Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Lut 2011, 17:05 
Dołączenie:
Luty 2011
nick w SL: Michal Kira
tak jak w temacie :) chciałbym zakupić ziemię na własność najlepiej wyspę 3000+ primów. Nienawidzę miesięcznych opłat a i na SL nie jestem w stanie przebywać dzień w dzień tydzień w tydzień, czy też miesiąc w miesiąc. Zatem interesuje mnie zakup na własność za przystępną cenę ;p chętnie też wejdę w spółkę partnerską :roll: 8-)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Lut 2011, 19:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2010
nick w SL: Mx Xaris
Mysle, ze wiesz o tym, ze koszt wynajmu calej wyspy (czyt. 256x256 metrow) wynosi ponad 800zl jesli dobrze pamietam.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 26 Lut 2011, 19:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

O ile dobrze rozumiem, chcesz kupić wyspę na własność tak żeby nie płacić tieru. Mam racje ? W takim razie, tak jak mój przedmówca, muszę Ciebie rozczarować. Nie ma takiej opcji. Mało tego. Musisz kupić wyspę i do tego jeszcze co miesiąc za nią płacić. Jak spóźnisz się z tierem to tracisz wyspę.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Lut 2011, 19:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: Janusz Rau
A ja myślę, że nie wie i właśnie mu to uświadomiłeś.
Zakup ziemi na własność nie zwalnia od miesięcznych opłat.
Według moich obliczeń można znaleźć taniej wynajem niż kupno na własność.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 26 Lut 2011, 19:56 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Zakup wyspy nie jest w rzeczywistości zakupem, a dzierżawą.

Całkiem własna wyspa bez opłat (poza opłatami za prąd) to raczej tylko OpenSim.

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 26 Lut 2011, 19:58 
Dołączenie:
Październik 2010
Michał Kira napisał(a):
tak jak w temacie :) chciałbym zakupić ziemię na własność najlepiej wyspę 3000+ primów. Nienawidzę miesięcznych opłat a i na SL nie jestem w stanie przebywać dzień w dzień tydzień w tydzień, czy też miesiąc w miesiąc. Zatem interesuje mnie zakup na własność za przystępną cenę ;p chętnie też wejdę w spółkę partnerską :roll: 8-)

Witaj,

1. Za wyspę płacisz miesięczny tier niezależnie od tego czy jest wynajmowana bezpośrednio od Linden Lab (czyli "Twoja"), czy od pośrednika.
2. Zakup wyspy nowej to koszt rzędu 1000 USD + VAT w przypadku obywateli UE. To samo dotyczy tieru. Miesięczny tier jest powiększony o VAT w przypadku obywateli Unii Europejskiej (UE). Jest to zatem koszt większy niż 800 PLN.
3. Można kupić wyspę z drugiej ręki - "używaną" koszt od 200 USD. Zależy jak szybko właściciel chce się jej pozbyć i ile dni tieru jest jeszcze opłacone. Do tego należy doliczyć koszty zmiany lokalizacji wyspy i ewentualnie koszt zmiany nazwy.
4. Jeśli chcesz mieć wyspę na własność musisz być posiadaczem konta Premium. Co oznacza dodatkowy koszt.
5. Zalecania jest dobra znajomość języka angielskiego aby móc samodzielnie załatwić sprawy związane z zarządzaniem wyspą.

Podane ceny dotyczą tzw. full prim czyli wyspy na której jest dostępne 15.000 primów.

Może Tobie chodziło o wyspę z mniejszą ilością primów. Jednak takiej wyspy posiadaczem być nie możesz jeśli nie masz wyspy full prim. Możesz ją jedyne wynajmować.

Jeśli chcesz mieć wyspę, na którą czasu nie masz i "nienawidzisz miesięcznych opłat" najlepiej postawić sobie OpenSim. :) A spółki wiadomo jak się kończą... ;)

Edit: poprawione literówki + ostatnie zdanie.

Edit 2: ponieważ kilka postów niżej Jacek zwrócił uwagi na nieścisłość w punkcie 4 rozwijam temat punktu 4. :) Jeśli będziesz posiadaczem prywatnej wyspy (private estate) nie musisz mieć premium. Jeśli wyspy na mainland musisz mieć premium. Oczywiście kwestia konta premium dotyczy tylko Second Life. Jeśli jesteś właścicielem wyspy prywatnej w Second Life będziesz mógł kontaktować się w sprawie wyspy bezpośrednio z "concierge team".

Ostatnio edytowany przez Identity Euler, 27 Lut 2011, 18:58, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 27 Lut 2011, 03:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2010
nick w SL: Mx Xaris
OpenSim - bedziesz mial co tylko zechcesz, ale:
Musisz wszystykie rzeczy zmajstrowac sam (meble, dom itd)
Jesli masz jakies tam IP (zewnetrzne czy tam wewnetrzne, nie pamietam) to nie zaprosisz na OpenSima przyjaciol

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 27 Lut 2011, 15:38 
Dołączenie:
Luty 2011
nick w SL: Michal Kira
no własnie nie miałem pewnosci co do tego czy po zakupie land jest wolny od opłat. Różne opinie słyszałem i niektórzy wprowadzali mnie w błąd :)
Czyli mam rozumieć, że openSim jest całkowicie zwolniony z opłat ? Miałem na celu założenie Cafe bo wszystkie polskie miejsca giną w SL i za każdym razem gdy wejdę to nie mam się gdzie podziać bo wszyscy znajomi porozrzucani po całym virtualnym świecie... :roll:

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 27 Lut 2011, 17:22 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Hm. Czyli w tego, co piszecie, można już region OpenSim przyłączyć do Second Life?

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 27 Lut 2011, 17:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

Jest tylko jedno małe "ale". OpenSim wygląda jak SL, ale nim nie jest. Inaczej mówiąc - avatary z Second Life nie mają tam wstępu. I Vice versa.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 27 Lut 2011, 18:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Open Sim to takie Second Life, ktore stworzysz sobie sam na wlasnym komputerze w domu. Bedzie ono puste, zadnych tekstur ani itemow. Nie jest tez mozliwe przejscie z normalnego SL do Twojego. Goscie, ktorych bedziesz chcial zaprosic, beda od nowa zakladali konta, tworzyli avatary itd.
Poniewaz wszystko bedzie sie dzialo na twoim komputerze to nikt oczywiscie nie bedzie bral od ciebie oplat.
Cytuj:
4. Jeśli chcesz mieć wyspę na własność musisz być posiadaczem konta Premium. Co oznacza dodatkowy koszt.

Wydaje mi sie, ze jest inaczej. Oplaty za konto Premium i wyspe sa niezalezne od siebie.

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lut 2011, 18:18 
Dołączenie:
Październik 2010
Michał Kira napisał(a):
no własnie nie miałem pewnosci co do tego czy po zakupie land jest wolny od opłat. Różne opinie słyszałem i niektórzy wprowadzali mnie w błąd :)
Czyli mam rozumieć, że openSim jest całkowicie zwolniony z opłat ? Miałem na celu założenie Cafe bo wszystkie polskie miejsca giną w SL i za każdym razem gdy wejdę to nie mam się gdzie podziać bo wszyscy znajomi porozrzucani po całym virtualnym świecie... :roll:

1. Po zakupie płacisz coś w rodzaju czynszu.
2. OpenSim nie będzie znajdował się na gridzie SL. Będziesz mógł go podłączyć pod inne gridy. Nie ma tam jednak wielu Polaków. Możesz spróbować jeszcze InWorldz. Jest podobne do SL ale ceny ziemi i tieru (czynszu) są niższe. Inworldz przypomina SL z 2007 roku. Problem "czynszu" nigdy nie znika. Nawet mając OpenSim będziesz płacił za użytkowanie serwera. Różnica jest taka, że nie będzie to duża kwota. Nigdy nie będzie czegoś "całkowicie zwolnionego z opłat". Możesz co najwyżej te opłaty z kimś dzielić lub na kogoś przerzucić (sponsor np. za reklamę).
3. Nie jest sztuką coś zakładać tylko umieć to prowadzić. Wspominałeś, że nie masz czasu. Jak zamierzasz prowadzić kafejkę skoro Ciebie nie będzie? Odpowiedź, że kogoś zatrudnisz jest błędna. Bez właściciela kafejka nie będzie działała.
4. Polskie miejsca nie giną. Moim zdaniem ich nigdy nie było. Skończyły się publiczne pieniądze wydawane na SL. Skończył zapał osób próbujących stworzyć społeczność. Co się okazało? Nie było innych dużych inicjatyw poza nimi (z wyjątkiem Centrum Polska oraz Republiki). Polskie SL nigdy nie rozwijało się przy udziale wielu stabilnych prywatnych projektów. Dlatego zamknięcie zaledwie kilku wysp spowodowało spustoszenie w polskiej społeczności.
To co obserwujemy od roku to właśnie skutki:
- czekania aż zrobią inni,
- słomianego zapału - zaczynamy ale się nudzi,
- braku środków finansowych -----> w kilka osób można coś zrobić ale trudno jest współpracować,
- efekt myślenia - nie będę wydawała/wydawał na piksele,
- efekt kompletnego braku myślenia i refleksji (co dotyczy obu światów ;) ).

Zanim cokolwiek zrobisz - przemyśl. Zanim powstanie kolejne miejsce, które zniknie po miesiącu albo dwóch.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lut 2011, 18:30 
Dołączenie:
Październik 2010
Jacek napisał(a):
Open Sim to takie Second Life, ktore stworzysz sobie sam na wlasnym komputerze w domu. Bedzie ono puste, zadnych tekstur ani itemow. Nie jest tez mozliwe przejscie z normalnego SL do Twojego. Goscie, ktorych bedziesz chcial zaprosic, beda od nowa zakladali konta, tworzyli avatary itd.
Poniewaz wszystko bedzie sie dzialo na twoim komputerze to nikt oczywiscie nie bedzie bral od ciebie oplat.
Cytuj:

Wydaje mi sie, ze jest inaczej. Oplaty za konto Premium i wyspe sa niezalezne od siebie.

Proszę wskaż gdzie napisałam, że opłaty są zależne.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 27 Lut 2011, 21:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Identity.
Piszac
Cytuj:
4. Jeśli chcesz mieć wyspę na własność musisz być posiadaczem konta Premium.

Wskazujesz na zaleznosc miedzy posiadaniem konta Premium a posiadaniem wyspy. Jest dokladnie odwrotnie, nie ma takiej zaleznosci:
Jesli chcesz miec wyspe na wlasnosc to nie musisz byc posiadaczem konta Premium.
Tylko o to mi chodzilo.
EDIT
Troche sie chyba namieszalo z tymi Open Simami. Moze postaram sie troche uporzadkowac:
1) Mozna sobie postawic Open Sima na wlasnym komputerze, robiac z niego serwer. Placimy wtedy tylko za prad.
2) Mozna wynajac serwer od firmy zewnetrznej i na nim postawic swoj Open Sim. Placimy wtedy za wynajem, nie placimy za prad.
3) Mozna wynajac serwer i razem z Open Simem. Placimy oczywiscie wtedy wiecej niz w pkt 2, bo odpada nam duzo roboty.
4) Mozna wynajac ziemie na ziemiach, ktore stworzyli juz inni uzytkownicy niezaleznie od Linden Lab (Open Grid?). Nie placimy wtedy ani za prad, ani za serwer. Placimy jednak za wynajem ziemi.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 01 Mar 2011, 09:46 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Dalsza część dyskusji o polskich miejscach w SL TU.

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 03 Kwi 2011, 12:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
Sporo o opensim możesz znaleść na opensim/, przyjdaje sie on nie tylko do gry ale rownież do testowania.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso