Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 17 Paź 2008, 19:24 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Posty: 6358
nick w SL: Madelaine Sautereau
I. ZASADY OGÓLNE

1. Osobami odpowiedzialnymi za prawidłowe funkcjonowanie forum są Administrator i Moderatorzy.

2. Administrator i Moderatorzy mają prawo usuwać/zmieniać treści niezgodne z regulaminem, a także poprawiać tematy wątków i scalać powtarzające się wątki. Jeśli uważasz, że Twój temat/post został niesłusznie zmieniony/skasowany, zgłoś to Administratorowi/Moderatorom.

3. Administrator może zablokować dostęp do forum każdemu użytkownikowi bez wyjaśnień/powiadomienia.


II. DEKALOG POSTERA
ZANIM NAPISZESZ PIERWSZY POST:


1. PRZESZUKAJ FORUM! Z pewnością ktoś miał już podobny problem, może jest już dawno rozwiązany? Wymaga to więcej wysiłku niż napisanie postu, ale przy okazji przeczytasz o wielu innych rzeczach. Jeśli jako setna osoba pytasz o to samo, zostaniesz zlekceważony albo wyśmiany.
Większość opisanych na forum problemów można znaleźć w SPISIE TREŚCI

2. Jeśli na forum znalazłeś wątek opisujący twój problem, ale nie znalazłeś w nim odpowiedzi albo odpowiedź jest niekompletna, nie twórz nowego tematu, dopisz się do istniejącego.

3. Tworząc nowy temat nadaj mu tytuł, który jasno mówi, o co chodzi, a nie "Pomocy", "Mam problem" albo "Małe pytanko". W treści postu opisz dokładnie kłopot – im więcej napiszesz, tym łatwiej będzie Ci pomóc.

4. Staraj się być uprzejmy. Proś, a nie żądaj. To żaden wstyd być uprzejmym. Ci, którzy tutaj piszą nie biorą za to pieniędzy.

5. Sprawdź pisownię. Nikt nie wymaga cudów, ale pisząc ze straszliwymi błędami stwarzasz wrażenie, że nie szanujesz pozostałych albo nie masz wystarczająco dużo lat by przebywać w Second Life.

6. Zawsze sprawdź czy post umieściłeś we właściwej kategorii.

7. Jeśli udało Ci się rozwiązać problem – napisz o tym i podziel się swoim sposobem. Pomożesz innym i wzbudzisz sympatię forum. Następnym razem chętniej ci pomogą

8. Podaj w swoim profilu informacje jak się z Tobą skomunikować (nr GG, imię awatara w Second Life) gdyby ktoś chciał Ci pomóc osobiście. Ale pamiętaj, że to nie tablica ogłoszeń, kontaktujemy się tutaj, inne sposoby są pomocne, ale nie mają zastępować forum.

9. Staraj się nie offtopicować. Jeśli masz nowy problem, stwórz dla niego nowy temat (po przeszukaniu forum).

10. Jeśli ktoś odpowiedział na twoje pytanie, podziękuj mu, klikając przycisk "Pomógł" pod jego postem. (Przycisk ten działa tylko w niektórych działach forum, nie działa m.in. w "Powitaniach", dziale "Biznes" i "Off Topic").

III. SYGNATURY

1. Sygnatura nie powinna przeszkadzać w czytaniu forum - jeżeli przyciąga uwagę bardziej niż twoje posty, to znaczy, że coś jest nie w porządku.

2. Nie umieszczamy w sygnaturach obrazków, ogromnej czcionki, napastliwych kolorów ani innych takich.

3. Swój biznes in-world można reklamować w dziale giełda i w sygnaturce, można też dać link do strony www reprezentującej tę działalność. Linki do stron niezwiązanych z tematyką SL można umieszczać w sygnaturce i profilu. Linki do blogów albo do serwisów typu youtube są dozwolone.

IV. OSTRZEŻENIA

Administrator i Moderatorzy dają ostrzeżenia użytkownikom zakłócającym porządek na forum. Po trzech ostrzeżeniach użytkownik nie może pisać postów na forum, po czterech nie będzie mógł wejść na forum. Powodem ostrzeżenia może być:

1. Obrażanie innych użytkowników, wulgaryzmy pod ich adresem oraz flamewars - jeśli koniecznie musicie sobie nawrzucać, to na PW.

2. Trollowanie, czyli zamieszczanie postów wyłącznie w celu irytowania, drażnienia, prowokowania lub obrażania innych osób.

3. Robienie z forum chata - do chatowania jest shoutbox u dołu strony, ewentualnie PW.

4. Mnożenie wątków, czyli zadawanie tego samego pytania bądź umieszczanie tego samego ogłoszenia w kilku różnych działach.

5. Zakładanie tematów w niewłaściwym dziale.

6. Nabijanie postów - czyli
a) pisanie postów nic nie wnoszących do tematu typu "Zgadzam się" albo zawierających same emotikonki
b) wypowiadanie się w tematach, które zupełnie cię nie interesują, tylko po to, żeby napisać "Nie mam pojęcia, o czym mówisz" albo "Dla mnie to głupota", albo "W tym wyrazie jest błąd ortograficzny"
c) pisanie kilku postów po sobie zamiast używania opcji "Edytuj"; jeśli dokonujesz zmian w treści postu, na który ktoś już odpowiedział (poważniejszych niż dostawienie/usunięcie przecinka), netykieta nakazuje zaznaczenie, co zostało edytowane, inaczej dla kolejnych osób czytających wątek będzie on niezrozumiały.

7. Zaśmiecanie forum: nadużywanie uśmieszków, kolorów i większej czcionki, floodowanie, umieszczanie w postach dużych obrazków, pisanie z capslockiem, cytaty dłuższe niż własna wypowiedź, niewłaściwe sygnatury.

8. Naruszanie Community Standards bądź ToS Second Life, w szczególności ujawnianie jakichkolwiek danych dotyczących RL innych użytkowników oraz cytowanie rozmów z SL bez ukrycia tożsamości rozmówców. (Zasada ta dotyczy także innych prywatnych rozmów typu gg bądź maili).

9. Umieszczanie informacji dotyczących piractwa, pornografii, wzywających do nienawiści i dyskryminacji na tle rasowym, etnicznym lub wyznaniowym i innych treści łamiących prawo oraz linków do tego typu informacji.

10. Bawienie się w moderatora. Jeżeli widzisz temat/post niezgodny z regulaminem, nie pisz "Ten temat trzeba zamknąć/usunąć", „Ten post jest do usunięcia”. Jeśli tak sądzisz, a moderatorzy nie reagują, zgłoś to moderatorowi.

11. Multikontowanie - czyli zakładanie kilku kont na forum przez jedną osobę.

12. Zamieszczanie reklam bez uzgodnienia z administratorem, poza wyznaczonym do tego działem (Giełda). Swój biznes in-world można reklamować w dziale giełda i w sygnaturce, można też dać link do strony www reprezentującej tę działalność. Linki do stron niezwiązanych z tematyką SL można umieszczać w sygnaturce i profilu. Administracja może usunąć link z sygnaturki/profilu danej osoby bez podania przyczyn

13. Zamieszczanie odsyłaczy zawierających ukryte dane referencyjne (tzw. ref-code - np. w różnych systemach "zarabiania w Internecie"), niezależnie od ich umiejscowienia (post, shoutbox, sygnatura, link w profilu).

14. Hotlinkowanie, czyli wklejanie zdjęć bezpośrednio z cudzych kont, stron i serwerów. Zamieszczane na Forum zdjęcia muszą znajdować się na Waszych własnych kontach www.


V. PROPOZYCJE I SKARGI

Wszystkie propozycje oraz skargi dotyczące forum można zamieszczać w dziale Błędy/problemy/propozycje dotyczące forum lub zgłaszać Administratorowi bądź Moderatorom na PW.


Ostatnio edytowany przez Madelaine, 01 Sty 1970, 01:00, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Góra
Skocz do:  
cron
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso