Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 22 Maj 2009, 22:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2009
nick w SL: Scott Revestel
Witam prowadze akcje promujaca wybory do Parlamentu Europejskiego i szukam miejsc ktore do 7.06.2009 chcialyby w tym uczestniczyc wywieszajac plakaty informujace o tym kiedy sa wybory oraz jakie sa korzysci z glosowania. Tablice daja notkez linkografia i wywoluja strone WWW Parlamentu Europejskiego oczywiscie nie zachecaja do glosowania na zadna z partii ani na zadnego kandydata maja jedynie przyblizyc podstawowe informacje o korzysciach plynacych z posaidania poslow w PE i o tym jak on dziala. Zastrzegam ,ze akcja jest jedynie akcja spoleczna oraz wylacznie informacyjna. (Ja ani nikt kto przy niej wspolpracuje nie czerpie z tego zadnej korzysci) ...

Zainteresowanych prosze o kontakt in-world: Scott Revestel a podesle gotowy plakat reklamowy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Maj 2009, 23:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Zazwyczaj serce mi sie raduje na kazda iniicjatywe spoleczna w SL, nie zawsze jednak:)
Szybko powiaze UE z SL, zeby bylo na temat:
Co nam w SL dala UE:
- 22 procent VATu za uslugi ( Ameryka i inne cywilizowane kraje nie placa)
- szalenstwo na punkcie pedofilli ( Spiegel)
- plany wprowadzenia podatkow za uslugi wirtulalne (UK)
- cenzura na internet ( sprawa wraca na obrady UE we wrzesniu)
- ustawa VAT o uslugach elektronicznych, ktorej nie znaja nawet polskie USy, i ktorej stosowac sie nie da.
itd
:)
PS:
Nic osobistego Scott, po prostu nie znosze urzedasow z Brukseli:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Maj 2009, 23:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2009
Ja sie wcale nie odbieram tego jako nic osobistego ;) Dlatego wzywam do glosowania na odpowiednie osoby bo wiadomo ,ze w PE jak i w naszym znajduja sie osoby znane z tego ,ze sa znane i takie których być tam nie powinno. Nalezy poprostu glosowac na takich kandydatow ewentualnie ugrupowanie ktore reprezentuje poglady przynajmniej zblizone do naszych. Jedyne co to trzeba chciec zagłebić się w ich programy i postulaty a wiadomo ,ze dla większości osób które nie mają tak jak ja fioła na tym punkcie nie jest to interesujaca lektura dla niektorych nawet nie jest ciekawa ! A naprawde mozna dowiedzieć się interesujących rzeczy. Zreszta na czas wyborów większość kandydatów bierze udział w debatach podczas których wiekszosci rzeczy mozna sie dowiedziec nie czytajac tomow lektur pt. Program Wyborczy" ,niektórzy kandydaci uruchamiają nawet własne "call center" więc wychodzą nam na przeciw ale tak jak mówie trzeba poprostu chcieć ja próbuje to tylko wyjaśnić więc żale za niespełnione obietnice prosimy składać do osób na które głosowaliście lub gdy nie głosowaliście nalezy mieć je wyłacznie do siebie ;)

Oczywiscie jacku w zakonczeniu bynajmniej nie pije do ciebie to tak na wszelki wypadek ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Maj 2009, 23:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Tym bardziej nie rozumiem sensu akcji pt "Glosujcie na kogokolwiek, tylko zaglosujcie!". Aaa, sry juz chyba mam - za pare miesiecy urzedasy powiedza nam "przeciez sami nas wybraliscie, to dlaczego sie czepiacie?"
Zachwyt nad wysoka frekwencja jest bez sensu - kazdemu kto przeczytal Traktakt Akcesyjny ze zrozumieniem - stawiam skrzynke wodki ( bezalkoholowej) i ostrzegam, ze bedzie pil sam, bo ja nie przebrnalem. Podejrzewam, ze kandydaci do UE tez go nei przeczytali.Nie rozumiem, jaki jest sens nawolywania, zeby pani sprzataczka (nie obrazajac sprzataczek) miala glosowac w sprawach na ktorych sie nie zna.
Podejrzewam, ze kandydaci do UE tez go nie przeczytali albo klamia w zywe oczy, Setki razy slyszalem, ze polskie prawodawstwo ma pierwszenstwo przed unijnym, ze nie obowiazuje nas ekstradycja - i co?
PS
Po raz ostatni pisze Scott -nic osobistego, potem juz niech to bedzie domyslne:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2009, 00:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2009
No mowiac glosujcie na byle kogo nie chodzilo mi o to ze masz zamknac oczy i na karcie do glosowania zrobic wyliczanke najpierw na ktora liste potem na ktorego kandydata ;P Chodzilo mi o to ,ze nie wazne jakie Poglady kto ma i czy bedzie glosowal na PO ,PiS ,PSL ,SLD i UP (jesli sie nie pomylilem bo caly czas te nazwe zmieniaja i do PE chyba sie nazywaja tak ;P) czy nawet na ten Libertas wazne by pojsc do tych wyborow i zaglosowac tak by pozniej z czystym sumieniem moc powiedziec ,ze to ich wina ,ze wprowadzili to czy tamto ;) bo nie rozumiem ludzi ktorzy narzekaja ze w parlamencie sa sami idioci a sami siedza przed telewizorem saczac napoje nisko alkocholowe i sa niewiele lepsi.

Oczywiscie to czy oddany głos bedzie sluszny jest kwestia dyskusyjna ilu ludzi tyle pogladow . Powiem jak w spocie pewnej partii licza sie najbardziej wielkie koalicje i one maja cos do powiedzenia wiec wiadomo ,ze to od nich bedzie zalezalo w duzej mierze czy ustawa przejdzie czy nie

Oczywiscie jak zapewnialem nie chce nikogo namawiac do glosowania na zadna partie a cytatu ze spotu uzylem bo jest jedna z niewielu rzeczy w spotach wyborczych ktore poza nazwa partii i numerem listy sa prawdziwe

A co do czytania ustaw to nasz Premier sie jakiś czas temu przyznał ,ze jakiejs tam ustawy nie przeczytal ale myśle ,ze jego konkurenci ktorzy tak krzyczeli sa niewiele lepsi w szczeolnosci nasz byly premier ktory nie wie nawet ze marihuana jest wytwarzana z konopii indyjskiej twierdzi ze nie wie dokladnie co to ale nalezy tego zakazac :) (film gdzies jeszcze krazy na YT)

Chyba o nie braniu tego do siebie nie musze wspominac ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2009, 09:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2009
nick w SL: Mariusz Tomsen
Jacek napisał(a):
Zazwyczaj serce mi sie raduje na kazda iniicjatywe spoleczna w SL, nie zawsze jednak:)
Szybko powiaze UE z SL, zeby bylo na temat:
Co nam w SL dala UE:
- 22 procent VATu za uslugi ( Ameryka i inne cywilizowane kraje nie placa)
- szalenstwo na punkcie pedofilli ( Spiegel)
- plany wprowadzenia podatkow za uslugi wirtulalne (UK)
- cenzura na internet ( sprawa wraca na obrady UE we wrzesniu)
- ustawa VAT o uslugach elektronicznych, ktorej nie znaja nawet polskie USy, i ktorej stosowac sie nie da.
itd
:)
PS:
Nic osobistego Scott, po prostu nie znosze urzedasow z Brukseli:)

ja tam zagłosuję chodzę na każde wybory, "nie chcem ale muszem" :mrgreen: szkoda tylko, że kampania wyborcza w Polsce skupia się na rzeczach typowo wewnętrznych.

Zastanawiam się też nad tym co napisał Jacek:
"22 procent VATu za uslugi ( Ameryka i inne cywilizowane kraje nie placa" - LL co miesiąc pobiera mi za konto premium + VAT oraz za ziemię + VAT, skoro w USA nie ma VATu komu ja go płacę? :roll:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2009, 10:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2009
Mariusz Tomsen napisał(a):
LL co miesiąc pobiera mi za konto premium + VAT oraz za ziemię + VAT, skoro w USA nie ma VATu komu ja go płacę? :roll:

Zapewne Ministerstwu Finansów :)

Ostatnio edytowany przez Scott-Revestel, 23 Maj 2009, 10:39, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2009, 17:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
"22 procent VATu za uslugi ( Ameryka i inne cywilizowane kraje nie placa" - LL co miesiąc pobiera mi za konto premium + VAT oraz za ziemię + VAT, skoro w USA nie ma VATu komu ja go płacę?

VAT pobiera LL, potem oddaje go UE i ona rozdziela miedzy kraje czlonkowskie.
A teraz bajka!
Bajka o Brukselce
Dawno, dawno temu za siedmioma gorami, za siedmioma upgradami była kraina mlekiem i miodem plynaca, zwana SL. Wiele tam było landow, a każdy inny i każdy swoimi prawami się kierowal. Walczyli ich wladcy, godzili się, i znowy wasnie zaczynali bawiac się wspaniale i pieniadze zarabiajac albo bankrutujac.
Nie w smak to jednak było grupie zlych czarownikow, którzy do niczego się nie nadawali. Zrobili wiec zebranie tajne na wynajetej parceli by sprawie zaradzic. Najstarszy i najgrubszy zabral glos:
- Towarzysze i towarzyszki czarodzieje, tak być nie może! Avatary się dorabiaja, skiny maja coraz lepsze, a my co?! Jak dziady na sandboxach się wloczymy, do inventory nie ma co wlozyc! Pytam, gdzie nasze Swiete Prawo Magii?! Trzeba im to bogactwo odebrac i to już!
- Ale oni nie w ciemie sa bici, Mistrzu, nie dadza sobie odebrac – padl niesmialy glos z sali.
- Ha! – odkrzyknal gromko Mistrz – Nie znasz synu przebieglosci Wyznawcow Magii! Mam plan tajemny – musimy wymyslic cos tak glupiego, ze ludzie za wielka madrosc to uznaja, bo będą się wstydzili przyznac, iż to durne jest!
Zamknieto jedenastu najglupszych czarodziei w Tajnej Komnacie i kazano radzic. (jeden w miedzyczasie wyszedl z lzami - okazalo się, ze zatail znajomosc tabliczki mnozenia) Termin wynajmu parceli mijal, gdy w koncu wyszli i Traktat z Brukselki przedstawili. W istocie, wielkiej madrosci i przebieglosci trzeba było, żeby takie glupoty stworzyc.
Cytuj:
Oto kilka z nich:
- Przystapienie do Brukselki jest dobrowolne, wystapic z niej się jednak nie da.
- Parcele przystapia do Brukselki demokratycznie, avatary je zasiedlajace niech zadecyduja czy tego chca w wolnym glosowaniu. Jeśli glosowanie się nie powiedzie, to będzie powtarzane tak dlugo, az się uda. Jeśli jednak się powiedzie i parcela wyrazi chec akcesji – powtarzac nie trzeba.
- Każdy SIM ma prawo do wlasnego prawa. Jeśli jednak decyzja ownera będzie niezgodna z decyzja Brukselki, to prawo to jest niewazne.
- Każdy Sim dostanie mnostwo LS za przystapienie do Brukselki, Brukselka będzie tez dofinansowywala budowe uliczek, drzewek i basenikow. Skad wezmie na to LS? Oczywiście od ownerow Simow, po potraceniu sobie znacznej czesci – w koncu komisje przyznajace dotacje musza z czegos zyc.
- Wszystke avatary sa rowne, dlatego na kazdym Simie powinno być miejsce dla kobiet, mezczyzn, gejow, lesbijek, furry, goreninow, hodowcow sikorek.
- Znosi się kare bana. Z jednym wyjątkiem – udzial w demonstracjach antybrukselkowych
- Zabrania się pomagac i ratowac nierentowne sklepiki – od pomagania jest Brukselka.
- Czynsze i oplaty za reklame musza być takie same na wszystkich parcelach. Nie może byc tak, żeby każdy sobie sam wyznaczal podatki i się dorabial, jak kapitalista jakis.
- Wszystko musi być takie samo. Ladowanie za kazdym razem nowych textur jest strata czasu. Uzywac można tylko primow i textur zatwierdzonych przez rade Brukselki.

Wiele jeszcze zapisow bzdurnych było, a co jeden to glupszy. Idiotyzm tak wielki był to jednak, ze wszyscy w to uwierzyli i do Uni Brukselki przylaczac się zaczeli.
Magowie oczywiście zaczeli dzialalnosc od wykupienia wyspy na swoje potrzeby za pieniadze avatarow i nazwali ja Brukselkowa Wyspa Wolnosci. zatrudnili się sami i wszystkich, których na liscie Friends mieli. Powolali około 100 grup, które nadzwyczaj waznymi rzeczami zajmowac się mialy. Była Grupa do Spraw Rownosci Avatarow ( wstep zamkniety), Grupa ds. Malych Primow, Grupa ds. Nielegalnego Uzytkowania SexBalls i wiele innych, a każdy z czlonkow grupy dostawal wyplate w LS co tydzien.
Teraz już wiecie dlaczego taka biede mamy w SL, dlaczego avatary chodza obdarte i przez skina przeswituja primowe kosci i dlaczego wszystkie nasze SIMY wygladaja tak samo, sa szare, jednakowe i nudne.
O nie, przepraszam jeden SIM wyglada pieknie i avatary tam dorodne z brzuchami wielkimi. Niestety, wstep tam jest zamkniety, bo nie wolno im przeszkadzac w pracy, Sim ten nazywa się….. Brukselkowa Wyspa.

Jesli wam sie bajka spodobala - zapraszam do wieszania reklam Scott-nic osobistego - Revestel'a :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2009, 17:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Uzi Boa
O drżyj okrutny Batisto! Jacek Castro nadchodzi objawić ludziom prawdę, wyzwolić ciemny lud.
Pójdźmy za nim nieszczęsny motłochu, pomaszerujmy forsować mury brukselkowej twierdzy!
Niechże nowy ład i nowa prawda zasiądą na tronie świata. Niech mówi do nas nasz złotousty mędrzec. Toż dla naszego dobra wskazuje nam słuszną drogę. Wolni nią podążą, ci o innym zdaniu zemrą, jak na niewolników słabych przystało.
Witaj nam nasza jutrzenko swobody, Ty jeden wiesz, czego nam marnym potrzeba. Twoja prawda nas wyrwie z krainy rozpaczy i uniesie wprost do nieba systemu idealnego. Ty jeden się nie poddasz, nie spoczniesz, zanim nie przejrzymy na oczy i nie pojmiemy, ze prawdziwa wolność to kroczenie za Tobą.

(Jesli rewolucje szykujesz Shuftan, to ktoś od propagandy Ci się przyda, co?
Jaki wizerunek wolisz - sexy rewolucjonista w stylu Fidela czy raczej boski Mesjasz?
Może to i wtórne nieco, kopiowanie historii, ale co tam. Lepiej walczyć o wolność niż robić coś konstruktywnego. Polacy robili to od zawsze i mimo to jakoś się kręci, więc spoko).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2009, 17:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2009
Mi się bardzo podoba i także zachecam do wieszania Plaktów wybierzmy sobie takich czarownikow by przypowiesc o brukselkowej krainie się nie spełnila ;)

P.S Jacek coraz wiecej osob sie do mnie zglasza ostatnio ;D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2009, 18:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
O, otworz swe serca ludu niewolniczy, bogini tolerancji Uzi, nadchodzi! Przyzwyczajajcie sie do kaganca, tolerancyjni badzcie, wszak panowie tez maja prawo do robienia z was idiotow. Szanujcie poglady wszelkie by wszystko sie rozmylo i obojetnym stalo. Jesli ktos wam prawde powie, zapomnijcie o tym szybko i zgloscie do odpowiedniego wydzialu, zeby maciciel innym w glowach nie mieszal.
A przede wszystkim - obojetni na wszystko badzcie, pogladow nie miejscie, bo wasze mysli to zbrodnia. Niech mysla za was madrzejsi - dla waszego dobra i ku chwale Brukselki!

Mysle, ze sam sobie dam rade z propaganda:)
Cytuj:
wybierzmy sobie takich czarownikow by przypowiesc o brukselkowej krainie się nie spełnila ;)

Kazdy czarownik, ktory na Wyspe Brukselki trafia od razu tluszczem porasta i zadnego interesu nie ma w likwidacji Wyspy - czemu trudno sie dziwic. Kto by chcial z biznesu dochodowego rezygnowac?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2009, 18:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
Zaiste, wolność to kaganiec, straszliwe przekleństwo. Wyzwól nas z niego o wieszczu nasz nieomylny.
Poniesiemy Cię na rękach wprost do do brukselkowej twierdzy i będziemy wiernie obserwować, jak wprowadzasz nowy porządek, obrastając w tłuszcz.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2009, 19:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Zaprawde piekna to wolnosc, ktora z samych zakazow sie sklada - dlugosc bananow kaze normowac, glosnosc mp3jek standaryzowac, zeby sobie ludzie krzywdy nie zrobili, zabrania palic we wlasnej restauracji, rodzicom odbiera dzieci jesli sa zbyt grube itd. Odbieranie wolnosci odbywa sie pod pozorem zapewnienia nam bezpieczenstwa, wiec wlasnie w obronie wolnosci walcze:) Wszystkie podane przyklady sa autentyczne. Dodam jeszcze, bo moze nie wszyscy zauwazyli, ze te wymyslone przez Rade Czarodziei punkty, to zwykle zarzadzenia UE, dla zabawy przerobione na SL)
Uzi, czyzbys byla ta czarownica wyrzucona za znajomosc tabliczki mnozenia?(ile jest 7 razy 9? :) Bo jeden z punktow Traktatu Brukselki brzmial:
- Wszytskie avatary sa wolne! Moga robic i mowic co chca! (malym druczkiem - pod warunkiem, ze nie bedzie to niezgodne z wola Rady Brukselki).
Poza wszystkim - ja nie przedstawiam zadnej swojej wizji, nikogo do niczego nie przekonuje i nie ciagne. Pokazuje tylko, ze wizja UE jest smieszna i szkodliwa :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2009, 19:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
Pozwolisz na drobną parafrazę:

Wszytskie avatary sa wolne! Moga robic i mowic co chca! (malym druczkiem - pod warunkiem, ze nie bedzie to niezgodne z wola Jacka Shuftana).

Wierzysz, że jestem wolna. Wierzysz, że się mylę. ok.
Dlaczego odmawiasz mi do pomyki prawa?
Chcąc mnie uszczęśliwić na siłę, czym się różnisz od tych, których krytykujesz?
Zamiast bojkotować wybory, wystartuj w nich. Byłbyś doskonałym Magiem. Pasujesz jak ulał.

Ach...
przepraszam, już wiem, czym się od nich różnisz.
Ty tylko tak sobie opowiadasz. Wiesz, że ludzie się mylą, ale nie masz lepszego pomysłu.
Krytykujesz dla wprawy czy zwyczajnie czas napomknąć o cykorstwie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2009, 19:34 
Dołączenie:
Kwiecień 2007
http://www.youtube.com/watch?v=Ewm2KomTg0o

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2009, 19:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:

Alez nikomu nie narzycam antyunijnosci, pokazuje tylko, ze moim zdaniem federasci albo oszukuja ludzi, albo sami sa nierozumni i nie wiedza co robia. I jeszcze raz powtorze - nie przedstawiam swojej recepty na szczescie, a tym bardziej nie narzucam jej innym ( chociaz jest niezla:). A UE wlasnie mi narzuca prostowanie bananow itd.
Cytuj:
Zamiast bojkotować wybory, wystartuj w nich.

Z calym szacunkiem ale to nieco nielogiczne:( Skoro z czyms sie nie zgadzam to mam to tworzyc? Tego ulepszyc sie nie da - to juz w zalozeniach jest bez sensu, co pokazalem w swojej bajce :)
Cytuj:
Wiesz, że ludzie się mylą, ale nie masz lepszego pomysłu.

Tutaj sie zgadzam, ale co w tym zlego? Nie trzeba miec pomyslu, zeby widziec obsurd. Nie wiem jak nakarmic wszystkei glodujace dzieci na swiecie, ale wiem ze to jest zle i bede to krytykowal, a tym, ktorzy twoerdza, ze jest inaczej powiem - mylicie sie! - jako i Tobie mowie:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2009, 19:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2009
Ja doam jeszcze ,ze wiersz ten we fragmentach jest elementem piosenki Mocherowe Berety zespolu Big Cyc ;)

http://www.youtube.com/watch?v=R-y9_zkqH5A

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2009, 20:02 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Co do namawiania do wysokiej frekwencji nie jest powiedziane ze wtedy wybor ludzi bedzie lepszy. Byc moze wlasnie wtedy jest bardziej wypaczony. :] mamy pewien przyklad na contestach w klubach w sl, jest konkurs na najlepszy bialy stroj, ludzie bioracy udzial namawiaja do glosowania (wysokiej frekwencji) znajomych i nie tylko, pozniej sie okazuje ze wygrala osoba w czerwonym.

wybor jest zly , to oczywiste, osoba w czerwonym nie moze byc najlepsza osoba w bialym :]
ale to akurat problem mniejszego kalibru niz unia.

Tak naprawde wyzsza frekwencja ludziom nic nie daje, jest potrzebna politykom aby miec argument jakie to maja popracie w spoleczenstwie.

To naprawde marna pociecha ze zamiast zlego wyboru przy 40% frekwencji, bedzie bardzo zly przy 70% . Na saddama zawsze glosowalo 99% albo i 100% :)

a co do wolnosci, to Unia ma charakter lewicowy, a wiec wolnosci na pewno nie niesie. tzn w teorii niesie wolnosc :) tak jak komunizm jest w teorii doskonalym ustrojem - utopia :]

Cytuj:

tylko czasami twoja pomylka ma wplyw na wolnosc innych
wybierajac ludzi ktorzy obarczaja innych przepisami ograniczajacymi wolnosc

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2009, 20:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Oh Jacku, chciałbyś zjeść cukierka i mieć cukierka. ;-) Niestety tak ten świat jest obecnie poukładany że im większy standard życia tym większe obwarowania prawne i podatki.
Choć fajnie byłoby żyć w nieświadomości politycznej i nie musieć chodzić glosować, ale znów wiecznie w dzieciństwie tkwić nie można i pozwalać innym decydować za nas w jeszcze większym stopniu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2009, 21:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
cześć,
raczej gościem tu jestem
ale uważam, że wprowadzanie polityki rl i ideologi do sl to kiepski pomysł
wszyscy się potem będziecie z tym męczyć
a może i inni będą musieli
co przed tym w sl uciekają :)))
a samo wezwanie do głosowania w wyborach do UE to już moim zdaniem polityką
bo to strasznie ideologicznie bojowa organizacja :)

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2009, 21:53 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Witaj, Darnok :-)

Zwykle mieszkańcy SL unikają rl polityki, więc nie ma obaw, nie zagości tu długo 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2009, 23:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2009
Zagosci jedynie do 7 Czerwca i ma na celu nie tylko wzywanie do glosowania ale tez przedstawienie podstawowych informacji o UE i o tym jak ona dziala. Mozna sie dowiedziec mnostwa ciekawych rzeczy apropos schematow dzialania i oranizacji z linkografii zalaczonej do notki ktora otrzymujemy po klikniecu w Plakat. Jesli chcecie sie dowiedziec gdzie mozecie plakaty zobaczyc zapraszam na stronie SLawy tam w ostatnim artykule na dole podalem nazwy tych miejsc ...

Ostatnio edytowany przez Scott-Revestel, 24 Maj 2009, 00:21, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Maj 2009, 15:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
NIedzielne popoludnia sa zawsze straszne. Wizja nadchodzacego nieodwolalnie poniedzialku, resztki katza z sobotniej imprezy sprawiaja, ze chce sie wsadzic glowe do lodowki i zapomniec o swiecie. Jest jednak sposob na odegnanie zlego nastroju! Wystarczy wejsc na dowolna strone UE i poczytac. Troski umykaja a na twarzy pojawia sie banan usmiechu.
Wlasnie to zrobilem i przedstawie wam szybki przeglad prasy, By oddalic podejrzenia o stronniczosc - wybralem pierwsza ze stron reklamowanych przez Scotta (zaloze sie, ze reszta jest taka sama albo nawet lepsza).
Oto co znalazlem na http://www.eurowybory.pl
1) Czarodzieje z Brukselki spotuja.
Czarodzieje nakrecili reklame wyborow! ( oczywiscie za nasze pieniedze) Coz jednak po reklamie, ktorej nikt nie oglada? Nie trzeba jednak bylo dlugo czekac, bo....
Cytuj:
Zostanie on pokazany w ponad 100 kanałach telewizyjnych w Europie, które zgodziły się go wyemitować bezpłatnie.
Ponadto będzie go można obejrzeć przed seansami filmowymi w około tysiącu europejskich kin ciągu najbliższych czterech tygodni.

Czyz nie jest to szlachetny czyn wlascieli kin i stacji telewizyjnych? W ciezkich czasach kryzysu, gdy liczy sie kazda zlotowka, oni odmawiaja prywatnym przedsiebiorcom czasu antenowego, z obrzydzeniem odrzucaja tysiace dolarow za minute reklamy. Wszytsko po to, by bezinteresownie pomoc Czarodziejom! Piekne to zaiste. Fakt, ze licencje na nadawawanie programow zaleza od Czarodzieje nie ma tu nic do rzeczy!
http://www.eurowybory.pl/art/id/39
2) Praca Czarodzieja ciezka jest.
Jest wiec oczywiste, ze nalezy sie za to wynagrodzenie. Kryzys w Europie? Jaki kryzys, chyba na waszych SIMach, w Brukselkowej Wyspie dzieje sie coraz lepiej:
Cytuj:
Od nowej kadencji każdy eurodeputowany będzie zarabiał ponad 7,6 tysięcy euro, czyli prawie 35 tysięcy złotych. Dla naszych eurodeputowanych to olbrzymia podwyżka, ponieaż dotychczas dostawali oni równowartość wynagrodzenia posła w Sejmie - ponad 10 tysięcy złotych (ok. 2,2 tysięcy euro). Pięcioletni mandat w europarlamencie oznacza jednak nie tylko wyższe zarobki, ale także prestiż i dodatkowe przywileje.

http://www.eurowybory.pl/art/id/21
3) Nasi Wielcy Magowie.
Cytuj:
Przedstawiciele PO, w tym m.in. Jacek Saryusz-Wolski, Jerzy Buzek i Janusz Lewandowski, to najbardziej pracowici i widoczni europosłowie – wynika z opublikowanego dziś rankingu Instytutu Kościuszki.

http://www.eurowybory.pl/art/id/33
Serce sie raduje widzac tak wybitne umysly! By umocnic sie w swej milosci postanowilem znalezc cos na temat pierwszego z nich, czyli Saryusza. Jest! Saryusz jest na youtube. Wlaczcie i cieszcie sie madroscia Magow:
http://www.youtube.com/watch?v=e55R2Kc7Lcc
Ech, te piekne zaklecia... eeeeee.. aaaa... tak, tzn nie, ale tak...eeee..., ten brak odpowiedzi na kazde z zadanych pytan - czyz mozna ich nie kochac? Bez watpienia Czarodziej to wybitny!
4) Buty naszych dzieci.
Przez wiele updatow avatary nosily rozne buty, niektore byly ladne, bywaly nawet z primowymi palcami, niektore do niczego. Najwyzsza pora to zmienic, buty powinny byc unormowane, Czarodzieje zabrali sie i do tego!
Cytuj:
Prof. Genowefa Grabowska złożyła w Parlamencie Europejskim pisemne oświadczenie w sprawie europejskich norm dotyczących obuwia dziecięcego.
W swoim oświadczeniu, Prof. Grabowska apeluje o opracowanie wspólnych, ogólnoeuropejskich
norm minimalnych dotyczących chemicznych i ortopedycznych kryteriów produkcji obuwia
dla dzieci do 15 roku życia.

http://www.eurowybory.pl/art/id/22
Skonczy sie samowolka, wszystkie dzieci sa nasze, wiec i wszystkie buty beda nasze! I znormalizowane!
Niestety musze juz isc na obiad i nie moge sie dluzej cieszyc postanowieniami Brukselki:(
Oczywiscie Scott mozesz dodac ten krotki przeglad wiadomosci do swojego ogloszenia i gazety - wszak Brukselka to wielosc pogladow i roznorodnosc opinii ( zatwierdzonych przez Czarodziejow:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Maj 2009, 16:08 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Jacek, ale po co Ty się tym nakręcasz? Ja rozumiem, kac, niedzielna nuda itd, ale bez przesady, są na świecie fajniejsze rzeczy od polityki 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Maj 2009, 16:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2009
Oj Jacus wiadomo wszyscy zazdroszcza takich pensji Eurodeputowanych i kazdy z nas zapewne chcialby taka miec (no chyba ,ze ma wyzsza ;P) ale jest na to sposób zamiast to krytykowac wystarczy kandydowac i sie dostac. A jesli chodzi o osoby które wybieramy to mowilem Europarlament tworza osoby które sami wybralismy jesli uwazamy ,ze sa tam sami idoci to jedynie nasza wina bo to my ich wybralismy a nie sami tam zasiedli choc bardzo by tak chcieli. A wiadomo ,ze jak nie zasiada nikt inteligentny to nie wprowadza tez inteligentnych ustaw kolko sie zamyka i wlasnie dlatego warto isc na wybory ;)

DODANO:

Jesli chodzi o darmowe wyświetlanie dotyczy to jedynie spotu o nazwie "Ty decydujesz" reszta spotów wyświetlana jest na warunkach normalnych ;)

a to dla tych którzy nie wiedzą na jaki komitet głosować ;P
http://wiadomosci.wp.pl/eurowybory_kompas.html

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Maj 2009, 16:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Ja tam w ogóle nie cierpię ani polityki ani polityków (tych to w szczególności), ale... Uważam że „duży może więcej”, i dlatego gdy cala "Europa" będzie federacją to gospodarczo będzie lepiej, i standard życia powinien być większy, a na pewno już bezpieczeństwo (zewnętrzne). A że po drodze zdarza się durni politycy z durnymi pomysłami? U nas lokalnie to też norma, a banana to za poprzedniego rządu na ustach miałem co chwila, i za tego też się zdaarzał, i będzie zdarzać się i za następnych. Lokalny banan gorszy niż ten europejski? ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Maj 2009, 16:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Scott, mieszkam w portowej dzielnicy, gdzie lepiej nie wchodzic po zmroku (zanim sie tu zadomowilem co 2 tygodnie mialem kradzione lusterka) Jest tu grupa milych chlopcow, ktorzy woza w bagaznikach kije bejsbolowe i handluja roznymi proszkami. Maja piekne samochody, a w nich piekne dziewczyny. Oczywiscie zazdroszcze im.
Zgodnie z twoim rozumowaniem powiniennem sie wkrecic do nich i kandydowac na herszta bandy. Albo przylaczyc sie do ich glosowan zbojeckich, bo przeciez nie glosujac pozwalam, zeby wybierali inni:)
Wole poczekac, az sie sami pozabijaja, bo w policje wierze juz coraz mniej.
Cytuj:
Jesli chodzi o darmowe wyświetlanie dotyczy to jedynie spotu o nazwie "Ty decydujesz" reszta spotów wyświetlana jest na warunkach normalnych ;)

Warunki 'normalne' oznaczaja, ze Czarodzieje wydaja pieniadze avatarow, na reklame ktora ma reklamowac Wyspe Brukselki - avatarom:) Czy nie poprawia wam to humoru w te smutne, niedzielne popoludnie?
Cytuj:
Uważam że „duży może więcej”

ukrasc:) Mieliscy juz rozne wielkie federacje - Imperium Rzymskie (dobrobyt skonczyl sie zaraz po sfederyzowaniu), Zwiazek Radziecki ( zamoznosc az bila po oczach) itd.
Co do banana pelna zgoda - nasz rodzimy rownie wielki jak europejski:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Maj 2009, 17:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
jeju ale wesolo :)))
jak widac z dyskusji wybory do ue to temat jak najbardziej polityczny i nie pomagaja deklaracje - "nie namawiamy za kim glosowac"
wole nie pisac co mysle o ue
moglo by sie w jezyku uznawanym za kulturalny nie zmiescic
i szybko limit ostrzeżeń bym zużył
poza tym nie jestem pewien czy juz dzieci nie zacieli w szkolach uczyc, w ramach nauki tolerancji, ze osoby majace takie poglądy to debile, wiec wolę sie nie narazac

"Zagosci jedynie do 7 Czerwca"
moze troche dluzej, ale nie wiele, bo potem juz wszystko bedzie wiadomo oficjalnie tak jak juz dzis wiadomo o bananie, takze to jakie wybory sa sluszne i polityka straci wszelki sens

madrzy i postepowi wreszcie swiat wyzwola

radujmy sie!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Maj 2009, 17:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
poza tym nie jestem pewien czy juz dzieci nie zacieli w szkolach uczyc, w ramach nauki tolerancji, ze osoby majace takie poglądy to debile, wiec wolę sie nie narazac

Zaczeli juz dawno:)
Chociazby to:
http://74.125.77.132/search?q=cache:nrW ... ient=opera
Do lez wzruszylo mnie jedno ze sprawozdan opisujacych ten projekt (niestety link mi przepadl:( Mlodziez wiejskiej szkoly zamiast tradycyjnie swietowac Pierwszy Dzien Wiosny wagarami, udala sie do biblioteki szkolnej na spotkanie na temat UE, a potem do konca dnia przygotowywala gazetki na ten temat :) Wystarczyloby zamienic pare slow w tych tekstach i juz bylibysmy w starych dobrych czasach PRLu, czynow spolecznych i milosci do ZSRR:)
A nie, przepraszam, rosyjskiego uczono dopiero od czwartej klasy, teraz milosc do Czarodziei wpaja sie juz od przedszkola:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Maj 2009, 19:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2009
Darnok napisał(a):
jeju ale wesolo :)))
jak widac z dyskusji wybory do ue to temat jak najbardziej polityczny i nie pomagaja deklaracje - "nie namawiamy za kim glosowac"
wole nie pisac co mysle o ue
moglo by sie w jezyku uznawanym za kulturalny nie zmiescic
i szybko limit ostrzeżeń bym zużył

"Zagosci jedynie do 7 Czerwca"
moze troche dluzej, ale nie wiele, bo potem juz wszystko bedzie wiadomo oficjalnie tak jak juz dzis wiadomo o bananie, takze to jakie wybory sa sluszne i polityka straci wszelki sens

madrzy i postepowi wreszcie swiat wyzwola

radujmy sie!

Przepraszam bardzo ale z jednym sie nie zgodze nie wypowiedzial nikt na kogo warto glosowac na kogo nie nie padlo slowo glosuj na partie X partia Y to zlodzieje ani najlepszy kandydat to wedlug mnie pan Kowalski bo pan X ma przerwe miedzy zebami ;)

Padlo owszem w watku kilka nazwisk jednak byly to jedynie cytaty:
Cytuj:
"Przedstawiciele PO, w tym m.in. Jacek Saryusz-Wolski, Jerzy Buzek i Janusz Lewandowski, to najbardziej pracowici i widoczni europosłowie – wynika z opublikowanego dziś rankingu Instytutu Kościuszki."
a Jacus rozwinal temat pan Jacka Saryusza-Wolskiego. Ja oczywiscie mam osobe na która chętnie bym zaglosowal jednak nie kandyduje ona w moim okregu wyboczym znajduje sie ona wśród najbardziej pracowitych jednak zostawie to dla siebie ewentualnie ujawnie po 07.06 jak ktos bedzie dociekliwy ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Maj 2009, 20:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Jacek napisał(a):
Cytuj:
teraz milosc do Czarodziei wpaja sie juz od przedszkola:)

i tak dziś wyglądać będzie bunt młodych :)))
wrócą z przedszkola i rodziców przepytają czy aby obywatelski obowiązek spełnili i czy w wystarczająco - dający szanse na świetlaną przyszłość - oświecony sposób głosowali
dzieci będą się buntować przeciwko niespołecznym postawom rodziców
to będzie nowa jakość ;)

ale, ale mnie poniosło
a właśnie tutaj miałem nadzieje, że nie będzie polityka jeszcze docierała
bo dotrze w pełnej krasie na pewno
już się o to postarają,
bo w szlachetnym zapale oświecania szczerze nienawidzą wszystkiego co
sobie po staremu wolność bierze
a nie po nowemu czeka na jej ustanowione przez komisję tę czy tamtą nadanie
ale póki co lepiej, moim zdaniem, leżeć cicho i ich nie zachęcać
bo jak przybędą szkolić z tego co oświecone i z definicji słuszne, a co "reakcyjne"
to tylko osobnicy o baaardzo zdrowych wątrobach to zdzierżą

pozdrawiam i kończę
bo już można powiedzieć, że sam zaczynam polityczną agitację wprowadzać

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Maj 2009, 14:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Podesle jeszcze mala lekcje historii:)
http://www.youtube.com/watch?v=ge48u607y5Y

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso