Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 12 Wrz 2009, 12:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: Janusz Rau
Zna ktoś producenta Avatarków na zamówienie.
Chodzi o jak największy realizm (podobieństwo do postaci z rl).
Bardzo proszę o jakiś namiar i z góry dziękuję :)

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 12 Wrz 2009, 13:26.
Powód: proszę zapoznać się z regulaminem i umieszczać posty w odpowiednich miejscach
Mężczyzna
PostWysłany: 08 Lip 2010, 21:54 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Chciałbym odświeżyć temat i ponowić pytanie autora.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 09 Lip 2010, 08:37 
To ja też 8-)

Kobieta
PostWysłany: 09 Lip 2010, 11:14 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Też kiedyś szukałam i znalazłam. To było dość dawno temu. Dostarczało się parę zdjęć, czas wykonania 7-14 dni, koszt od 20k w górę. Efekt? Co najwyżej średni. Fakt awatary były podobne, trochę podobne, z tym, że w otoczeniu awatarów w kupnych skinach wyglądały archaicznie (to było jakieś 2 lata temu).
Dziś pod hasłem custom skins można znaleźć kilka lm. Niestety ich jakoś również pozostawia wiele do życzenia i drastycznie odstaje od skinów do jakich się przyzwyczaiłam.
Można zapytać znanych creatorów skinów o coś takiego. Oczywiście trzeba się liczyć z odmową albo bajońską sumą za wykonanie, w końcu tego skina nie będzie się sprzedawać ileś tam razy tylko raz.
Chociaż w sumie wykonanie takiego skina niemożliwe nie jest, chodzi głównie o twarz, jeżeli dysponuje się templatem w miarę dobrego skina (są dostępne na xstreet za free) można się pokusić o zrobienie custom skina. Na pewno potrzebne będą dobrej jakości zdjęcia z profilu, amfas, zdjęcie z zaczesanymi do góry włosami linni włosów (do hairbase), zdjęcie tyłu głowy. Zdjęcie sylwetki do stworzenia w miarę realnego shape.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 09 Lip 2010, 13:15 
Dołączenie:
Marzec 2010
Dziękuję za odzew.
No powiem szczerze, że myślałem, że to będzie prostsze. Z kwotą się liczyłem, no to pozostaje mi poszukać skina i shape'a na tyle podobnego do realnej postaci, żebym był zadowolony.

Pozdrawia ;)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 09 Lip 2010, 20:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: duzo literek S i L
Ferdynand Janus

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 09 Lip 2010, 23:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Ferdynand jest jeszcze w SL?

http://www.nusoy.com/2007/nusoy_avatars

Znalazłam coś takiego.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 10 Lip 2010, 08:13 
Dołączenie:
Marzec 2010
No możliwe, że jest, napisałem na IM do niego.

Dzięki Morri.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 12 Lip 2010, 03:16 
Dołączenie:
Marzec 2010
Śpieszę donieść tym, którzy mogą być tym zainteresowani, iż skontaktowałem się mailowo z osobami odpowiedzialnymi za projekt którego link podrzuciła Morri.
Oto odzew:

Cytuj:
Hi Pavlo, prices are @ http://SLface.com . Prices in USD convert at L$1000 = US$3 (with additional for foreign currency conversion, if not paid in US$)
If you choose to order, please send me an email titled SLFace for expedited processing

Co w skrócie oznacza, że więcej informacji zasięgniemy na http://SLface.com.

Odwiedziłem, poczytałem i...

Podstawowa cena to 5000 L$.

Mają do wyboru aż 8 opcji, a oto one: (w skrócie)

TYLKO TWARZ:

- FaceBasic - fotorealistyczne odtworzenie skóry i oczu oparte na zdjęciach twarzy amfas jak i z profilu. Opcja ta wykorzystuje uniwersalne struktury skóry. Shape nie jest wliczony w cenę.
Cena: 5000 L$ (mod/copy/no trans)

- FacePlus - fotorealistyczne odtworzenie skóry i oczu oparte na zdjęciach twarzy amfas jak i z profilu wraz z shapem opartym także na twarzy. Opcja ta wykorzystuje uniwersalne struktury skóry.
Cena: 7500 L$ (prawa te same)

- FacePlus LE - Zawiera funkcje opcji "FacePlus". Zwiera odtworzenie naszej skóry z RL.
Cena: 15 000 L$ (prawa te same)

- FacePlus Full - Zawiera pełne odwzorowanie twarzy ze zdjęć i wszystkie funkcje z "FacePlus" (skóra, oczy i shape). Otrzymujemy także pełne prawa i poprawienie jakości naszej skóry.
Cena: 100 000 L$ (mod/copy/ trans)

TWARZ I CIAŁO:

- BodyBasic - fotorealistyczne odtworzenie skóry i oczu oparte na zdjęciach twarzy i ciała (?). Shape nie jest wliczony w cenę.
Cena: 15 000 L$ (mod/copy/no trans)

- BodyPlus - fotorealistyczne odtworzenie skóry i oczu oparte na zdjęciach twarzy i ciała (?). Shape wliczony.
Cena: 22 000 L$ (mod/copy/no trans)

- BodyPlus - Opcje "BodyPlus" no i ogranicza się do poprawy jakości naszej skóry ;)
Cena: 45 000 L$ (mod/copy/ trans)

- BodyFull - W skrócie mówiąc - odtwarzają całe ciało łącznie ze skórą jak i shapem.
Cena: 250 000 L$ (full perm)

Co ważne! Do żadnej z opcji nie ma włosów o tym niżej.

Dodatki:

- Podobne Włosów - 1000 L$ (Za ładny okrągły tysiączek dostajemy listę sklepów w całym SL zebranych do kupy i musimy sami polatać i poszukać włosków podobnych do naszych w rl;))

- Odtworzenie dokładne włosów - 50 000 L$ (No tu już robią idealnie takie włosy jak chcemy.)

- Okulary - 15 000 L$ (Jeżeli ktoś nosi i chce mieć idealnie odtworzone kosztuje to swoją cenę.)

- Własna odzież - od 10 000 do 50 000 L$ (Tu moje zaskoczenie. Tak, odwzorowanie idealne odzieży jakiej zdjęcia zostaną przesłane, łącznie z bielizną. Cena zależna od ilości i złożoności projektu)

- Inne obiekty - od 1000 do aż 150 000 L$ (Odtworzyć są w stanie wszystko, jak np. biżuterię czy nawet zwierzątko domowe ;) Wszystko co nie wlicza się w inne ich opcje. Cena zależna od ilości i złożoności)

- Zlecenia - darmowe (Już tłumaczę. Polega to na tym, że jeżeli jakiś producent ciuchów zainteresowany będzie kupnem odzieży którą nam ta firma odwzorowała, to oni nam dostarczają takie zlecenia bezpłatnie)

-------------
Podsumowując:

Gdybym wygrał w totka to może ;) Ceny są jak dla mnie nie miłosiernie wysokie, ale są ludzie którzy są chętni, skoro taki projekt mają i z tego co się dowiedziałem to im się kręci to całkiem całkiem :)

Więcej informacji w linku podanym na początku postu ;)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 12 Lip 2010, 13:07 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Tak jak wspomniałam wcześniej projekty odstają znacznie od skórek do których jesteśmy przyzwyczajeni. Patrząc na zdjęcie pani w rl i sl na stronie głównej projektu odnoszę wrażenie, że niezbyt się postarali nie tylko jeśli chodzi o skina, który po prostu wygląda kiepsko, ale także o shape, przecież to zupełnie inny układ twarzy. Innymi słowy nie warta skórka wyprawki.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 12 Lip 2010, 13:27 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
I tanio, i drogo.
Biorąc pod uwagę "prostotę" wykorzystania 'projection paintingu' do zrobienia skórki na twarz, uznam, że drogo. Ale wymaga to też poświęcenia mniejszej lub większej ilości czasu, więc nawet tanio.
Jeśli efekty, są prawie zbliżone do idealnego odwzorowania RL, to myślę, że warto. (tyle, że obrazek porównawczy twarzy kobiety na ich stronie głównej, jakoś mało zachęcający wg mnie... widywałem dużo lepsze odwzorowania).

Dobra robota Pav ! :)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 12 Lip 2010, 14:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Pav napisał(a):
fotorealistyczne odtworzenie skóry i oczu oparte na zdjęciach twarzy amfas jak i z profilu

en face?

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 12 Lip 2010, 14:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Largo Luckstone
Ceny wysokie bo praca własna solidnie włożona przynosi efekt, z doświadczenia wiem, że dłubanie w grafice w zewnętrznych programach przynosi rezultaty, dorzucić do tego własne chęci by ukończyć projekt, dosypać konkurencyjną cenę i....i nie odejdzie się od komputera próbując nadążyć za listą zamówień. :-P

Pozdrawiam

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 12 Lip 2010, 17:55 
To ja wole za te pieniadze kupic sobie porzadny krem do twarzy i cieszyc sie kazdego dnia patrzac w lustra z mojej zadbanej, pieknej buzi ;) niz wydawac pieniadze i gapic sie na mojego pieknego avka :D

Mężczyzna
PostWysłany: 15 Lip 2010, 23:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: Janusz Rau
Według mnie jest sporo zdolnych osób, które mogły by wykonać awka bliskiego realizmowi i chyba niewielkim wkładem pracy. Problem polega na tym, że tacy ludzie pracują przy projektach w rl. SL nie jest dla nich fnansową atrakcją.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso