekund (zobaczenie ile wplacila, wpisanie kwoty o 1 L$ wiekszej), nastepnie bo dokonaniu wplaty, czekalem jeszcze kilka sekund az sie pojawi tam moje nazwisko, zamiast tego po tym czasie aukcja sie zakonczyla. Z tego co mi Sql mowil, byl to lag, przez co uwazam ze lag ten trwal kilka ladnych sekund.
Margolcia jest swiadkiem, bo zaraz po zakonczeniu aukcji jej o tym powiedzialem i pogratulowalem wygranej, myslalem wtedy ze pieniadze po prostu nie dotarly, potem zauwazylem ze jednak doszly.

Jesli zas chodzi o fakty (chyba najwazniesze dla nas kapitalistow, bo tier trzeba zebrac, a bez tieru PR nie bedzie), skrzynka zarejestrowala wplate Margolcii w wysokosci XXX L$ i moja w wysokosci XXX+1 L$.

Ja wplacilem najwyzsza kwote i kwota ta dotarla do Uzi, czyli... wszytskie warunki zostaly spelnione, a Sql sam mowil, ze jesliby aukcja sie skonczyla to nie moglbym wplacic (na chlopski rozum, aukcja sie nie skonczyla, bo wplata zostala zrealizowana).

Porownania do mlotka aukcyjnego chyba nie maja sensu, poniewaz tutaj deadline to deadline, a na zwyklej aukcji z mlotkiem po prezlicytowaniu oferty prowadzacy od nowa liczy do trzech.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2008, 00:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
ja wam powiem co sie stalo :-)
Otoz radek klikna prawym klawiszem myszy uzyskujac opcje PAY bo byla aktywna. Chwile pozniejskrypot zakonczyl swoje dzialanie ale jako, ze Radek juz mial wybrane menu opcja PAY byla dla niego/u niego aktywna. Wplacil wiec pieniadze i system lindenow to przyjal. atomiast nie przyjal tego skrypt bo juz nie dzialal. W zwiazku z czym mozna to przyrownac do tego mlotka i faceta stukajacego tym mlotkiem. Jednym slowem Radek powiedzial swoja cene w momencie gdy facet juz walil mlotkiem. Radek mlotka nie slyszal jeszcze, a facet stukajacy nie slyszal Radka bo nie dosc, ze dzwiek nie doszedl to jeszcze sobie mlotkiem zagluszyl. Jednym slowem zgodnie z teoria wzglednosci, o ktorej wspomnial Sql ludzie na wiowni siedzacy kolo Radka widzieli i slyszeli, ze on podbil cene przed koncem licuytacji, a Ci co byli na katedrze kolo faceta stukajacego mlotkiem widzieli, ze Radek nie zdarzyl. Jednym slowem Radoslwie. Kliknales dobrze ale za dlugo wybierales sume jaka chcesz przekazac. Jak dla mnie powinienes albo uznac swoja porazke albo zgodzic sie na dogrywke :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2008, 00:14 
Dołączenie:
Październik 2007
Wood przeczytaj moje zaglebienie sie w szczegoly konca aukcji, ktore przedstawilem tuz przed Twoim postem :)
Gdyby bylo jak mowisz, to przed kliknieciem OK/PAY aukcja juz by byla zakonczona, tymczasem dzieki lagowi, ja czekalem az moje nazwisko sie zmieni, zyjac w oczekiwaniu kilka sekund.
Niestety po tych kilku sekundach aukcja sie skonczyla.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2008, 00:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Niestety za lagi nie jest odpowiedzialna Republika. Twoja wplata zostala zaakceptowana przez system, a nie przez skryt bo skrypt juz nie dzialal. To nie jest wina Skryptu czy Republiki. To jest wina Lindenow. Mozesz zatem albo zglosic sparwe lindenom albo przyjac warunki jakie sa Ci proponowane. Bo mowienie, ze nikt nie napisal, ze moga byc lagi zle o Tobie swiadczy. Kazdy inteligentny awatar wie, ze w SL sa lagi i nie mamy na nie wplywu :-)

Ostatnio edytowany przez WoodPaker 21 Paź 2008, 00:31, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2008, 00:28 
Dołączenie:
Październik 2008
Wood slusznie zauwazyl o czym ja nie pomyslalem. Opcja PAY jest dostepna gdy skrypt jest w trybie przyjmowania gotowki, ale mija sporo czasu nim nam sie to okienko wyrenderuje na ekranie i jeszcze wiecej niz podamy i zaakceptujemy kwote wplaty a w tak zwanym miedzyczasie marsjanie mogli juz rozwalic cale SL ; )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2008, 00:32 
Dołączenie:
Październik 2007
Napisalem po prostu ze w regulaminie nie ma o tym mowy. W regulaminie jest za to napisane, ze wygrywa ten kto zaoferuje najwyzsza cene.

Ja tylko nie rozumiem czemu kazdy od razu pisze o jakiejs dogryce, skoro to ja zaoferowalem najwyzsza cene, wiec powinienem wygrac.
Tak samo jak ktos moze mowic o tym ze powinna wygrac Margolcia, tak samo ja mowie ze powienienem wygrac.

Tak samo bralem udzial, walczylem do ostatnich sekund, ona miala te przewage ze mogla wyczekac do samiutkiego konca z przelicytowaniem mnie, zrobila to na krotko przed koncem, ja od razu gdy to zobaczylem podbilem stawke, najszybciej jak umialem.

Kto mi zagwarantuje ze sytuacja sie nie powtorzy podczas dogrywki, tylko ze np. na korzysc Margolci? I kto mi zagwarantuje ze wtedy zarzadzicie druga dogrywke a nie postanowicie jej zwyciestwo?

Skad wiem ze jest duza prawdopodobnosc kolejnego lagu? Z Margolcia czekalismy na wplaty do samiutkiego konca, zeby wplacic jak najpozniej sie da, nic nie wskazuje ze taka sytuacja sie nie powtorzy, obydwoje chcemy tej dzialki.

No ale wedlug mnie to ja wygralem. Mysle, ze jednak jest wiecej argumentow za mna, chociazby: zawodnosc techniki (w RL zwykle wtedy ktos decyduje, lub jest plan B), zgodnosc z regulaminem (wedlug regulaminu ja wygralem bo wplacilem najwyzsza kwote, ktos regulamin ustanowil, wiec czemu nad nim dyskutowac, jesli sa braki nalezy zmienic regulamin)

Do Sql'a i Wood'a oraz innych ktorzy uwazaja ze aukcja sie skonczyla gdy ja wpisywalem L$ w okineku Pay
Cytuj:
po dokonaniu wplaty, czekalem jeszcze kilka sekund az sie pojawi tam moje nazwisko, zamiast tego po tym czasie aukcja sie zakonczyla.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2008, 00:45 
Dołączenie:
Lipiec 2008
twój cytat wielokrotnie się przewija w temacie. Powinien być uwzględniony. Oznacza to, że masz laga kilkunastosekundowego, albo skrypt nie zareagował prawidłowo i się nie uaktualnił, chociaż według przestaiwonych uttaj terorii, powienien.

Zatem wygrałeś i przegrałeś tak samo jak Margolcia. Trudny orzech do zgryzienia. Ale chwilka... Jak wygląda historia transakcji w portfelu podłączonym pod aukcje?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2008, 01:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Mysle, ze musisz poczekac do powstania sedziego :-) Albo pogadac z Dworem i Pania Premier :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2008, 08:23 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Wydaje sie, ze po wyjasnieniach Sql i Wooda ora po przeczytaniu kilku zapiskow na wiki i forum sytuacja sie wyklarowala.
Tak naprawde byly tu dwa watki. Jeden watek to program kliencki Radka ktory zainicjowal transakcje platnosci i ja zatwierdzil. Po jej zatwierdzeniu serwer lindenow wyslal zawiadomienie do dfrugiego watku w tym przypadku skryptu SQL-a ktory wprawdzie, gdy Radek zaczynal to byl w trybie aukcyjnym ale w miedzyczasie juz z tego trybu wyszedl.

Potocznie.. Radek poszedl do kasy, wpacil i dostal KP od Pani Kasjerki ale Pani Ksiegowa ktora kopia KP miala wplyna,c juz poszla sobie do domciu, chociaz Radek wchodzac obu powiedzal dzien dobry. Slowem praktyka obecnie stosowana - liczy sie data nie wyslania pieniazkow a ich otrzymania przez Glowna Ksiegowa.
Wydaje sie, ze bledem skryptu bylo nieobsluzenie w trybie zamkniecia zdazenia "money" z akcja odeslania pieniazkow do wplacajacego co rozwialoby wszelkie Radkowe watpliwosci.

Sadze tez, ze gdyby Sad istnial, to mielibysmy werdykt odrzucajacy zastrzezenia, uzasadnienie jak powyzej oraz zasadzony nakaz zwrotu kasy Radkowi a kara dla SQL-a nakazujaca poprawienia skryptu. :mrgreen:

Ostatnio edytowany przez AnulkaZ, 21 Paź 2008, 14:24, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2008, 14:16 
Dołączenie:
Lipiec 2008
A może póki nie sądu, to tę sędzinę z TVNu by zaprosić, aby rozstrzygła spór techniczno-księgowy?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2008, 17:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Pawell Bulloch
Jak z dumą powiedział sołtys z "Samych swoich": "To będzie pierwszy proces o majątek! W mojej gromadzie!"
Z niecierpliwością czekam na sprawę, którą osobiście uważam za sporną.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2008, 17:56 
Dołączenie:
Październik 2008
Chetnie poddam sie karze jednoczesnie przenoszac proces na LL za to iz z braku odpowiednich procedur nie dali mozliwosci zapanaowania nad takimi sytuacjami i z ich powodu zostalem ukarany... Z zdobyte w ten sposob odszkodowanie kupie 1000 wysp i bede wystawial ziemie na aukcje, nadal czepiac na takich wyjatkowych zdarzeniach ; )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2008, 18:19 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
SQL - tam byl TAAAAKI usmiech a Ty od razu, materialisto, majatek na tym chcesz zrobic.. Chociaz... w ToS Lindeni napisali, ze tak naprawde to od wszystkiego rece umywaja, ba, nawet w tym lepsiejszy sa anizeli sam Microsoft. Chetnie przyjze sie Twojemu procesowi przeciwko LL.. tak gwoli zapewnienia sobie godziwej rozrywki na nadchodzace dlugie zimowe wieczory.
:mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2008, 20:17 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ciekawe, czy się podzieli z innymi tymi wysepkami?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2008, 22:13 
Dołączenie:
Październik 2007
Cytuj:
Slowem praktyka obecnie stosowana - liczy sie data nie wyslania pieniazkow a ich otrzymania przez Glowna Ksiegowa.

Aniu, przepraszam ale watpe zeby to byla praktyka powszechnie stosowana ! No chyba ze sie w Polsce zmienia na gorzej.
Przy kazdej tranzakcji jakiej dokonuje liczy sie niestety data dokonania akcji ze strony klienta, np. przy zamawianiu biletow lotniczych, gdy masz 3 dni na wykonanie przelewu od momentu zamowienia, a wiadomo ze bankiem tak szybko nie dojdzie... dlatego liczy sie data wyslania przelewu.

Jesli jednak nawet w Polsce jest tak jak mowisz to... raczej nie ma to zadnego znaczenia, LL bazuje sie na prawie amerykanskim (dlatego jest zakaz hazardu) a w USA o ile sie nie myle jest tak jak ja pisze.

No ale o to mozna spytac dwoch lepiej sie na tym znajacych: Wood (aktualnie w Stanach) lub Jacek (bankowiec).

O ile sie nie myle, prawo Republiki nie wypowiada sie w tej kwestii wiec pozostaje prawo LL, ktore czerpie z prawa USA.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2008, 00:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Prawo LL czerpie z prawa w jakim znajduje sie klient. Stad m.in. potrzeba placenia VAT gdy jetes w Polsce :-). Powiem Ci tak. Sparwa jest sporna poniewaz byl lag, a ani rzad, ani Krolowa nie ma wplywu na lag. Na to maja wplyw trzy rzeczy.
1) Twoj komputer
2) Twoje lacze internetowe
3) Serwery Lindenow.
Teraz pozostaje pytanie. Kto zawinil:
1) Ty
2) Twoj dostawca internetu
3) Lindeni.
I tylko do tych osob mozesz miec pretensje. Do nikogo wiecej. Republika Ci moze pojsc na reke i zaroponowac Ci rozwiazanie problemu. I zaznacam, ze godnie z obowiazujacym parwem wypowiadam sie jako Ja, a nie jako rzad :-). W zwiazku z powyzszym proponuje zebrac sie jutro (mowie do rzadu) i ustalic co zrobic z tym fantem. Jak dla mnie propozycja dogrywki jest jak najbardziej sprawiedliwa.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2008, 17:31 
Dołączenie:
Październik 2007
Widzialem, ze Margolcia juz zagospodarowala dzialke, czy to oznacza ze Rzad juz zadecydowal cos w tej sprawie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2008, 18:37 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Margolcia korzysta z tego, że może na rzie coś na niej robić. Czeka na decyzje sądu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Paź 2008, 12:38 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
nick w SL: Private.
Przebrnęłam ;)

Ponieważ nie znam żadnej z osób, a widzę że poszło o jakiś skrypt licytujący etc. To wydaje mi się - to tylko moje zdanie, Sąd sam zadecyduje co zrobić - że najlepszym wyjściem byłaby ponowna licytacja między tymi dwiema osobami :)

Pozdrawiam :)
Mieszkanka małej działeczki w PR ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Paź 2008, 12:58 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Kiedy jeszcze istniał Rząd Tymczasowy omawialiśmy ten temat. Uznaliśmy, że skoro nie ma sądu, władzę sądowniczą sprawuje Uzi - a ona podjęła decyzję w tej sprawie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Paź 2008, 16:31 
Dołączenie:
Październik 2007
A jaka decyzje podjela? Bo wiem ze swego czasu byla za dogrywka.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Paź 2008, 16:33 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Tak, taką informację nam przekazała.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Paź 2008, 17:00 
Dołączenie:
Październik 2007
Wiadomo moze juz cos wiecej na temat dogrywki? Termin, czas trwania?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Paź 2008, 17:01 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Mam nadzieję, że to pytanie nie do mnie. To sprawa między Uzi, a Wami.
Rząd Tymczasowy od wczoraj nie istnieje, a nawet gdyby istniał, nie podejmował takich decyzji.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Paź 2008, 17:06 
Dołączenie:
Październik 2007
Wlasciwie to bylo skierowane do Ciebie :) No ale jak nie wiesz to nie pozostaje mi nic innego jak zapytac Uzi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Paź 2008, 14:05 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Widze ze nikt na to nie wpadl ale sprawa jest bardzo prosta. Pieniadze wplynely po czasie a skrypt zadzialal dobrze.

Opisze pewien schemat dzialania

1) aukcja jest aktywna i dobiega konca
2) radoslaw otwiera okienko Pay
3) aukcja sie konczy i skrypt przechodzi w stan zakonczenia
4) radoslaw placi kozystajac z okienka po 1 sekundzie od zakonczenia ,ale moze to takie zrobic po godzinie !!!
5) pieniadze radka wplywaja na konto i skrypt nie ma zdarzenia co z nimi zrobic

pytanie jest wiec jaka jest roznica miedzy wyslaniem pieneidzy do skryptu po godzinie ,a po 1 sekundzie od zakonczenia aukcji?

ZADNA

a wiec dogrywka ktora sie odbyla byla zupelnie niepotrzebna , w ktora zostala niepotrzebnie wciagnieta i w ktorej stracila niepotrzebnie dodatkowe pieniadze.

Jako ze dogrywka odbyla sie na pewnej niewiedzy stanu faktycznego , rzad powinien oddac margolci kase za dogrywke.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Paź 2008, 14:11 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Rządu nie ma 8-)
Dogrywka się odbyła, nikt nie miał wątpliwości co do jej przebiegu i zakończenia.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Paź 2008, 14:17 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Madelaine napisał(a):
Rządu nie ma 8-)
Dogrywka się odbyła, nikt nie miał wątpliwości co do jej przebiegu i zakończenia.

bo margolci i innym przedstawiliscie FALSZYWE argumenty ,ze cos poszlo nie tak ze skryptem, SL czy czymkolwiek, podczas gdy wszystko poszlo dobrze.
Teraz nic nie stoi na przeszkodzie ,aby w nastepnych aukcjach tez placic po czasie.

W RL kiedy sad uzna kogos winnym i wsadzi za kraty, nie oznacza ze w swietle nowych dowodow ,nie moze dojsc do wznowienia procesu i uznania kogos niewinnym, wyplaca mu sie odszkodowanie i tyle .

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Paź 2008, 14:42 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Codeee, nie mów "przedstawiliście", ja niczego nikomu nie przedstawiałam. Tak jak napisałam - dopóki nie ma Sądu, te funkcję pełni Królowa i do niej należą decyzje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Paź 2008, 21:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
C Nishi napisał(a):
Opisze pewien schemat dzialania

1) aukcja jest aktywna i dobiega konca
2) radoslaw otwiera okienko Pay
3) aukcja sie konczy i skrypt przechodzi w stan zakonczenia
4) radoslaw placi kozystajac z okienka po 1 sekundzie od zakonczenia ,ale moze to takie zrobic po godzinie !!!
5) pieniadze radka wplywaja na konto i skrypt nie ma zdarzenia co z nimi zrobic

Codee. Po pierwsze jakbys czytal uwaznie to bys zauwazyl, ze taka wersja wydazen zostala takze przedtawiona. Moze nie slowo w slowo ale wlasnie tak. Zaparszam do uwaznej lektury :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Paź 2008, 21:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Zapytam tylko, bo moze przeoczylem te informacje wsrod wielu postow, czy po wplacie Radka pieniadze zostaly zwrocone Margolci?
Jesli tak , to byloby to dowodem, ze zalicytowal w czasie trwania aukcji. jesli nie - tzn ze wplacil po czasie.
Mowi o tym fragment dekretu o ziemi:
Cytuj:
5) Warunkiem przystąpienia do licytacji jest wpłacenie sumy równej miesięcznej opłacie Tier (600 L$). Suma ta wobec zwycięzcy licytacji będzie uznawana za opłatę za działkę. Wpłaty innych licytujących zostają im automatycznie zwrócone.

Jak widac jasno - SL przekracza nie tylko ramy prawne RL ale i swoje wlasne:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Paź 2008, 21:43 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Jacek napisał(a):
Zapytam tylko, bo moze przeoczylem te informacje wsrod wielu postow, czy po wplacie Radka pieniadze zostaly zwrocone Margolci?
Jesli tak , to byloby to dowodem, ze zalicytowal w czasie trwania aukcji. jesli nie - tzn ze wplacil po czasie.

Skrypt uznal Margolcie zwyciezca . Nie bylo zadnego bledu w tym. Skrypt zadzialal jak powinien. A Radek zaplacil po czasie (choc pewnie nieswiadomie) ale jednak sekunda czy 2 po czasie, a to ze otworzyl okienko pay przed koncem aukcji nic nie znaczy.

Wedlug mnie , dogrywka a takze dodatkowe koszty margolci, to miejmy nadzieje tylko nieswiadome wyludzenie dodatkowych lindenow. Tak to trzeba nazwac.

Margolcia chciala postapic uczciwie, sluchajac glosow ,ze cos poszlo nie tak, wiec zgodzila sie na dogrywke , gdyby wiedziala ze wszystko poszlo ok to by sie nie zgodzila, to oczywiste.

Wszystko mozna naprawic, wystarczy zwrocic Margolci koszty dogrywki.
Tylko czy lindeny i kasa nie przysloni poczucia sprawieldiwosci?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Paź 2008, 16:18 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Temat stał się na tyle popularny, że na dogrywce pojawili się paparazzi 8-)

Image

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Paź 2008, 08:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Margolcia Greenwood
ah ! ci paparazzi .. a ja taka nieumalowana :-P

a co do sprawy kasy to...
w 1-szej licytancji wygrałam płacąc 750
w dogrywce dopłaciłam jeszcze 1800
łącznie wyszło mnie 2550 L

można by się sprzeczać co powinno mi być zwrócone..ale powiem tak:
niech to idzie na dobro Republiki,
ja może nie zbiednieję, a napewno w najblizszym czasie wzbogaci się PODEX :-P

(z pozdrowieniami dla Jacka ;-) )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Paź 2008, 15:50 
Dołączenie:
Październik 2008
nick w SL: aman
Margolcia napisał(a):
ah ! ci paparazzi .. a ja taka nieumalowana :-P

a co do sprawy kasy to...
w 1-szej licytancji wygrałam płacąc 750
w dogrywce dopłaciłam jeszcze 1800
łącznie wyszło mnie 2550 L

można by się sprzeczać co powinno mi być zwrócone..ale powiem tak:
niech to idzie na dobro Republiki,
ja może nie zbiednieję, a napewno w najblizszym czasie wzbogaci się PODEX :-P

(z pozdrowieniami dla Jacka ;-) )

A ja się pytam tylko:co na to sprawca zamieszania: :?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Paź 2008, 22:47 
Dołączenie:
Październik 2007
aman kog masz na mysli, piszac: sprawca zamieszania?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Paź 2008, 12:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
nick w SL: Private.
Myślę, że sprawa już rozwiązana i dalsza dyskusja jest niepotrzebna :)
Po co znowu robić zamieszanie? Dogrywka była :) Ładne zdjęcie stawiono :)
Margolcia napisała kilka słów od siebie... :) I chyba tylko życzyć, aby więcej takich
zawikłań nie było w licytacjach ;)

Margolciu: Mam nadzieję, że ładnie na swojej ziemi się urządzisz i zaprosisz sąsiadów na parapetówę :)
Radek: Mam nadzieję, że także się gdzieś urządzisz i pokażesz swoją kreatywność :)

Pozdrawiam :)

PS. Zmieniłam ;) Sorki ;)

Ostatnio edytowany przez Eve Amoufhaz, 30 Paź 2008, 20:23, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Paź 2008, 17:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Chcialem sie w jezyk ugryzc ale nie....Nie Robert, a Radek w dodatku jeden, dwa, trzy

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Moderatorzy

Madelaine, Republika Polska

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso