Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Sie 2011, 17:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2009
nick w SL: Kuleer Kanto
witam, to znów ja :)

Dziś udało mi się stworzyć samemu prosty skrypt.
Chodzi o auto - zmianę tekstur na obiekcie znajdujących się w nim. Wiem że to żaden wyczyn i takich skryptów jest masa, ale jakoś nie mogłem takiego dostać i po kilku godzinach udało mi się coś posklejać. Chciałbym jeszcze aby ten skrypt można było konfigurować poprzez edycję notki. Do konfiguracji jest tam tylko jedna linijka co ile ma się zmieniać tekstura. Mimo to chciałbym aby można było ustawiać to poprzez notkę.
Jak stworzyć takie rozwiązanie? Co trzeba dopisać do mojego skryptu?

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Sie 2011, 18:13 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
http://wiki.secondlife.com/wiki/Category:LSL_Notecard

Można to zrobić np. przez zastosowanie w swojej notce 'config' specjalnych rozpoznawalnych znaków. ( " , ; [ ..... ) i odczytywać tekst (będący nazwą tekstury, czy też czasem wskazującym co ile ma nastąpić zmiana) znajdujący się pomiędzy tymi znakami. Jeśli ma to być coś jeszcze 'prostszego' (w Notce w jednej linii będzie tylko nazwa tekstury lub czas) to można skorzystać z tego:
http://wiki.secondlife.com/wiki/LlGetNotecardLine

Można pewnie to jeszcze bardziej uprościć (mam na myśli przykładowe skrypty na wiki), ale nie czuję się na siłach, ani też nie jestem ekspertem w tych sprawach :)

Przynajmniej ja kiedyś dawno korzystałem z tych funkcji w podobnym celu, ale nie mam już tego skryptu żeby pokazać jak to funkcjonowało. Mam nadzieję, że trochę te informacje pomogą.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Sie 2011, 18:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2009
nick w SL: Kuleer Kanto
Każda informacja jest przydatna. Teraz wiem od czego zacząć szukanie informacji. Dziękuję

EDIT:
Szczerze mówiąc to myślałem że to nie będzie aż tak skomplikowane :)

A może ma ktoś jakiś skrypt właśnie z taką notką? Nie musi być cały skrypt. Wystarczy że będzie tylko część skryptu z funkcją czytania notecard i sama notka. Tak łatwiej by było przeanalizować co z czym się je

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso